Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 206

Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #166

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Впечатляващо не бих казал,но работи много добре и тихо.За мен кусурът е високата цена.

    Изчакай още 3-4 дена...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #167

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Какво имаш предвид?

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #168

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Изчакай още 3-4 дена...
    Емо да не би да падат цени.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #169

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Емо да не би да падат цени.
    Не бе, ще пуснат RXL-M3 по магазините.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #170

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако са сглобявани в европейската част на Турция, значи са европейска сглобка. И понеже няма компромиси цената се доближава до тази на "Мидеа", примерно.
    Бих се съгласил, ако на климатика/кашона/ пише " Use only in Japan".
    Имаме леко разминаване в комуникацията, защото имах пред вид професионалната серия на Дайкин. Другите не ме интересуват особено, може да има турски или китайски. Цените на тази серия са съпоставими с високите класове на Мицубиши и Тошиба (изключая уруруто). Имайки пред вид разпространението на марката в страната, направи си сметка какъв ще е сервиза им.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #171

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Вярно че не му е тука мястото,но какво стана с проблема при 8серия.Някакво развитие или глас в пустиня.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    129
    #172

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Вярно че не му е тука мястото,но какво стана с проблема при 8серия.Някакво развитие или глас в пустиня.
    Спът докато на 6 серия и търсът косур
    Този пост е редактиран от its large; 29-03-16 в 23:23.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #173

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Вярно че не му е тука мястото,но какво стана с проблема при 8серия.Някакво развитие или глас в пустиня.
    Изтеглят се от пазара в България. Много са претенциозни клиентите, малко са, а проблемът с успиването е високо над нивото им на компетентност.

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #174

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Додо майтапиш се нали.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #175

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Наричай го, както ти е по-удобно - майтап или прозрение. Малкият им пазарен дял и липсата на сервиз, сами по себе си, предопределят нещата в бъдеще. Трудно можеш да убедиш клиент да се раздели с 2к5 лева за машина с предполагаем фабричен дефект, при това разнообразие от качествена и по-популярна техника в този ценови диапазон.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #176

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Наричай го, както ти е по-удобно - майтап или прозрение. Малкият им пазарен дял и липсата на сервиз, сами по себе си, предопределят нещата в бъдеще. Трудно можеш да убедиш клиент да се раздели с 2к5 лева за машина с предполагаем фабричен дефект, при това разнообразие от качествена и по-популярна техника в този ценови диапазон.
    А още по-трудно може да го убедиш да повтори... т.е. ако някой с две такива машини в подписа, твори мъдрости като горната, той или е трол, или - мазохист.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #177

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Касапе, първата машина (петицата) е стар модел и си е общо-взето наред. Втората машина по случайност няма проблем с успиването, доколкото прочетох тук. Но не можах да прочета никъде опровержение на този проблем или някакво становище. Ако някой тук трябва да бъде нарочен за трол, то това са тези, които се оплакват от успиване на машините, не аз. Мазохизмът е характерно психическо разстройство за силно набожни хора или такива, за които някакво изделие представлява фетиш. Повярвай ми, много далеч съм от тях. Вярващ съм, но не и религиозен. Едва ли ще видиш в подписа ми две еднакви машини, дори и занапред.
    Хубава вечер!

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #178

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Пак четеш както ти е изгодно на тебе, или както си облъчен. Японците при такива проблеми питат "How much?" Това, което не се разбра от форумните лешояди е, че на фона на продадените машини, проблема е нищожен, поне засега. По-малко от процент, а на машината и е втора зима. Но разбира се, твоята машина е пак изключителна и само ти имаш работеща машина, на останалите заспива. Имам и статистика за продадените машини в БГ, но няма да я споделя тук - много са. Тук нещата са както в цяла България. Когато някой се похвали и е доволен от дадена машина е нападан злостно, да цитирам ли постове? Но виж, ако е недоволен, лешоядите скачат в хор да плюят. От това страда потребителя, който е дошъл да получи тук обективна информация. Обективната информация не означава, да имаш нормално работеща машина, но да пишеш, че цялата серия не работи нали? На какво основание?

    Това което за мен е проблем е, че поетапно сменят машините на тези с проблеми, но не се казва какво точно има като проблем, поне засега. Да, очаквам да кажат има ли проблем и какъв е. Това не е липса на сервиз, но това е лично мнение. Това, че ти не си чел нещо, не е меродавно за другите, предполагам не си чел доста неща. Днес четеш едно, утре друго. Всеки ден се събуждаш с нова идея.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-03-16 в 23:12.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #179

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    Не знам колко много са тези продадени машини, но освен моите климатици аз досега в Бургас друг Дайсейкай не съм видял, а не е като синята лепенка DAISEIKAI да не се вижда отдалече. То вярно, че градът ни е превзет от Осаки, но докато обикалям по задачи и се заглеждам по екзотични марки климатици, сигурно повече от 4-5 Тошиби досега не съм видял и то все Авант или в най-добрия случай Сузуми.

    По темата, пукане на пластмасите и при мен имаше след дефрост и то точно на климатика в спалнята, но за 4-5 месеца изчезна. Но колкото и да пука 6-та серия това са бели кахъри в сравнение с LGC.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #180

    Отговор: Daiseikai 6 - пукане на пластмасите

    dwrbudr, ела в София да видиш колко Daiseikai има. Както във Варна Ururo-та. За пукането, като си взех MHI-то пукаше яко. Сега припуква много малко, главно при доста топло време на вън. Мога да си го оправя, но не ми пречи да спя. Гледам да обръщам внимание на жена ми, не на климатика. Като цяло това може да се оправи. Нови машини може да пукат повече, зависи от доста неща. Странно е защо тук се четат мненията на тези, дето казват че, 6-та серия пука, а не се четат на тези при които няма грам проблем?

    За LGC не знам, едно време сложихме доста, нямам оплаквания. И аз не ги харесвах, но на фона на новите машини са като златни кокошки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  2. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 12:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 23:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 16:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе