Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Мобилни оператори - ценови политики

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Мобилни оператори - ценови политики

    Пилците се броят наесен, момчета.
    Минаха цели два дни от старта.
    Изчакайте да видим манната небесна, която ще изсипе Вивател, пък тогава ще видим.
    Щото Вивател май е рожба на същия този монополист, който стискаше мрежата, сякаш че тоя я е строил и искаше луди пари и глоби за телефонните постове. Стационарни. А сега май открива пред нас гледката, че сме можели да плащаме повече пари за стационарен пост и минутка разговор по него, нежели за мобилен...
    ?????
    Аз не помня да съм говорил "междуградско" в близките няколко години след приватизацията на 15 стотинки на минута. А и днес "закрепостения" ти пост ако имаш прокаран кабел(без да броим таксите за прокарването му) струва над 100 лева.
    А за другото - другото са пазарни условия.
    Естествено, че М-тел и Глобул ще намалят цените в последния момент.
    По - ранното намаляване на цените означава пропуснати ползи и по - малко акумулирани средства за конкурентната борба. Без да говорим, че Глобул например може би още не си е изплатил лиценза. И естествено, че те, които имат лоялни клиенти и стари номера и промоции могат да си позволят малко по - високи цени за стари клиенти и да се концентрират върху новите.
    Това, което предстои в скоро време - по мои наблюдения - е и намаления в стандартните пакети, защото намаленията вече започнаха. На някои места. В Глобул - от утре. В М-тел - скоро. И вероятно няма да останат единични и изолирани случаи.
    А що е то Вивател - изчакайте да видим, да дойдат първите реални сметки, да се мине време и там да станем стари абонати, пък тогава да решим и да сравним.
    Според едно изследване, което бях чел, в Европейските страни реално конкуренция на пазара на мобилните комуникации се е явявала най - рано след появяването на четвърти оператор.
    Дали пък ние няма да сме "мобилното чудо на Европа" - не знам.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Новите собственици на приватизираното БТК са правили устрояването, тъй ли? Мрежата на БТК, кабелната мрежа е ей от тея две ръце на новия му собственик?
    Съмнявам се.
    Хубу де. Аз не ви спирам. Станете абонати на вивател, щом те са най - добрите и получавате максималното за парите си.
    Само казвам пак: струва ми се, че още никой няма даже първоначалната фактура от вивател, пък всички са щастливи от това, което им плащат. Нека мине малко време, пък да видим.
    Цената ти например буквално може да се удвои в зависимост от начина на засичане на разговорите, а в БТК никога не са засичали на секундата.
    Има въпроси, като например групи, инфраструктура. Че какво е туй "ще говорите с Вивател на по - ниски цени" че кой има ВИвател? Я си прегледайте номерата и преценете колко от вашите приятели и партньори имат такова нещо.
    Или пък стационарни. Обикновенно мобилният комуникира с мобилни.
    Или пък групите. Да говориш без пари в група нищо ли не е?
    И т.н. и т.н.
    Всеки сам си преценява потребностите и може да мисли сам за себе си. Щом е Вивател, хубуу, вивател.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Всъщност услугите на Вивател са ориентирани към масовия потребител. Засега.
    Без специални изисквания и специален статут.
    Всички оператори досега така стартираха. От масата, пък после и нагоре.
    Това, което промовират като бизнес пакети, е пълен абсурд според мен.
    И тея, дето вземат предплатените им пакети може и да са щастливи, но абонатите им здраво ще изгърмят.
    Забравихте ли колко години и с какви проблеми се блъскаха Мтел и Глобул, част от които проблеми ги има и до днес?
    Да ги префърчат Вивател не ми се вярва.
    След време идват служителските програми като хората. За Малоун.
    После идват и като хората бизнес програмите.
    Това е.
    А засега - обхват имат навсякъде, само че от Кърджали ще се говори в роуминг Примерно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    DЗВЕР, подкрепям те за написаното.
    Мисля по същият начин.
    Доста хора забравиха с какви услуги и цени стартираха и "M-Tel", преди 10 години, и "GloBul" - преди 4 години. И е най-лесно сега да плюят за цени, за каквито само мечтаехме през последните 9 години.
    Всяко нещо с времето си.
    Не може още на първият ден да са достъпни всички услуги, които предлагат другите оператори.
    Но "VivaTel" вече е факт, и този "f_ckT" ще е доста болезнено преживяване за някои "вековни" защитници на гореспоменатите оператори, като вестник "Стандарт", например.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    И на мен ми се струва, че от VivaTel не пускат за сега карти с абонаментен план за "обикновените потребители" защото мислят да ги обвържат до някаква степен (положителна за потребителя) със стационарните телефони. Примерно една такса за стационарен и мобилен...или нещо подобно. Ако е така - според мен ще си струва чакането. И не на последно място, естествено , че трябва да видят каква ще е реакцията на хората и конкуренцията. От прибързани ходове само се губи - както показа опита с другите два оператора.*

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Аве малко е цирк цялата работа.
    За мен само фактът, че говорите за прехвърляне и смяна на оператори говори, че не става дума за сериозни потребители.
    Че кой сериозен потребител просто ей така ще си хвърли номера?
    Трудна история. И ще минава от оператор в оператор заради по - добрите (днес) цени.
    И къде е реално конкуренцията?
    Във вашите примички дето утре спирате да им купувате ваучер или във организациите с по 100-500 телефона на договор?
    Аз мисля, че в номер 2.
    На българския пазар винаги е имало побългаряване и в момента конкуренцията е бясна за предплатените услуги, щото вивател са намор едно, ръзииш ли, а другото остава на заден план.
    Но не за дълго, вервайте ми, организациите вече драпат за своето. А една организация да хвърли 300 телефона, щот вивател били пичове с главно Ч.......
    Да поговорим и за другото.
    Кой от мобилните оператори според вас мисли да отпадне от пазара?
    Глобул?
    М-тел?
    Щото това Вивател да предлага 10 пъти по - готини цени и нещата да останат така значи някой да отпадне от пазара.
    Според мен никой не го мисли, и на 2 стотинки на минута за мрежата пак има как да се оцелее.
    Така че - преминавайте си. Глобул цепи мрака, Вивател е върха. Глупости. Струва ми се че простотията на българския пазар взема да глези клиентите, които не са за глезене. Хвърляйте карти и менете оператори и толкова. Тамън операторите ще се усетят.
    Успех.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    D3ВЕР, какво лошо има в това да смениш оператора, не ми е ясно? Естествено, че ще отидеш при този, при който си решил да отидеш. Решението си е твое и го правиш заради себе си. От твоето решение никой няма да пострада, ако ще и 10 оператора да има. Все едно да кажеш: "Писна ми от Windows, минавам на Linux, 'щото виждаш ли, Linux-a e безплатен". Еми, като нямаш пари да си купиш нов Windows [колкото и да е бъгав], съвсем логично е да се ориентираш към някаква алтернатива. И какво, това те прави "несериозен" ли? Или "нелоялен" към M$? Айде, моля ти се... Не разбра ли, че такава дума като "лоялност" в България не съществува. Аз вече имам карти и на 3-те оператора. Така съм решил. Точка. Като не ме кефи единия, слагам картата на другия. Ще ги въртя на чекрък, ако трябва. Защото аз го решавам това. И това не значи, че се "глезя", а че имам право да намеря най-доброто решение за себе си. А щом ми предлагат такова право, защо да не се възползвам?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #8

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Това означава, Иво, че използваш картите за да бъзикаш гаджетата от непознати номера, но не и за сериозни цели.
    А бизнесът е нещо сериозно.
    Уиндоусът си можеш да смениш с каквото и да е и да си запазиш файловете.
    Ама адреса си не можеш да смениш и да си запазиш къщата. Освен ако не преименуваш цялата улица така ,че никой да не я знае.
    Също тъй не можеш заради един офис да купиш три улици с подобни имена, че някой може да се обърка.
    Респективно нещо такова и с организациите. Не могат да си фръцкат операторите и да осъществяват сериозни контакти. Като тебе. Номерът на телефона им е входната табела на вратата.
    А комуникациите са важни предимно за бизнеса. Не за да може телефонът - играчка да има и СИМ карта.
    Няма нищо лошо да сменяте операторите. Аз даже ви казвам: сменяйте ги.
    Активността на всяка сим карта може да бъде проследена. За маркетингови цели.
    Тъпотийте с бесът със предплатените, от типа "днес Вивател е по - евтин, утре Глобул, вдруги ден М-тел" е с идеята да завоюват и задържат клиенти на предплатени услуги, превръщайки ги в канали за внедряване и на другите си услуги; предизвиквайки интерес към организацията. Чудно ми е какво ще стане, като разберат за какво "задържане" става въпрос.
    Според мен тази красива идилия скоро ще свърши и сериозните в момента оператори - забравям вивател - ще се концентрират върху сериозните клиенти.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Това означава, Иво, че използваш картите за да бъзикаш гаджетата от непознати номера, но не и за сериозни цели.
    А бизнесът е нещо сериозно.

    Бих ги бъзикал D3ВЕР, ако бях поне с 10 години по-млад и зелен, бих...
    Значи, според теб, за възможностите на определен бизнес е "недопустимо" да имаш 2-3 телефонни номера. Поне аз така разбирам поста ти. Не мисля, че е проблем, на хората, на които съм им нужен, да ми добавят [ако щеш] и 5-те номера в телефонният си указател. Моят бизнес, и този на познатите ми, не е ориентиран към "цепене на стотинката" и дали ще ме открият [или аз тях] 5 или 15 минути по-късно, е без значение. Говоря само за себе си, естествено, и давам пример защо бих сменил и бих купил нещо, което би ме удовлетворило. Защо бих запазил старото и защо бих се насочил към новото. Има и допълнителни услуги, като "гласова поща", "пренасочване"... нека не се задълбочавам, мисля че прекрасно схващаш основната ми мисъл. Тук, в България, телефонният ти номер не е "визитна картичка". И още дълго време няма да е.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Иво, иимам чувството, че говорим на различни езици.
    Имам приятел.
    Той има мисля че 12 телефона. Всеки със сим карта.
    Освен това има две коли.
    Скоро е минал 18-те години и постоянно прави дивотии.
    А не е изкарал и парите за един от телефоните си.
    Туй е чудесно.
    Обаче понятието мобилна VPN познаваш ли?
    Означава възможност във фирмата да си говорят по мобилните в мрежа към оператор безплатно.
    Колко ли ще струва това шефът да поддържа мрежа на фирмата и на тримата оператори? Всеки да има по 3 телефона, вързани в мрежа?
    И още по - тъпата история: на какви цени хората във фирмата ще говорят кръстосано от едната си мрежа в другата?
    Та ти можеш да имаш 5 теелфона. 10. Да сменяш.
    Само дето това не те прави сериозен потребител.
    Сериозните потребители имат сериозни отношения и преимущества от тези отношения.
    А надцакването с по 3 стотинки през ден между операторите глези именно несериозните потребители, а отблъсква сериозните, които вземат калкулаторите и се оказва, че често говорят по - скъпо на минута отколкото ти с твойта примица.
    А разглезването е хубаво нещо, шото глезените почват много да си позволяват и в някое време глезещият ги ще се усети. Тъпа история е ти да взимаш безразборно евтино, по с пъти падащи цени за седмица предплатена простотия и да заплашваш, че ако не падне овреме с една стотинка, ще я хвърлиш и ще си вземеш друга, а за мен да се е събрал около мен борда на директорите на предприятие да кажем със 100 абонатни телефона, гейтове и чудеса и да ме ругаят заради ненормалната политика на оператора, според която им е по - евтино да говорят предплатено.


    В страните-членки на ЕС от 2000 г. всички абонати на фиксирани телефонни мрежи имат възможност да запазят своя телефонен номер при смяна на оператора си, в рамките на едно населено място. Преносимостта на не-географските номера трябва да бъде възможна, както в случаите на смяна на оператора, така и при промяна на адреса.
    В допълнение към тези изисквания, от 25 юни 2003 г. страните-членки на ЕС наложиха изискването за преносимост на номерата на абонатите между мобилните оператори, което е още една стъпка в развитието на конкурентен пазар. Тези условия трябва да бъдат осигурени по отношение на преносимост на мобилните телефонни номера не по-късно от 1януари 2007 г., а за номерата на фиксираните телефонни мрежи - не по-късно от 1януари2009 г.
    То и в страните - нечленки може да стане това. Например у нас.
    Навсякъде е по един и същи начин.
    Запазваш всичко. Освен първите 4-5 цифри. Щото те са си запазени за оператора.
    Получаваш новият рейндж с номера. Ако някой от номерата вече не принадлежи на друг абонат. Щото ако принадлежи, всъщност той има правото да си го запази.
    Обикновенно обаче сериозните организации не искат да си сменят даже една цифричка от телефонния номер. Само последната дори.
    Което в случая със сериозните организации означава шефът да си смени просто картата с тази на съседния по бюро, щото на сериозните организации им се запазват поредни номера.
    И това е съвсем сериозно, защото единият във фирмата да кажем е на пакет със 100 минути. Другият с 50.
    Тоя с 50 иска да мине на 100. Тоя със 100 на 50.
    Не си разменят картите. ТЪрсят документите на фирмата, печати, и дват и пишат молба.
    Та не знам дали всеки би сменил първите цифри. Някои го правят. Повечето не, без да говорим, че разходите при смяна на оператора са големи. С течение на времето стар абонат почва да получава облекчения. Подаръци. Отстъпки. Срещу договори. При новият оператор той е нов абонат. И всичко започва отначало.
    Та според мен не е толкова проста тая работа както си я мислите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Иво, иимам чувството, че говорим на различни езици.
    ...
    Обаче понятието мобилна VPN познаваш ли?
    Означава възможност във фирмата да си говорят по мобилните в мрежа към оператор безплатно.
    Колко ли ще струва това шефът да поддържа мрежа на фирмата и на тримата оператори? Всеки да има по 3 телефона, вързани в мрежа?
    ...
    А разглезването е хубаво нещо, шото глезените почват много да си позволяват и в някое време глезещият ги ще се усети. Тъпа история е ти да взимаш безразборно евтино, по с пъти падащи цени за седмица предплатена простотия и да заплашваш, че ако не падне овреме с една стотинка, ще я хвърлиш и ще си вземеш друга, а за мен да се е събрал около мен борда на директорите на предприятие да кажем със 100 абонатни телефона, гейтове и чудеса и да ме ругаят заради ненормалната политика на оператора, според която им е по - евтино да говорят предплатено.
    ...

    D3ВЕР, виж сега. Няма "сериозни" и "несериозни" клиенти. Има хора, които са клиенти и хора, които не са клиенти. Например отиваш в магазина и си купуваш само хляб, вместо хляб и един килограм кренвирши - това "несериозен" клиент ли те прави? Или това, че вместо Мерцедес, си си купил Лада Самара от една и съща фирма, примерно? Нема такива игри, братко. Не защитавам никой от операторите, защото те наистина не се грижат за клиентите си, като за равноправни. Това и никога няма да стане по ред причини, които надявам се са ти известни. Но ще ме извиняваш за едно нещо. Всеки нов клиент, за да се възползва от услугите на определена промоция, си плаща за това. И никой не е спрян да се възползва. Това как ти ще съумееш да извъртиш нещата, така че още една карта да не е пречка за "сериозният ти бизнес", си е изцяло твой проблем, а не на оператора. Както не е проблем на магазина дали ще си купиш само един хляб или и кренвирши към него.

    Казах ти, давам пример със себе си. Ако за теб "сериозен клиент" значи "клиент на договор, плащащ 10-20 лв. месечна такса, които говори само в рамките на безплатните си минути и на тези в групата", еми сори - вижданията ни наистина се разминават. 'Щото познавам и такива "сериозни клиенти", които си плащат само месечната такса. Познавам и такива с "примици" [както казваш], които плащат повече, отколкото ако бяха на договор. Въпрос на избор и проста сметка, както бях казал в една друга тема.

    Просто недей да съдиш хората за избора им.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Хич не ви и съдя, но почнахте да прекалявате.
    Допреди някой месец, като говорехте за по един лев на минута, никой не надигаше гласец.
    Сега по някакво извращение говорите по - евтино от лоялните клиенти. Които плащат на месец толкова, колкото ваучери повечето няма да купят за целия си живот...
    И на всяка секунда заплашвате да "хвърляте" карти за всяка стотинка от цената.
    А всъщност действително има клиенти с различна степен на важност. Каквото и да си говорим.
    Също има и клиенти, които си придават различна важност.
    Тъпо е това, не мислиш ли? Тъкмо на вас да се дава твърде голямо право на избор и вие да се лигавите и да поставяте гръмки ултматуми, а тея, за които 20 000 лева на месец е обичайна сума на фактурата да не могат да избират?
    И тъкмо вие да правите теми по всички форуми по въпроса...
    Както и да е. По форумите винаги разбиранията са били други и нормалните разбирания се считат за ненормални.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    D3ВЕР, въпросите си задавай към мобилните оператори, а не към потребителите на услуги.
    Търсиш под вола теле.

    Никой не те насилва да ставаш клиент на мобилен оператор. Щом имаш претенции към цената, избери този план, който подхожда най-много на финансовата ти политика. Каквото и да избереш, винаги плащаш. Не разбирам въобще за какво спорим тук и защо въобще спорим?

    Недоволни винаги ще има. Глас винаги се е надигал, май си забравил. Конкуренция нямаше, сега има.

    Но, ако обичаш, не обвинявай хората, че ти като "лоялен клиент" нямаш възможност да говориш така, както ти се иска. Най-малко хората са ти виновни.

  17. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #14

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    Какво значи "лоялен клиент"? За мен означава, че който си плаща на време сметките, е лоялен. Тези които са на предплатена тарифа са 100% лоялни. Тези които са на такса и не си плащат сметките, лоялни ли са? Ами според мен не са. Независимо кой колко плаща има само две страни - плащащи и неплащащи. Всички които си плащат са важни клиенти, останалите не са. Операторите дават възможност да си избереш кой план ти е най-изгодния и да се възползваш от него. Това че преди месец или два е било по-изгодно един план, а сега друг, е въпрос на далновидност на оператора. Всеки оператор ти дава право на избор и никой не те кара на сила да си негов клиент. Това че ти си имаш някакви съображения, си твой личен проблем, който не касае оператора или другите му клиенти.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Re: Мобилни оператори - ценови политики

    @D3BEP
    Какво наричаш прекаляване.Ползването на най-скъпите в света цени на разговорите ли.
    Хвърлянето на карти* не е заплаха,а факт.Предостатъчно време имаха М-тел и Глобул да направят неконкурентно способен* какъв то и да е трети оператор.
    Щеше ли да има днес Вивател,ако двата други оператора бяха пуснали цени от 10-15ст. мин* *на предплатените услуги и* още по-ниски на тарифните планове преди година.
    От селския им* тарикатлък Вивател ще си завоюва от техния пазарен дял* солидна порция.
    А за тези с 20 000лв* обичайна сума на фактурата сигурно се сещаш,че броят им може би е по-малък или равен на* броя на операторите.* *

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици от ниския ценови клас
    От garich във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 300
    Последно: 08-01-24, 12:40
  2. Добра FULL HD камера без ценови ограничения :)
    От Fresh във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 05-12-11, 22:38
  3. Отговори: 0
    Последно: 09-12-10, 08:44
  4. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  5. Субтитри за "Особености банной политики" (Баня-2)
    От A.H. във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе