Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #16

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Това кво ще рече?-Колко градуса ти прави над зададените-да не би да е до настройка от дистанц.?А иначе,не всички саньо са така.
    Два градуса отгоре си ги прави. Сега, обаче си правя експеримент със следното: Слагам дистанционното по-близко до климатика, т.е. срещу него на три метра, на около 180 см височина,(защото нали климатика на всеки три-четири минути приема сигнал от дистанционното.) Така не подминава зададените от мен градуси, но вентилатора продължава да си върти даже на макс при условие, че му е зададен автоматичен режим и вече е достигнал 22-та градуса, които съм му задал. При смяна на градусите ( например, ако ги намаля от 22 на 20 гр.)дори при това силно положение реагира-намаля се, даже почти изключва, лекичко върти само. Това ме кара да мисля, че не е развален . Просто не разбирам принципа на работа!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #17

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Възможно е батериите на дистанционното да са слаби и на по-голямо растояние да няма връзка с климатика, така кара на автопилот. Ако прави два- три градуса над заданието и после намалява вентилатора, просто му задавай по-ниска температура, например 19-20*С, за да имаш 22*.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #18

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от bekata
    Възможно е батериите на дистанционното да са слаби и на по-голямо растояние да няма връзка с климатика, така кара на автопилот. Ако прави два- три градуса над заданието и после намалява вентилатора, просто му задавай по-ниска температура, например 19-20*С, за да имаш 22*.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #19

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от plamenemu
    Батериите са чисто нови. Проблема с подминаването на градусите вече го реших. Явно дори и с нови батерии, дистанционното трябва да е по-близко до климатика за да има добра комуникация. Така не подминава желаната температура. Въпроса е, че като достигне градусите, които съм задал, вентилатора на автоматичен режим духа постоянно на средно положение или малко преди най-силното. Това значе ли, че консумацията на ел. енергия е повече? Мога да го намаля на най-тихо, но от това, което четох , всеки казва, че е най-добре на автоматичен режим.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    При зададени по малко градуси ,нещо неразбрах какво става,но ако при зададени 18-19°,ти намаля вентилацията,значи ти идва малко голямо помещението, въпреки ,че според теб е идеално за машината.Консумацията няма да ти е по голяма,когато духа повече турбината-по добър топлообмен имаме тогава,само дето е по неприятно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #21

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    При зададени по малко градуси ,нещо неразбрах какво става,но ако при зададени 18-19°,ти намаля вентилацията,значи ти идва малко голямо помещението, въпреки ,че според теб е идеално за машината.Консумацията няма да ти е по голяма,когато духа повече турбината-по добър топлообмен имаме тогава,само дето е по неприятно.
    Имах предвид, че когато климатика е достигнал 22-та градуса, които съм му задал(при режим-отопление и автоматичен вентилатор, който духа почти на най-силното) при достигането на температурата не спира. Без да пипам положението на вентилатора намалям градусите от 22 на 20 например и тогава веднага започва да работи на минимум, което ме кара да си мисля, че щом реагира, значи си работи нормално.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #22

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Какво е помещението, което отопляваш-кубатура?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #23

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от bekata
    Какво е помещението, което отопляваш-кубатура?
    55 кубика

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #24

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    plamenemu , имал съм доста японски инвертори вкъщи, и когато всичко им е наред температурата в помещението мърда с 2 десети от зададените градуси и комфорта е гарантиран. Съдейки по това което пишеш твойта клима определено има проблем колкото и да се мъчат да те убеждават че всичко е ОК

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    А къде ти е дистанционното? Този модел има ли температурен датчик в дистанционното, както повечето Саньота? Дръж го на място, което е в обсег, за да може да си комуникират вътрешното тяло и дистанционното.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #26

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Пламене, стига се бъзикай с климатика. Ти брат, не си го оставил на мира от както го имаш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    16
    #27

    Re:Sanyo SAP EH28HX - за автоматичният режим на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Пламене, стига се бъзикай с климатика. Ти брат, не си го оставил на мира от както го имаш.
    Хаа!!! Не бе! Разучавам го! Искам да се науча да го командвам, а не само да го пускам и спирам(все едно с шалтер) . Със всяка техника, която си купя съм така. Докато не я разнищя не я оставям. Благодарение на вас във форума си реших основния проблем(дето ми гаснеше нощем) и сега вече разбрах и останалото. Обаче го скъсах от тестване. Явно всички климатици работят различно. При моя Sanyo SAP EH28HX автоматичния вентилатор( това , за което питах във форума) работи на средна мощност, дори когато достигне зададената му температура. Просто го намалям на най -ниски обороти за да не шуми толкова и това е . Ама , ха де! Трябваше да побъркам машината за да го разбера. Сега все още има едни бутони вътре на които им търся превода точно какво означават. От там, благодарение на Александър променихме настройката за да не гасне нощем. Но останалите положения искам да знам какво точно означават. Така де! Трябва да се науча да командвам тая машина! За какво дадох толкова пари, като не я използвам рационално?! Добре, че ги има тия форуми , браток!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    14
    #28

    Отговор: Re:Sanyo SAP EH28HX

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    това дистанционно не е за този модел....а и половината бутони са с грешен превод
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Пламене, Здравей. Бях ти обещал превод на твоето дистанционно...ето го, заповядай.
    [img width=770 height=600]http://lh4.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TPOo_4MFA0I/AAAAAAAAAto/cknT9k5d1Tw/s800/RCS-EH1.jpg[/img]
    За да не правя друга тема пиша тук.Капарирах климатик Sanyo SAP EH28HX.Не намирам никаква информация за него.Излезе ми в руски сайт описание,но като отворя pdf буквите са други SAP E28X и SAP E28NX Виждам, че е доста старичък.Ако може някаква информация за машината .Ще се ползва в помещение от две преходни стаи 20+15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 22-11-14, 21:23
  2. Отговори: 2
    Последно: 11-10-13, 14:13
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 21:39
  4. Шум от вентилатора
    От sotef във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-10-07, 22:44
  5. VC с 2 вентилатора?
    От shavo във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-04, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе