Резултати от 1 до 8 от общо 8

Toshiba RAS-137SKV-E - чувам един монотонен слаб цъкащ звук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #1

    Toshiba RAS-137SKV-E - чувам един монотонен слаб цъкащ звук

    Здравейте, от около 4 месеца съм с Тошиба- RAS 137SKV-E вътре и RAS 137 SAV-E отвън. Държи се перфектно и в студ и мраз, не го изключвам изобщо и е на 22'. Отскоро обаче при работа на вентилатора на вътрешното тяло чувам един монотонен слаб цъкащ звук кйто при пълна тишина в стаята дразни. При ниска скорост е по-осезаем. На какво може да се дължи, не е резонанс от капака проверих го. Мерси предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #2

    Re: Проблем с Toshiba RAS-137SKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от ivakis777
    Здравейте, от около 4 месеца съм с Тошиба- RAS 137SKV-E вътре и RAS 137 SAV-E отвън. Държи се перфектно и в студ и мраз, не го изключвам изобщо и е на 22'. Отскоро обаче при работа на вентилатора на вътрешното тяло чувам един монотонен слаб цъкащ звук кйто при пълна тишина в стаята дразни. При ниска скорост е по-осезаем. На какво може да се дължи, не е резонанс от капака проверих го. Мерси предварително
    Имам същия, само,че по малкия модел RAS 107SKV-E. И аз съм доволен, топли си и не е замръзвал. Такъв звук който описваш не съм забелязвал от вътрешното тяло. Дано някой по запознат може да ти помогне. Мен ме дразни обаче външното тяло, което е много шумно при ниски температури. Слагаха му и тампони след което имаше малък ефект, иначе сега като е по топло не го чувам. При теб как е имаш ли подобен проблем, ще се радвам да обменим опит.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3

    Re: Проблем с Toshiba RAS-137SKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от ivakis777
    Здравейте, от около 4 месеца съм с Тошиба- RAS 137SKV-E вътре и RAS 137 SAV-E отвън. Държи се перфектно и в студ и мраз, не го изключвам изобщо и е на 22'. Отскоро обаче при работа на вентилатора на вътрешното тяло чувам един монотонен слаб цъкащ звук кйто при пълна тишина в стаята дразни. При ниска скорост е по-осезаем. На какво може да се дължи, не е резонанс от капака проверих го. Мерси предварително
    Махни филтрите и пак слушай да ли го има звука,възможно е и от тях да има вибрации.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11
    #4

    Re: Проблем с Toshiba RAS-137SKV-E

    Не е и от филтрите, сякаш нещо отвътре, но не знам дали може да се отвори отпред точно под филтрите има два винта. Не знам какво държат обаче предполагам е решетката с въздуховодите. Не ми се ще да отварям щото може да не признаят гаранция, не ми се ще и да ги викам обаче за такова дребно нещо че като ги знам може едно да пипнат пет да развалят. Иначе външното тяло при мен не е шумно защото през повечето време работи на ниски обороти и е на 22 градуса непрекъснато. На гърба на външното тяло имах една черна пластмасова решетка която не ми бяха махнали и изпадаше в резонанс и много бръмчеше. Откакто я махнах се родих.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #5

    Re: Проблем с Toshiba RAS-137SKV-E

    Махнал съм я и аз решетката, че и тя дрънчеше. Иначе вярно на ниски обороти е тих, но като беше -10 доста шум вдигаше.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re: Проблем с Toshiba RAS-137SKV-E

    mino- виж темата Тошиба-Кериър.Може да има решение за шума при ниски температури.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    24
    #7

    Re: Проблем с Toshiba RAS-137SKV-E

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    mino- виж темата Тошиба-Кериър.Може да има решение за шума при ниски температури.
    Да, писах там Ванко, видях предложението ти.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    12
    #8

    Re: Проблем с Toshiba RAS-137SKV-E

    i az imam toshiba samo4e moq problem sas 6uma e dryg,kogato klimatika e iskliy4en ot distancionnoto no e vklu4en v mrejata 4yvam nqkakav mnogo slab no drazne6t 6um na kakvo spored vas se dalji tova i predvaritelno da kaja 4e ni6to ne razbiram


    mod.valen1: Пиши на кирилица.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук
    От bai_grozdan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 09-10-14, 21:47
  2. Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло
    От ivakis777 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 10:58
  3. Toshiba - RAS-137SKV-E3 - Panasonic E12MKE - Fujitsu - ASYG12LE
    От Верижни_писма във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-12, 21:41
  4. Слаб звук от слушалки
    От wizard2000bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 04-02-11, 22:53
  5. Слаб звук на Дек
    От heavyfuel във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-07, 01:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе