Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем/Въпрос за SANYO SAP-CEH28H-TE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #1

    Проблем/Въпрос за SANYO SAP-CEH28H-TE

    SANYO SAP-CEH28H-TE.pdf


    Здравейте, закупих климатик 14-ка SANYO SAP-CEH28H-TE 2001 година. Имам 2 неща, които ме притесняват и моля за компетентни мнения, викнах си майсторите, защото е гаранционен, а те ми казват, че проблема е, че няма оригинално дистанционно (в момента ползвам универсално такова, прикачено е в снимките).


    1. От 2 седмици ми светна една допълнителна червена лампа, мисля, че тази лампа е свързана с вътрешните филтри, защото когато се отворят за почистване тази лампа мига, и като се затвори свети постоянно в червено (дори и на изключен климатик пак свети в червено)
    2. В режим на отопление не мога да двигна повече от 26 градуса, до 26 градуса си работи супер, са всеки градус до 26-я с всеки двигнат градус има по единичен звук на вътрешното тяло при всеки градус, а при пускане на и над 27 градуса се чуват 2 двоен звук от вътрешното тяло. Въпроса ми, проблем в дистанционното ли е, климатика ли не приема повече от 26 градуса на топло, или предупреждава, че е градусите са големи. На студено този звук го няма.


    Има прикачени снимки на климатика и дистанционното.
    Благодаря предварително за съпорта.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Проблем/Въпрос за SANYO SAP-CEH28H-TE

    Лампата, която те притеснява, те подсеща да почистиш филтрите. А за над 26оС се ползва кюмбе.
    Климката писка по 2 пъти за да те предупреди - да не си свариш яйцата.
    Този пост е редактиран от Kasap; 26-12-12 в 22:09.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Проблем/Въпрос за SANYO SAP-CEH28H-TE

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Лампата, която те притеснява, те подсеща да почистиш филтрите. А за над 26оС се ползва кюмбе.
    Климката писка по 2 пъти за да те предупреди - да не си свариш яйцата.
    Благодаря за информацията, филтрите са почистени и измити от прах и пак свети лампата, дали това е датчик за запрашеност на филтъра или просто филтъра не е поставен правилно (понеже с оригиналното динстанционно падал автоматично филтъра а с универсалното се свалят на ръка 2-та филтъра)?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Проблем/Въпрос за SANYO SAP-CEH28H-TE

    Няма никакъв датчик. Светодиода е информационен и светва след определен "пробег" на климатика. Изключи го от дистанционното и отвори и затвори капака. Така или иначе можеш да игнорираш тази индикация.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Проблем/Въпрос за SANYO SAP-CEH28H-TE

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Няма никакъв датчик. Светодиода е информационен и светва след определен "пробег" на климатика. Изключи го от дистанционното и отвори и затвори капака. Така или иначе можеш да игнорираш тази индикация.
    Може ли още един въпрос за въпросния климатик:
    Климатика като няма никой в стаята минава в някакъв намален режим и почни не работи, има едно черно око, което ми прилича на датчик на движение, като влезеш в стаята и му помахаш започва да си работи нормално.
    Въпроса ми е: има ли откъде да намеря оригинално дистанционно на този климатик, защото той имал йонизация на въздуха, която не мога да използвам, автоматично сваляне на филтрите, което не мога да използвам, изключване на датчика за движение, което в момента не мога да ползвам, и въобще заслужава ли си да търся такова заради тези екстри?
    Брат ми си купи SANYO SAP-S28R 2005 година, но не работи неговото дистанционно на моя климатик!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. въпрос за превключвател на SANYO-SAP-GX28C
    От vasiv във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 10-02-14, 21:22
  2. Проблем с Sanyo SAP-Y25N
    От zico3000 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-12, 18:51
  3. Проблем/Въпрос за SANYO SAP-CEH28H-TE
    От Milko Galev във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 26-12-12, 20:35
  4. Проблем с климатик Sanyo sap cg 25 a
    От vanyo_83 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-12, 01:06
  5. Въпрос за Sanyo 42 K20
    От vasiliko във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-09, 13:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе