Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1

    БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    От няколко дни изглежда, че БТК отново по "незнайна" причина или "обаждане (като в старите шпионски филми)" започна да филтрира обмена на файлове в интернет простраството в страната и достъпа им извън нея. Явно закона у нас нищо не значи и въпреки, че сме 2007 - тук нещата си продължават да са със средновековни нюанси! Каква Европа? Какви права?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    И как реши че са те филтрирали? прочел си го в някое модно списание или си го открил след серия високонаучни експерименти?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    Брато, недей. Чувам и аз, че БТК не спи и им диша във врата...

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    Филтрирай ги и ти и им резни кабела.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    От няколко дни изглежда, че БТК отново по "незнайна" причина или "обаждане (като в старите шпионски филми)" започна да филтрира обмена на файлове в интернет простраството в страната и достъпа им извън нея. Явно закона у нас нищо не значи и въпреки, че сме 2007 - тук нещата си продължават да са със средновековни нюанси! Каква Европа? Какви права?

    Ако е заради "Арената" и невъзможността да теглиш от там, не се притеснявай навсякъде е така от 2 дена.

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    май е на определени доставчици само защото аз тегля и то с 4-5 м/сек на от нас,а от работата неможех вчера.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    БТК е наела фирма от Брюксел по казуса с торент тракерите

    Занапред БТК все по-малко ще се съобразява с рестриктивните правителствени изисквания за ограничаване Интернет - достъпа до определена информация, стана ясно от днешното изявление на Главният изпълнителен директор на компанията Мартин Щрауб, цитиран от Радио Пловддив.

    Той беше на работно посещение в Пловдив. Мениджърът уточни, че покрай скандала с торент тракерите дружеството е било длъжно да изпълни правителственото настояване за тяхното спиране, но подчерта, че тяхната политика е в подкрепа на свободния достъп до информация в Глобалната мрежа, която не е нелегална.

    В тази връзка БТК е наела авторитетна юридическа фирма от Брюксел, която да се произнесе по сложния казус, като становището ще се базира не само на българското, но и на Общоевропейското законодателство.

    В момента достъпът до проблемните торент тракери не се филтрира от страна на БТК като Интернет доставчик, обясни главният изпълнителен директор Мартин Щрауб, като изтъкна, че и до момента остава отворен въпросът за това доколко един такъв доставчик е отговорен за съдържанието, достъпно чрез него от страни с най-различно законодателство.

    http://news.ibox.bg/news/id_1903277967

    Между другото, възможно е БТК-то правят някоя магария, защото няколко познати които са на АДСЛ ми се оплакват че не могат да свалят от арената, а в момента в който сложат прокси на торента клиента (само за анонсера) и даунлоада веднага тръгва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Между другото, възможно е БТК-то правят някоя магария, защото няколко познати които са на АДСЛ ми се оплакват че не могат да свалят от арената, а в момента в който сложат прокси на торента клиента (само за анонсера) и даунлоада веднага тръгва.
    Прави са познатите ти. Аз също съм на ADSL - и нъц!

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    За Биткомет: Настройки -> Предпочитания -> Връзка -> Proxy -> proxy-тип HTTP1.1 proxy-сървър: 66.98.238.8 proxy-порт: 3128 , "Използвай proxy само за HTTP конекциите" трябва да е отметнато, и си в джаза...
    Аз съм през мрежа на БТК но не съм на ADSL, днес пробвах да пусна нещо от арената - същата работа, не може да се върже с анонсера.

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #10

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    Ами да, през проксито лети та не се спира
    Незнам къв е зора, но сега имам прекалено много работа, че да тръгвам да се занимавам с БТКто

    Но със сигурност, преди да ревете по форумите, вземете звъннете на съпорта и ви питайте що нямате торенти. Ако мънкат, се дръжте агресивно и не ги оставяйте да дишат с въпросите си

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    То туй със звъненето хубаво, ама какво забелязах снощи... трябваше да звъня на Хелпдъската на БТК поради определена причина (липса на интернет на едно място), чувам "в момента няма свободни оператори" или нещо подобно, след което - щрак, връзката ПРЕКЪСВА... а преди просто стоиш на линията и чакаш да се освободи някой оператор. След малко пак звъня, така 20-ина пъти, накрая им теглих една майна наум и десетина на глас... До колкото знам 070017111 се води градски разговор, а не безплатен телефон - че аз ако през 20 секунди набирам и всеки път чувам "в момента няма свободен оператор" и ЩРАК, баси и сметката дето ще навъртя...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    аз не съм забелязал проблеми ?
    Тегля си

  16. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #13

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    Както знаете от няколко дена е филтриран достъпа до Arenabg.com (става въпрос за теглене и сийдване). Ограничени са 2 мрежи: тези с 83. и 213. ( началото на ip-то Ви ). Тъй като 2-те мрежи са принадлежали на БТК и в момента не са били прехвърлени изцяло под опеката на Direct Online, то те са филтрирани. Аз лично вече си смених ip-то веднага, съветвам Ви, ако не искате да чакате, да го нарпавите и Вие (става и по телефона за минутка )

    П.П.

    БТК филтрират достъпа до Арена, което се изразява в невъзможността за конектване към тракера, т.е. тегленето и сийдването е невъзможно. Някои други доставчици, които притежават мрежи, били собственост на БТК и не прехвърлени изцяло на новия собственик, също са филтрирани. Доколкото разбрахме тези мрежи на DirectOnline ще бъдат отворени до няколко дни, но тези на БТК незнам...

    Ползвайте прокси докато нещата се оправят!

    П.П. До няколко 2 дни филтрирането ще се оправи. Не са виновни хората, не ги плюйте, просто прехвърлянето се е случило по време на прословутата анти-торент акция на МВП.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    Е, това ми беше интересно!
    Мерси, Кайсо!


  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #15

    Re: БТК - Новата ФИЛТРАЦИЯ на свободата!

    http://arenabg2.com/
    След дълго обсъждане и предвид фактът, че в последните дни получаваме постоянно оплаквания от потребители на БТК, че не могат да свалят, а само да броузват, решихме да ограничим ВРЕМЕННО достъпа до уеб сървъра за потребителите на БТК
    А сега де...и Добрите почнаха да ни ограничават правата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя е новата мис Свят 2013
    От logic във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 29-09-13, 13:11
  2. новата серия APU процесори на AMD
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-13, 19:07
  3. Новата Нокриа
    От ivo75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 14-02-12, 18:20
  4. Новата придобивка :)
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 18-12-06, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе