Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #16

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    абе,

    батета и каки,

    аз лично карам от 1987 година на фарове !

    усетил съм, че пешеходеца като погледне "наляво и надясно" и замръзва ... - ако види светлина(в края на тунела .. )

    писал съм и преди в този форум за карането на фарове - справка архивите на форума....(оплаквал съм се от простите куки, дето са ме спирали, че карам през деня на фарове)...

    п.п.

    колкото до закона за каране на фарове - не коментирайте и не роптайте !!!

    ( все пак нали аз съм президента.. )




  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #17

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    За каране на фарове през деня никой няма да те спре... виж за халогени може (пък нищо, че си президент )

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Принципно, карането на халогени, поне по моя информация, не съм проверявал точно в правилника, трябва да е единствено при нужда [слаба видимост] и то при условие, че останалите фарове са в режим "габарити". Поне така са ми казвали, не съм проверявал, аз халогени не ползвам, освен задни. Считам ги за много полезни, но САМО когато е нужно [пазят ме от невнимателни шофьори при гъста мъгла]. Иначе при ясно време дразнят.
    През деня никой няма да те спре, ако караш с включени фарове.
    Важно е да се отбележи, че в европейските страни, дори и в Румъния, карането в рамките на града "на дълги" е нарушение и би трябвало да води до глоба.
    За България не знам.
    Аз имам такъв акт в Румъния, въпреки, че беше 3 през нощта и по улиците нямаше никой. Тогава запомних какво означава "фаза лунга" [дълги светлини].

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #19

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    За каране на фарове през деня никой няма да те спре... виж за халогени може (пък нищо, че си президент )
    може и да пробвам на "халогени"....

    ама,

    не знам дали пешеходците реагират на "халогенното излъчване"....

    аз навремето като ви разправях, че имам 700-800 000 километра на по 3-4 големи водки без да Смачкам никой ! ....

    - на вас ташак Ви се струваше май...

    - ама,

    аз когато говоря - НЕ ПРИКАЗВАМ !!!


  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #20

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Ето какво казва законът:

    Раздел ХVII

    Използване на светлините
    Чл. 70. (1) При движение през нощта и при намалена видимост моторните превозни средства и трамваите трябва да бъдат с включени къси или дълги светлини, габаритни светлини и светлина за осветяване на задната табела с регистрационния номер.
    (2) Използването на дългите светлини е забранено:
    1. при разминаване; в този случай превключването от дълги на къси светлини става, когато разстоянието между превозните средства е не по-малко от 150 метра или в момента, в който насрещният водач подаде сигнал чрез превключването на светлините;
    2. при движение по осветени участъци от пътя;
    3. при движение зад друго моторно превозно средство на разстояние, по- малко от 50
    метра.
    (3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.) Моторните превозни средства през периодите:
    1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;
    2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.
    Чл. 71. (1) Всяко пътно превозно средство с животинска тяга трябва да има два бели или жълти светлоотразителя отпред, два червени светлоотразителя отзад, а при движение през нощта и при намалена видимост - отзад вляво светещо тяло, излъчващо бяла или жълта добре различима светлина. Светлоотразителите трябва да са разположени симетрично от двете страни на превозното средство.
    (2) Всяка ръчна количка, теглена или бутана, при движение през нощта и при намалена видимост трябва да има най-малко една бяла или жълта добре различима светлина отпред и най-малко една червена светлина отзад. Източникът на тези светлини може да е един, който да бъде разположен от лявата страна на количката. Светлините не са задължителни за ръчни колички с широчина, по-малка от 1 метър.
    Чл. 72. Всяко намиращо се на платното за движение пътно превозно средство или състав от пътни превозни средства, към които не са приложими изброените по-горе изисквания, през нощта трябва да имат най-малко две бели или жълти добре различими светлини отпред и две червени светлини отзад.
    Чл. 73. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) На път извън населено място през нощта или при намалена видимост всяко спряно на платното за движение моторно превозно средство и тегленото от него ремарке трябва да бъдат обозначени с включени габаритни светлини.
    Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
    (2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра.
    Чл. 75. През деня мотоциклетите се движат с включена къса светлина отпред и с включена габаритна светлина отзад.
    Чл. 76. Забранено е използването на други светлини, освен предвидените в този закон и издадените въз основа на него нормативни актове.
    Чл. 77. При заслепяване водачът е длъжен да намали скоростта и при необходимост да спре.
    Чл. 78. При движение през нощта и при намалена видимост извън населените места водачът на стадо, придвижващо се по платното за движение, трябва да го обозначи откъм страната на движението със запален фенер.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #21

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    няма какво да го приказваме/обсъждаме повече тук...

    има си Закон за Движение По Пътищата !

    има си и Правилник за прилагането му(Правилник за Прилагане На Закона за Движение По Пътищата) !!



    оттук нататък са адвокатите - (дано не ви се налага да ги ползвате )

    (че ви чака една "лека казарма" - каквато аз карах 1984-86 - ама без обилното ядене/пушене от онези години)

    аре Успех от мен! ( и леко и безаварийно каране)




  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #22

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    аз навремето като ви разправях, че имам 700-800 000 километра на по 3-4 големи водки без да Смачкам никой ! ....
    Тия водки са ти по рождение бре.
    Имам бемка на оная работа, познай колко хиляди километра съм навъртял с тая бемка.

    EDIT
    Някой знае ли как се пише бемка ? С "м" или с "н" ?

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #23

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове

    с н



    -------
    едит: това беше най-краткият ми смислен пост в личната ми история, че и дори без гласни букви

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #24

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    EDIT
    Някой знае ли как се пише бемка ? С "м" или с "н" ?
    както винаги в живота....

    по-по-трудният начин е бе бате ...

    значи с "Н"


    добавено

    интересно ми е защо питаш - като можеш и сам да си провериш правописа ... - има си spell check почти във всяка програмка ...

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #25

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Винаги съм си мислел, че ако бенката е на лицето, то тогава е с "н".
    Ама има места по тялото, където по-добре звучи с "м". Можеш умишлено да объркаш още повече и да сложиш и едно "е" отпред.

    А конкретно за водките - две неща:
    1. Няма начин да приема за нормално, че толкова много караш кола след (изпити) 3-4 водки. Ако зависеше от мен, такива шофьори бих ги пратил в Сибир. Не им е мястото на пътя.
    2. Считам, че водката по рождение е чудесно човешко качество, стига да е в умерено количество.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #26

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    За каране на фарове през деня никой няма да те спре... виж за халогени може (пък нищо, че си президент )
    Не е вярно. даже имам и фишчета през далечните 1995-98г за каране на фарове.
    И аз карам постоянно на фарове вижда се колата от километри, а и в града пешеходците се стряскат от фаровете. Иначе ще има - " ами не те видях".

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #27

    Re: От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.

    Може някога да е било забранено. Сега е разрешено... ако някой ти се заяжда можеш да му теглиш една цветиста дълга ругатня и да си тръгнеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 219
    Последно: 03-09-12, 20:35
  2. Модул за автоматични фарове
    От BaHko_goTuHoTo във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-11, 22:12
  3. М-Тел пуска iPhone 4 от 29 ноември
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-10, 09:27
  4. 3DMark 11 излиза на 30 ноември
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-10, 07:36
  5. Я да ви видя как се прибирате нощем ...
    От bobby във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 24-06-04, 13:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе