Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Sharp AY-U22SC - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #16

    Re: Спешно мение за климатик ?

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    Виж този Sharp AY-XP12FR-Plasmaclus Преди година мой познат си купи и е супер доволен.
    Той го взе с три години гаранция сега е с пет(5)години!!!
    С него топли хол+спалня ~32кв.м. височина стандартна (2.60- 2.70м.) Миналата зима най-високата му сметка беше 90лв.
    Този модел AY-U22SC е по-евтин с ~200лева от AY-XP12FR (като слагам и ~150лв. за монтаж) но пък за него освен на японски гугъл нищто не намира

    Гледам, че AY-XP12FR се продава във Франция, Испания, Италия, Гърция...та даже и във Финландия(само, че под името IVT Nordic Inverter)
    1639 лв без монтаж ..... то по-добре Мицубиши или Фуджицу. Новите Шарпове се славят като доста капризни.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #17

    Re: Спешно мение за климатик ?


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #18

    Re: Спешно мение за климатик ?

    Какви са тези клими IVT, продават ли се тук и на какви цени ? Този Sharp AY-XP12FR ми е скъпичък, а виж за Mitsubishi - SRK 25 ZG-S се замислям, какво ще кажете за него ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #19

    Re: Спешно мение за климатик ?

    rumborak, в къщи сме в спалнята с тази машина - Mitsubishi - SRK 25 ZG-S , само че предишния модел, този има повече екстри. Аз лично съм страшно доволна - много е икономичен, държи се добре в най-студените и най-горещите дни и най-важното за помещение, в което ще се спи, беше нивото на шума - еми не се чува, за разлика от Fujitsu - ASY A9LCC, което е в хола и понякога много ме изнервя... Няма да сбъркаш с тази машина !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #20

    Re: Спешно мение за климатик ?

    Stra4iatela от колко време ги ползвате тези клими, и колко ти е голяма спалнята, има ли изолация и дограма? Само не знам дали ще намеря този модел в В. Търново

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #21

    Re: Спешно мение за климатик ?

    rumborak, 23-25 кв.м., без изолация, с дограма, от която яко си духа ( на квартира сме и няма друг начин ), ползваме ги вече почти 2 години.
    Ето ти хората, които се занимават с Мицубиши при вас - Велико Търново: (062) 604 488

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #22

    Re: Спешно мение за климатик ?

    Да аз ги намерих вече търновците, дори мой приятел работи в кондекс-софия, но още се чудя дали трябва да дам толкова пари и не мога ли да измисля нещо по ефтино

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #23

    Re: Спешно мение за климатик ?

    Аз лично не бих рискувала с нещо по-евтино ( по-некачествено ), говори и с твоя приятел от кондекс...

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #24

    Re: Спешно мение за климатик ?

    Цитат Първоначално публикувано от rumborak
    Да аз ги намерих вече търновците, дори мой приятел работи в кондекс-софия, но още се чудя дали трябва да дам толкова пари и не мога ли да измисля нещо по ефтино
    С нещо по-евтино има по-голяма вероятност да ти се наложи пак да си купуваш климатик след 2-3 години(зависи от гаранцията) .А пък ако имаш късмет може да караш много дълго дори с по-евтина клима (на баща ми едната Осака бачка вече 7.5 години,другата я правиха 3-4 пъти в гаранционен срок и още 2 пъти извън).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    16
    #25

    Re: Спешно мение за климатик ?

    да ама старите осаки са с Mitsubishi компресори - имам две в Бургас и много се чудих лятото след ремонта на офиса там дали да не ги махна ама сърце не ми даде, верно on/off-ки са ма бачкат от лятото на 2000година уви вече Осаката е пълен боклук ... а към rumborak пич имам Mitsubishi SRK 35 ZG-S Inverter /цена около 1900лв с монтажа/ и Fujitsu asu12L /цена около 1750лв с монтажа/ за 150лв разлика Mitsubishi-то не се чува дали работи, докато Fujitsu-то не че трака ами просто въздуха като излиза от вътрешното тяло и свисти просто гадно, отделно няма странично разпределение на въздушния поток .... гарантирам ти че зимата няма да те изоставят и горат по около 40лв ток/месец/климатик
    BR

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #26

    Re: Спешно мение за климатик ?

    А какво ще кажете за General ASHA 9 LC, сравнен с Mitsubishi - SRK 25 ZG-S ?? Кое е по добро решение ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #27

    Re: Спешно мение за климатик ?

    General/Fujitsu/Fuji Electric е по-мощен и по-шумен.
    За себе си съм избрал Мицубишито.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    11
    #28

    Re: Спешно мение за климатик ?

    Какво бихте ме посъветвали да избера между хубава марка конвенционален или по ефтина марка но инверторен ? Този въпрос ме тормози вече доста време?

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #29

    Re: Спешно мение за климатик ?

    rumborak: Евтините инверторни климатици не са хубави, защото са само имитация на инвертор (орязана версия). Не може да очакваш че за малко пари могат да ти направят хубав инверторен климатик, като марковите, които са с двойни цени.

    Цените им са двойни не заради марката или защото производителят или вносителят са мошенници и искат бързо да забогатеят а защото има вложено повече в тях (качествена и скъпа електроника, много-добре написана програма за работа, съставена от добре платени хладилни инженери и много други неща), за всичко се мисли и не се допускат компромиси.

    Аз лично предпочитам конвенционални климатици на марката General-Fujitsu, Fujitsu и Fuji electric.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #30

    Re: Спешно мнение за климатик ?

    Е такава некомпетентнос не били баш инвертори ами имаитация не се изказвай по добре като незнаеш какво представялва инвертора. Цената се определя основно от надписа тоест марката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за SHARP AY-R28XC
    От ilian във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 05-01-15, 12:14
  2. Sharp LC-50LE652E
    От Ventsislav Velkov във форум Sharp телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-14, 18:03
  3. SHARP AY/AE-XPC12JR - мнения
    От stoil2 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 61
    Последно: 23-07-12, 21:45
  4. SHARP AY-XPC9JHR - мнения
    От tisho_g във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 15-12-09, 20:19
  5. Мнение за SHARP 32"AD5E и SHARP 26"AD5E
    От dani35 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-07, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе