Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Врагът на българина се крие в самия него

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Врагът на българина се крие в самия него

    Ето ви още една статия от поредицата:

    "Тема за размисъл" (така съм си ги кръстил[8D])



    Врагът на българина се крие в самия него

    Живеем и работим на парче, защото сме преуморени от кризи



    Автора е пак Иван Славов и вестника - "Стандарт"

    Статията можете да прочетете от тук:

    http://www.standartnews.com/archive/...iety/index.htm



    Ако всеки се зачете внимателно и непредубедено, сигурно ще открие част от собственото си АЗ

    Края и обаче съдържа една констатация и една препоръка, в които всички би трябвало да се вслушаме, за да вървим напред, а да не се въртим в омагьосан кръг.


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Врагът на българина се крие в самия него

    наистина сме уморени като народ. не искам да преразказвам защо, как и колко.



    причинa да се чувстваме така и да сме на този хал:



    бедни сме



    последствие:



    всеки иска да се оправи в живота. колкото по-бързо, толкова по-добре. честният труд е път само към средната класа. но когато имаш за пример малоумници в коли за $200 000 осъзнаваш, че и ти искаш, защото заслужаваш повече. и вече не искаш да си средна класа, а искаш дори и с цената на душата си да си върхушка. само че така не става за всеки. и тогава се връщаш в калта, обезверен и потрошен. и готов за мразиш пасивно, да плюеш, защото пътищата са затворени за теб и не можеш да ги отвориш с трудолюбие



    заключение:



    поради липсата на достатъчно богати хора, които да ценят повече дългосрочността на една инвестиция и бизнес сме принудени да търпим хора от типа "пази боже сляпо да прогледа", които си пълнят гушите днес, дори и това да означава, че утре няма да има за децата им. просто трябва да се огледаме на кого да се продадем най-скъпо, че барем ни извади като държава от тая тиня, а не да се блъскаме в гърдите и гордо да крещим "булгар". за космати гърди никой не дава 2000 евро заплата

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #3

    Врагът на българина се крие в самия него

    <font color="limegreen">"задържащото влияние на източноправославието с неговата пасивност, враждебност към прогреса и сливане с властта."

    http://www.standartnews.com/stnews/society/index.htm



    Много ще ми е интересна точно обратната картина!

    Да вземат активно участие /тъй като на църката това да ли и е работата</font id="limegreen">/ниой да не казва на брата си рака/или безделниче/.../





    "Исус Христос"



    <font color="orange">Ако знаеш кажи как!</font id="orange">

    "...Кърпят се дупки на шосета и улици, кърпи се бюджетът, кърпят се с добавки болници, училища, учебни заведения. Въпреки оплакванията на видни народопсихолози, политици, социолози, писатели, че нямаме общоприета, ангажираща, стимулираща програма за цялостното развитие на нацията, респ. т. нар. национален идеал, никой не е предложил нещо конкретно, обмислено, осъществимо..."

    <center>http://www.standartnews.com/stnews/society/index.htm</center>ПС. <font color="orange">едит</font id="orange">:За това титам щото кръпките....са си ?

    Какво общо има Левски с кръпките/не Спартак/

    <font color="orange">едит2</font id="orange">:"Българинът трябва да отключи позитивните сили, градивното начало, търсещата мисъл, съчетаваща се с практиката. Задачата изглежда непосилна, но отлагането на нейното решение може да е фатално за нашето бъдеще. "

    <center>http://www.standartnews.com/stnews/society/index.htm</center>

    Как?[}]

    едит3:Не че питам от името на църквата но и на мен ми е интересно! [8)]


  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    45
    #4

    Врагът на българина се крие в самия него

    "Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните, и сме направили толкова много с толкова малко за толкова дълго време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

    Най-лошото е чудесно наслаждение, което тук имат хората да се преследват един други и да развалят един другиму работата"



    Това за нас, българите... К. Иричек 1881 г..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    Врагът на българина се крие в самия него

    Четох. По диагонал де. Но не намерих нещо съществено.

    Според мен: механичен сбор от популистки изказвания, без ориентация към причините и с "готови" препоръки.

    Хората са живяли в много по - рискови региони, имали са безкрайни военни конфликти, инквизиция, тормоз, крепостничество, всеки ги е подтискал и клал и накрая са направили неща, които само да гледаме и да викаме "Ухаааа".

    Как пък не се намери един журналист да опита да мотивира хората да направят нещо, да им посочи пътя, а само голословни тълкуватели?

    Ами целта е да се спечели обичта на човечеца посредством "обяснението" за дерджето му и виновните , като после на изборите се спечели и гласеца му.

    За такива журналисти аз ще препоръчам една рубрика на Димо Божков(мисля) [] Беше публикувана в поредицата "Какво знаем за...."

    И се казваше: "Хора, спрете!" [:O]

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #6

    Врагът на българина се крие в самия него

    Драги ми Дзвере,



    Точно към такива малоумни изказвания е ориентирана статията. Иска от теб едно нещо: да се замислиш малко преди да изръсиш поредното оплюване. Да видиш веднъж и добрата страна на нещо.



    Ама не. Дзверчо едно си знае. К'во знай тоз' да ми предлага решение на мойте си проблеми. Пък к'во значение има к'во ше ми каже, да не съм по тъп от него я. Пък и да съм, к'во значение има кат' мо'а 'а го забия в земята. Без значение с к'во.



    Хайде стига. Спри да плюеш с ред и без ред!



    Това е същината на статията, това ти предлагам и аз.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Врагът на българина се крие в самия него

    почна се с обидите

    "Точно към такива малоумни изказвания е ориентирана статията"

    Barnie - не прекалявай амиго с търпението на някой друг.




  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #8

    Врагът на българина се крие в самия него

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">почна се с обидите

    "Точно към такива малоумни изказвания е ориентирана статията"

    Barnie - не прекалявай амиго с търпението на някой друг.

    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO - 15/09/2004 : 16:25:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ама разбира се. Как може да си позволявам в лицето на някого да му казвам, че говори глупости без да се е замислил? Друго е зад гърба, когато не знае. Друго е като е написал статия и каквото и да изръся той няма шанс да се защити.



    Друго е, нали Mr. Techno? Много по-удобно е така, пък и няма шанс за конфронтация. Няма шанс в спора да се роди истината. Абе за какво ни е тая истина, може да обиди някого.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Врагът на българина се крие в самия него

    Имам чувството, Барни, че е редно и ти да прочетеш статията. После е хубаво да прочетеш препоръките си към мен. И после да ги спазиш. Ако разбира се ги уважаваш.

    Аз мисля да имам правото да изкажа мнение. И докато аз говоря за вестникарски писаници, които си е ваша работа дали ще четете или не, и моя дали ще харесам или не, ти май почна да се ръчкаш с реални хора??????

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #10

    Врагът на българина се крие в самия него

    Да, искам конфронтация с реални хора. Искам да видя какво ще ми отговориш. Искам да чуя защо реши, че в статията няма проблем и няма предложение? Защо подходи и към тази статия по същия маниер, по който пишеш и в доста други теми, т.е. с готово мнение, което не би се променило и светото писание да беше тая статия? Защо след като си чел "по диагонал де" се осмеляваш да даваш "препоръки" на автора? Защо не се замисляш преди да оплюеш някого или нещо?

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Врагът на българина се крие в самия него

    Отговора се съдържа пак в тази статия:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Отрицателството превръща критицизма в омраза и стремеж за унищожаване на врага или опонента. "С тая цел най-често се оспорва чуждият успех, не се признава чуждото обаяние, подкопава се чуждият авторитет."</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Врагът на българина се крие в самия него

    Отговорът е съвсем друг. И аз не очаквам вестник Стандарт да го напише.

    Верният и стар като света отговор е, че народът е такъв, каквото е управлението му.

    Държавата и управлението, властта администрацията се създават не първо в психиката на хората, каквато логика се оитваш да вкараш, Барни. Танца се играе според тоягата, а не всеки трябва да чува своя музика в ушите и да валсува. Това е.

    А най лесното и елементарно поведение е да ограбиш хората и после да им обясниш от вестниците, че те са си виновни за дереджето. Респективно закоравелите им принципи, вкоренените им предубеждения, историческата им обремененост, психическото им равновесие, нихилизма и т.н.

    И понеже хората, за разлика от писанията, имат съвест, лесно е да се объркат и замислят за истината и лъжата.

    Препоръки на автора не съм давал. Да не си му предал думите ми? Не бих формулирал така препоръките си специално към него, пък и преди да му дам препоръки трябва да видя и други негови работи.

    Та - поредната политикантщина. За мен. За да няма повече конфронтации, ще лледам да добавям вече тези две думи, че инак всеки си го разбира както иска. На никой не съм забранил да си мисли каквото си иска, поради тая причина не смятам да оставям някой да ме окласифицира заради вижданията ми. Мерси от психолози, Що барем не изкарате пари от тая професия?



    <font color="blue">И, Барни, това че искаш конфликти, е неприятен психически проблем. Щото малко безразборно удряш, не за друго. Не знам каква е причината. И аз май имам подобен дерт напоследък, но при тебе много стана: "глупости", "простотии", "ташаци на рояци", "малоумни изказвания". Начин да се чувстваш значим? Или да спечелиш привърженици, омаловажавайки "писанията" на другия? Може би е редно да се хванем двамата за ръце и да потърсим специализирана помощ. Ако не се скараме по пътя де [:D]

    Даже аз може и да не идвам.[:D]</font id="blue">[:D]

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #13

    Врагът на българина се крие в самия него

    Аз ли разбирам по различен начин значението на думата "конфронтация"? Само аз ли мисля, че спорът е колкото начин да обориш нечие мнение, толкова и начин да го доизясниш и затвърдиш? Само аз ли съм спорил и с мнение, в което не вярвам, само и само да дам възможност на правилното да се покаже в пълната си светлина?



    Не такъв е случая в момента. Ако има нещо, което мразя в България и в част от българите, това е точно тази тенденция да се плюе без мярка. Като че ли е някакси прието у нас да се приемат без възражения отрицателни мнения за трето лице.



    Само че аз не искам да лая покрай кервана. Той не ме интересува. Интересуваш ме ти, защото мога да застана срещу теб и да те накарам да ме чуеш (ама за това трябва да използвам и по някоя по-силна дума). Защото вярвам, че ти би могъл и да се замислиш. Защото вярвам, че можеш да защитиш мнението си по въпроса. По този въпрос, не за управниците и ограбването.



    По въпроса за песимизма, затварянето зад егото и липсата на каквато и да било вяра в останалите. Трябва ли да продължава в този дух или трябва да се опитаме да направим нещо по въпроса?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #14

    Врагът на българина се крие в самия него

    Ами - погледни си думите. Част от тях съм ти цитирал по - горе.Виж какво можеш да направиш по тях първо и после мисли за дискусии.

    А на конкретния въпрос - за да продължа накъдето и да е, ми е необходима мотивация.

    Керван ли? И според теб аз за какъв се натискам в кервана? Бедуин, каруца или камила?

    Чудно ли ви е, че нямам никакво доверие в хората? Вие имате ли?

    Ако имате, да почвам да ви искам пари [:D]

    Аз съм виновен, че няма доверие, така ли?

    Или пък може би се очаква да нямам доверие или уважение към хората като цяло, но да съм в центъра на събитията и да уча хората на контакти, ценности, морал. Това животно в България го има. Казва се политик.

    Хапе.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #15

    Врагът на българина се крие в самия него

    Хубаво, но авторитет е да оплюеш църквата авторитетно и след това, като Ошо да говориш за позитивизма и подобни на ОБЕЗВЕРЕНИЯ примерно?

    А стига де!

    Огромен нихилизъм лъха от статията!

    Ясно че без вяра успех няма. Но нали някой трябва да те научи на вяра или да те накара да повярваш!

    След като не личи статията да изпълнява собствените си претенции за мен е фалш или моментно състояние на автора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 86
    Последно: 16-12-12, 16:31
  2. Отговори: 10
    Последно: 18-07-12, 16:23
  3. плеер FX-72 как се работи с него
    От kostadin11 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 4
    Последно: 20-06-11, 18:59
  4. ще отучват българина да пие домашно вино
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 08-01-05, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе