Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Днес съобщиха по телевизията, че стадо цигани пак били българи и откраднали голяма сума пари. Е добре, че един от българите имал законен пистолет и гръмнал десетина циганина в краката. В каква държава живеем? Това държава ли е? Как така тълпа или стадо цигани се събира на едно място и вандалства. То май във всеки град има организирана банда (стадо) от цигани готови да грабят и убиват. И после, защо българите гласували за Атака? Ами ще гласуват ама май трябва да хванат по една тояга и да се реши въпроса с цигъните радикално.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Атака няма да реши проблема,по вероятно е да ни прати в трета глуха,не че сме излизали от там де,поне мръднахме малко напред,циганите ще крадат и грабят докато не започнат да ги социализират с тоягата и моркова,а това циганите на сапун са само за пред гласоподаватили...евентуални

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Атака та Атака, оставия тази Атака не за нея става дума , тук става дума за двоен стандарт при прилагането на законите и терор на малцинството над мнозинството. Храниш едно малцинство със данъците си, а то граби и убива това до кога ще продължава.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    3
    #4

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Проблемът с циганите е много голям. Проблемът е, че са огромна маса и на всичкото отгоре "електорат". Помните ли едно село, по време на кандидаткметската кампания, когато беше издигнат лозунга "общината за нас - гората за вас" и имаше проблем с един горски (не помня точно май го бяха пребили). Аз имам няколко конкретни предложения относно борбата с циганите :
    1. Ограничаване на всякакви социални помощи (така и така само циганите ги взимат) Не е много социално, но майчинските и детските примерно, мен питайте на този хал съм в момента, не стигат за абсолютно нищо на едни родители, които искат да отгледат детето си нормално. От друга страна обаче циганите са обърнали раждането на деца в бизнес и не само, че се плодят неимоверно, а ние трябва да им плащаме за това. В Америка са се справили с този въпрос : три месеца социални помощи и после се оправяш както можеш и ако не можеш ти взимат отрочето. Да ги видим тогава циганките как ще ги "цвъкат" по 10
    2. По-големи права на полицията на местно ниво. Малко е незаконно, но в момента полицаите въобще не се занимават с циганите, защото само пишат по една кофа мастило за протоколи, а накрая се намира някоя "правозащитна" организация, която най-много да ги докара до уволнение. Като знаят циганите, че където ги хване ченгето ще ги спука от бой доста повече ще се притесняват като тръгнат да крадат.
    3. Както каза ru-boy отменянето на двойния стандарт. Не може на мен да ми изключват тока за 5 лв. сметка, а циганите да висят с по 1000 лв. и да не им пука. Съответно една баба с пенсия 100 лв. в провинцията стои и мръзне цяла зима, защото знае, че този ток трябва да се плаща, а циганите да го ползват на поразия, защото знаят, че няма да плащат.
    И доста други неща, които предполагам ще дописваме в последствие.
    Това, което ме притеснява е, че нещата скоро тук ще заприличат на тези в Босна в близкото минало. Там по същия начин се даваха групови права на част от населението (както е тук в момента) и в един момент назрява страхотен етнически конфликт и нещата стават неудържими. Дано господата политици скоро осъзнаят това и разберат, че е по-добре да разчитат на подкрепата на българите, отколкото на циганите. Да не говорим, че именно те ще ни попречат и на членството в ЕС, защото никоя държава не би си натресла такъв проблем на главата, като този да й се изсипят хиляди цигани, които единствено да се занимават с кражби и просия.
    Това от мен.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #5

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Атака та Атака, оставия тази Атака не за нея става дума , тук става дума за двоен стандарт при прилагането на законите и терор на малцинството над мнозинството. Храниш едно малцинство със данъците си, а то граби и убива това до кога ще продължава.
    докато не си изберем някой който да реши проблемите с циганите а не да ни оправя
    и все пак има цигани и цигани,мисля че за всичко си има причина

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    да, mikk, причина има, и тя се нарича "криворазбрана толерантност" и "защита на правата на престъпника".

    няма да коментирам повече - на всеки е ясно какво искам да кажа

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #7

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Аз пък цял ден чета за тази новина и не видях проблема да е цигани vs българи. Доколкото разбрах някаква "бизнесдама" не платила на работниците си, един от тях откраднал пари от чантата й и въпросната дама повикала 6 коли/16 човека от Враца (действието се развива покрай Козлодуй). Дотук ми прилича на лека мутренска сага :knuppel2:
    Обаче явно не им е вързало с наказателната акция (преди време имаше една подобна акция - пак във врачанско, при която 20ина човека бяха попиляли една циганска махала барабар с децата заради скандал в заведение).
    Та така - на мен не ми е ясно кой е бил в ролята на добрия, кой лошия и кой - тъпото *цензура*...

    http://dnesplus.com/publication.asp?pubid=94796

    //Добавено:

    Ето един интересен цитат:
    "Дарик радио информира, че 6 роми, пострадали от побоя в Козлодуй снощи, са настанените във болницата на Враца. Другата част от пострадалите - 11 българи - са настанени в болницата в Козлодуй. Най-тежко са пострадали 9-те души, които са с огнестрелни рани."
    Както виждам 11 българи са в болница. Според, новината пострадалите от страна на врачаните са 4 => май не са били 120 цигани, а 120 работници и техни съселяни (без да определям етническа принадлежност)?

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Edin_Lud ако си спомняш преди съсвсем кратко време цигъни по подобен начин УБИХА университетски професор. Случайно да има задържан. Или живота на българите не струва и пет пари, нищо, че храним и издържаме цигъните, а циганите имат права закона ги пази и даже международни организации ги защитават, горките те. Добре, че един от потърпевшите е имал оръжие и е натръшкал десетина цигънина иначе е щяло да стане пак най-лошото за българите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #9

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    ru-boy, струва ми се, че говориш малко прибързано - без да проверяваш какво се случва. Да не се окаже, че 16те поборници с колите, бухалките и пистолета са били така омразните ти цигани?

    Разбирам недоволството ти от привилегиите на циганите. И аз съм възмутен. Но дали пътя е насилие? Дали, след като запалим няколко махали, после няма да ни се наложи да си разхождаме децата и жените с въоръжена охрана? Дали пък да не си спретнем едно малко Косово и да се кефим как смачкваме "мангалите"? После и на съюзнически фойерверки можем да се порадваме...натам водят настроенията ти

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Edin_Lud знаеш ли защо в Европа има незначително количество цигани? защото "демократичните" европейци са ги ИЗБИЛИ не социализирали, а избили. Аз не казвам да избием, нашите, а само да се спазва закона и да няма двоен стандарт при прилагането му. Ние българите с това наше търпение и толерантност стигнахме да ни е*ат турците, циганите и който дойде от чужбина. Айде стига стази толерантност. Законите еднакви за всички.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #11

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    А сещаш ли се кой ги е избил

    Няма да споря повече с теб. Явно искаме едно и също, но методите са различни...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #12

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Подкрепям методите на atina, дори и в по-разширен вариант. (Не съм за насилие, доколкото може да се избегне)
    Ru-boy - прав е, съгласен и с него.
    Edin_lud - сподели какво по-меки методи биха оказали някакво въздействие. Само социални ограничения ? Как ще помолиш циганина да си плати тока ?
    Твърдо против аз да работя и да плащам на държавата в една или друга форма, а циганите да живеят на гърба на обществото, за наша сметка.
    По-добре твърда ръка и резултати, отколкото назряване на етнически конфликт, който не се знае как може да избие и кога...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #13

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    По днешната тема: Все пак се оказа, че множеството били цигани, а защитниците на фермата - българи. Въпреки това не смятам, че конкретния случай е "циганите си правят каквото си искат". Според мен тук иде реч за защитна реакция на мангалите срещу мутри, дошли на наказателна акция.

    По принцип: Смятам, че проблемът се корени в прилагането на закона. Не само спрямо циганите - спрямо всички. Като изключим "елита", който често се измъква от правосъдието навсякъде по света, законът трябва да се прилага с цялата си строгост към всеки. Не може да не искаш да си платиш тока, да излезеш да правиш безредици и полицията да не те размаже с палки, вода и, ако се налага, газ. От друга страна не може да правиш протест, общината да го забрани, превръщайки го в незаконен, и полицията да не дойде да те размаже с палки, вода, газ. Не е нормално да си караш каруцата с отпадъци из центъра на София, Пловдив, Варна и т.н. и полицията да не ти я конфискува, защото е забранено. Също така не е нормално да си спреш семейния автомобил в/у тротоара и отново да няма наказание, въпреки че е забранено. Един турист се напива, удря човек с камък по главата и го осъждат на 15 години затвор, защото било умишлено. Един футболен запалянко под въздействието на не е ясно какви вещества (може и само адреналин) убива млад мъж с бомбичка и се оказва, че е непредумишлено. Значи туристът осъзнава, че с камъка може да убие човек, а фенът не осъзнава, че бомбите гърмят и убиват...
    Е такива примери за толериране на уж дребни и не чак толкова дребни нарушения на законите всички знаем със стотици. Та мисълта ми е, че трябва да се прилагат законите - еднакво за всички (доколкото е възможно). В момента не се прилагат нито за цигани, нито за българи.
    Колкото до циганите - в течение на десетки години те нямат шанс да станат нещо различно от тая сган, която са в момента. Колко от нас са учили заедно с цигани? А в университета? Циганинът по дефолт се възприема като полуживотно още от най-ранна детска възраст. Не получава равностойно образование (тези, които искат - сега не са много, но и българите преди години не са ходили толкова масово на училище). Не получава възможност за добра работа (дори и такава, която не изисква квалификация). Получава се един затворен кръг - ние ги отритваме от обществото, те намират алтернативни начини за препитание (най-често незаконни), ние все повече ги намразваме и те нас - също.

    С atina и аз съм съгласен с някои дребни забележки, но ме мързи да пиша повече...

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #14

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    По днешната тема: Все пак се оказа, че множеството били цигани, а защитниците на фермата - българи. Въпреки това не смятам, че конкретния случай е "циганите си правят каквото си искат". Според мен тук иде реч за защитна реакция на мангалите срещу мутри, дошли на наказателна акция.

    По принцип: Смятам, че проблемът се корени в прилагането на закона. Не само спрямо циганите - спрямо всички. Като изключим "елита", който често се измъква от правосъдието навсякъде по света, законът трябва да се прилага с цялата си строгост към всеки. Не може да не искаш да си платиш тока, да излезеш да правиш безредици и полицията да не те размаже с палки, вода и, ако се налага, газ. От друга страна не може да правиш протест, общината да го забрани, превръщайки го в незаконен, и полицията да не дойде да те размаже с палки, вода, газ. Не е нормално да си караш каруцата с отпадъци из центъра на София, Пловдив, Варна и т.н. и полицията да не ти я конфискува, защото е забранено. Също така не е нормално да си спреш семейния автомобил в/у тротоара и отново да няма наказание, въпреки че е забранено. Един турист се напива, удря човек с камък по главата и го осъждат на 15 години затвор, защото било умишлено. Един футболен запалянко под въздействието на не е ясно какви вещества (може и само адреналин) убива млад мъж с бомбичка и се оказва, че е непредумишлено. Значи туристът осъзнава, че с камъка може да убие човек, а фенът не осъзнава, че бомбите гърмят и убиват...
    Е такива примери за толериране на уж дребни и не чак толкова дребни нарушения на законите всички знаем със стотици. Та мисълта ми е, че трябва да се прилагат законите - еднакво за всички (доколкото е възможно). В момента не се прилагат нито за цигани, нито за българи.
    Колкото до циганите - в течение на десетки години те нямат шанс да станат нещо различно от тая сган, която са в момента. Колко от нас са учили заедно с цигани? А в университета? Циганинът по дефолт се възприема като полуживотно още от най-ранна детска възраст. Не получава равностойно образование (тези, които искат - сега не са много, но и българите преди години не са ходили толкова масово на училище). Не получава възможност за добра работа (дори и такава, която не изисква квалификация). Получава се един затворен кръг - ние ги отритваме от обществото, те намират алтернативни начини за препитание (най-често незаконни), ние все повече ги намразваме и те нас - също.

    С atina и аз съм съгласен с някои дребни забележки, но ме мързи да пиша повече...

    ама 1000% си прав

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #15

    Re: Цигани пак биха българи, за кой ли път ...

    цигани срещу мутри :Super:

    левскари срещу цесекари
    политици срещу избиратели
    работодатели срещу работници
    мъже срещу жени
    прави срещу обратни
    сисадмини срещу потребители
    линукс срещу уиндоз
    и т.н.
    *
    а иначе сериозно - колко българи, на които примерно са им задържали заплатите, са тръгнали да си ги вземат с бой ?; май това е положителен пример...

    я вижте тука http://www.segabg.com/30072005/p0010001.asp Ромите от пловдивския квартал "Шекер махала" вече си плащат редовно сметките за ток и вода и наема за луксозните мезонети

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 67
    Последно: 21-12-14, 21:00
  2. Големите Българи по света!
    От Tommorow във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 04-02-14, 09:04
  3. 667 българи са заработили по над 2 млн. лева
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 09:14
  4. Пияни цигани пребиха 12 младежи в Тервел
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 12-10-05, 16:34
  5. Българи Юнаци
    От _JaZa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 14-07-03, 02:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе