Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    За първата анадолска лястовичка, неслучайно май прелетяла точно в деня на връчване на изборните резултати ни информират от news.bg
    Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви, 2007-ма

    Вицепремиерът и министър на държавната политика при бедствия и аварии Емел Етем, която е на тридневно посещение в Турция, се срещна с министър-председателя на Турция Реджеп Тайип Ердоган.
    На срещата турският премиер подчерта доброто взаимодействие между двете страни по линия на НАТО и ЕС.
    Той припомни, че страната му е дала своята подкрепа за членството на България в НАТО и поясни, че сега Турция ще черпи опит за хармонизиране на своето законодателство с това на ЕС.

    Ердоган изрази притесненията си във връзка с трансграничните наводнения по поречието на река Тунджа.
    В отговор вицепремиерът Емел Етем обяви, че България полага всички усилия да реши проблема по начин, който да защити интересите и на двете страни.

    По време на разговора турският премиер постави въпроса за облекчаване на визовия режим с България след 1 януари 2007 г., във връзка с интензивните икономически отношения между двете страни.
    Емел Етем потвърди желанието на България да намери решение от взаимен интерес, без да бъдат нарушени правилата на ЕС.

    По-рано днес Етем и Мехмет Али Шахин, заместник-министър председател и държавен министър на Турция, подписаха декларация, в която заявяват волята си да продължат и задълбочат усилията си в сътрудничеството и координацията в областта на превенцията и за реагиране и намаляване на последиците при природни бедствия и технологични аварии.
    На срещата вицепремиерът Емел Етем изрази съболезнования за жертвите на наводненията в Югоизточната част на Турция вчера.
    Двамата заявиха желание за подписване на двустранно споразумение за сътрудничество в областта на защитата при бедствия и аварии.
    След срещата Емел Етем отбеляза пред журналисти, че България държи много на добросъседските отношения между двете страни и посочи, че нашата страна може да окаже помощ в преговорния процес на Турция с ЕС .
    Мехмет Али Шахин подчерта от своя страна значимостта на международното сътрудничество при предотвратяване на бедствия и аварии и взаимопомощта на държавите в тази област.
    Той посочи, че отношенията между България и Турция се развиват много добре, като през 2005 г. стокообменът между двете държави е бил за 2,3 милиарда долара, докато за първите 8 месеца на 2006 година вече е три милиарда долара.
    Аз няма да коментирам, излагам само чисто голите факти, щото после пак ще ми боцнат рейтинга надолу родолюбците
    само едно изреченийце ще кажа:
    Чабук-чабук си искат вересийте

  2.  
     
  3. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #2

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    Къде е ненормалното тук?
    Вместо да се връзваме на номера че врагът ни е някъде отвън що не вземем да погледнем около себе си.
    Турция въведе едностранно премахване на визите за нас.От това се възползват много истински хора на бизнеса от България.Какво е лошото да искат сега някакъв облекчен визов режим .
    Хайде стига с тази късоглещина.
    Не ми пука дали ще са турци или гърци или братя американци или пък братя руснаци.
    Ако идват с добри намерения ги приемам.
    Щото като гледам хайдутлука около мен май душманите са между нас.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    За теб е добро някой да ти даде парички, но за друг е добро да ти се се напъха в гащите
    Доброто за един не е добро за друг
    или понеже стана модно да се цитират източни мъдрости в този форум, ще ти кажа една, научена от един филм, твърдят че е древнокитайска:
    Ако се наведеш и видиш че имаш 4 топки, не мисли че и 4-те са твой, а че някой те е изпреварил

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    .

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    Нека не забравяме, че от следващата година България става "вратата" между Европа и Азия. Много по-лесно е да се изкрънка облекчение от България днес, отколкото от Европа утре. Визите за влизане на турци в България не са сложени просто ей така да има екшън, те са ограничение, при това имащо своите основателни причини... всеки разумен човек би могъл да ги разбере чрез леко замисляне.

  7. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #6

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    Не съм от хората дето пишат много в този наистина уважан от мен форум.Но ще си позволя да добавя още нещо към темата.
    Не виждан никъде желание да отпаднат визите за турски граждани!Говори се за някакъв облекчен режим.
    Точно такова желание прояви и ***** за нейни граждани преди няколко месеца.И това май бе подкрепено и от нашите туроператори.Тогава такава тема не бе отворена тук.
    Нека бъда правилно разбран:Не съм против руснаци или турци или каквито и да са други националности.Хората са или добри или лоши.Независимо какъв език говорят.
    Подразних се от това че пак се опитва някой да да ми сочи врага щото аз съм достатъчно тъп и ми е необходимо да ме водят за ръка.
    Щото Хасан от някакво Родопско сели,дето си гледа няколко козички и работи на нивата с тютюн ми е големия враг.Защо?
    Ами защото е турчин!!!! Много ясано.Защото е мюсюлманин!Също толкова кристално ясно.
    А баровеца от снощните новини дето вика на снимащия го журналис:Бе бягай от тук бе,ще ти разкажа играта и все неща от този род е наш човек.Щото е християнин!Бухалкаджиите дето вървят и изкупуват гроздето,млякото че и нивите за да се правят лозови масиви са наши хора.Добрички.Щоо?Ами те са българи християни!
    Хубаво Европейски съюз.Само че защо не погледнем това:
    http://www.standartnews.com/bg/artic...article=166484
    Това се е случило в европейския съюз.
    Пак обаче уточнявам:Това че има такива същества в Гърция не означава,че целокупния гръцки народ е от изнасилвачи и ксенофоби.
    Както казах боклуците могат да говорят много езици.Те не заслужават моето внимание.
    Добрите хора също могат да говорят на различни езици и ако сме мислещи с главите си не е проблем да се разберем с тях.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    Напълно споделям мнението на zayo bayo

    не знам защо всички са се хванали с тия турци толкова, явно много гледате телевизия СКАТ. Аз живея в район в който турците са 60% от населението и мога да Ви кажа, че това не е точно така. Скапаняци има навсякъде и от всякакви националности, защо само турците Ви са криви толкова?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    А бе тука не става дума за обикновения турчин - к'во се правите, че не разбирате! Говори се за цялостно икономическо и политическо превземане на България от страна на Турция (и не само)! Дреме ми на мене за бай 'Асан и стрина Фатме от село Еди-кое-си...

    Цялата история ми напомня за един скорошен пост на Malone, който доста от участниците в разговора там се опитаха да опровергават, разубеждават и не знам си още какво...

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg213488

    Ми понапънете си мозъците малко преди да решите, че гледаме много СКАТ, че сме от АТАКА или че сме фашисти...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    Това не може да стане. Не зависи от нас, ние сме вече граница на европейския съюз.
    Турция не може да иска облекчен режим с БГ трябва да иска с ЕС. Македония също вече няма да има облекчен режим.
    (има хора във форума компетентни по този въпрос, чакам мненията им)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    zayo bayo, ти или си невероятно наивна личност или, както каза BerkStock, се правиш на ощипана ученичка. Какви визи, какви облекчения за Турция, ти полудя ли!? Нали от там ще се помъкнат всякакви уроди (не говоря за обикновените турски граждани, а за арабските страни като цяло) и ще използват България като трамплин за Европа. Кой ще ти разреши да ги пускаш да минават!? Дори да искаме да махнем визовия режим с Турция (а аз лично не искам), Големите няма да ни разрешат.
    Защо си седнал да ми защитаваш турци и гърци, а не се замислиш дали няма основателна причина обикновените българи да сме доста изнервени на тази тема? Защо примерно не говорим проблем с румънци или сърби? Опитай се да си го обясниш.

    Ско и Берк +1

    П.П.

    А ти, турскоговорщи ми skynet, би ли превел думата "грък" от турски? Защото, доколкото съм чувал, означава "подъл човек" и гърците не обичат да ги наричат гърци. Вярно ли е?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #11

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    Пичове,
    Възхищавам се на национализма ви и на борбеността, която демонстрирате. Лично аз мисля, че това са изключително полезни качества. Радвам се че има такива българи и дано се множат!
    Само че доколкото си спомням, още навремето - когато Шенген падна, първите, които се напънаха срещу идващият визови режим от страна на България бяха руснаците.
    Техните мотиви: Затрудняваме значителният икономически обмен между двете страни, както и руските бизнесмени и туристи.
    В следствие на което се потърси и намери решение на този проблем.
    И какво стана? Комунизма превзе България може би? Путинска губерния? Руски ракети и танкове? Якудза нахлу през ***** в България?
    К'ъв беше досега визовият режим с Турция?
    Борим се уж за единен свят, за глобализация, пък си затваряме границите, щото турчалята били лоши?
    Молим ви се. Това прилича на параноя. Големите пари и интереси визови режими не ги ловят, собствените си ръце режем с такава политика и живеем в излишна омраза. Визата е малко като ембарго, пък визовият режим, щом от Турция са почнали тази тема, лесно можем да го изтъргуваме за нещо друго.
    Ако можем да търгуваме в тази насока, както казва Деднайт. Защото е вярно, че отвън в границите на ЕС не се влиза само щото президента зад границата е готин.
    Друг е въпросът що е то турска дипломация и добра ли е тя и каква е българската.
    Но молим, не мислете, че като паднат визите и турците ще връхлетят да заселват родопите с визи. Или без.
    Каквото сами си направим, друг не може да ни го направи.
    Например визи.
    Визите беха при желязната завеса. Тогава към Турция сочеха и едни ракети, които съюзниците ни ги нарязаха.

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви

    nocToRHHo 3JIo, напълно прав си в своето изказване, хубаво нещо е бариерите да падат, когато няма заплаха. Може би такава няма от страна на Турция. Може би всичко е наред и бихме имали само ползи от понижването на критериите за издаване на виза. Дотук супер!

    Обаче... ако всичко е редно и логично, защо искането се предявява пред министъра на държавната политика при бедствия и аварии? Не е ли редно да се представи пред външния министър или пред посланника/консула на България? Сещате се накъде бия, нали... на тези три длъжности няма член на ДПС!

    Аз надушвам желание от страна на турската държава ДПС да окаже натиск върху правителството, тъй като без електората на ДПС това правителство изобщо нямаше да управлява, а вероятно нямаше да има и нов-стар президент. Очевидно няма основания за олекотяване на визовия режим, иначе Турция щеше да подходи по каналния ред и да се надява на най-доброто. Но те не правят така. Ето това е тъпото в цялата история - нищо друго.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #13

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви




    Ско, изпревари ме с малко...жалко, че си си направил труда да отговаряш на ДЗВЕР.

    Моето момче, ДЗВЕРЧО, ако си мислиш, че с новия псевдоним "nocToRHHo 3JIo" не си ясен,че пак си ти, жестоко се заблуждаваш. Говорих човешки с тебе, спорих с тебе, ругах те и пак не ти се понабръчка малко мозъкът. Според мен ти си ненормален. Просто не е нормално да изпитваш такова удоволствие от това, че влизаш във форум, където само искаш да дразниш участниците и да играш "трол" (такъв, който налива масло в огъня). Още като забелязах, че това си ти, мислех да посоча на отговорните лица, но не го направих, защото се надявах, че може да си решил този път да ползваш форума по предназначение...надявах се, но не очаквах и за съжаление се оказах прав - както са казали хората: "Може да изкараш свинята от калта, но калта от свинята - не"
    Призовавам всички участници да игнорират безсмислените и провокиращите мнения на "nocToRHHo 3JIo" - просто не му отговаряйте с надеждата, че ще му стане скучно и сам ще си тръгне или ще почне да пише смислено.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #14

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на визовия режим след 1-ви


    Ghost,
    Единственото вярно нещо в целият ти пост е, че предишният ми ник беше ДЗВЕР(това обаче публично го обяви Малоун още при първите ми постове), и това, че си ме ругал, даже малко попрекали... Това може да го коментирам като се видим.
    Що се отнася до останалото, бъди сигурен, че:
    - щурата антирекламна кампания обезсилва твоите, а не моите доводи. Единственият довод срещу мен е, че предишният ми ник бил ДЗВЕР, което е чудесна логика
    - общо взето не се боря за рейтинг, по - скоро удовлетворение и информация. Така че ако искаш събери всички твои поддръжници и гласувайте групово против мен, да не стои гласа ти самичък Не търся подкрепа на моята житейска философия, така че замен е по - важно вие какво ще кажете по интересуващите ме теми(често доста различни от тея в които си губим заедно времето), а не дали моите възгледи ще ви се харесат
    - още преди да започна да пиша във форума, вече бях писал на Малоун и на Лупус, малко след това писах и казах кой съм и на Крис, който не ми отговори. Може и да не ми е обърнал внимание. Така че благодаря ти за инициативата, "отговорните лица" вече обаче отдавна са алармирани, единствено поведението ти има смисъл ако смяташ, че твоята аларма по - силно се чува!
    Поздрави!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #15

    Re: ПОЧНА СЕ!!!!! Турция иска облекчаване на виз

    Както е написал DeathKnight - трудно ще стане това,едва ли ще можем сами да решаваме въпроси засягащи целият ЕС.
    Започнем ли да правим мизерии,лесно ше ни резнат крилцата.Направо сме си м/у чука и наковалнята с ДПС във властта.
    Но има една приказка - "скача скачко,доскача",та и сега може така да стане.
    Колкото и да е затъпял народът,все някой път ще има капка,от която прелива чашата.
    Тогава няма спасение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: Турция обмисля повторен бан на YouTube
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-10, 12:26
  2. Турция обмисля повторен бан на YouTube
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-10, 11:11
  3. Карта на Турция за Garmin.
    От li4ko72 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 2
    Последно: 20-09-10, 23:05
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 20:47
  5. Отговори: 10
    Последно: 20-08-06, 10:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе