Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38
Like Tree11Одобрявам

Toshiba - RAS-167SKV-E5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    13ка в 15 квадрата остава и да не топли ..
    Май не си разбрал че е 16ка виж цената не е на 137.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    11
    #32

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    13ка в 15 квадрата остава и да не топли ..
    имаш грешка..16ка в 26 кв.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #33

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    щото пишат 2ма човека аз пишех на тоя втория

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #34

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    Здравейте, направих си теоретични изчисления възоснова на техническата спецификация на Toshiba RAS-167SKV-E5, колко на теория би харчил в режим отопление и охлаждане на стая 43 кубични метра, старо строителство - тухла, без никаква изолация, алуминиева дограма, две външни стени, изложение юг-запад, граничеща с необитаеми апартаменти отгоре и отдолу и неотоплявани/неохлаждани стаи в същия апартамент. Изчисленията са при цена приблизително 0,19лв. за киловат дневна електроенергия при 15 часа дневна експлоатация на климатика за период от 31 дни. Използвал съм методиката за изчисление на загубите от този сайт:
    Как да определим необходимата ни отоплителна мощност? - Статии - Термосиликат ООД

    Тъйкато го имам от скоро и съм го ползвал само летните месеци мога да кажа че изчисленията при охлаждане се потвърждават с приблизително +/- 5% точност. Извод си правя от сметката си за ток през летните месеци спрямо миналата година без климатик и съответно сега. Ще се радвам ако някой сподели впечатленията си от модела за това как се държи зимата, ако съответно може някой да направи аналогия между моето помещение и това което той отоплява.
    777.jpg
    Използвал съм данни от тези таблица по-долу, като както сами ще видите няма данни за натовареност под 10%. А при мен често необходимата мощност за обезпечаването желаната зададена температура беше по-малка от отдаваната (при минимално натоварване на ситемата от 10%), затова съм използвал отдаваната при 10% за база от която съм сметнал необходимата ми. Тоест в някой случай ми е била необходима мощност която климатика би отдал при натоварване под 10%, но да ли на практика софтуера позволява работа под 10% натоварване или това се приема за минимум не знам. Ако софтуерно не може да работи под 10% натоварване сиреч под 10% се изключва, то тогава изчисленията пра +15 градуса са с реално малко по-високи стойности.
    888.jpg
    Този пост е редактиран от qwsd; 12-08-14 в 23:22.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #35

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    Здравейте имам въпросната 16-ка , но днес забелязах че индикаторния зелен свето диод не свети, климатика си върви топли без други осезаеми промени. Изключих го и включих отново пак не светна. По-късно пак повторих и си тръгна та да ли проблема е в спойката на свето диода или е нещо друго, някой отварял ли е вътрешното тяло да погледне по-обстойно.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #36

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    Контактни явления в микроелектрониката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    79
    #37

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    Здравейте, да не пускам нова тема, имам монтиран климатик RAS-167SKV-E3, машината е добра и си върши работата, но днес започна една цветомузика с диодите а именно FILTER и OPERATION мигат а PRE.DEF свети постоянно и климатика не работи. Проблема се решава само от щепсела. Моля за някакви насоки.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Отговор: Toshiba - RAS-167SKV-E5

    При два мигащи и един светещ диод по книга пише, че сработва защита извън проблемите, които са посочени в 4 конкретни позиции.Значи си е за доктор работата, да тества и да каже какво му има.Дистанционното ти трябва да даде цифровия вид на конкретната грешката в сервизен режим, в случая може да е 1 от 5 описани в сервизното проблема.Може да е компресор, може да е термозащитата му, липса на сигнал между телата и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе