Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40

Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #31

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Markony, тръгна ли климатика? Просто ми е интересно това ли му е бил проблема. Ще е хубаво да има обратна информация все пак.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #32

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Естествено ,че ще има обратна връзка.За съжаление седмицата ми беше адски натоварена и не ми остана време да се занимавам с климатика.В понеделник ще подновя борбата ако е рекъл ....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #33

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Спряха дъждовете най-накрая и се захванах пак с любимия климатик.Смених доста кондензатори,даже се опитах да премеря старите...тия които са ми в обхвата на LC метъра,но дърво...

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #34

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Ама нямаше нужда да сменяш всички кондензатори, само тея трите които ти казах. Пълната им подмяна на всичките се прави чак като се отстрани проблема.
    Значи не е тръгнал след подмяната на тея трите. Можеш ли да ми кажеш колко пъти мига светодиода, за ориентация? Че такъв двупроцесорен хибрид...
    И кондензатор не се мери на LC метър. Преди да му спадне капацитета доста преди това се случват други проблеми. Не че на един 1000uF не примерих 5nF.
    Този пост е редактиран от Rumb@ta; 23-06-16 в 00:12.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #35

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    6 тройни мигания,ако разбирам правилно ейроглифите би трябвало да е грешка номер 7.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #36

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Климатика има проблем в променливо токовото ограничение. Примери тези диоди на долната и горната малка платка и в двете посоки. Не виждам пистите и не мога да намеря това което търся. По принцип на горната платка трябва да има още един диод, а не го виждам. Ако има и други стъклени диоди на горната платка ги провери и тях, както и ако има СМД такива отдолу. После докладвай в темата.

    На горната снимка виждам най в ляво на мястото на един предпазител запоена жица! Или бъркам?



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #37

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт



    Диодите и трите са здрави,всъщност всички диоди проверих.Този D14 ми е съмнителен.Показваше ми 026 и в двете посоки,като го разпоих дойде на себе си,но схемата MA3810 e била сменяна преди мен.Проверих транзистора в нея на1,2,3 крак и изглежда ок,R89 e 3 ома.Като цяло не намерих pdf с примерна схема и не знам какво прави,но щом е гърмяла преди ,може пак нещо да се е сдухала.В вторник ще ти направя качествени снимки от двете страни с голям обектив и ще мислим нататък.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #38

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Д14 няма как да е дефектен. Не се занимавай с него и интегралната схема. Ако бяха дефектни импулсното нямаше да работи и нямаше да имаш захранване на процесорите.
    Кофтито е че климатика е двупроцесорен и ползват Дайкинска топология. Честно да ти кажа не ми е минавал такъв през мен, а и не бих повярвал че Шарп са направили такава глупост. Виж Дайкин с два процесора съм поправял.
    Както и да е. Виж снимката по-долу. Имаш два токови трансформатора. Единия е във веригата на звездния център, а с другия се следи тока в реално време. Интерисува ни втория.
    Проследи всичко след втория токов трансформатор. Трябва да минава през малък диод, резистори, може да има втори защитен диод и да отива в един кондензатор. Кондензатора може да е близо до процесора. Интерисува ни какъв потенциял има върху този кондензатор когато климатика е захранен с напрежение. Можеш ли да го направиш това?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #39

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Втория е долния?

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #40

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Проследи цялата верига до процесора. И напрежението върху кондензатора като стигнеш до него. Процесора е този в DIP корпус.

    Sent from my phone.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Помощ за ремонт на климатик * Mitsubishi MSZ-FA35VA
    От mdi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 17-07-23, 19:50
  2. Моля за помощ при ремонт на поплавък
    От kalcheff1 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-15, 11:33
  3. Помощ за ремонт на уредба.
    От Caesar във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-13, 13:22
  4. SHARP AY-M28SX
    От n1k0lai40 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 10
    Последно: 16-11-11, 00:15
  5. Отговори: 0
    Последно: 08-09-07, 13:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе