Вижте резултатите от анкетата: Бихте ли подкрепили такъв закон, какъвто е приет в Италия?

Гласували
107. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА

    81 75.70%
  • НЕ

    16 14.95%
  • При определени условия

    10 9.35%
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87

За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Италианците с право да гърмят по крадци
    РИМ. Италианците вече имат право да стрелят по крадците, които влязат в домовете им, без да бъдат съдебно преследвани. Това предвижда закон, приет от парламента, съобщи Би Би Си. Всеки, който бъде нападнат вкъщи или в офиса, има право да използва пистолет или нож, за да защити себе си и собствеността си. Законът дава право на италианците да стрелят със законно оръжие, когато "са застрашени от насилие и нападателят не се отказва". Лявата опозиция бе против, защото ще поощри хората да вземат правосъдието в свои ръце.

    Източник: http://www.standartnews.com/archive/...ld/s4687_6.htm

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Ами то сега няма правосъдие. Ако в БГ гръмнат няколко циганина джепчии може и да намалят кражбите по улиците. А вече ако някой ти влезе в апартамента е съвесем номално да си ползвай личното оръжие. Наското прочетох в един вестник че за зачестили кражбите на апартаменти презноща докато хората спят. Е как няа да го гръмнеш такъв. Даже по дпбре е да не го убивай а да го надупчеш да са се мъчи дълго време. Ясно че акъла на такива хора няма им дойде на мястото.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Твърдо "ЗА"! Няма само "отсрещната страна" да е въоръжена я...... Така реално се увеличава шанса да мога ефективно да защитя дома и семейството си. А и този който е решил да влиза ще се позамисли малко, като знае че може да го гръмнат като куче и никой няма да бъде наказан.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Против. И да имам оръжие предполагам, че пак няма да гръмна по никой. Такъв закон само ще даде легален достъп до оръжие на повече ненормалници, а полза лично за мен не виждам в него.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Защо не го направят и у нас това ?
    може би защото битката ще стане война , и ще излезе извън границите на къщата !

    Тук нещата ще излязат от контрол ако се разреши . Ние българите нямаме граници в повечето случаи.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Категорично ЗА!

    Аргументите са прекалено много за да бъдат изброявани един по един.
    На основно място обаче е тоя, че щом държавата не може да защити (най-вече в правно отношение) потърпевшия окраден, обран, пребит и т.н., значи трябва самият той да вземе нещата в свои ръце.
    Пък и не само в тоя аспект... :knuppel2:
    Вярно - ще станем нещо като Дивия Изток, но би ли могъл някой да предложи по-приложимо решение на проблемите с дребната (че и по-'едрата') престъпност?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    В шахмата има едно златно правило - заплахата е по-силна от самото изпълнение.
    Достатъчно е крадецът да знае, че може да бъде гръмнат!
    Категорично бих подкрепил такъв закон, но не бих си взел оръжие без конкретна заплаха.
    Важното е, че крадецът няма да знае това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #8

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    с два патлака ЗА и аз! Но гласувах за при определени условия... въпреки че питай ме как няма да го застрелям ако влезне в нас дори и да няма закон но може да мине и по-леко... може да му отрежа само ръцете... ще се трепаме с баща ми кой първи да го докопа
    иначе ако всички имат патлаци ще станат престрелки точно като по филмите... отварят вратата... огън... отвътре се стреля също, презареща се, търкаля се.... леле лудница матрици навсякъде всеки с патлак режисьор

    ахах... заплахата... долу в мазето като ни го обраха баща ми сложи след това ебати клюбалките ебати системите, и си боядисвам там и написах на стената НА ТВОЙ РИСК и светкавичка имам и аларма в мазето ахахах

  11. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #9

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Някак си съм сигурен че ако се приеме този закон тук, кражбите ще намалеят драстично...интересно ми е тогава какво ще правят циганите у нас(като нямат възможност да краднат)...сигурно и те ще намалеят :Super:

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    нали ви е ясно и мангалите като заджобят по 2 патлака на какво ще заприличат циганските квартали?

    търсенето на ЛЕСНО решение никога не е имало дълготраен ефект. трябва да се работи по ПРЕВЕНЦИЯТА, а не да се дава оръжие в ръцете на всеки малоумник.

    погледнете темата за високите скорости. всяка кола е оръжие, при това 1-тонно в ръцете на хлапета, лабилни хора и всякакви психопати и IQ<50. струва много и пак има предостатъчно пострадали. а сега си представете 200гр за $100 оръжие в ръцете на почти всеки. не, мерси.

    никакъв проблем нямам да гръмна всеки, който посегне на мен, семейството ми или имуществото ми, но предпочитам да се утрои властта в ръцете на полицията и да стане като преди 10-ти, когато спяхме на отключени врати и ходехме до магазина, без да заключваме!

    почетете или поговорете с някой, който е бил в швейцария да ви каже как са уредени там нещата. престъпност? лично оръжие? не сте познали. полиция, приятели, полиция, ама каквато не сме и сънували. престъпност? "какво е това?" ще ви отговорят повечето швейцарци.

    освен това не мисля, че трябва да плащам данъци и да поддържам една нефелна полиция и напълно ненужен безмозъчен военен апарат, а АЗ да мра, застрелян като куче в дома си... след като и прекрасното ни здравеопазване не е могло да дойде да ме превърже.... хайде събудете се и влезте в ХХI век

    no offence

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Относно оръжието - до преди 3 г* имах легално оръжие , върнах го , до преди 9 м имах нелегално оръжие , и него върнах . И какво разбрах - оръжие под път и над път , когато си поискам мога да си намеря ( предполагам със всеки е така )
    Лошото при повечето хора е че не са виждали прострелян човек или не са били прострелвани , и си мислят че като сложиш на гъза един пищов , си голяма работа .
    Напротив- страха се увеличава* няколкократно. Вярно е че си по-сигурен , но ако отсреща ти извадят патлак - съвсем друго е ( а ако не ти извадят сам усещаш отговорността - за един изстрелян патрон пишеш по 5 романа , и после при всеки инцидент със същото оръжие те викат всеки път за балистична експертиза и алибита ) .
    Най-гадното нещо което съм чувствал когато ме простреляха в рамото ( вярно със стоп патрон , ама болката си остана , както и измъкнатото рамо )* бе това да стреляш срещу друг , и той да стои и да не пада , даже и да насочва пистолет.
    За мен това е направо ужасно !!!

    Така че "рамбовците" да си помислят - едно е да се стреля по кучета , друго по хора

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #12

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Разбира се че ЗА !!

    В момента имаме следната ситуация

    1. Както се каза оръжие може да се намери под път и над път.
    2. Престъпниците са въоръжени
    3. Хората в болшинството си не притежават оръжия.
    4. Ако изгърмиш някой разбойник влязал у вас с легалното си оръжие върви после доказвай необходима самозащита, особено ако се окаже че онзи е бил въоръжен само с джобно ножче
    5. Ако имаш нелегално оръжие, отнесено към горната точка ще си е ебало майката.

    Ако се разреши употреба на оръжие срещу лица навлязли неправомерно с частен имот и представляващи заплаха за имота има вероятност ситуацията да се подобри. Най-малкото крадците ще се замислят преди да влязат да крадат.

    Относно изказаните страхове, че циганите щели да се въоръжат, ами който иска и сега може да си вземе оръжие ... а и не става въпрос за по-либерален режим на придобиване. Идеята е либерализация на използването му ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    42
    #13

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и оф

    Според мен отговорът е категорически - НЕ!То така аз мога да гръмна някой и после да кажа ама аз се защитавах!Според мен за самозащита могат да се исползват само определени спрейове които са безопасни и просто обезвреждат нападателя за някакво време

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.


    @FearMe, това дето го казваш за другите държави е вярно, но.....има една голяма рзлика. Начина на мислене на хората в различните държави. Каквито и закони да се приемат не се ли промени начина на мислене, нещата няма да се оправят. Даваш за пример Швейцария - добре, но на швейцареца първата му мисъл не е как да завърти някоя далаверка като прекара съседа си (примерно).
    Ще ти дам и един пример със *самия мен: Сингапур - качвам се в такси, движим се, стигаме до посоченото място, поглеждам какво показва апарата - плащам и когато човека ми връща рестото виждам , че ми е върнал повече. Не съм човек за 1-2$ и му казвам че ми връща повече отколкото трябва. шофьора с усмивка ми обяснява, че е пропуснал пресечка по която е можел да мине по напряко и затова ми връща повече...... Седях като онемял......

    @Mr.TECHNO - съгласен съм, но ако разглеждаме притежанието на оръжие с цел нападение, а не отбрана.
    Както сам казваш:
    но ако отсреща ти извадят патлак - съвсем друго е
    - имено в такава ситуация е по-добре да имам оръжие, а дали ще го използвам или не - това е съвсем отделна работа - всичко зависи от конкретната обстановка и обстоятелства.
    Лошото при повечето хора е че не са виждали прострелян човек или не са били прострелвани
    В едно съм сигурен обаче 100% - ако ще гледам някой прострелян, предпочитам това да е нападеделя, а не някой близък или самия аз!

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #15

    Re: За или против правото българина да използва оръжие за самозащита в дома и офиса.

    Да допълня само мнението на Pat относно притежаването на оръжие, с един цитат от "Alien vs Predator":

    ...
    - 7 сезона съм на леда и не се е случвало пистолет да спаси нечий живот.
    - Не смятам да го използвам.
    - Защо го вземаш тогава?
    - То е същото като кондома. По-добре да имаш и да не ти трябва... отколкото да ти трябва, а да нямаш.
    ...



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 18-07-12, 16:23
  2. Продавам РС за дома или офиса 180лв
    От bogy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 20-05-07, 10:37
  3. ще отучват българина да пие домашно вино
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 08-01-05, 11:10
  4. Врагът на българина се крие в самия него
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 47
    Последно: 21-09-04, 15:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе