Резултати от 1 до 4 от общо 4

Дали е Daisekai или е търговски трик ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #1

    Дали е Daisekai или е търговски трик ?

    Здравейте. Казусът е:
    Преди 3 години сложихме климатика от снимките. Тогава нямах време да проучвам задълбочено климатиците предлагани на пазара и отидох в една софийска фирма, която ми беше препоръчана. Казах им искам качествен климатик, да отоплява хола и т.н. Смятяхя квадратури и накрая казаха - най-добре Toshiba, японска , серия Daisekai, 16-ка. Предложено-сторено.
    Минаха 3 години и се наложи да се взема климатик за друга сграда. Тук се задълбочих и взехме Daisekai 5-та серия, но ми стана интересно и разгледах предишния 'Daisekai'. На вътрешното тяло пише RAS-16SKV-E ,made in Thailand (японската излези тайландска ...) а на външното пише RAS16-SAV-E. Рових се в каталози и никъде не го намирам към Daisekai сериите, а към Suzumi SKV. Странното в случая е, че на външното тяло има голяма красива синя лепенка Daisekai ...
    Въпросът ми е възможно ли е продавачите да са толкова долни да си лепят лепенки с цел заблуда или това е някакъв тайландски Daisekai ?
    P.S климатикът работи добре и съм доволен, просто е неприятно ако са ме подлъгали по такъв начин...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #2

    Отговор: Дали е Daisekai или е търговски трик ?

    Дбре са те излъгали !!Дано да не са ти взели пари за Дайсейкай.Цената на 16SKV-E е 1700 лв. без монтаж.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Дали е Daisekai или е търговски трик ?

    Не помня точната цена, но беше повече от 1700, над 2000лв, предполагам преди 3 години са били по скъпи. Може да потърся фактурата.
    Не мога да повярвам, че има фирми, които лепят заблуждаващи надписи...Може би е уместно да съобщя името на фирмата?
    Някой с подобен проблем ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #4

    Отговор: Дали е Daisekai или е търговски трик ?

    Като гледам предната ламарина с 3-4 винтчета се сваля. Дори не са си играли да поръчват/лепят лепенки - взели са направо капака от някой стар Daiseikai... Абе сек'ви помияри има! Казвай името на фирмата да се знае и да не се подлъже и някой друг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria
    От uzsree във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 108
    Последно: 23-11-13, 11:47
  2. как да направя този трик ?
    От kmonev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-10, 11:41
  3. Нов мошенически трик или телефонна грешка?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 24-07-08, 19:59
  4. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе