Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Какъв избор на бойлер да направя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    10
    #1

    Какъв избор на бойлер да направя?

    Здравейте.Дойде моментът да се сменя бойлера и съм се насочил към моделите които по долу ще покажа.Въпросите ми са следните:Какво означават буквите М1 и М2 във двата модела защото аз друга разлика освен тези букви,размерите и 6лв не виждам и вторият ми въпрос е от къде да го закупя в София?

    Ето и двата модела:
    1.http://boileri.net/19/6/47.html

    2.http://boileri.net/19/6/51.html

    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    2
    #2

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Разликата е само в диаметъра според мястото където ще се сложи...

  4. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #3

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Само да вметна нещо известно и обсъждано тук - по-добрия избор е бойлера с по-малкия диаметър. Хм при равни други условия и най-вече вид и дебелина на изолацията.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Цитат Първоначално публикувано от stennnly
    Здравейте.Дойде моментът да се сменя бойлера и съм се насочил към моделите които по долу ще покажа.Въпросите ми са следните:Какво означават буквите М1 и М2 във двата модела защото аз друга разлика освен тези букви,размерите и 6лв не виждам и вторият ми въпрос е от къде да го закупя в София?

    Ето и двата модела:
    1.http://boileri.net/19/6/47.html

    2.http://boileri.net/19/6/51.html

    Предварително благодаря
    бях си купил дипломат с електронното управление,икономичен е но за 369лв ти препоръчвам аристон-ti shape,много икономичен и е с 7години пълна гаранция

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #5

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Като чуя такива обобщени доводи за икономичност на бойлера ми става ясно, колко неясно му е на автора за какво иде реч. Та - какво му е по-икономичното на Аристона в сравнение с българските марки?
    P.S. И как разбра, че е икономичен, като 1 час преди това питаш как да си "настроиш" току-що закупения бойлер, сякаш е някаква космическа совалка? Аман от такива "разбирачи"!
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg299432

    И няма нужда да ни крещиш!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #6

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Преди години бях взел един Аристон - хоризонтален да го ползвам на едни бунгала по морето. Проби се на 4-тата година. Оттогава само български. А относно икономичността на бойлерите, има едни много икономични. Ама само когато ги грее слънцето.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Като чуя такива обобщени доводи за икономичност на бойлера ми става ясно, колко неясно му е на автора за какво иде реч. Та - какво му е по-икономичното на Аристона в сравнение с българските марки?
    P.S. И как разбра, че е икономичен, като 1 час преди това питаш как да си "настроиш" току-що закупения бойлер, сякаш е някаква космическа совалка? Аман от такива "разбирачи"!
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg299432

    И няма нужда да ни крещиш!
    ако си приел коментара ми за крещене си е за твоя сметка,а икономичноста я забелязах след ползване около месец,а не от вчера.а 7 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ СА СИ 7 ГОДИНИ.мисля ,че това е също важно.по-красив е и мисля,че форума е за да си помагат хората,а не да си мерят пишките

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #8

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Да, гаранцията е хубаво нещо. За тези пари вземаш български бойлер с 10 години гаранция и валутата остава тук - жалко, ако някой не го разбира. "Наблюденията" ти за икономичността няма да коментирам, но ще коментирам, че с тези твърдения не помагаш, а подвеждаш четящите форума и аз за това бях длъжен да внеса пояснения!

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    може и да греша,но поне аз не съм виждал български бойлер с ПЪЛНА 10г. гаранция(на водосъдържателя и елчастите)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #10

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Цитат Първоначално публикувано от http://eldominvest-bg.borsabg.com/?81&02&9697
    За бойлерите с неръждаем водосъдържател - 10 години пълна гаранция;

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #11

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    За бойлерите с неръждаем водосъдържател - 10 години пълна гаранция;
    Ето как с питане си помагаме във форума ! Жалко само, че темата не беше отворена преди твоята покупка - можеше да направиш друг избор

    P.S. А колкото до наблюденията ти за икономичността - сигурно са верни. Това се дължи на натрупания котлен камък по нагревателя на стария бойлер (с който правиш сравнения). с което пада и КПД.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #12

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar

    Ето как с питане си помагаме във форума ! Жалко само, че темата не беше отворена преди твоята покупка - можеше да направиш друг избор

    P.S. А колкото до наблюденията ти за икономичността - сигурно са верни. Това се дължи на натрупания котлен камък по нагревателя на стария бойлер (с който правиш сравнения). с което пада и КПД.наистина обсъждането във форума е много хубаво нещто,а колкото до бйлера стария беше дипломат с електронно у-ние,за 8 месеца три ремонта и толкова за котления камък,а икономията мисля че идва от по-добрата изолация

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #13

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Това се дължи на натрупания котлен камък по нагревателя на стария бойлер (с който правиш сравнения). с което пада и КПД.
    Това не ми е ясно точно как става - падането на КПД. Според мен котления камък влошава топлообмена, нагревателя започва да прегрява, вдига малко вътрешното си съпротивление, малко му пада мощността но в крайна сметка пак приблизително 100% от консумираната ел. енергия се превръща в топлина. Ако се влошава КПД и става например 80% къде отиват останалите 20% ??

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #14

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    наистина обсъждането във форума е много хубаво нещто,а колкото до бйлера стария беше дипломат с електронно у-ние,за 8 месеца три ремонта и толкова за котления камък,а икономията мисля че идва от по-добрата изолация
    В публикувания от @espace линк има един PDF каталог, в него на 13-та страница има сравнителна таблица на загубите. Там ще прочетеш, че европейските норми за 80л. бойлер са 1.46 кВт/24ч., бойлерите Дипломат имат загуби 1,01кВт/24ч., а при енергоспястяващата серия Океан загубите са 0,86кВт/24ч. Сега кажи колко са загубите на Аристона за да ги сравним и да не говорим празни приказки. Ако те интересува къде евентуално е произведен твоя бойлер, можеш да прочетеш ето ТУК - едни братушки обсъждат точно тази тема.

    espace - може би си прав - ако има влошаване на КПД, то е минимално - само можем да гадаем какво става при индиректния топлообмен между нагревателя и водата.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #15

    Re: Какъв избор на бойлер да направя?

    Топлината започва да се предава и през фланеца. Често и щеката на терморегулатора е обхваната от варовик заедно с нагревателя и се получават фалшиви изключвания. В крайна сметка се достига до желаната температура. Лошото е, че нагревателя не се охлажда добре и може да изгори, но какво от това? Винаги когато си отварям бойлера сменям всичко което е по фланеца - (не бих оставил стария нагревател, че да ми изгори след месец или пък уплътненията) - труда ми е по скъп от частите. Така че ще го отворя когато изгори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв 15 литров бойлер да си купя?
    От gkolarov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 27
    Последно: 01-02-12, 10:11
  2. Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 13-03-11, 19:06
  3. Какъв ъпгрейд да направя ?
    От finalista във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 16-07-09, 11:29
  4. Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв
    От aleks7977 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 31-05-08, 18:15
  5. Отговори: 18
    Последно: 25-10-07, 03:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе