Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 206
Like Tree48Одобрявам

Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #181

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Драги мега, тук не се споделя колко много са тези продадени машини и няма как да видим, като евентуални бъдещи потребители, какъв е проклетия фон. Ако представител на Тошиба квалифицира собствениците на проблемни машини като "форумни лешояди", това не говори добре за фирмата. Интересно ми е да видя злостен пост към някой друг потребител, освен мен, който е доволен от машината си. Форумът, по презумпция е място, където е редно да се споделят проблемите на даден модел, а не това, колко е хубав. Писал съм го и преди. Достатъчно голяма е рекламата навсякъде около нас. Аз, лично, бих квалифицирал като "форумни лешояди" критици, които си позволяват да хулят машина, която не познават. Това което и за мен е проблем е, че някой прави нещо по въпроса с проблемните машини, но не казва какво точно не им е наред. Ти очакваш някой да ти каже има ли проблем и какъв е. А аз изисквам това да се направи задължително от тези, които са писали тук за проблема с успиването. Без значение, дали на представителите на Тошиба им харесва или не. В противен случай, това означава за потребителя и читателя липса на адекватен сервиз! Насочваш отрицателната си енергия към грешния човек. Ориентирай се към оплакващите се тук. Аз не съм им адвокат, въпреки че много ти се иска или аз съм се поставил в такова положение, без да искам. Съжалявам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #182

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    От цялата работа не разбрах,на колко гр. задание оставя колегата пукащата 6 ца.Щото при мене климатик от 400 лв. с номинал 3.5 кв,сложен в топла 13 кв стая,от 6 гр. надолу,не изключва и работи на тих режим с консумация около 220 в,но заданието трябва да е поне 23 гр.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #183

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    23...24 и не повече от 25

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #184

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Ами така ще е, да бяхте си взели преди време III серия.Всичко ново е по-зле от старото.
    Kasap одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #185

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Не всичко ново е по-зле от старото. Хвърлете бегъл поглед на европейския Дайкин и (до някъде) на Самсунг. Много дръпнаха.
    emil vasilev одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #186

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Радиаторите и те пукат бре хора, самозабравяте се май с тези климатици.
    edi1, mkukas и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #187

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Радиаторите и те пукат бре хора, самозабравяте се май с тези климатици.
    Разбрахме се, че всичко пука и пукането не се брои..... , а и от няколко дена за друго си говориме. А ти пак за пукането, та за пукането......

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #188

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Кироо, има си клипче в тази тема да видиш как пука шестицата. Това недоразумение работи 1 минута и пука 1 минута. Няма такива радиатори.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #189

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Бироо, ползвай ограничителя на мощност! За какво ти е притрябвала пълната по време на сън???

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #190

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Това прословуто пукане се отстранява с малко смазка. Миналата есен и моя се беше разпукал, направо ме изнервяше. Пластмасата като започне да чатка на интервали, щеше да ми скъса нервите. Намазах го с малко смазка и вътрешното тяло утихна напълно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #191

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    .....вазелин значи.....да си търсят нуждаещите се...значи...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #192

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Бироо, ползвай ограничителя на мощност! За какво ти е притрябвала пълната по време на сън???
    Не помага, пука си и с ограничител Това е за максималната мощност, не за минималната
    Пробвал съм всякакви комбинации имай в предвид.

    Jack, колко пъти да казвам, че вътрешното тяло беше смазано, второ вътрешно тяло ми инсталираха и не помогна. Техниците дето го гледаха бяха единодушни че пука неприятно.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #193

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Радиаторите и те пукат бре хора, самозабравяте се май с тези климатици.
    Моля, моля - хайде да не ми пукат радиаторите и да е перфектно по отношение комфорта отоплението ми с парно (моето е на газ, но е без значение източника на топлина) на цялата къща.
    Отдавна ясно и точно е казано - отоплението с климатици е въпрос и на някои компромиси. Плащаш не лоши сметки, но е възможно да има шумове (пукания, въртене на турбини, перка на външно тяло и резонанси) от всякакво естество, течение и подухвания, обледенявания зимата и т.н. Някои от недостатъците може да се намалят за сметка на цената, но не и да се премахнат изцяло. И за това хора, които са купили нещо сравнително скъпо с цел уж да намалят тези компромиси и остават леко разочаровани.
    necata2, teon и rosswen харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #194

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Не помага, пука си и с ограничител Това е за максималната мощност, не за минималната
    Пробвал съм всякакви комбинации имай в предвид.

    Jack, колко пъти да казвам, че вътрешното тяло беше смазано, второ вътрешно тяло ми инсталираха и не помогна. Техниците дето го гледаха бяха единодушни че пука неприятно.
    Значи не са мазали това, което трябва. Да не мислиш, че вътре има само една пластмаса, която пука. Отваря се, установява се кое точно пука, маже се и край.
    Поне моето вътрешно тяло утихна и спря да пука. А преди това много ме дразнеше, като се включи компресора, докато загрее почваше на интервали пук... пук... цък...
    беше си дразнещо, особено когато е тихо.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #195

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Ти защи си мислиш, че една пластмаса са мазали? Климатик за над 2 бона, хвален и пре хвален във форума трябва да се смазва?!?
    FD25VABH с оплютия висок минимум не пука и работи по-тихо.
    Тая скапана тошиба освен че пукаше, на всяко включване развърташе турбината за кратко без да спазва заданието на дистанционното за тих режим или първа степен.
    Колкото и да се смазва пластмасата, другия проблем със скоростта на вентилатора нямаше да се оправи. А клапите как шумно се движеха, гадост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе