Резултати от 1 до 12 от общо 12

Помогнете да направя правилен избор....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    8
    #1

    Помогнете да направя правилен избор....

    Здравейте,
    Помогнете ми да реша кой от трите климатика да си купя. Дилемата ми е заслужава ли си да платя 420 или 150 лв плюс цената на първия. Реших да заложа "твърдо" на Тошиба. Стаята, в която ще се монтира е с размери: широчина 3 m, дължина 4,5 m (13,5 m2) и височина 2,35 m - къща с изолация и пвц дограма (студена е къщата) Спрял съм се за сега на номер две. Другата причина да избера Тошиба е височината на вътрешното тяло - 275 mm. Ще го монтирам над врата, т.е. на 330 mm от касата до тавана.
    Благодаря предварително

    1. RAS 137SKV/137SAV - E5 - 1280 лв. с монтаж;

    2. RAS 137SKV/137SAV - E3 - 1430 лв. с монтаж;

    3. RAS B13N3KV2/13N3AV2 (SUZUMI) - E 1700 лв. с монтаж.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Много ти е 13-ка за тази стая. Взимай едно SUZUMI+ Климатик Toshiba RAS-B10N3KV2-E / RAS-10N3AV2-E


  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Да не се притеснявам, че е много студена къщата и за тази площ, като на книга 9-ката ще се справи, така ли?

  5. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #4

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Вземай 10-ка Сузуми+ с монтажа ще ти стъпи под 1500 и не мисля че ще има проблем в такава малка стая.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Моля,малка консултация - зимата дойде, а аз трябва да избирам между CORONA SI 223 G и
    TOSHIBA 225 AG --- Стаята е 15 кв. с един прозорец ал. дограма... Машините са втора ръка от варненска фирма. Ще съм благодарен за компетентно мнение!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Все тая. Вземи по-запазената от двете.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Короната е 2003, а Тошибата - 2006, иначе и двете на външен вид... Прерових да чета за Короната, но много малко инфо има... Май Тошибата....

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #8

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    RAS 137SKV/137SAV - E3 е по старият модел и по-добър от Е5, защото има по-голяма отоплителна мощност. Само за сведение в 14 кв. м. съм сложил RAS 167SKV/167SAV - E5 и няма никакъв проблем.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Остава и да има проблем.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #10

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Имах предвид, ,че нямам проблем от рода - включва рядко щото бил голям за това помещение, бързо достигал зададената температура, пък трябвало да изстине мощението повечко за да включи пак и всякакви подобни глупости които съм чел на места във форума. Една добра инверторна система винаги се саморегулира говоря като принцип на действие на софтуера, така че винаги са ми били смешни изказвания ,, това ще ти е голямо, тва ще ти е малко като размер". Гледат се мощности а не размери. И още нещо по-мощния климатик е по-добрия вариант от това да вземеш нещо на ръба и после да то поставяш в екстремални условия като очакваш чудеса при минус 5, минус 10 градуса, и седнали вече и умуват щял ли да топли при еди си колко. В крайна сметка всчико упира до пари, не е нужно да вземеш нещо скъпо и да си мислиш че си на ебати далаверата щото имал коп 6, много важно няма да ,,илядиш" с тоя климатик 5-6 години и го сменяш. Тва че скъпото си избивало парите може да го разправяте на някоя лелка неразличаваща климатик от калорифер, всичко друго е маркетинг и реклама - булшинството хора са с по-евтини машини и не са се разорили щото са дали 10-15лв. за ток отгоре, спрямо собствениците на ,,лъскави" машини.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    В някои случаи си прав, но в моя не, а ето го и него:

    апартамент във варна, изолация колкото да се каже, че има...

    конвенционална мидеа 24-ка в хола

    резултат 150лв ток и сравнително топъл хол, без никакъв комфорт (заради он/офф и чести дефрости)

    климатиците от подписа с рециклирани компресори

    резултат 100лв ток и топъл цял апартамент, с високо ниво на комфорт (заради инверторна технология и почти липсващи дефрости)

    Седни после и ми обяснявай, че нямало значение... Има, особено, ако си като мен и бичиш денонощно мощно охлаждане, а не само отопление и държиш на високо ниво на комфорт...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #12

    Отговор: Помогнете да направя правилен избор....

    Говорех за избора между скъп и евтин инвертор като цяло, а не за конвенционален вариант, това че не тие комфортно с конвенционален, никой не спори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Правилен монтаж на климатик
    От nikolayvarna във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 130
    Последно: 03-10-23, 09:53
  2. Отговори: 7
    Последно: 28-10-13, 18:53
  3. Помогнете за избор на ТВ
    От Nedko Kolev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-04-13, 18:00
  4. Какъв избор на бойлер да направя?
    От stennnly във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 02-07-08, 23:09
  5. Отговори: 1
    Последно: 14-09-06, 04:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе