Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 186
Like Tree119Одобрявам

Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    46
    #16

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Благодаря

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    46
    #17

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Здравейте. Минаха се две години от както имам климатика и искам да споделя мнемието за този климатик. Просто прекрасен климатик до 0 градуса работи on-off настроен от 22 до 24 градуса, че на повече не се търпи от жега. През зимата най- много 20 пъти да размразява ( и то когато са големите мъгли в гр. София) иначе изобщо не се сеща (даже първата зима се бях изплашил настроен на 23 побелял целия и така си седи без да се размразява. Ей не ги обича тези размразявания и това е). Много тих и незабележим при ауто режим на fan, но и външното не се чува да работи. Лятото без никакво затруднение държи през деня 23 , а през нощта 20 градуса. Миналата година го засичах на 22 градуса държеше консумация от 80-100 вата при външна температура 26-27 градуса. В кухнята имам Панасоник 12NKE е това не е климатик за мен, до ден днешен се ядосвам, че дадох 1600лв за него.Жалко, че наще не ми дават да го сменя. Лятото що годе го бива, но зимата до 0 градуса е ок , но под тези градуси на около 40-50 мин размразяване не се търпи . Ако можеш с удоволствие бих го сменил с Тошиба. Миналата зима правих тест на около - 8 градуса сложиш Тошибата на 30 градуса и макс fan и термометъра показа 54-55 градуса , а Панасоника едва 46-47 вдигна (Панасоника цяла зима е на 25-26 зададен за да може да държи 23-24 градуса, ако е настроен на 22 едва 20 държи.
    justify, Mega и smqnab харесват това.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #18

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Забравяш факта, че панасоника е 1500, а Тошибата е 2200...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    46
    #19

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не мога да го забравя защото до ден днешен ме е яд, че не изчаках още 1-2 месеца и да взема за кухнята Тошиба , а да не се набутвам с Панасоника. На село имам ME ge25va и той работи много по- добре от Панасоника
    justify, Mega и smqnab харесват това.

  6. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #20

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Така става , когато купувате различни марки климатици и започнете да правите сравнения. Ако имаше навсякъде Panasonic нямаше да си на това мнение. Но да сравняваш Daiseikai с Econavi oт 2012 е леко казано смешно. А и да добавиш за мен най-добрия модел правен от МЕ GE серията, просто няма смисъл.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #21

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    От Панасоник във възторг ще са хора, които досега са имали Осака, Мидея и т.н. като например един мой приятел. Цената точно оправдава възможностите му, не знам сравнен със Сузуми+ как ще е положението откъм комфорт (шум и дефрости).
    justify и smqnab харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #22

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    откъм дефрости е ясно ,Сузуми е с алгоритъма на Дайсейкай
    justify одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    От как клиент "незрящ" изхвърли нов нордик Pansionic и си доплати солено за втора 6-ца... Дори и на мен не ми се вярваше, но е факт. Коментарите му ще си ги запазя.
    bobovo, Kasap, justify и 2 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #24

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Niksan552 ,да ти имам сравнението за добър климатик.При мене ,климатик за 700 лв ,при - 12 тази зима ,духаше със 53 гр на макс вентилатор ,и при - 10,- 12 гр, със дни не дефростваше.В стая 13 кв ,с отворена врата към коридор 7 и отвреме на време към още една стая.Това значи ли че е добър поне колкото дайсекай ?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Къде и ти с тази презряна марка. Май си единственния и фен и продавача им тук.
    justify одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #26

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    той е опитното зайче на форума аз така тествах новия флагман на МЕ ,никой го нямаше .. сега и аз го нямам
    Kasap, justify и Mega харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #27

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Къде и ти с тази презряна марка. Май си единственния и фен и продавача им тук.
    Че съм фен така е,но не съм сляп фен както много други тук.Обективно казвам и недостатъците на модела.Че съм им продавач обаче се обърка.Освен това ,май Samsung са единствените ,правещи вътрешните тела по различни от бяла,ръбата ,правоъгълна кутия в добрия случай ,с цвят металик.И двата ми Samsunga ,за мене са с по красив дизайн от 99% от моделите на пазара.Освен това,машините за европейския пазар 9 ки с макс.мощност 6 кв и 12 ки със 6,6 се броят на пръстите на едната ръка,още повече пък за цени от по 1200-1300 лв ,за колкото съм ги купил.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #28

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    като гледам другите марки накъде са тръгнали с моделите си на 220 волта няма да се учудя да дойде време Самсунг да са фактор при битовите машини ( при големите вече са )
    AC_From_Hell одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    46
    #29

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Аз просто споделям мнение и не задължавам никой с него, но имам опит с четири климатика и просто си изказвам меннието. Тошиба daiseikai 6- 9ка, едно Fujitsu 14 lgc което отоплява 2 прехдони стаи и се държи много по- добре от Панасоника където отоплява една стая доста малка, споменатото по- горе МЕ ge25va монтирано в гр. Годеч където си има доста по - люти зими от тези в София. От трите климатика без Панасоника съм изключително доволен , въпреки че съм чувал и не много добри коментари за Fujitsu-то и МЕ ge25va. Зман че и четите климатика са в различки класове, но просто споделям наблюдение , като обикновен потребител на тази техника.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #30

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Колеги искам да ползвам темата на колегата за да попитам и аз за RAS-10SKVP2-E-Super Daisekai . Тепърва ще се климатизирам и приятел продаващ климатици ми предложи Daikin , Fujitsu и Toshiba с 15% отстъпка . Препоръча ми да взема 10-ки на Тошиба за стаите които смятам да отоплявам (даже каза че може и да са ми много) които са както следва :
    1. Спалня - 386x345cm - ~ 13m2 - изток - дограма PVC + стъклопакет (енерджи-бяло-Ка - 36mm) , външна топлоизолация 10см (още не е решено дали да е каменна вата или EPS - какво ви е мнението по този въпрос ?) , окачен таван с 5cm каменна вата , 265cm светла височина , 4 етаж последен (над мен има тавански помещения) .
    2. Спалня 2 - 399х344 - 14м2 - със същите параметри като горната спалня
    3. Кухня-Трапезария - 19м2 - запад - останалите параметри са същите .
    Градът е Добрич

    Това е разпределението , ако има колеги които не са ме разбрали . Препоръката на моя приятел е да взема 3 10-ки , като за трапезарията се колебае дали да не ми препоръча
    13-ката . Принципно ограничението на бюджета ми е около 6000 лева с монтажа в които се събирам след отстъпката горе долу . Въпросът ми е дали климите ще са достатъчни за отоплението на стаите и дали да не направя компромис (основно свързан с парите естествено , че ремонта се започва от 0) и да сложа на едната спалня Сузуми , а на другите две в които ще влизат повече хора (едната спалня първоначално ще се ползва за хол) да сложа Дайсекай ?
    Нещото което ме притеснява много е че в Добрич има доста студени дни и ме е бъзе да не се налага да размразявам сам леда по дъната на климите (както правя с подовите Дайкини на баща ми) . За това разглеждам и евентуално Мицубиши 25 Зубадан , който не ми е много в ценовия клас но с нагревателя във външното тяло няма да мисля за размразяването .

    Благодаря на всички предварително за отделеното време !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 16:47
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе