Страница 27 от 34 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #391

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Додо къде се е чуло и видяло да връщаш ей така като ти скимне, макар и с проблеми, климатик. Вежливи са докато купиш, после кучета те яли.

    п.п В подфорума на телевизорите, колега се оплаква от Филипс за +2к лв. Писал до КЗП и нищо. Телевизора е на няма и месец. Връщане няма!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #392

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Той Додо много филми гледа затова прелива от идеи. Припукванията никога не са били гаранционен проблем. Няма и да бъдат. Друга тема е, че може да се оправят или поне намалят.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-03-16 в 16:31.
    bobovo одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #393

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Никъде не съм споменавал, че припукванията са гаранционен проблем. Наясно съм, че некоректно работещия плазмен филтър, също не минава за гаранционен. Но съм наясно, че ако машината ми заспи по някаква причина и в рамките на месец проблемът не се разреши или не ми се даде писмено становище за него, машината заминава. Със или без съд, по-скоро или след време. Проблемите ми с телевизори ги разреших безпроблемно и не съм имал нужда от форумна помощ. За да икономисам разправии и загуба на време, скъпата техника си я купувам отвън и гледам да е висок слас. Филмите ги гледам по форумите!

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #394

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... Филмите ги гледам по форумите!
    Филмите ги гледат неподготвените потребители, даже играят в тях. Ти си в топ десет на сценаристите тука. Гледам и от плазма разбираш. Да ти кажа, че има и форум на ядрените физици и там може да напишеш това-онова. Хората имат нужда от съвети.
    avenger, Kasap и SPSt харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #395

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Драги Мега, неподготвените потребители играят главните роли във филмите тук. Този форум е предимно за потребителите и моят принцип е да помагам, доколкото мога. В случая е важно те да са информирани, че към момента Тошиба нямат коректно работеща машина от висок клас на 230V, както и сервиз. Би им спестило време в търсенето на правилна машина. Що се отнася до ядрената физика, там съветите ми биха били прекалено радикални, за да ми се позволи да взимам участие. Тук ми е по-лесно.
    Успех в бизнеса и смени рекламната марка. Не стават вече!

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #396

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Драги Мега, неподготвените потребители играят главните роли във филмите тук. Този форум е предимно за потребителите и моят принцип е да помагам, доколкото мога. В случая е важно те да са информирани, че към момента Тошиба нямат коректно работеща машина от висок клас на 230V, както и сервиз. Би им спестило време в търсенето на правилна машина. Що се отнася до ядрената физика, там съветите ми биха били прекалено радикални, за да ми се позволи да взимам участие. Тук ми е по-лесно.
    Успех в бизнеса и смени рекламната марка. Не стават вече!
    1. До сега с какво помогна, освен с дезинформация? Един пост поне да видя? Я някой да се върне и да цитира един смислен пост написан от теб? Може би си бил полезен с идеята да се пълнят тръбите с пясък? Едно уникално решение в помощ на незнаещите.
    2. Toshiba дали имат, или нямат добри машини решава клиента. Никой не е бит да си купи дадена марка климатик. Марки много, всеки има глава на раменете. Освен този, който плюе една марка, но продължава да купува от нея! Сещаш ли се за кой говоря?
    3. Тази мантра с рекламата съм я чувал вече за Nocria, за LT, както и за MHI. Омръзнала е вече на всички. Явно съм рекламен агент на всички по-читави неща? Да това ми е работата. За сметка на това имам доста добра статистика от кои машини са доволни хората и от кои не. Също така не коментирам машини, които не познавам отлично, за сметка на теб, който си ги виждал само на снимка.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-03-16 в 19:47.
    Kasap одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #397

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ще помоля да се запази добрия тон на темата, за да няма после сърдити, че има изтрити мнения.
    anaptira одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #398

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    По втора и трета точка не виждам да имаме някакви разминавания. Нито MHI, нито LT или Nocria са продукти от високия клас на европейските тошиби. Клиентите са дали доводи, с които декларират съмнение в качествата на Тошиба. Липсва становище за опровержение или решение на проблема с успиването от Тошиба. Такива са реалностите към момента.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,615
    #399

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Честно казано голяма част от търговците се интересуват основно от размера на печалбата при продажбите на определени стоки и отстъпките, които получават от даден вносител, а не толкова от това кое е "най-доброто". Да не говорим, че "най-добро" е субективно понятие.
    Мега, аз лично съм учуден защо "скачаш" толкова, когато някой напише нещо срещу твоя "любима" марка. Да не говорим, че ти дори отричаше напълно вероятността, че е възможно тези хора да имат каквито и да е проблеми. Дори и след натрупване на определено количество потвърдени такива случаи продължаваш да се дразниш от тези хора. Отстрани изглежда все едно ти развалят примерно "далаверата". Все пак те са платили голяма сума за нашите стандарти. Разбирам да си като някои потребители, които са някакъв извратен тип "фенове", но ти си търговец. На мен лично ми е непонятно, как обикновен човек извън този бизнес, може да изпитва интерес като "фен" към климатици (печки, прахосмукачки и т.н. уреди). Ако като търговец не си заинтересован финансово от тази марка, такива теми не би трябвало да те "дразнят". Писал си, че можеш да продаваш всякакви марки. Имаш отлично реноме като фирма. Аз никъде не прочетох някой да пише, че обвинява твоята фирма за въпросните проблеми. На практика в тези теми не би трябвало да пишеш нищо друго освен практическо решение на даден проблем ако знаеш такова. Пък потребителите да си се филмират както искат.
    Така оставаш впечатление, че може би си финансово заинтересован като търговец, точно от продажби на определени модели Тошиба и за това ги защитаваш на всякаква цена. Не че не можеш да си пишеш каквото искаш, все пак е свободен форум. Мисля, че винаги, когато някой те попита лично тук или във фирмата може да си кажеш мнението и предпочитанията, но не и да скачаш на потребители във форума с проблеми при условие, че не е засегнато твоето име (фирма).
    Този пост е редактиран от VanDan; 31-03-16 в 14:53.
    dodo_pv, necata2, biro и 3 други харесват това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #400

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    VanDan, понеже поста ти е адресиран лично до мен, от възпитание ще ти отговоря, но на лични. Защото има неща, които не мога да напиша публично, а определено има какво да кажа! Защото не мисля, че имам какво повече да добавя по темата публично. Който ме разбрал, разбрал. Марки и машини всякакви...
    tony34al одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #401

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    @Mega, готов съм да ти предоставя паролата на моя ник, за да си излееш душата от мое име. Няма проблем. Другият начин е да регистрираш нов ник или да помолиш някой друг да го направи, след което да го ползваш. Има начини. Сигурен съм, че след това ще се почувстваш по-добре.
    Хубава вечер!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,615
    #402

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Аз започнах тази дискусия може би по грешен начин и мисля, че не е тук мястото. Нито на подобни "разправии" е тук мястото. В този форум има няколко човека (фирми) - общоизвестните в климатемите Мега и Александърс, въпреки пререканията на някои хора с него от Велев имам лични добри впечатления, АС-ДС е доказан професионалист, Лазар от подфорума за отопление на газ също, които са с добра репутация и е грешно да ги злословим по какъвто и да е начин. Не ми беше и това целта. Просто ми беше чудно, защо Мега реагира "повечко" в 1-2 теми с проблеми на потребители специално с клими от марката Тошиба. Форумът е анонимен, но за някои колеги все пак се знае, че са с фирми от бизнеса и си мисля, че при тях реакциите трябва да са по-умерени. Ние останалите и да се филмираме и да пишем "глупости" (по форумите е пълно с глупости) си е само за наша лична сметка. Но това си е негово право и не съм аз човека, който да му дава наклон на постовете.
    Мега ясно, точно и коректно ми обясни и аз му вярвам, че всичко което е писал е от гледна точка да се покажат обективно и най-важно професионално нещата.
    И последно, за да съм напълно ясен - всяка една фирма има за основна цел "печалба". Това не са благотворителни организации. Ни най-малко го считам за нещо лошо или недостатък, особено ако си вършат съвестно и най-важното качествено и професионално работата. Това е напълно в реда на нещата и всички работим за пари.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-04-16 в 09:33.
    Aleksandars, Mega, vlado1976 и 2 други харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #403

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    VanDan,
    според мен поглеждаш малко повърхностно и за това си останал с впечатление, че Mega скача на недоволни потребители. Според мен, по скоро скача на доволни, ръчкащи и човъркащи недоволните. Това малко в кръга на майтапа, де. А иначе сериозно - няма как всички да са доволни от която и да били марка или модел, а и би трябвало да може да се отсявят чисто субективните недоволства. Такива обаче във форума не са малко. Отделно тук пишат някаква ограничена бройка хора, но явно в някои се създава впечатление, че тукашните мнения са представителна извадка, а те НЕ СА.
    Бих могъл да се опитам да го кажа и така: Ако ти имаш 1000 твои пациенти, които се лекуват само при теб и тази зима 7-8 от тях са дошли със симптоми на грипно заболяване, ти ще ги лекуваш, нали, но няма да обявиш грипна епидемия. А мисля, че и ти би реагирал някак си, особено ако всеки ден идва един здрав пациент и непрекъснато иска от теб да признаеш, че има епидемия.
    Mega и SPSt харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,615
    #404

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Да, точно така е както го описваш. Този форум не е представителна извадка и не може да се правят изводи. Отделно има хора всякакви и се получава една особена смес от потребители, лаици, "фенове", всезнайковци, професионалисти и търговци.
    Този израз "скача", който съм използвал звучи леко грубо и преувеличено и не е трябвало да го използвам.
    Mega, SPSt и tony34al харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #405

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    VanDan,
    .....Ако ти имаш 1000 твои пациенти, които се лекуват само при теб и тази зима 7-8 от тях са дошли със симптоми на грипно заболяване, ти ще ги лекуваш, нали, но няма да обявиш грипна епидемия. А мисля, че и ти би реагирал някак си, особено ако всеки ден идва един здрав пациент и непрекъснато иска от теб да признаеш, че има епидемия.
    .....ами на този лекар ако 500 от пациентите имат симптоми на грипно заболяване, но не са отишли при него......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 34 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе