Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 117

Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #61

    Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Е, за разлика от МЕ-то, поне виждаш нещо по-различно от 2-ра степен. Те само на нея работят, за това са тихи, нищо че температурата в стаята може да е паднала с няколко градуса. Тия хвалби може да минат пред някой, който не е виждал и имал подобна машина. Сменям второ, работещо МЕ, неслучайно. Ако ще професор по климатична техника да ми обяснява колко са добри, аз знам за какво иде реч.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #62

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    МЕ е много недомислена машина ,при мен е в шитлистата ако ще и модел с коп 10 за 1000 лв да изкарат

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #63

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Тошо бил шумен ,24 дБ ... машинката има 3 степени под Low ,с минимален дебит 150 кубика на час и общо 9 степени на вентилатора .. нищо общо с МЕ и Фуджицу е това
    Това е така, НО. Човека в момента с 246 кубика и 24 децибела не може да си отопли стаята. Нали така Росене. Духа на себе си, често ОФФ-и и темп в стаята е с 2 градуса под заданието. Офф-енето пък ти разрежда дефростите до завидни интервали.
    Значи в това помещение степените под LOW (244m3) едва ли ще му вършат работа. Еле пък с това покачване на минимума......... Абе, хем да му е тихо, хем да му е топло с тази машина в тази стая Тц..
    Готов съм да се обзаложа, че при Росеновите условия до -5 , -7 10Шорай ще работи по-шумно и ще дефроства по-често от машината която е в момента там.
    Да отбележим само, че 10 Шорай прави 244 кубика с 27Дб. (според инженерните сервизни а не според Евровент)

    Аз бих заложил на 7КГТА.
    С 330м3 почти идеални за 14-15м2 , ще обръща добре въздуха съответно по-равномерна температура. Нисък минимум което гарантира дълъг ОН. Дори и да има ОФФ, няма да има мятане на клапи (нали не бъркам за клапите) И всичко това с 21 децибела. Перфектно.
    А, щях да пропусна..... 5.2kW за любителите на високи максимуми при +7
    И още нещо щях да пропусна.... 2kW при -15 според та**ка Евровент.
    Е те това вече няма нищо общо с Тошо.
    Обаче Аз съм си аз, а Той си е той.
    Така, че другата зима очаквам отзиви от Шорая

    ----------------------------

    А! пак не съм рефрешнал преди да пиша.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #64

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Слагайте си лайкчета колкото си искате,то това най-ви се отдава.Две Тошиби имам които са в пъти по добри машини от Шорая,та знам как работят и МЕ и Тошиба.
    Преди работех в една Пловдивска фирма в която 2г.основната марка за продаване беше Тошиба,там отстъпката и печалбата е най-голяма и така стотици продадени и монтирани,но и най-недоволни клиенти от тях имахме.Сервизната група на АХИ-К.за Пловдив по това време са ми приятели,момчетата си отдъхнаха като се отказаха от Тошибите.Модела който не създаваше ядове е Сузуми 16-ка.Спирам с Офф-а да не ви затворят темата.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #65

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    necata2, преиграваш колега. Какви точно проблеми има с Toshiba? Защото имам доста монтирани, за доста години и не знам някой да е вдигнал въце от тях? За отстъпките много добре знаеш, че не е така. Първо отстъпките са почи равни на фирмите. Второ, те нямат значение, защото цените се формират по друг начин. Или взимаш си доставната цена, слагаш си разходите и печалбата и правиш крайната цена. Това е дълга тема, но не си прав.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #66

    Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Имат грешка с децибелите на low. 23-24 са, точно в дата буука е отразено. Там дебита е колкото на SF-ката. Но Тошо има и Lo+, която е 26-27dB и е вече 5-5.5м3/мин. МЕ-то ми няма такава степен. В Росеновите условия, под -7 трябват едни 5.5м3/мин. Минимумът се покачва на 330-350W, колкото е на МЕ-то ми. Може да има един малък интервал в който да офф-ва, но ще е краткотрайно. И да офф-ва, това никога не ми е било проблем, стига да не е свързано с ненужни дефрости или шумове. Многократно съм го споменавал. Щом 20ZMX бачка на 320-330W на тези външи, с двуредовия ТО, значи Шорая няма как да се справя с по-малко по смъртно. Всичко това теоритично. Целта на първия ми коментар не беше с цел провокация, а просто разсъждения на глас. Ако си мислите, че не съм разпитвал, разцъквал няколко Тошиби на приятели, чел, чел, чел, като луд за всички възможни варианти за стаята, сте в много голяма заблуда. [emoji485]
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-02-20 в 23:00.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #67

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Това Шорай ли е?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #68

    Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Да, това е сервизното, в което има грешка. Ето и от Датабуука.

    Ако поразгледаш на Мирай и Шорай 13-ка, които са със същите вътрешни тела, ще разбереш, че е сгрешено. Чел съм повече, отколкото предполагаш и не се изказвам неподготвен. Оставете ме сам да преценя от какво имам нужда. Който съм искал да ми помогне, съм попитал. Замислете се съвсем елементарно, какъв смисъл има да сменям работещи машини и каква изгода имам да го правя?! Излезте малко от пристрастията си и разберете, че не съм доволен от начина, по който работят определени машини и ако ще от 10 кладенеца вода да ми вадите, няма да промените мнението ми.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #69

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    сервизното е сгрешено ,10ката я дават 27 дБ ,13ката я дават 24 а 16ката я дават 26 .. очевидно не се връзва ако загледаш дебитите и знаеш че вътрешните тела са еднакви
    Този пост е редактиран от Alexi; 06-02-20 в 00:25.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #70

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да, това е сервизното, в което има грешка. Ето и от Датабуука.

    Ако поразгледаш на Мирай и Шорай 13-ка, които са със същите вътрешни тела, ще разбереш, че е сгрешено. Чел съм повече, отколкото предполагаш и не се изказвам неподготвен. Оставете ме сам да преценя от какво имам нужда. Който съм искал да ми помогне, съм попитал. Замислете се съвсем елементарно, какъв смисъл има да сменям работещи машини и каква изгода имам да го правя?! Излезте малко от пристрастията си и разберете, че не съм доволен от начина, по който работят определени машини и ако ще от 10 кладенеца вода да ми вадите, няма да промените мнението ми.
    Ти пък си намерил кого да обвиняваш в престрастия.
    Аз лично не се опитвам да ти продам нищо. Естествено, че сам ще си решиш какво да си купуваш.
    Разсъждаваме по картинка. Нищо повече.
    Пишеш, че се чудиш дали да не сложиш Шорай на мястото на СФ. ОК. Почваме да разсъшдаваме около това и в един момент ни в клин,ни в ръкав.. "Оставете ме сам да преценя от какво имам нужда."
    Казваш, че хората които искаш да ти помагат си ги питал. Пак ОК. Поне им направи списък под всеки подобен пост, за да знаем другите да не се бутаме.
    Замислете се съвсем елементарно, какъв смисъл има да сменям работещи машини и каква изгода имам да го правя?!
    Замисляме се. Явно има нещо което не ти харесва в машинака. И пак ОК.
    Аз обаче се замислям и за нещо друго. А именно, че Ти, както и Аз, както и Мега .............. търсим щастиедо вече не около МХИ.
    Друго което ми прави впечатление. Лайкваш пост на Алекси в който пише, че климатик по хартия не се избита (което е правилно), в същото време се скъсваш да четеш "Инженерни сервизни" (които се оказват бъкани с грешни данни) и не вярваш на Евровент защото е "та*ак" или защото в тестовете им се вижда кои марки са №1. А именно Д, М, Ф
    М-то е точно това за което си мислиш, а не онова другото М
    Все пак Евровент не мерят комфорта. Него всеки си го мери сам.

    Относно подготовката.
    Най-подготвен ще си, когато си го закачиш над главата.
    Тогава ще стане ясно кое е сгрешено. Сервизното, Датабуука или избора на подготвящия се.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #71

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ....... и не вярваш на Евровент защото е "та*ак" или защото в тестовете им се вижда кои марки са №1. А именно Д, М, Ф
    М-то е точно това за което си мислиш, а не онова другото М
    И малките деца знаят че №1 в евровент с М е = на Мидея Сертифицирани са до -30 с един реотан от парти грил в тавата на външното.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #72

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Едно друго М и без реотан доближава КОП=1 още при -2

    Я малко по темата.
    Видяло се е, че за Шорая няма кой да сподели (освен Росс скоро), но поне за някой от другите модел на марката някой да внесе малко ясното за тези прословути три степени под LOW.
    Кога сработват, колко често се случва да сработят, при какви условия.......???

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #73

    Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Едно друго М и без реотан доближава КОП=1 още при -2

    Я малко по темата.
    Видяло се е, че за Шорая няма кой да сподели (освен Росс скоро), но поне за някой от другите модел на марката някой да внесе малко ясното за тези прословути три степени под LOW.
    Кога сработват, колко често се случва да сработят, при какви условия.......???
    Ми когато започнеш да четеш малко повече, отколкото да пишеш, може и да разбереш. В сервизните е описано много добре, там не е посочено само топлоотдаване на -15гр. МХИ все още са ми много присърце, тях интересно защо не искам да ги сменям? Помолих елементарно да поразсъждавате, ама явно не се отдава на всеки. Пак си писал, повече, отколкото си чел. Неведнъж съм писал защо МХИ нямат това, което искам в момента, за подобна стая. После нека съм субективен.
    Само постовете ти от сорта "еди кой си е номер едно", след една зима, която изобщо не е ЗИМА отопление с климатици, говори достатъчно колко обективен и компетентен си. Дори не си имал и най-малък допир до класните машини от другите марки, а вече знаеш кой е номер 1.
    П.п. Не всички имаме "качествени" помещения като твоите, за да ни работят МЕ-тата и Дайкините тихо, икономично и комфортно, без глупави дефтости.
    Няма какво повече да кажа.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-02-20 в 07:36.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #74

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    сервизното е сгрешено ,10ката я дават 27 дБ ,13ката я дават 24 а 16ката я дават 26 .. очевидно не се връзва ако загледаш дебитите и знаеш че вътрешните тела са еднакви
    Писах ви аз, че няма нито едно сервизно на Тошиба, което да е наред. Време е да оцените Евровент

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #75

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Писах ви аз, че няма нито едно сервизно на Тошиба, което да е наред. Време е да оцените Евровент
    Аа..., нИдей тъй, ние си оценяваваме форума и най-вече някои високо технологични мнения в него...
    Този пост е редактиран от ccankov73; 06-02-20 в 10:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Здравейте имам проблем с климатик митцубиши хипер инверторен не работи ПОМАГАЙ ТЕ
    От Форката във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-18, 23:30
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 22-09-12, 00:12
  3. Защита на инверторен климатик
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 21-11-11, 15:15
  4. Продавам инверторен климатик
    От Josiv1234 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-10, 21:52
  5. Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик
    От batgrad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 73
    Последно: 11-03-09, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе