Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Компютърът - източник на алергени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    Компютърът - източник на алергени

    Компютърът е сериозен източник на алергени. От новата току-що закупена машина се улавя специфична миризма. Резултатите от различни изследвания показват, че корпусът на монитора, нагрявайки се при нормална работа до 50-55 градуса по Целзий, започва да отделя пари на трифенилфосфата, информира zdrave.bg.
    Нагряват се и захранващият блок, и процесорът, и видеокартата. Всички те съдържат смоли, хлор-, фосфор-съдържащи органични и неорганични съединения, които при нагряване се отделят във въздуха.
    Принтерът е друг източник на алергени, по-точно на прах или мастило, с помощта на които става отпечатването - затова и току-що отпечатаният лист има специфична миризма.
    Освен това в компютъра и около него се натрупва прах и се размножават гъбички и микроби. Прах се натрупва по клавиатурата, мишката, подложката за мишка, в системния блок, а като допълнение можем да добавим и праха, който се натрупва върху монитора.
    Алергията е коварно заболяване, тъй като предразположеността към нея се натрупва и може да се "отключи" по съвсем незначителен повод, коментира zdrave.bg. Затова е добре да бъдат вземани навременни мерки и при първите симптоми за се потърси консултация със специалист.
    Източник: dnesplus.bg
    Aппчих!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Компютърът - източник на алергени

    леле, ужасТ!

    направо да се чуди човек как родителите ни са живи, след като са стояли пред телевизорите толкова време! веднага изхвърлям телевизора, пералнята, хладилника, готварската печка (лелеееее, там пък колко се нагрява корпуса не знам дали сте се замисляли . после продължавам с ютията, тостера, миксера...

    дайте съвет дали да си изхвърля и дрехите, че там колкото прах и органични отпадъци ("идеална среда за развитието на патогени" ) се събира....

  4. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #3

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    Освен това в компютъра и около него се натрупва прах и се размножават гъбички и микроби.
    А аз се чудя защо ми миришат краката.
    Кутията ми е точно до тях.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #4

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Майтапа настрана! От около една година насам почти всеки ден, влизайки в офиса, започвам да кихам без някаква конкретна причина (да съм настинал или нещо подобно). Не знам дали е от прах, от препарат, който чистачките ползват, или наистина съм развил някаква алергия, но кихането е показателен фактор, че нещо не е съвсем наред в цялата работа...

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #5

    Re: Компютърът - източник на алергени

    то добре, ама загряват се също печката, фурната, радиатора, климатика, прозореца при топло време.... и по всички тях има прах, органични и неорганични вещества....викам всички на буклука и оп в пещерите

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #6

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Не... това не е истина :-)
    Имам грубо 30 монитора около мен. Значи до седмица трябва да не мога да ходя от тази масирана атака...
    Ей тези журналисти вече се чудят какво да измислят...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Re: Компютърът - източник на алергени

    BerkStok, офисът ви да не е с климатици!!? Климатиците са източник на много повече алергии и микроби от компютърната техника. Особено ако е с кофти филтър и ако не е чистен, познай каква хубава среда за развитие на микроорганизми се получава, и добре се разпространява от преминаващия въздушен поток!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Цитат Първоначално публикувано от g_velev
    BerkStok, офисът ви да не е с климатици!!?
    О, да! И не само през лятото, а и през пролетните/есенни дни ги пускат някои колеги. Жега им било. Навън температурата е нормална (20-22 градуса), ама било горещо...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #9

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Майтапа настрана, но има нещо вярно. Поне веднъж годишно правя техническа профилактика на компютрите - около 100 бройки. Поне веднъж месечно ми се налага да отварям сървър, да сменям или добавям в тях по нещо. В тях се събира от най-финия прах. Отначало не ми правеше впечатление - омажа се като прасе, после се измивам и няма проблем. От около 2 години обаче щом пипна от този финия прах пръстите ми се подуват като кебапчета. Сърбежи, петна по тялото където се пипна с мръсна ръка. Ужас. Изглежда с годините ми се натрупа. Съжалявам, че навремето бях доста нехаен към себе си. Лошото е, че взех да свиквам и с това и не ми прави голямо впечатление. А и алтернативата е да напусна, което не е изгодно за мен. Карам напред.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Компютърът - източник на алергени

    хайде сега се замислете за химиците в заводите...

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Майтапа настрана! От около една година насам почти всеки ден, влизайки в офиса, започвам да кихам без някаква конкретна причина (да съм настинал или нещо подобно). Не знам дали е от прах, от препарат, който чистачките ползват, или наистина съм развил някаква алергия, но кихането е показателен фактор, че нещо не е съвсем наред в цялата работа...
    Да нямаш алергия към работа бе
    Познато явление.....особено сред по-младите

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Дезинфекцирайте по-честичко с бира или ракия (а може и червено вино) когато сте пред компютъра и няма да ви ловят ни алергии, ни болести от тях

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #13

    Re: Компютърът - източник на алергени



    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Дезинфекцирайте по-честичко с бира или ракия (а може и червено вино) когато сте пред компютъра и няма да ви ловят ни алергии, ни болести от тях
    Не действа, брато! В последно време опустошавам космически количества домашна скоросмъртница и пак кихам като идиот сутрин...

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #14

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Аз си пийвам водка и не ми дреме от прахта...

  18. Junior Member Аватара на Black Genesis
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    143
    #15

    Re: Компютърът - източник на алергени

    Ми да вземем да мрем... то по улиците толкова много прахоляк има (особено ако "под прозореца" ти строят)!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Открит е неизчерпаем източник на енергия
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 17
    Последно: 04-06-07, 09:50
  2. Отговори: 23
    Последно: 02-08-06, 09:59
  3. Помогнете: компютърът забива при игри!
    От sclera_bg във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 24
    Последно: 15-02-05, 19:37
  4. Компютърът ми увисва
    От Jenny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 03-02-05, 02:57
  5. Компютърът влачи
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-01-04, 05:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе