Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 117

Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #31

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    700W и на ухо се хващат. Ако има достъп до външното.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #32

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Има нещо гнило, 700 вата в това топло време и он-офф е доста странно.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #33

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Изключих го за 5 минути, пуснах го и е същото. Пак на 700W работи и изключва. Настройките не са нищо специално. 25 градуса и автоматичен вентилатор.

    На dodo_pv бих искал да кажа, че климатикът би трябвало да служи на хората, а не аз да се чудя дали да му отварям, затварям, да го грея или изстудявам, за да работи добре. Прочетох какво си написал за темперирането, но все още твърдя, че климатикът е адски тъп след като не може няколко часа да започне да работи както трябва.
    Ми, ето го моя, сега работи он-оф и развърта на 300W. < https://youtu.be/Xd_Eftg5eDk >. Топло е навън. Не съм го пипал въобще, нито му се бъркам. Не съм Миланов. Ограничи му мощността на 50% и пробвай. Винаги можеш да го изхвърлиш и смениш с Трео или Окс. Те са най-лесни за употреба.
    Успех!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 03-02-20 в 21:20.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #34

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Да, и аз мисля, че нещо не е в ред. Тошиба не работят така. Няма начин в темперирано помещение, при включване да се развърти на 700W и особено ако до преди 5мин. е работил.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #35

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Мисля, че ватметърът е верен, защото климатикът си духа топло като духалка. Имам опит с Мицубишито и го знам то, когато харчи 300 вата колко хладък въздух духа.
    Странна работа как при Додо работи, а този още от както го взехме родителите ми все така работи. Иначе на вън може да е топло, но тук сме в кооперация на първи етаж, в която много често вътре е по-студено отколкото на вън.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #36

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Писах ти да му свалиш мощността на 50%. При 300W консумация, струята е гореща! Нямам сега термометър под ръка, но е доста над 40 градуса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #37

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Особено при тези външни, на 300W си духат доста топло климите.

  10. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #38

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    totopz Звучиш като рекламно лице на другата марка която споменаваш.
    Дълго си мислих дали е редно изобщо да се отговаря на подобни постове, за това ще бъда кратък.
    1. Това НЕ е нормалното поведение на тази машина.
    2. Обърни се към инсталатора или сервиз, за да ти я погледнат. Причините може да са различни, както и да не е само една.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #39

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    FatBoySlim, ами нахвърляй ни ги тук тия проклети причини, едва ли ще са повече от десетина. За 2 минути работа е. Вероятно некои от тях бихме могли да си ги отметнем и сами, ако видим зор. Да не си мислиш, че повечето монтажници, които ги бодат по фасадите и стените, разбират повече от джак и миланов? На тях ли да се молим??

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #40

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    FatBoySlim, ами нахвърляй ни ги тук тия проклети причини, едва ли ще са повече от десетина. За 2 минути работа е. Вероятно некои от тях бихме могли да си ги отметнем и сами, ако видим зор. Да не си мислиш, че повечето монтажници, които ги бодат по фасадите и стените, разбират повече от джак и миланов? На тях ли да се молим??

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Когато човек дава толкова пари за машина би следвало да се замисли от къде да си я купи и кой ще я сервизира после, а не да се моли и да стиска палци всичко да е наред.
    Докато водещото в повечето случаи е най-тънката оферта и безплатния монтаж положението ще е такова.
    Ето ти няколко проклети причини или съвкупност от тях.
    1. неправилно подбрана машина за помещението.
    2. замърсено външно/вътрешно тяло, филтри, турбина
    3. липса на фреон
    4. неправилен монтаж - грешки при монтажа (тръби, диаметри, заварки, минимални дължини, сечения на кабели, обръщане на тръби, нахлуване на студен въздух през дупката и какво ли още не)
    5. смачкани тръби
    6. проблем със самата машина
    -датчици,
    -платка
    -вентил (PMW)
    -четирипътен вентил
    7. колебания в напрежението
    8. частично запушване, наличие на влага в системата

    Сигурно има и още, но за 2 минути толкова.

    ПС: Номерацията е произволна не е нужно да са в този ред.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #41

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    FatBoySlim, ами нахвърляй ни ги тук тия проклети причини, едва ли ще са повече от десетина. За 2 минути работа е. Вероятно некои от тях бихме могли да си ги отметнем и сами, ако видим зор. Да не си мислиш, че повечето монтажници, които ги бодат по фасадите и стените, разбират повече от джак и миланов? На тях ли да се молим??

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    МЕРИ СИ ПИсаниците, ясно.
    Или си мери обемите с климатиците.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #42

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    МЕРИ СИ ПИсаниците, ясно.
    Или си мери обемите с климатиците.
    Емпирични са ми наблюденията с обемите. Не съм забелязал Някой Доайен да е обяснил, защо след 3-тия -Off цикъл, при автоматичен вентилатор, машината ми сваля скоростта на вентилатора на различна скорост или пък мощността на компресора се стабилизира различно, при еднакви външни температури, но различни обеми? И защо, след като намаля темперирания обем, горните две неща не се променят, а машината минава в On - Off? И защо, ако увелича обема, скоростта на вътрешния вентилатор не се повишава, както се очаква, а само мощността на компресора? Защо, когато увелича проклетия обем и рестартирам машината, скоростта на вентилатора се стабилизира по-висока? И защо пак прави 3 цикъла на On - Off, при положение че за 5 или 10 минути нищо не се променя на височината на вътрешното тяло?
    Може и да не ми отговаряш.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #43

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Емпирични са ми наблюденията с обемите. Не съм забелязал Някой Доайен да е обяснил, защо след 3-тия -Off цикъл, при автоматичен вентилатор, машината ми сваля скоростта на вентилатора на различна скорост или пък мощността на компресора се стабилизира различно, при еднакви външни температури, но различни обеми? ......
    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Защото различните обеми имат различни топлозагуби при еднакви външни температури.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ... И защо, след като намаля темперирания обем, горните две неща не се променят, а машината минава в On - Off?...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Защото е калпав софтуера.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...Защо, когато увелича проклетия обем и рестартирам машината, скоростта на вентилатора се стабилизира по-висока? И защо пак прави 3 цикъла на On - Off, при положение че за 5 или 10 минути нищо не се променя на височината на вътрешното тяло?
    ...
    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Пак защото е калпав софтуера.

    - - - - - - - - - -

    От време на време имам наблюдения над едно 25zs-s, промениш ли му обема т.е врата или прозорец да отвориш веднага вдига обороти и на турбината и на компресора.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #44

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Емпирични са ми наблюденията с обемите. Не съм забелязал Някой Доайен да е обяснил, защо след 3-тия -Off цикъл, при автоматичен вентилатор, машината ми сваля скоростта на вентилатора на различна скорост или пък мощността на компресора се стабилизира различно, при еднакви външни температури, но различни обеми? И защо, след като намаля темперирания обем, горните две неща не се променят, а машината минава в On - Off? И защо, ако увелича обема, скоростта на вътрешния вентилатор не се повишава, както се очаква, а само мощността на компресора? Защо, когато увелича проклетия обем и рестартирам машината, скоростта на вентилатора се стабилизира по-висока? И защо пак прави 3 цикъла на On - Off, при положение че за 5 или 10 минути нищо не се променя на височината на вътрешното тяло?
    Може и да не ми отговаряш.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    всичко изброено + основните недостатъци на машината като вдигане на минимума ,успиване и мърдане на клапите при он/офф са софтуерни недомислици ,за жалост ..

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #45

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Алекси, бих се съгласил с теб, ако при 9-та серия беше по-различно. Имам съмнение, че нарочно се прави така. Де да знам...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Здравейте имам проблем с климатик митцубиши хипер инверторен не работи ПОМАГАЙ ТЕ
    От Форката във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-18, 23:30
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 22-09-12, 00:12
  3. Защита на инверторен климатик
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 21-11-11, 15:15
  4. Продавам инверторен климатик
    От Josiv1234 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-10, 21:52
  5. Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик
    От batgrad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 73
    Последно: 11-03-09, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе