Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    ...или "Сагата продължава"!

    [size=14px]Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел[/size]

    Масовото меле стана пред РПУ, автогарата потрошена
    Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият


    12 български младежи на 18 и 19 години от Тервел бяха зверски пребити от 30-ина пияни цигани в нощта срещу неделя, алармираха пред "Монитор" потърпевшите.

    Младежите празнували рожден ден в помещаващата се в сградата на автогарата сладкарница. "Изобщо не разбрахме как се започна. Празнувахме 18-годишнината на дъщеря ми. Бяха 6 момчета, 6 момичета и ние със съпруга ми. Около 1 часа след полунощ едно от момичетата реши да си ходи. Едно от момчетата излезе да го изпрати. На улицата имаше цигани, които се връщаха от сватба. Мъж и жена от тяхната компания се караха. Изведнъж всички започнаха да хвърлят камъни и бутилки по сладкарницата. Изпочупиха витрините и прозорците на сладкарницата и на автогарата. Втурнаха се вътре и започнаха да бият жестоко децата. Няколко мъже хванаха едно от момчетата и започнаха да го душат и да го ритат. Децата пищяха като обезумели. Само дето не ни убиха. Чакахме да умрем в единия ъгъл на сладкарницата", разказа пред "Монитор" Веселинка Георгиева, стопанисваща заведението.

    Едно от момичетата изпаднало в безсъзнание. Наложило се да остане под наблюдение в болницата в Тервел.
    Масовото меле се разиграло точно пред сградата на РПУ-Тервел. На помощ на тийнейджърите се притекли и полицаи. Циганите се нахвърлили и срещу тях. Мургавите заплашвали, че ако видят българин из улиците на Тервел, ще го убият. Преди известно време циганите нанесли побой на служители на местните структури на Горското стопанство и на "Електроразпределение", но нямало подведени под съдебна отговорност. Няма задържани цигани и след жестокия побой в сладкарницата в нощта срещу неделя.

    Децата са ужасно изплашени. Всичките 12 са с натъртвания и наранявания. Български семейства се страхуват да пускат малчуганите на училище заради безнаказаната агресия на циганите в Тервел. Вчера служители на полицията разпитваха свидетели и участници в инцидента.

    Оригиналът: http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=56802&eid=504
    Темата много сме я дъвкали, наистина, ама като че ли край нямат тия цигански своеволия...
    И така докога?!...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    25
    #2

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Е те т'ва е вече върха на нахалството! Що за безобразие! А обвиняват Волен Сидеров, че бил краен в изказванията си... Тия изроди се качиха на главите ни вече, ми даже вече и скачат отгоре. Това и остана да не можем да ходим свободно по улиците на собствената ни държава* Ама то и организацията на тая държава една... То не бяха помощи за цганите, не бяха чудесии... А българите?!?!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    ...или "Сагата продължава"!

    Темата много сме я дъвкали, наистина, ама като че ли край нямат тия цигански своеволия...
    И така докога?!...
    Докога ли? Докато си траем и чакакме някой друг да ни "оправи"! Срещу рака хапчете няма - там е нужна здрава и сигурна "ръка"!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #4

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    ... но нямало подведени под съдебна отговорност. Няма задържани цигани и след жестокия побой в сладкарницата в нощта срещу неделя.
    Еми как да се спрът..Като им се скарат ли полицаите-,,Ей , вие така повече да не правите,,
    Пука им на манговците.Пищът после че имало расова дискриминация .Ше съдът държавата , ше се жалват по европеиски саюз и т.н.


  6. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #5

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Цитат Първоначално публикувано от еленчето
    Е те т'ва е вече върха на нахалството! Що за безобразие! А обвиняват Волен Сидеров, че бил краен в изказванията си... Тия изроди се качиха на главите ни вече, ми даже вече и скачат отгоре. Това и остана да не можем да ходим свободно по улиците на собствената ни държава Ама то и организацията на тая държава една... То не бяха помощи за цганите, не бяха чудесии... А българите?!?!
    Това ми хареса :Super:
    Кога ще им доиде акъла на хорицата че Волен Сидеров няма да оправи България,но поне ще "оправи" мангалите

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    ...или "Сагата продължава"!

    Темата много сме я дъвкали, наистина, ама като че ли край нямат тия цигански своеволия...
    И така докога?!...
    Ами до когато полицаите "се притичват на помощ" и викат "помощ", вместо да извадят палки и оръжие......

    Как така циганите се нахвърлили срещу полицаите? Аме те (полицаите) какво са правили? Как това става срещу РПУ-то....
    Как няма задържани?............Много въпроси, а има и още, но това ми намирисва малко.
    Не го вярвам! Май си е "Атака" новина. И не искам Волен Сидеров да оправя България или част от нея!!
    Нека се оправи първо той.
    Това е коментарът ми!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #7

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Май си е "Атака" новина. И не искам Волен Сидеров да оправя България или част от нея!!
    Нека се оправи първо той.
    Това е коментарът ми!
    Wise, не разбирам къде точно виждаш вината на АТАКА в случая...

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #8

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Волен Сидеров няма да го коментирам... По-скоро ще коментирам останалите ни политици дето лижат задниците на тези от ЕС и не смеят с пръст да ги докоснат брат'чедите... Ако си спомняте преди няколко години как в Полша или Чехия бяха издигнали стена за да оградят някакво циганско гето и от ЕС веднага наредиха да бъде разрушена... Каквото и да се говори истината е, че в момента те имат много повече права от нас самите, в собствената ни държава... Какво ще стане, ако някой българин не си плати сметката за ток за 1 месец - веднага ще му го изключат... а цяло гето не си плаща тока и никой не смее да ги пипне... после расова дискриминация... Не съм расист или нещо подобно, обаче яко ми писна вече... защо трябва ние да им плащаме всичките сметки и помощи, а те само да правят циганчета или сбивания...

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Wise, не разбирам къде точно виждаш вината на АТАКА в случая...
    Ами че само говорят и нищо не вършат. Според мен насъскват част от обществото и това пречи за решаване на проблемите. Не помага, а пречи. Не може така - трябва по-внимателно и по-малко емоционално да се решават. Политика е нужна, но май нямаме политици (Доган е изключение, но той го знае и това е лошо). Да - и твърда ръка, но с ясна политика!
    Какво са чакали тези полицаи там пред управлението? - ако е вярна новината. Май не съм чул пред казармата цигани да заплашват войници.....Защо ли? Та затова ми звучи малко фалшиво. много се говори за циганите и нищо не се върши. Не говоря да ги трепем или кастрираме, а просто да спазваме закона. Това е достатъчно - така мисля.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #10

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Е добре де - ние си спазваме закона, ама те като не го спазват каква ни е ползата от това???

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    Е добре де - ние си спазваме закона, ама те като не го спазват каква ни е ползата от това???
    Е какво значи да имаме " полза от това". Нямаме полза от неспазването на законите - никаква!
    просто "органите" /служебните лица/ на реда да си вършат работата за която им плащаме - Аз, Ти, Той и другите.........
    И то доста скъпичко ни сяда..............Нека е така - добре платена (според нашия стандарт -нека не разискваме как е в Ню Йорк Сити) полиция - и.... нищо! Някакви си цигани (няма значение дали са цигани или българи или други) - и нашите "пазители на реда" викат за помощ..............

    Основната ми мисъл е, че не е толкова важно дали са българи, цигани , наркомани, пияници, педофили, клошари, ...............
    Щом нарушават закона - адекватна мярка! Еднаква за всички.... И полицай, войник, митничар да звучи като сериозна професия....(ха-ха то като за участие в "логически задачи" да ти кажат браво в този форум...)

    Както казваше един с бира в ръка - мечтиииииииииии

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #12

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Стига с тази "Атака", бе! Това не е нито проблема, нито решението.

    Лошото е, че законите не са сурови. Няма значение дали заглавието ще гласи "Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел" или "Пияни младежи пребиха 12 цигани в ******" (щото и второто може да се случи, нали ?) Просто и в двата случая трябва да се действа с твърда ръка... да, ама не! Винаги ще се намери начин виновните да се измъкнат в по-малка или по-голяма степен.

    Колкото до политическите сили - едните се заиграват с малцинствената карта, другите - с националистическата. И двата подхода са погрешни, ама пусти гласове на изборите... :knuppel2:

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #13

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    А защо слагате всички цигани на едно. И веднага се заговори за АТАКА, според мен Волен Сидеров е за психиатриата, ама това е отделен въпрос.
    Всяка държава си има проблеми с разни такива малцинства. В америка мразят негрите, също както ние тука циганите , всичко е нормално бих казал аз.
    Големия проблем на българия не са циганите, а законите . А това че са се сбили няква групичка мангали.. ами то има и българи които се бият по кръчмите за щяло и нещяло. Просто тия дето са инициаторите на боя, заслужават да ги вземат в РПУ-то, да им хвърлят един як бой и след това да ги вкарат в затвора за 1-2 години . Само че тук идва проблема.. Полицията защо да ходи да им трошат колите, да се бият и т.н. за 200-300лв месечна заплата . Също и как да почнат дела срещу циганите, като всичко това струва пари, потенциално никои няма да дава подкупи и почерки. Защо съдийте да се занимават с глупости. .
    Циганите не ги е страх от закона, там е проблема .
    Кои нормален работодател ще наеме циганин за работа.. а кои нормален циганин изритван от всички институций няма да мрази българите .

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #14

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    А я се замисли, защо тоя циганин е изритван от всички институции... Не е като да не им е даван шанс...
    И не ги слагам под общ знаменател - навсякъде има изключения, включително и при тях, но за съжаление в случая са по-малко...
    Както казах и по-рано в момента единствената им занимавка е да правят малки циганчета по цял ден и нищо повече.... и сами виждате до какво води това... Не, че само те са виновни за сегашното положение...И политиците ни са виновни, както и ние самите... но никъде не е казано, че някои трябва да са по-равни пред закона от други... независимо дали са цигани, българи или ескимоси...

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел

    Проблема не е в законите! Закони имаме достатъчно и достатъчно строги. Проблема е, че те не се прилагат спрямо тази пасмина. И това е Държавна политика Защото някому (тук и на запад) така му е изгодно. И затова има и "Атака", има и местни "доброволни отряди" които пазят гроздобера, няма да се учудя ако се появят и формирования от типа на Ку Клукс Клан.... Защото хората все пак не са слепи за това което става и наистина започва да им писва....
    Замислете се над това:
    На помощ на тийнейджърите се притекли и полицаи. Циганите се нахвърлили и срещу тях. Мургавите заплашвали, че ако видят българин из улиците на Тервел, ще го убият. Преди известно време циганите нанесли побой на служители на местните структури на Горското стопанство и на "Електроразпределение", но нямало подведени под съдебна отговорност. Няма задържани цигани и след жестокия побой в сладкарницата в нощта срещу неделя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 67
    Последно: 21-12-14, 21:00
  2. Цигани пак биха българи, за кой ли път ...
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 43
    Последно: 11-08-05, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе