Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 88

Готова е! Максим карал с 1,1 промила

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #1

    Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    1,1 промила съдържание на алкохол в кръвта на Максим Стависки, сочи резултатът от химическата проба, съобщи прокурор Огнян Стоянов.

    Тя е взета снощи от световния шампион по фигурно пързаляне, който причини тежка катастроф.

    По-рано днес същият прокурор съобщи за БТА, че резултатите от кръвната проба ще станат ясни не по-рано от седмица.

    Първоначалната проверка с дрегер е установила 1,2 промила алкохол в кръвта на Стависки.

    По думите на Стоянов сега предстоят разпити и на останалите участници в катастрофата, за да се изяснят обстоятелствата.

    От Стависки са взети само първоначални показания за инцидента.

    По случая е назначена автотехническа и химична експертиза.

    Припомняме, че Максим Стависки предизвика тежка катастрофа снощи по пътя Приморско-Бургас, на десен завой в близост до река Ропотамо.

    В инцидента загина един човек.

    В болницата, в кома, е 18-годишно момиче, други двама са ранени, но са без опасност за живота.

    Световната шампионка по фигурно пързаляне Албена Денкова коментира пред БНР, че не може да каже нищо официално, защото до момента няма официално становище от органите, които разследват инцидента. Тя отбеляза още, че заедно с Максим са изключително загрижени и потресени от цялата ситуация и основното, което се стараят да направят, е да се погрижат за пострадалите, за да може те да се възстановят.

    Всичко останало е в ръцете на следствието, подчертава Албена Денкова.

    http://dnes.bg

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    ама както вечерта по новините "обективната" журналистка каза: "той бил пил, ама засега не било категорично доказано, че вината била негова..."

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Аз съм на мнение че няма да му се размине работата. Като гледах родителите на момчето ми се видяха роми и няма да му е лесно да се оправи.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Брех тоя промил как се скри.
    Нали разбирате че има разлика между 1.1 и 1.2

    "От 3 до 10 години затвор застрашава шофьор, който в пияно състояние, с алкохол в кръвта над 1.2 промила"

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    сега е от 3 до 5г май .

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #6

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    От 3 до 10 е затвора за над 1.2 и смъртен случай с доказана вина мисля. По начало уреда отчита (което е логично предвид начина на взимане на пробата - от дъха на човека) по малко количество на алкохол в кръвта , отколкото кръвната проба , която е далеч по прецизна. Средно с около 0.1 повече би следвало да отчете при взимане на кръв. Има едно изискване обаче - до половин час след установяване на пробата с уреда трябва да се вземе и кръвната проба , в противен случай алкохола се изчиства от организма (дори и с медикаменти може да му се помогне) и с всяка измината минута промилите намаляват.
    Иначе , ще видим , времето ще покаже дали закона е еднакъв за всички. Опита в БГ показва , че за доказано убийство има условна присъда , пък за опит за убийство - 16 години.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Синът на шефа на следствието във Враца, който пиян уби момче и момиче, които се разхождаха край шосето и след това избяга, беше осъден условно...

    Изводите - на вас...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #8

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    При смърт винаги трябва да има затвор при най-тежки условия без никакво значение на ситуацията при доказана вина !!!

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    По начало уреда отчита (което е логично предвид начина на взимане на пробата - от дъха на човека) по малко количество на алкохол в кръвта , отколкото кръвната проба , която е далеч по прецизна. Средно с около 0.1 повече би следвало да отчете при взимане на кръв. Има едно изискване обаче - до половин час след установяване на пробата с уреда трябва да се вземе и кръвната проба , в противен случай алкохола се изчиства от организма (дори и с медикаменти може да му се помогне) и с всяка измината минута промилите намаляват.
    Винаги уредът отчита повече от това, което се отчита в болницата - не си прав!
    Нормално е такава разлика, но и това стига за осъждане на виновника!
    Едно е да си стреляш по врабците с флоберка, а друго - с калашника!!!
    За мен това си е убийство - да седнеш в такава кола пил............

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Не че обичам да наливам масло в огъня, но ще го направя, защото ме е яд на "безсмъртните"... срамът (евентуално) би бил единственото им наказание.

    Полицейски патрул спрял Максим Стависки няколко минути преди шампионът да помете с хамъра си две коли. Максим летял със 100 км/ч зад бял микробус, карал на зигзаг и се опитвал да го изпревари. Катаджии с радар мерили скоростта в насрещното платно. Като видели криволиченето на шампиона, го спрели. Максим по нищо не показал, че е пил. Полицаите го предупредили да кара внимателно. Спортистът си побъбрил с тях и се заклел, че няма да натиска газта. Само 500 метра по-надолу обаче хамърът не успял да вземе остър десен завой и помел две коли.

    ......

    Ако Стависки не е бил с хамър, а с обикновен автомобил, шофьорът на хондата най-вероятно щеше да остане жив, обясниха криминалисти след повторния оглед вчера. Джипът на Максим и Албена тежи поне 3 тона, което почти удвоява силата на удара, допълниха експертите.
    http://standartnews.com/bg/article.p...article=198870

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #11

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Уточнение: Н3 не е 3 тона, а около 2,2

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...r=asc&start=60

    отговарям късно но сега се връщам от море

    Буквално секунда ме раздели от това и моето име сега да се споменава по медиите. Бях предната кола пред аудито и сивика. Ето и пълната истина за това което се случи!

    Нямаше изпреварване, колона или каквото и да е. Просто завой който аз бих взел със 70км/ч Максим се опита да вземе с около 160км/ч!!!
    Естествено тази скорост я казвам по преценка на око и не гарантирам за верността. Но беше абсолютно очевидно че беше прекалено висока за този завой. Още преди да го видя се чуваше фучене и свирене на гуми, а мина толкова бързо че въобще неможах да видя какъв е джипа. Още преди да се разминем почна да изпуска завоя и мина на няколко сантиметра от мен. В следващата кола, аудито, се удари странично. В по-следващата, сивика, челно. След това сигурно е имало въртене при което е закачил леко един бус и се удря със задница в едно дърво, което е на 2 метра от реката. Метър в ляво или в дясно и щеше да се озове на дъното на реката, както и може би заслужаваше.....

    Когато обърнахме и спряхме на мястото, той още не беше излязъл от хамъра.
    Тук вече ми се губи точната хронология но ще нахвърлям определени факти.

    Двигателя на сивика пушеше, а отзад имаше газова.
    Максим твърди че е бил сам, но с него имаше още двама души. Една наточена мадама и някакъв мургав тип, които на бързо се дръпнаха и се смесиха с хората по назад.
    Именно този мургав тип извади пожарогасител от хамъра с които ние загасихме двигателя.

    Максим твърди че бил помагал.....е ако обикалянето напред назад, държането за главата и викането "мале, какво стана" е помагане.....
    е към 30 мин по късно реши наистина да помага ама с ритници точно там където беше шофьора, който беше толкова затиснат и смазан, че само главата му се подаваше изпод волана, който беше стигнал някъде до предната седалка.....

    Полицаите които дойдоха, очевидно го познаваха. Той им каза "Просто не ми говори"

    По някое време заяви че имал 2 пищова в колата, когато куките го пратиха да ги донесе, на половината път се върна и каза "Абе единия съм го оставил НЯКЪДЕ"

    По мое лично и субективно мнение, освен пил, Максим беше и надрусан....


    Друго разминаване с информациата по медиите. Двете момчета бяха от пред, а момичетата отзад.
    Именно хората в лявата страна на сивика пострадаха най-много, тъй като хамъра ги смаза предимно в ляво. Шофьора е мъртъв, момичето зад него в кома. 2-мата в дясно бяха в съзнание.
    Само тях успяхме да извадим в началото, тъй като другите бяха прекалено затиснати и имаше опасност да им навредим още повече.
    Тук идва и картинката при която едва се сдържах да не се разплача, по-младото момче лежи на асфалта във видимо лошо състояние, супер трудно приказваше, но единственото което казваше е "къде е БРАТ ми"
    Как да му обесня че брат му е на 3 метра от него, смазан в колата, в безсъзнание и плюещ кръв и пяна........


    Полицаите които доидоха през повечето време само гледаха, цивилни помагаха и стояха при ранените. Цивилни извадиха газовата от колата...

    Първата линейка дойде след около 15 мин, втората след може би 30мин.....

    Браво на лекаря който дойде от някъде с лична кола (мисля) и постоянно тичаше напред-назад, напълно се раздаваше. Именно той с малко помощ успя да извади шофьора

    Взеха алкохолна проба с дрегер може би час по-късно....а кръвната сигурно е била часове след това

    Максим беше по анцунг и потник, и нямаше нищо общо с интелигентния тип на който се прави по телевизията. Не бих го познал ако не ми бяха казали че е той. Честно казано преди ми беше симпатичен, т.е. образа по телевизията....


    Не гарантирам за пълна точност на нищо от казаното, бях в състояние в което едва ли съм имал много правилна преценка за каквото и да е.....

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #13

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Това , ако е истина - нямам коментар. Нека да даде показанията в съда. Въпреки , че като гледах погребението на момчето все си мисля , че по-добре за максим ще бъде да го вкарат в панделата околкото да го "барнат" приятелите му(на момчето).

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #14

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    И после настъпи пълното затъмнение по случая.
    Е то и друго не се преполагаше да стане

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #15

    Re: Готова е! Максим карал с 1,1 промила

    Привикват го в качеството си на свидетел.
    Нищо че е карал пиян като казак...

    То в България престъпност няма - всички са свидетели - един е свидетел как карайки пиян като кирка и навлизайки в насрещно движение, някакъв си се блъска в него и моля ви се - даже умрял след това. Друг е свидетел как 10-12 милиона са преведени на негова сметка, пък прокуратурата ако си няма работа да върви да търси в Топлофикация имало злоупотреби или нямало...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.
    От RSXA във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 18
    Последно: 30-07-14, 09:48
  2. Hannspree е готова с 10-инчов Android 2.2 таблет
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-10, 15:06
  3. Прокурор се яви в съда с 3.24 промила в кръвта
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 06-04-07, 08:26
  4. Отговори: 5
    Последно: 24-03-07, 23:28
  5. Отговори: 13
    Последно: 14-04-04, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе