Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #1

    Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Здравейте на всички!
    От месец чета различни теми из форума и вече реших да се регистрирам и аз за да споделя някое мнение и впечатления от работата на два климатизатора. От половин годна имам Toshiba RAS-2210d, 100-волтов, закупен нов и монтиран в стая 12кв.м., южно изложение, тръбен път 1.5м. Да започна по същество. С него се отоплявам от два месеца и ми направи впечатление, че вътрешния вентилатор работи на доста голяма степен и не съм го чувал да намали освен когато дефроства. Купих уред за измерване на мощност за да видя колко горе долу е разхода на тази машина. Зададени са 21 градуса, турбината на ауто и клапите са на предпоследно преди крайно вертикално. При първоначално включване компресора се развърта до 600W, и след няколко минути започна да пада плавно и за час достигна до 170W (външната температура беше +4 градуса). Работи около два часа на минимална мощност и тиха степен на турбината, всичко си беше ок според мен, НО изведнъж компресора се форисира до 300W(според мен под команда от вътрешното тяло защото чух прицъкване) и след това ново цъкване което изключи компресора. След 7-8 минути се включи от 280W работи около 20 минути и през интервали стигна до 310W и пак се изключи, тук турбината духаше вече силно. Така работи два дена на режим он-офф при тази консумация, НЕЗАВИСИМО ОТ МИНУСОВИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ. Ядосах се и реших, че нещо програмата му за управление е забила и го рестартирах от дистанционното. След рестарта отново тръгна по първоначалния начин слизане до 170W и след като поработи така за около половин час, форсира и пак се изключи. И така до сега си работи на този режим.
    Дали по-някакъв начин не може да поддържа ниските обороти на компресора и турбината (тук ако има отношение количеството фреон) или да мери външната температура около и под 0 да решава, че е по-добре да работи на по-висока мощност с изключвания. Моля за мнения и благодаря предварително
    П.С. Пробвах да сменя градусите, но он-оффа си остана с тази разлика консумираше повечко преди да спре.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Интересен момент при работата на климат

    Тази машина не се слави с много нисък минимум. Работата й изглежда нормална, особено ако е добре изолирано помещението.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #3

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    По каталог е 700W. И предполагам когато работи на около 170W консумирана мощност (отново по каталог и ИЗМЕРЕНА с някакъв процент на грешка) е толкова отдаваната. То проблема според мен не е отдаваната, а че в последствие не слиза надолу пак като първоначалното пускане. Чудя се да не би това да е някакъв авариен режим на работа с цел избягване на повреда от ниските обороти на компресора? Аз и друго забелязвам, духа си хладно почти през цялото време дори и като консумира 300W

    Да помещението е изолирано. Но тази нощ температурите са били до -7 в Пловдив

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #4

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Цитат Първоначално публикувано от gigavanko
    По каталог е 700W. И предполагам когато работи на около 170W консумирана мощност (отново по каталог и ИЗМЕРЕНА с някакъв процент на грешка) е толкова отдаваната. То проблема според мен не е отдаваната, а че в последствие не слиза надолу пак като първоначалното пускане. Чудя се да не би това да е някакъв авариен режим на работа с цел избягване на повреда от ниските обороти на компресора? Аз и друго забелязвам, духа си хладно почти през цялото време дори и като консумира 300W

    Да помещението е изолирано. Но тази нощ температурите са били до -7 в Пловдив
    Какво да ти кажа братле, и моя се държи подобно на твоя. Разликата е, че моя поддържа по-висока температура от зададената, винаги работи on/off, но аз за разлика от теб никога не съм виждал консумация от 170 W. Освен това в последно време, когато работи компресора, консумацията(моментната) му е от 360-395 W.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #5

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Какво да ти кажа братле, и моя се държи подобно на твоя. Разликата е, че моя поддържа по-висока температура от зададената, винаги работи on/off, но аз за разлика от теб никога не съм виждал консумация от 170 W. Освен това в последно време, когато работи компресора, консумацията(моментната) му е от 360-395 W.
    Аз също за моментен разход говоря. А като гледам май са повечко хората с подобен начин на работа ( https://forum.setcombg.com/index.php/topic,53126.0.html ) имаше и други подобни теми. За сега май е ясно, че се наблюдава при различни серии. Защо все клоня към това, че това си е някакъв определен режим на работа при достигнати някакви условия и той НЕ прилича на инверторен климатик.
    Колега j_bojkov почти съм сигурен че при рестартиране ще ги видиш минималните стойности давани по каталог (ако външната температура позволява това), но явно след това ще си влезе в този режим он-офф, който поне при мен не се променя, дори и да се промени вън. темп. ОСВЕН ако не го рестартирам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #6

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Цитат Първоначално публикувано от gigavanko
    Аз също за моментен разход говоря. А като гледам май са повечко хората с подобен начин на работа ( https://forum.setcombg.com/index.php/topic,53126.0.html ) имаше и други подобни теми. За сега май е ясно, че се наблюдава при различни серии. Защо все клоня към това, че това си е някакъв определен режим на работа при достигнати някакви условия и той НЕ прилича на инверторен климатик.
    Колега j_bojkov почти съм сигурен че при рестартиране ще ги видиш минималните стойности давани по каталог (ако външната температура позволява това), но явно след това ще си влезе в този режим он-офф, който поне при мен не се променя, дори и да се промени вън. темп. ОСВЕН ако не го рестартирам.
    Да ти кажа и аз сега като се замисля, когато още не беше много студено и го спирах от време на време от дистанционното, при пускане и зададени 20°, климатика няколко часа е работил без да спира с консумация от порядъка на 230-250 W. Но пак подчертавам, че се е случвало няколко пъти и то когато не беше толкова студено

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Само да уточниш gigavanko ,при тези зададени 21° дали реално ги прави климатика,или ги подминава?-де факто реалната температура дали е = на зададената?Иначе изглежда нормална работата му,и те притеснява силния вентилатор само-но при on/off режим е така предимно,все пак е базов модел.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #8

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    За температурата не мога да кажа за сега дали ги подминава (термометъра с който меря, се оказа доста смешен, т.е една ел. Hamma за 15лв) и няма такова бързодействие че да отчете разликата ако подмине 21). Но мога да спомена за друг експеримент, който си направих. При включен компресор и зададени 21, работи известно време на дадена консумация, свалям на 20 и той намаля консумираната енергия с 10W, но продължава да работи, известен период от време, при което въобще не се пробва да слезе по надолу, слагам 19 градуса и се гаси, след 10 минути се пуска и пак консумира толкова. То стана малко като задача НО се притеснявам защо при тези минусови температури той работи на он-офф. Не е като да не може да слезе по-надолу, просто си мисля че не му се разрешава от управление, защото има настъпили някакви събития (както писах по-горе предполагам може и повреда) за да не работи на ниски обороти.
    Да попитам някакъв тест не може ли да се направи на този модел и да покаже дали има грешки или е по-базов отколкото си мисля

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    При проблеми с: консумираният ток, прегрявания и високи температури на някой топлообменник се ограничава по-високата мощност, а не по-ниската.

    По-скоро тази честа променливост в работата на компресора е свързана с програмата на работа в хладилният цикъл.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #10

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Те машинките си знаят най-добре кога с колко да духат.По-добре когато вън е под нулата да ти духа топло и да ти харчи 300w.и да спре отколкото да ти харчи 170w.и да ти духа хладно и да ти се запуши носа.Така са го сметнали,че от ниският минимум файда няма когато е вън студено.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Чудно защо най-високият клас климатици за Япония имат много ниски минимуми. Сигурно най-заможните японци са с постоянно запушени носове

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #12

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Чудно защо най-високият клас климатици за Япония имат много ниски минимуми. Сигурно най-заможните японци са с постоянно запушени носове
    Това е така ама при отрицателни температури не могат и няма да работят на минимум със сигорност.При идеалните +7 гр. може ама под 0 ще стане ама друг път.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #13

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Това е така ама при отрицателни температури не могат и няма да работят на минимум със сигорност.При идеалните +7 гр. може ама под 0 ще стане ама друг път.
    Не мисля че при тези температури минимумите ще са му проблема. Може и да греша той реално може да работи при минимум консумация (пробвано НО само след рестрат) а и при по ниска външна температура съответно и минималната отдавана мощност ще пане. Вярно ще духа по-студено но ако може да поддържа температура защо не работи така. Все пак НЕ минималната консумация ми е проблема, а това че се изключва и включва при отрицателни температури.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Цитат Първоначално публикувано от gigavanko
    Вярно ще духа по-студено но ако може да поддържа температура защо не работи така. Все пак НЕ минималната консумация ми е проблема, а това че се изключва и включва при отрицателни температури.
    Явно имаш минимални топлозагуби и минимумът от 0.7kw. ти идват в повече,за сметка на комфорта.До колко минусови градуси работи в on/off режим,и след колко не изключва?-просто си за машина с нисък минимум,при топлата и изолирана стая.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    16
    #15

    Re:Интересен момент при работата на климатик RAS-2210d

    Снощи беше -4градуса към 23.00ч и пак си изключи.
    Ще дам повече подробности по-работата. Аз продължавам да твърдя че това е "някакъв" режим различен от обикновения или заводския. След като почне с пускане-спирането самия процес на работа на компресора е различен, доколкото виждам по показания на измервателя на мощност. Всяко тръгване е от 0W бързо до 270-280W, започва да духа леко, набира до 290W вече турбината е на висока степен И от тук нататък през 4-5W си качва консумацията до 310-350W(в зависимост от външната температура и продължителността на работа) и се изключва. В нито един момент НЕ пробва да слезе по надолу, а само нагоре до изкл. Този компресор не му пречи да работи и на по-малка мощност и да отдава по-малко за да не са толкова чести спиранията, НО не го прави. Възможно е да е от ниските температури и затова да предпочита да работи на по-висока мощност и обороти и съответно да отдава по-малко. Ще бъда сигурен когато навън стане +7 примерно и да видим дали ще почне да работи на друга песен-съмнявам се, но ще видим.
    Снощи мерих и температурите, при които работи климатика. При зададени 20, в стаята мерих 21 и на сутринта показваше толкова, а горе при климатика на 23 изключва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 19-04-08, 16:57
  2. Мнения за работата на охладител
    От rado__ във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-07, 18:08
  3. Работата в понеделник убива
    От Inspire във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 04-02-05, 16:15
  4. Кой момент от The Matrix Reloaded...
    От -CTPAX- във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 18
    Последно: 05-06-03, 18:48
  5. Момент на проблясък...
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-01, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе