Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

[ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Хвала им, още не се е наместила на пазара операционната система Windows Vista, но вече са готови кръпките към нея
    източниците са авторитетни, така че съмнение няма:
    http://www.theregister.co.uk/2007/01/26/vista_sp1/
    http://www.bitsofnews.com/content/view/4667/44/
    качвайте и инсталирайте на воля, най-безопасната и безпроблемна OS
    Да ви е честита другарки и другари.
    Таз година операционна система, догодина - безоперационна система

    П.П. На който му се чете, пълен списък:
    http://news.google.com/news?hl=en&ne...1+&btnG=Search

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Тоя "SP1" сигурно ще е за корпоративните клиенти само.
    Домашните потребители ще са изцяло защитени, защото за тях нали в края на този месец ще е представянето на продукта?


  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #3

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    ммм аз пък харесвам по-шареничките, заоблени програмки. Не твърдя, че работят като ръбатите на интерфейс, но пък гали окото! Сузето, което преди си бях качвал също беше много красиво на интерфейс, а базовата тема на XP e е толкова ръбата, че няма на къде... е на доста хора така Ви харесва, но пък обикновенния потребител виждайки 4-5 заоблени ъгълчета с гонин беграунд си е направо в екстаз А и предполагам, ще има някоя по-обикновенна класическа тема в таз прочута аста лависта систа... мотор.... и т.н.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Само да попитам:
    1. Ъпдейтите и кръпките едно и също нещо ли са?
    2. Файловете в SP updates ли са или patches?
    3. Кое е лошо, ъпдейтите или кръпките? Или и двете заедно?
    4. Ако ъпдейтите или кръпките, когато са събрани в SP са лоши, то ако са всеки ден по една, добри ли са?
    5. Има ли разлика между ъпдейта в SP и ежедневния ъпдейт?
    6. А ако ъпдейтите или кръпките са за някоя Linux дистрибуция и те ли са лоши?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Само аз ли прочетох, че Microsoft са планирали излизането на SP1 за втората половина на годината? Питам защото всички го коментирате като случил се вече факт.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    То това не е важно.
    Емоутиконите [ ] са важни.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #7

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    То това не е важно.
    Емоутиконите [ memnon] са важни.
    кефиш ме

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Наистина не смятам, че има повод за злорадстване
    Ако вземем за сравнение ъпдейтите на линукс кернел, през 2006 г. той е бил променян 5 пъти, а от излизането си в началото на 2004 г. до сега - общо 19 пъти. Тъй че джамците се представят значително по-скромно по показателя "SP".

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #9

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Само аз ли прочетох, че Microsoft са планирали излизането на SP1 за втората половина на годината?
    Не само ти. Цитатът на официалният говорител в http://www.bitsofnews.com/content/view/4667/44/ ясно казва: "очакваме първият сервизен пакет за Виста да излезе в същите срокове като за предишните версии". Нищо повече.
    После авторът на статията (не представителят на МС, забележете) казва,че пакетът вероятно ще излезе "преди края на 2007", а авторът от другия линк казва "втората половина на 2007".

    За сравнение, ХР е официално пуснат на 25.10.2001 г., а първия сервизен пакет излиза на 09.09.2002 г. (източник). Това прави десет месеца и половина.
    Официално Vista е пусната на 08.11.2006 г., макар и само за производители. Десет месеца и половина по-късно се явява края на септември '07, което си е точно средата на втората половина на годината, а краят й е дори още по-нататък. Така че това не е нещо ново или уникално.

    Не виждам нищо лошо, че една фирма прави планове за поддръжка и подновяване на продукта си ище с момента на излизането му. Всъщност, сигурен съм, че плановете и сроковете са направени много по-отдавна, и че и в момента вече има планове и някакви срокове за СП2, както дори и за това кога поддръжката за Vista ще бъде преустановена въобще. Това се нарича "жизнен цикъл на продукта" и той е ясен на фирмата още от най-ранния етап на разработка, още повече когато този продукт е само един от многото на фирмата.

    Надявам се, не очаквате сериозно толкова сложен и комплексен продукт да бъде безгрешен още от самото начало до края на жизнения си цикъл, както и фирма с опита на МС да седи и да чака със скръстени ръце докато излязат наяве всички недостатъци на продукта й, и едва тогава да се втурне да ги оправя. Сигурен съм, че още от сега се сформират екипи, отделят ресурси и т.н. за разработката на този сервизен пакет. И това е, което реално представлява "бомбастичната" новина. Другото е просто журналистическа раздувка (отново).

    Разбира се, има и още нещо. Правилото "ще инсталирам МС операционна система едва след като излезе поне един сервизен пакет за нея" е много силно сред ИТ професионалистите. Което е оправдано и аз също го спазвам, не ме разбирайте погрешно. Това МС също го съзнават много добре и ранното обявяване на планове за пускане на сервизен пакет е в случая и малко маркетингов трик. При всички случаи не ме учудва.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Да, прави сте, извинявам се, във Windows Vista бъгове няма, няма и да има до следващо разпореждане. Това е една бърза и надеждна система, радост за всеки един потребител. Ето, направили са планове за години напред хорицата, кога точно ще им намерят грешките, кога ще ги поправят и кога ще отчетат резултатите от това.
    Само личния ми егоизъм и злобарщина ме подтикнаха да публикувам тази тема, с цел да ви разваля радостта.
    Покорно моля да бъда извинен за което.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    Тъй че намалете си циганията преди да ми предложите вашият продукт
    К'во ти пука, нали си "нOо яко-страшен мангал"?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Значи перфектната ОС - Windows Vista е толкоз перфектна, че още преди да я пуснат в продажба са планирали кога ще пуснат опрявнето на грешките и?!!!?? Е що не ги оправиха, пък тогаз да я пуснат.
    И на многознайковците с големите усти, я ми кажете кой е последния SP за Linux? не пачове, не версиии, Service Pack.

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #13

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Точно тва е, не е перфектна и хубаво че производителите го осъзнават
    От друга страна защо се бърза с пускането на пазара си остава мистика. А вероятно така печалбите ще бъдат най-високи... намесят ли се финансите всичко става боза

    PS. При линукс няма SP, но пък има нови версии на дистрибуциите... не знам кое е по готино, да си инсталираш сървис пак или да си смениш ядрото на ОС... смятам търсеният ефект е един и същ, или греша?

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Наистина не смятам, че има повод за злорадстване
    Ако вземем за сравнение ъпдейтите на линукс кернел, през 2006 г. той е бил променян 5 пъти, а от излизането си в началото на 2004 г. до сега - общо 19 пъти. Тъй че джамците се представят значително по-скромно по показателя "SP".

    Въпроса не е в злорадстване, Ско.
    Просто "M$" наистина прекаляват с изхвърлянията, както забелязва и Black Adder. То не бяха приказки за сигурност, за стабилност... че даже и раздаваха пари на хората, които успеят да направят пробиви във "Vista"-та. Е, явно доста хора понамазаха с по няколко хиляди долара, щом се готви "SP". Преди около месец ми попадна една хартиена брошурка за новите "Vista" и "Office2007" - и там същата работа - толкова били защитени, че повече нямало накъде. Пределно ми е ясно, че това е част от маркетинга на компанията, защото нали хората трябва да си продават продукта все пак, но чак пък такива нагли изхвърляния наистина дразнят.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: [ЧЕСТИТО] Windows Vista SP1

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Наистина не смятам, че има повод за злорадстване
    Ако вземем за сравнение ъпдейтите на линукс кернел, през 2006 г. той е бил променян 5 пъти, а от излизането си в началото на 2004 г. до сега - общо 19 пъти. Тъй че джамците се представят значително по-скромно по показателя "SP".
    Защо смесвате разработването със закърпването? Тези данни са абсолютно неверни. Версия 2.6.19 няма общо с бъговете или че от 2.6 насам е имало 19 Service Pack-а. Просто 2.6.18 и 2.6.19 са различни версии, като в по-новото има неща, които са разработени, тествани и приети за стабилни след излизането на предната версия.

    Смяна на версията на Линукс ядрото означава, че са добавени нови функционалности, а не че са запълвани дупки. Да, в новата версия се вливат и пачовете с/у известни бъгове, но самите пачове могат се прилагат своевремено, веднага след излизането им в/у старата версия.

    Престанете да оприличавате всичко на Windows.

    ДОПЪЛНИТЕЛНО:

    За да се смени ядрото на GNU/Linux система не е нужно да се преинсталира всичко. Новостите се добавят всекидневно и човек винаги е "в крак с модата". Не е нужно да чакам 5 години за "новата ОС, дето е най-сигурната и най-хубвата". Това не важи само за ядрото, а за всички инсталирани програми.

    Според вас кое е по-добро като организация?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  3. Отговори: 8
    Последно: 02-09-07, 11:49
  4. Windows vista
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-07, 08:47
  5. Windows Vista?
    От Ozy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-08-06, 10:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе