Бадр,
Вакуумът е перфектен изолатор. Топлообменът, във физичният му вариант - ако не се лъжа тип брауново движение на частиците - във вакуум е неприложим. Именно за това на Земята вакуумът се ползва като изолатор. Ще го срещнеш доста често.
Е, космосът не е чист вакуум, около Земята вероятно още по - малко, но все пак основната характеристика е налице - твърде разредена материя, за да има бързо уравняване на температури на тела А и В.
Има и друг тип топлообмен. Той си е чистото излъчване на тялото А. Както прави слънцето.Земята също има собствено излъчване.
И то може да доведе до охлаждането й. Още повече че тя излъчва предимно енергия, която не е произвела сама.
А която е получила от слънцето.
Т.е. положителният температурен баланс на Земята, позволяващ й да излъчва е всъщност предимно разликата между нейното излъчване и отразяване и получената слънчева енергия.
И именно тук теорията ти се къса.
Защото климатичните хипотези разглеждат възможностите за промени, касаещи именно слънчевия дебит на енергия. Неговото повишаване/намаляване! Повишаването на температурата не идва от земята и от реактори, а от ефекти, като например леща или огледало, въздействащи на слънчевата енергия, несравнима с енергията на всички реактори, които земята би могла да произведе.
Това са пълни, вкл. и математически модели. Касаят дебитът на всякакви газове и чудеса; динамиката в репродуктивната способност на биосферата, дори и топлоотразяването и топлоотделянето. Вярно, с приближение в изчисленията са, но са напълно реалистични!