Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree23Одобрявам

Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #1

    Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Не топли, външното тяло събира лед отдолу.
    Вчера при зададени 22градуса успява едва 15-16 да поддържа !?!?
    При пускане на духалка 2кв за 1 час стана 22.
    Сега сутринта пак е 15градуса при спряна духалка през нощта в 10часа като я спрях си беше 22 градуса
    Помещението е всекидневна с кухненски бокс 22кв - 7х3,2 метра с 3 прозореца на юг (2х1,5м) единия тип пистолет с врата.
    1 етаж от 3-ет къща над гараж тухла плътна единичка с 10см външна изолация (ЕПС) и 5 см вата с картон на стените и тавана, на пода 4см фибран, ПВЦ 3-ен стъклопакет, цокъла на къщата 2см фибран. Очаквах да прави баня а той не може да стопли при 0 градуса.
    Доколкото разбрах от баща ми хубостниците не са обезвъздушавали.
    Ще ги(им) Викам. Въпроса е какво да изисквам от тях? Какви параметри да измерят/проверят, какви са нормалните стойности (да не ме хвърлят по върбите кауните).
    Къщата е в Софийско ако има някакво значение.
    Що ли ми трябваше да си правя експерименти - досега 4 панасоници съм имал (недолюбвани тук) и съм нямал никакви проблеми. Искам само да ми топли климатика, че бил пукал, пуфтял ма боли фара

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Щом не са вакуумирали, значи в системата има въздух и влага с непредвидими последствия.
    Климатика кой го монтира?
    Като знаем какви фалшиви монтажи правят в България, много вероятно е да си изтеглил късата клечка...

    Климатикът ти е хубав, с 42 килограма външно тяло и топли много.
    Щом не успява да затопли, значи има някаква причина за това:
    - може да е намалял фреон, блокиран топлообменник или пък нещо друго...

    Външният топлообменник чист ли е, с каква консумация работи, като го оставиш на 22°?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #3

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ….

    Външният топлообменник чист ли е, с каква консумация работи, като го оставиш на 22°?
    Снимка на външното тяло и как да проверя консумацията?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #4

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Да не е останал без фреон, външното изглежда ужасно, по добре не го мъчи.
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Нека и други да си кажат мнението, но това частично заскрежаване и обледяването в долната част на питата ми изглежда доста подозрително за намалял фреон.

    Човек, съчувствам ти.
    Посред зима да преправяш на ново тръбен път заради некадърността на някой смотльо - не е работа
    Ако евентуално има намалял фреон, трябва първо пропускът да бъде отстранен, преди да се презарежда.
    Цялата система трябва да се източи, да се вакуумира на отворени кранове и накря да се презареди с точното количество по везна.

    За пореден път се убеждавам, че оплакванията от нетоплещи климатици са заради калпав монтаж.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 06-01-19 в 10:08.
    Aleksandars одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #6

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Страда от остра кръвозагуба. Язък за 2000+ лева!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #7

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Направо да го сменят с нов и при отказ жалба в КЗП. Да дадеш 2 бона за климатик а те да си оставят ръцете по такъв начин, за разстрел са. Кажи името на фирмата, че хората да имат едно на ум.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    И аз се съмнявам за фреон. Добре че има камина, ама трябваше да съм сигурен че грам не топли и трябва да се поправя от вемакс (хубостниците)

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #9

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Дайте да ги обесим, като дойдат на адреса?! Защо е тази агресия? Човека не е уточнил кога е монтирана машината, колко време е работила при него...Ако още след монтажа проблема е почнал да прогресира, ок, но...Може да има спукана тръба, гайка и т.н. Неща за които може да няма вина този който е монтирал машината. Не мисля, че е коректно веднага да се "хвърлят" обвинения, след като не са представени всички подробности.
    Gyokov и badr харесват това.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #10

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Защо е тази агресия?
    Няма агресия тук, всичко е фигуративно. Разбира се, че монтажниците нямат вина. Вакуумирането не е задължително и се прави на добра воля. Винаги може да има кофти бройка и просто клиента да уцелил дървото. Да се надяваме, че ще му го направят по-скоро, че зимата тепърва започва.
    Alexi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #11

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Климатика не е работил - 10 дена от коледа досега. Монтиран е септември 2017-а. Вчера почистих вътрешните филтри имаше минимално събран прах.
    Приемам всякаква помощ и за "колене" СЪЩО! Аз мога да викам доволно - чака ги приключение каквото и аз имах и имам

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #12

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    splendor, знаеш че с някой от нещата които си написал не съм съгласен, особено с вакуумирането. Не виждам защо е тази ехидност?! Сега след като съм запознат с информацията и като се написа името на фирмата, мога да заложа на некачествен монтаж, водещ до прееба....не на машината и в частност клиента. alfa156, малко по нагоре, Jack Ви написа каква е процедурата. Друг е въпроса дали ще бъде изпълнена и как.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от alfa156 Виж публикацията
    ...от вемакс (хубостниците)
    Ааа, ясно... с това трябваше да започнеш.
    Като дойдат "майсторите" настоявай да ти направят нови конуси отвън и отвътре, за да не се налага през следващата зима пак да ги викаш.
    И настоявай да вакуумират на отворени кранове, след като първият път не са си свършили работата както трябва.
    Въздухът трябва да бъде изкаран от системата, за да заработи климатика ти както трябва.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #14

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    splendor, знаеш че с някой от нещата които си написал не съм съгласен, особено с вакуумирането. Не виждам защо е тази ехидност?! Сега след като съм запознат с информацията и като се написа името на фирмата, мога да заложа на некачествен монтаж, водещ до прееба....не на машината и в частност клиента.
    Разбира се знам, а и още повече знам какво ти е мнението за кофти монтажи, да не говорим, че почти всеки ден ги гледаш. Ако фирмата е Вишит, дали ще ти се промени мнението? Проблема в България, в почти всички сфери е, че позволяваме такива неща да се случват и все повече "кадърни" кадри да идват да ни монтират какво ли не и понеже повечето хора са необразовани спрямо материята, тези неща се водят нормални.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #15

    Отговор: Проблем с Климатик LG Prestige H12AL

    splendor, прочети какво съм написал...Още повече, че този начин на работа се позволява от самите вносители, при условие, че много от тях са запознати с некадърността на повечето работещи в тази фирма и проблемите които създават от безхаберието. И когато задам въпроса, защо не се ограничат тези проблеми, чрез някакви рестрикции, ми се отговоря - ами стоката трябва да се продава....
    ivan74, splendor и stainway харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чест Defrost при LG H12AL
    От Juliano във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 37
    Последно: 26-12-17, 12:42
  2. Проблем с климатик
    От BaRaKMaSa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 11-12-17, 06:05
  3. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 19:57
  4. Запушен дренаж на хладилник/фризер Prestige PRT325FFCS
    От milev във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 09-04-12, 20:48
  5. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе