Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree4Одобрявам
  • 2 Post By bobivg
  • 1 Post By bobivg
  • 1 Post By ddd1

Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    16
    #1

    Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Здравейте ,

    от днес имам монтиран климатик RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1 , но след монтажа започна да издава странен звук.
    Сякаш е трансформатор, непрекъснато бръмчене, равномерно, сякаш вибрациите на външното тяло се предават на вътрешното.
    Досаден и дразнещ звук.
    Върнах монтажния екип, но ме увериха че това било нормално,така си било бръмчало.
    Забелязвам, че тръбният път е много къс, дали това не би могло да е проблема?

    Добавям и кратко клипче.
    https://youtu.be/ndUR0CiS41A
    Този пост е редактиран от reanon; 28-11-23 в 22:14.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Е нали финишира на 50zs-w форумна дума хвърлен камък.
    Къде се подхлъзна?
    Alexi и Danzki харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    нормално е ,има писано за този проблем с модела

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    16
    #4

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Това проблем като ПРОБЛЕМ ли е, или нормален режим на работа се води?
    Може ли линк към темата, след всичките ми опити не можах да я открия
    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е нали финишира на 50zs-w форумна дума хвърлен камък.
    Къде се подхлъзна?
    Върза ми се с 25% разлика Тошибата :-)
    Този пост е редактиран от reanon; 29-11-23 в 15:49.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    дано радостта от спестените пари трае дълги години .. но ме съмнява като чувам шума .. викай ги пак

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    16
    #6

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Викнал съм,ама не тях.
    Ще си направя рекламацията централно.
    Няма как климатик от тоя клас да бучи като пералня.
    А за парите ми не бери грижа, мерси за адекватната помощ

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #7

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    reanon одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    16
    #8

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията

    Да си жив и здрав човеко.
    Аз вече се обърнах към кериър, вдигнах си кейс, сега ще съм въоръжен с информация.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #9

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Здравейте,

    ще се радвам да споделите какво са отговорили компанията "майка", че и аз имам задочен спор с тях по темата(ще ъпдейтна при мене в другата тема какво се получи).

    Поздрави
    ААТ одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    16
    #10

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    @ddd1 -Значи при мен климатика се държи супер неадекватно - заспива и температурата пада много -5-6 градуса и пак не се събужда, в икономичен режим изобщо не си изпълнява задачата да качи градуси, и съм меко казано - бесен.
    Ще има премонтаж, даже мислех да пусна тук запитване за адекватен екип.
    И аз като теб съм с някакъв къс тръбен път, чувам как фреона свисти, монтажа е компрометиран - няма никакъв спор.
    Обаче, още като го пуснах, пластмасите му започнаха да вибрират, и този шум който съм описал по-горе, беше съпроводен с вибрация.Визирам външна вибрация, при която капака подскачаше.Има си механичен проблем та дрънка.
    Оттогава досега не съм засичал да има вибро, но шумът във вътрешното тяло реагира при натиска на пластмасите, което ме довлудява.Натиснеш с пръстче - шумът се променя.
    Вдигнал съм кейс, чакам да благоволят да ми се обадят, със сигурност ще премонтирам.

    И ще искам от симпатягите от Къриер да ми подпишат писмо, че монтажа не е изпълнен по изисквания, и отивам във Вимакс да си искам парите или премонтаж.Не знам дали ще стане, но това ако не стане - отива на жалба в КЗП и после- както дойде.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #11

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Да,явно в твоя случай има и още фактори. Успиването между другото го имам само на 13ката, 10ката никога не е спирала така - но при мен е около 2 градуса разлика е спането и не е чак толкова фатално. Иначе да пука си от време навреме като тръгне да вдига клапата и при първоначален старт, ама за мен са поспестили материали(а още не е почнало тракането на лагерите най вероятно на турбината вътре, ще кажеш вода тече..) За успиването имало решение пак в другата тема, спира се Cоld Draft Prevention мисля.
    Според мен ако се навият да ти го сменят с друг най добре, понеже ми е интересно как на колегата от другата тема са му оправили проблемите, а аз 2ра година чакам като....

    Отделно при 2 отворени кейса към тях никой не дойде(само ми звъняха идва ли някой и да да, ще дойдем да го оправим) а аз трябваше да им пиша и мейли, за да ескалирам нещо да се случи. и пак не дойдоха те ами монтажния екип, споменатите от теб по горе.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    16
    #12

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Опитай да ги натиснеш с жалба до КЗП, трябва да е инструмент.
    И на мен още не са ми се обадили, но следващото ще е това.
    Вероятно е голям проблем, ако си навит - може да се обединим и да си ги омахаме съвместно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #13

    Отговор: Странен звук от току що монтиран климатик Toshiba RAS-B18G3KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E1

    Да, мен по скоро идеята ми е да дойдат да си ги оправят - при положение че очевидно има решение на всички точки както е описано в другата тема(отделно всеки марка/модел си имат някакви кусури) . Отделно при мен минаха 2 години и надали ще могат да го вземат обратно... Но като изключим дискомфорта от тези вътрешни шумове си топлят и правят толкова рядко дефрост, да споменем и малко положителните неща. Иначе ако има нещо да описвам и да давам мнение/участие, драскай да ги мъчим

    Sent from my moto g32 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен звук
    От asko44 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 9
    Последно: 27-12-22, 16:12
  2. Странен звук от General 12LMCA
    От dodo2000 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 01-07-20, 07:32
  3. Отговори: 21
    Последно: 29-11-16, 07:47
  4. Отговори: 19
    Последно: 22-11-16, 21:50
  5. Да подменя ли монтиран климатик с нов - дали си струва?
    От desanten във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 28
    Последно: 10-09-10, 01:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе