Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 103

Да подкрепим Дания!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #46

    Re: Да подкрепим Дания!

    http://www.thepeninsulaqatar.com/Dis...6020751934.xml

    Ерусалим, 6 февруари /БТА/
    В отговор на карикатурите на пророка Мохамед, публикувани в
    европейски вестници, Арабската европейска лига помести на сайта
    си в интернет антиеврейски карикатури, пише израелският в.
    Аарец. Лигата е ислямска политическа организация, действаща в
    Холандия и Белгия, предаде Лента.ру. На една от карикатурите,
    публикувани от лигата, е изобразена Ане Франк в легло с Адолф
    Хитлер, на друга се задава въпросът дали Холокостът не е
    измислица. В обяснение на сайта се посочва, че карикатурите са
    поместени не заради съдържанието им, а в контекста на свободата
    на словото. Със същото пояснение бяха съпроводени карикатурите
    на пророка Мохамед в европейски вестници, посочва Лента.ру.
    Европа също има свои "свещени крави", дори ако не става въпрос
    за религия, обяснява действията на организацията основателят й
    Диаб Абу Джахия. Карикатурите на пророка Мохамед бяха
    публикувани за пръв път от датския в. Юландс постен през
    септември 2005 г. Публикацията предизвика бурни протести в
    ислямския свят и главният редактор на вестника поднесе на
    мюсюлманите официални извинения. През януари и февруари 2006 г.
    карикатурите бяха препечатани от издания в ред европейски
    страни, сред които и България, посочва Лента.ру. Според
    новинарския сайт така журналистите са изразили солидарност с
    датските си колеги и са се опитали да подкрепят свободата на
    словото.
    Последваха масови протести в столици на мюсюлмански страни срещу
    дипломатически мисии на държави, където бяха публикувани
    карикатурите. Иранският президент Махмуд Ахмадинеджад обяви, че
    скъсва отношенията с всички страни, където са били отпечатани
    тези карикатури, добавя Лента.ру.
    БТА

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #47

    Re: Да подкрепим Дания!

    Абсолютно съгласен съм с всичко казано от Fearme,Skynet и BerkStock и въобще с хората осъждащи фанатиците и техните действия,така че няма да влизам в излишни спорове,само ще кажа: НАЙ-МНОГО ОТ ТЕЗИ ПРОТЕСТИ И ЗАПЛАХИ ЩЕ ЗАГУБЯТ МЮСЮЛМАНИТЕ И ТО ТОЧНО ЗАРАДИ ТЕЗИ "тръшкащи се в дивата си религиозна аеробика профани с промити мозъци", така че @badr на фанатиците не им трябва да знаят целия коран,а само онези изкривени части от него които са им набити в главите от техните учители(също фанатици).Бъдещите войни и аз мисля че ще са на религиозна основа,но както всички виждате,разумните хора(в развитите страни)също си имат граница на търпимост и когато тези фанатици я преминат Ирак ще им се стори като детска песничка!

    А тези лозунги,масови заплахи и протести ако бяха насочени към една много близка наша държава(за Големия брат става на въпрос),надали щеше да има извинения...

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #48

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    Абсолютно съгласен съм с всичко казано от Fearme,Skynet и BerkStock и въобще с хората осъждащи фанатиците и техните действия,така че няма да влизам в излишни спорове,само ще кажа: НАЙ-МНОГО ОТ ТЕЗИ ПРОТЕСТИ И ЗАПЛАХИ ЩЕ ЗАГУБЯТ МЮСЮЛМАНИТЕ И ТО ТОЧНО ЗАРАДИ ТЕЗИ "тръшкащи се в дивата си религиозна аеробика профани с промити мозъци", така че @badr на фанатиците не им трябва да знаят целия коран,а само онези изкривени части от него които са им набити в главите от техните учители(също фанатици).Бъдещите войни и аз мисля че ще са на религиозна основа,но както всички виждате,разумните хора(в развитите страни)също си имат граница на търпимост и когато тези фанатици я преминат Ирак ще им се стори като детска песничка!

    А тези лозунги,масови заплахи и протести ако бяха насочени към една много близка наша държава(за Големия брат става на въпрос),надали щеше да има извинения...
    Знаеш ли какво значи фанатизъм?
    Фанатик е човек,който когато му докажат истината,бълва,хули,клевети и прочее.
    Последните обаче не са аргументи,а жалки опити за заместването им.
    Човек който обаче защитава своите убеждения със спокоен уравновесен тон не следва да бъде наричан фанатик.
    Именно недоброто познаване и изопачаването на исляма и неговите норми дава възможност да бъдат манипулирани малограмотни и невежи хора.
    И тук е ролята на хората като мен(учители) да разясняват основните положения в исляма.
    Добре.Но ти без дори да знаеш какво ние преподаваме ми лепна етикетът(фанатик)
    А иначе говориш за граници на търпимостта.
    Колко пъти трябва да казвам
    Споря със силата на аргументите.
    В библията е казано:
    Първо извади гредата от собственото си око,преди да видиш треската в окото на ближния си"

  5. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #49

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Знаеш ли какво значи фанатизъм?
    Фанатик е човек,който когато му докажат истината,бълва,хули,клевети и прочее.
    Последните обаче не са аргументи,а жалки опити за заместването им.
    Човек който обаче защитава своите убеждения със спокоен уравновесен тон не следва да бъде наричан фанатик.
    Именно недоброто познаване и изопачаването на исляма и неговите норми дава възможност да бъдат манипулирани малограмотни и невежи хора.
    И тук е ролята на хората като мен(учители) да разясняват основните положения в исляма.
    Добре.Но ти без дори да знаеш какво ние преподаваме ми лепна етикетът(фанатик)
    А иначе говориш за граници на търпимостта.
    Колко пъти трябва да казвам
    Споря със силата на аргументите.
    В библията е казано:
    Първо извади гредата от собственото си око,преди да видиш треската в окото на ближния си"
    Знам кои са фанатици разбира се,това са тези хора от снимките в същата тази тема,а ти да виждаш някаде да съм те нарекъл фанатик???
    Иначе не знам какво преподавате,но все пак това си е ВАШ СВОБОДЕН ИЗБОР!!!

    Пак ти казвам от цялата тази история ще загубите най-мого вие!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #50

    Re: Да подкрепим Дания!


    Защо още първата тема не си я пусна като анкета ми надроби 3 теми по случая* *
    Не намирам смисъл от три теми по един и същ въпрос. Затварям ги с изричната уговорка, че последната дума по тях има FearMe, като модератор на раздела.
    ..когато пусках анкетата браузъра ми блокира и компютъри ми се спече - дублиране вероятно е от това, защото реших, че анкетата не се е генерилала и без да погледна и проверя повторих процеса - съжалявам зя причинения стрес....
    гласуване не може да има, защото темата е философска, а не конкретна
    "подкрепата" е въпрос на религиозни, морално-етични и лични убеждения и не може да подлежи на гласуване, защото нито въпросната "подкрепа" може да приеме материално измерение, нито въпросът е "дания срещу исляма"

    дискусионната тема остава, едната от дублиращите се анкети бива изтрита, настоящата се затваря
    темата си я пуснах съвсем конкретна, ама се превърна във философска...опитвам се да я върна в конкретното русло като посочвам новини, показващи развитието на ситуацията - нали разделът е коментирай новина, а не философствай

    може, може да се гласува - така човек изразява мнението си точно, ясно и конкретно...

    ---------------------------------------------------------------------
    по темата:
    -* Посланиците на арабските и ислямски страни в София призоваваха българските медии да не участват в кампанията с карикатурите на пророка Мохамед, които бяха поместени в някои европейски вестници и предизвикаха силни брожения в мюсюлманските страни. ( http://www.mediapool.bg/show/?storyid=113971&srcpos=6 )
    - Арабският свят отговаря с карикатури за Холокоста
    Най-големият ирански вестник “Дамшахри” обяви конкурс за най-добра карикатура за Холокоста, съобщи австрийският вестник “Стандарт”.* ( http://news.bg/article.php?cid=31&pid=0&aid=172842 )
    - Техеран разпита нашия посланик. ( http://dnes.dir.bg/LISTS/BASICPLACE-...ews_935692.php )
    - Премиерът осъди карикатурите на Мохамед* ( http://www.segabg.com/online/article...=16&id=0000102 )
    - ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ТЪРСИ ИЗХОД ОТ КРИЗАТА С "КАРИКАТУРНАТА ВОЙНА
    В Холандия вече втора седмица независимият депутат Герт Вилдерс е под полицейска охрана. Само през последните два дни той е получил повече от 40 заплахи за зверска разправа. Вилдрес, който публикува карикатурите на своя сайт, твърди обаче, че неговата основна цел е да защитава със всички средства свободата на словото*
    ( http://www.europe.bg/htmls/page.php?...5&category=223 )
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    според мен проблемът се раздухва и развихря все повече и повече, което е доста обезпокоително
    въпросът е кои има интерес от това?

    едно време беше социализъм vs капитализъм

    сега - християнство vs мюсюлманство - много по-глобално и фундаментално противопоставяне...това са първите признаци на бъдещия жесток конфликт

    какво ще стане, когато им свърши петрола?

    - европейската цивилизация - особено протестантската част - си гради благоденствието благодарение на работата, прагматичността и предприемчивостта...да си свършиш добре работата - това е възпитавано от религията качество -

    - близкоизточната цивилизация си гради благодентствието на петрола, който е една крайна величина, дошла на готово; ами ако там нямаше петрол?

    религията винаги е била оправдание на един да вземе от друг и средство за управление и подчинение на хората (имам предвид религията като социално и икономическо явление, а не като личностно изживяване - трябва да се прави разлика!)

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #51

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    да виждаш някаде да съм те нарекъл фанатик???

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    само ще кажа: НАЙ-МНОГО ОТ ТЕЗИ ПРОТЕСТИ И ЗАПЛАХИ ЩЕ ЗАГУБЯТ МЮСЮЛМАНИТЕ И ТО ТОЧНО ЗАРАДИ ТЕЗИ "тръшкащи се в дивата си религиозна аеробика профани с промити мозъци", така че @badr на фанатиците не им трябва да знаят целия коран,а само онези изкривени части от него които са им набити в главите от техните учители(също фанатици).
    Аз не мисля че от това ще загубя нещо.
    Напротив ще знам че съм опитал да направя каквото мога за да могат
    Иван и Хасан когато се видят на улицитата да се поздравяват,да си помагат
    Именно пророкът Мухаммад(мир и благослов нему) е благовил да каже следното:

    Когато христистияните започват строеж на храм.Задължение е на мюсулманите* да им помогнат според възможностите си.

    Няколко примера за това бяха показани и по телевизията

    Е как мюсулманите да приемат подобни карикатури и да не се възмущават когато един такъв човек бива подиграван

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #52

    Re: Да подкрепим Дания!

    темата се превръща в разговор между няколко човека

    най-учтиво призовавам оттук нататък skynet, hihimor и badr да се въздържат от изказване на мнения, за да могат и други участници да вземат участие.

    ще използвам в пълна сила правата си на модератор и ще изтривам всяко неуважително изказване, лична нападка, обида, цитат от библия/коран/всяка-друга-религиозна-литература, както и всеки опит за пренасяне на разговора в абстрактна сфера, различна от мнението на участника към факта "Реакцията на някои страни спрямо публикуваните карикатури във вестник в Дания"

    няма да допусна форумът в своята популярност да се превръща в арена за подклаждане на болни страсти, както и да се стига до напрежение между неговите участници

    FearMe

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #53

    Re: Да подкрепим Дания!

    Четох , четох и пак чета. Гледах, гледах и пак гледам. Не разбирам какво толкова обидно има в тези карикатури...
    Ами погледнете "168 часа" - всяка седмица на първа страница е я Президент, я Премиер, я председател на Парламент, я Главен прокурор и само в редки случаи - обикновен Депутат. И всичките - в едни пози..........
    Е какво - танковете ли да викаме??
    Как е възможно цивилизован човек да тръгне да пали и да троши заради такива карикатури? За мен е много по-обидно
    да държиш жена си (човешко същество) увита в чаршафи (или както се казва). Срамно е даже.
    Това не мога да си обясня. Ако се чувства обиден - да си потърси правата в съда. В Европа е разрешено да се рисуват карикатури, и да се консумира алкохол, и да се яде свинско, и жените да ходят с къси рокли, и............
    Такава е съвременна Европа. Ако на някой не му харесва - има и други континенти.
    На мен не ми харесва, че в Афганистан не слушат радио и не гледат телевизия. Не ходя там.
    В Африка било горещо - не ходя там. Живея си ТУК - в Европа. И нормите на поведение ТУК се определят от европейците.
    Който не ги харесва - да не идва.
    Който е дошъл по собствено желание - да ги спазва!!

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #54

    Re: Да подкрепим Дания!

    Напълно подкрепям FearMe! Темата от спор, дали трябва да се подкрепи абсолютната свобода на словото или правото на засегнатите на протест, се превърна в разправия за добродетелите и недостатъците на религиите и тяхното противопоставяне. Спор в стил Intel vs AMD намирам за напълно лишен от смисъл.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #55

    Re: Да подкрепим Дания!

    Тези вестникарски истории май прекалено нажежиха страстите * и прерастнаха до сблъсък на култури. А този сблъсък май е от непознаване на другата култура. За съжаление ние свързваме мюсюлманството с мюсюлманскя екстремизъм- особено след 11.09 това ни се "набива" отвсякъде.... От друга страна до нас май не достига и информация за достойнствата на ислямската култура- виждаме БинЛаден по Ал Джазира, научаваме за отвлечени и убити шофьори, виждаме 5-6 годишни деца с Калашников...а какво правят мюсюлманите за да променят този си имидж (и дали искат да го променят)? Лично аз не виждам смисъла от тези дразги! Имал съм контакти с мюсюлмани *и съм останал със впечатлението, че са здравомислещи, разумни хора със сходни виждания и идеи. Случвали са се и конфузни ситуации, точно от непознаване на обичаите, но всичко е свършвало с извинения и усмивки....

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #56

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    темата се превръща в разговор между няколко човека

    най-учтиво призовавам оттук нататък skynet, hihimor и badr да се въздържат от изказване на мнения, за да могат и други участници да вземат участие.

    ще използвам в пълна сила правата си на модератор и ще изтривам всяко неуважително изказване, лична нападка, обида, цитат от библия/коран/всяка-друга-религиозна-литература, както и всеки опит за пренасяне на разговора в абстрактна сфера, различна от мнението на участника към факта "Реакцията на някои страни спрямо публикуваните карикатури във вестник в Дания"

    няма да допусна форумът в своята популярност да се превръща в арена за подклаждане на болни страсти, както и да се стига до напрежение между неговите участници

    FearMe
    моля, моля! не ме намесвайте в религиозните си спорове!

    аз съм писал най-малко, с най-малко философстване и както посочих по-горе, целта ми не беше да подклаждам болни страсти, а да се изрази простичко и ясно отношение към една новина

    освен това не споря с никого - моля, четете внимателно, кой какво пише и кой с кого спори и за какво!!!!!!!!!!!!

    темата не е: Реакцията на някои страни спрямо публикуваните карикатури във вестник в Дания, а е: Да подкрепим Дания!

    аз просто искам, когато примерно синът ми отиде да учи в Гeрмания, да съм спокоен, че няма да има есктремистки изцепки и че няма да пострада, защото някои заблуден и с промит мозък (както този който е убил италиански свещенник в Тарбзон, оправдавайки се с огорчението си от карикатурите)е решил да защитава накърненото си религиозно чувство!

    както виждате за мен нещата са прости...

    ...египетския собственик на FRANCE SOIR уволнил отговорния редактора, пуснал снимките.. http://www.news24.com/News24/World/N...876645,00.html
    ....в Англия карикатурите не са публикувани, В USA само една - хитреци! по CNN пък, като показвали рисунките, лицето на поророка било замазано

    ...а този международен конкурс за карикатури за Холокоста?...сега реакции на евреите и Израел ли да чакаме? - май в края на краищата те го отнасят...

    ...лелеее, кво ли щеше да стане ако карикатурите бяха на Буда - 1.5 млрд китайци като се юрнат...всъщност не, нямаше да стане - те май са заети да бачкат, да правят небостъргачи и процесори и да готвят най-грандиозната олимпиада - все пак не живеят върху море от петрол...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #57

    Re: Да подкрепим Дания!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Напълно подкрепям FearMe! Темата от спор, дали трябва да се подкрепи абсолютната свобода на словото или* правото на засегнатите на протест, се превърна в разправия за добродетелите и недостатъците на религиите и тяхното противопоставяне. Спор в стил Intel vs AMD намирам за напълно лишен от смисъл.
    @Lupus - интересно ми е как трябва да се коментира тогава тази новина? Би ли ми показал, как да се коментира фанатизма без да се засегне първоизточника на проблема, защото мисля че всички сме съгласни че това е фанатизъм? Всеки вижда различно, за някой проблема е в световната конспирация, за други в промитите мозъци, за трети в абсолютната негъвкавост и каменни глави на религиозните водачи, думите на които могат да запалят света...Разбира се че всеки има право на протест, но със сигурност няма право да пали, руши и убива...просто така, щото били засегнати чувствата му...Когато замина за Турция, се съобразявам с порядките им и правилата им, но когато се прибера удома, ще ме прощават всичките....Никой не може да отрече, че исляма е една от най-закърнялите религии с абсолютно никакви промени в мисленето...Във всичко виждат повод да се хванат за ножовете и джихад....защо мюсулманските водачи не се разграничат от всичко това, което последните десетилетия тормози целия свят, нямаш право да искаш целия свят да се промени да се съобразява с теб, а ти да стоиш на ниво каменна ера...Всеки който тръгне по някакъв повод да им показва несъвместимостите в живота и мисленето им, става неудобен и трябва да бъде убит...2000 правоверни ще искат разрешение и опрощение от водачите си да убият датските карикатуристи...това би било смешно ако не беше ужасно....Така е, ще има война, верска война...Не може да искаш да бъдеш уважаван, когато сред редиците ти има такива като ето този тук например:

    http://news.bg/article.php?cid=31&pid=0&aid=172851

    е един всепризнат от тях кумир между т.н. правоверни...утре някой от тях ще реши да го провъзгласи за пророк и тази пародия на човек ще се нареди редом до Исус, Мохаммад, Буда....определено ще затрудни всички световни карикатуристи....не знам защо но ужасно много ми допадна следния коментар на снимката "това човек ли е или скриншот от Доом2"...ще ме извинят всички, но гледайки тази снимка единствената емоция, която избива в мен е да се смея....

    @бадр - искрен съвет, пътувай по често до турция, истанбул, анталия, мармарис, анкара, разговаряй с хората там и ще разбереш, колко лесно исляма може да живее заедно с западните ценности....лесно е, но е въпрос на желание..и силна полиция

    п.п. няма да изразявам мнение повече по тази тема..каквото исках да кажа го казах...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #58

    Re: Да подкрепим Дания!

    Приемам, че търпимостта е най-важна в случая - такъв ми е мирогледа. Тогава да задам няколко риторични въпроса.

    1) Познавате ли християнин, който в 21-ви век, ще заплаши с физическа разправа, да не говорим реално да нападне някого, защото този някой е обидил вярата му? Аз - не.
    2) В думата "неверник" се влага лош смисъл, нали? Феновете на Аллах наричат неверници всички, които не споделят вижданията им...Значи обиждат всички, да?
    3) Колко тъп трябва да си, за да се обидиш на тема вяра от този, когото наричаш неверник?

    От друга страна, относно "Дания":
    1) Има си поговорка "Не човъркай лайното, за да не мирише".
    Сега сериозно: Колко тъп трябва да си, за да публикуваш такива карикатури и да не предвидиш реакцията на фанатиците?
    2) Що за човек си щом можеш да се шегуваш с неща, които за някой са толкова сериозни, че да се обиди?
    3) Постъпката на датския вестник е осъдителна. Законово може и да е издържана, но определено трябва да ги срам за направеното.
    4) Не може вестника и страната да се сравняват с апартамента. Ако статията и карикатурите ги бяха видяли, само редактора и карикатуристите, без да ги публикуват - да, но не е такъв случая. Ако ще поддържаме аналогията с апартамента, това е като да излезеш на балкона с високоговорител и да обиждаш съседите си.


    Последно.
    Фанатик за мен е всеки, който използва средства, различни от словото, за да защитава каквато и да е теза.

    Ако трябва да избирам еднозначно и според формулировката на темата, тогава "подкрепям Дания", но всъщност гласувам против реакцията на фанатиците.
    Също така призовавам всички, които "подкрепят Дания", да не го правят по просташкия начин с разпространение на глупавия банер - ако това има някакъв ефект, той ще е единствено да задълбочи враждебността. Нека темата си остане в този форум, само за неговите членове, които са достатъчно разумни, за да не се избият помежду си поради разлика в мненията.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #59

    Re: Да подкрепим Дания!

    Днес френския ежседмичник "Шарли" публикува отново карикатури

    При настоящата ситуация това вече е 100% провокация.

    Не мисля че става дума за някаква солидарност

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #60

    Re: Да подкрепим Дания!

    И какво - да се убиваме ли?? Не- ние сме хора , мислещи!!
    Нека всеки си изповядва религията, стига да не пречи на другите.
    В момента се насаждат някакви крайни виждания на верска основа.
    Няма ли разумни хора в света, където се изповядва ислям??
    Ами публикувайте карикатури - нека това е вашето оръжие.
    Не убивайте невинни хора!!
    Няма причина - никаква! Европейците сме толерантни към всякаква религия.
    И сега (преди е било друго) сме готови да уважаваме всеки избор!
    Не може с атентати - няма да стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Е-ех, Европа: Голи руси мацки пазят пътищата в Дания
    От Lazar във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-06, 10:28
  2. Дания е най-щастливата страна в света
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-06, 21:04
  3. Подкрепяме ли Дания?
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-06, 10:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе