Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    dnes.dir.bg
    Разследват заговори между фирми за високите цени
    17 октомври 2007 / News.dir.bg
    Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) погна пет браншови организации заради подозренията за договоряне на високи цени.
    Проверката на КСЗ е стартирала в края на септември по сигнали, че отделни предприятия и фирми, са сключвали картелни споразумения и така са поддържали завишени цени на някои стоки и услуги, съобщи Expert.bg. Събраните данни и факти дали основание на експертите да се самосезират и да направят пълна ревизия на дейността на търговци и производители на мляко и млечни произведения, растителни масла, хляб, пилешко месо и яйца, както и на таксиметровите услуги, общо от 5 бранша, съобщиха от КЗК. Антимонополистите са атакували офисите им, като са иззели документи и са “преслушали” компютрите им със спецустройства. Проверките са проведени от 28 септември до 16 октомври. При тях е използвана новата електронна лаборатория на КЗК, която позволява разкодиране на изтрити файлове и електронни писма. Сега действащият закон забранява споразумения между фирми, които пряко или косвено определят цени или други търговски условия. Санкцията за това нарушение достига до 300 000 лева.
    Иззетите документи и копия от софтуера в претърсените офиси ще бъдат анализирани в откритата през тази пролет Forensic-лаборатория за разкриване и изземване на доказателства за картелни споразумения.
    На специална пресконференция днес шефът на КЗК Петко Николов съобщи, че на доказани участници в картелни споразумения ще се налагат имуществени санкции до 10% от оборота на компанията за предходната финансова година, предаде БТА. Предложението за тези санкции е предвидено в проекта на новия закон за защита на конкуренцията, който се очаква през ноември да бъде разгледан от Министерския съвет и през пролетта да бъде одобрен от Народното събрание. В законопроекта е уредена и възможността за освобождаване от имуществена санкция или намаляване на санкцията на компании, които доброволно сътрудничат на комисията за разкриване и доказване на картели. КЗК ще има право по своя преценка да претърсва компаниите, без да ги уведомява предварително. При това ще се използва нова специализирана лаборатория и ще може да се "източва" цялата информация от компютърната мрежа на съответната компания. Николов обеща да направи проверки в други браншове до края на годината.
    /подчертаните абзаци са от мен БА/

    Не бях се смял така от доста време. Значи 'преслушват компютри', 'разкодират' изтрити файлове, а скоро ще могат и да 'точат' мрежи.
    И всичко това - без прокурорски заповеди.
    Май някой е прекалил с гледането на американски филми.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    да допълня, че по новините казаха, че проверките били проведени "по подозрение в сключване на картелни споразумения"

    абе, кога подозренията станаха необходимо и достатъчно условие за нахлуване в офиси? да, знам, че подозренията понякога са достатъчни, но това са случаите, в които има подозрения за подготовка на убийство, терористичен акт и др.подобни. никъде, ама никъде търговската политика на фирмата не може да бъде основание за нахлуване в офис, ако и някоя фирма да цели да залее с диаманти пазара и да срине световната икономика.

    то не само американски филми, ами намирисва и на световна конспирания

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    113
    #3

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Едни гледат много филми,но на други им се налага да доказват,че нямат сестра...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    На мен от цитата най ми харесаха "лабораториите" които най-вероятно ни струват стотици хиляди левове ....

    ... медно им е на тези дето "работят" там

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Нищо повече от евтина пропаганда. Нали правителството трябва да оправдае някак си 13% инфлация за 9 месеца.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Демагогията на управляващите край няма.

    Ама и ние сме овчи народ, ще почакаме 500 години, пък после "ще видим".

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    хайде пак управляващите

    да ви изнеса една кратка лекция по макроикономика и що е то мултипликатор?

    аз имам 1000лв. слагам ги в банката. тя дава 500 на кредитополучател. полко пари съществуват вече? 1500лв

    куцо, кьораво и сакато с доходи 300лв теглиха потребителски, жилищни, ипотечни и т.н. кредити, като се надяваха светът да заработи в тяхна полза. да, ама не!

    юрнаха се да купуват от веригите техника на кредит, всеки тръгна да харчи пари, които не е изкарал. ама нали сме в ЕВРОПАТА! ей сега ще дойдат и ще ни подарят на всеки по едно бентли.

    не са виновни управляващите (конкретно за това!). за много други неща са, но за това не са. ВИЕ* сте виновни. ВИЕ, които теглихте като улави потребителски кредити. подчертавам, потребителски. бизнесът се прави с кредити, няма друг начин, ама защото после има печалба, която е по-голяма от цената на кредита (лихвата). ама да вземеш 1 куфар пари за папу, да ти мине през г**а и да се оттече в тоалетната... хак ти е сега

    ----------------------------------------
    * "ВИЕ", защото "аз" не съм теглил и стотинка. като искам нещо, чакам си до момента, в който съм спестил достатъчно и си го купувам. хем ми излиза по-евтино, хем се грижа за България

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #8

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Кой да е виновен? Ние?

    Ами Р.Овч, за туй че преподписа неизгоден договор за газта и тая зима ще ви го нашмули? Казвам "ви", защото и аз, запазвайки аналогията ти от кредитите, не съм на парно, ами на дръвца.

    Ами тия, дето харизаха 90% готова магистрала на съмнителна фирма и през ден ни обясняват колко "скъпа" била поддръжката, и след 1-2 години таксата Бургас - София ще бъде 110 кинта.

    Ами продажбата на телекома на цената на 4 годишната му печалба?

    Да продължавам ли с хиляди знайни и незнайни примери?

    А тия малоумници "лаборатория" ще ми използват, за да "разкодирали изтрити файлове". Сигурно като една друга комисия, дето имат мултимилионен бюджет, служебни автомобили BMW E60, а за 2 години нито веднъж не са се събрали да свършат нещо дори и фиктивно по документи. Или като оня тъпанар, Кушлев, дето изхарчил 9 милиона бюджет, за да "блокира" престъпно имущество за 16 милиона...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    и аз не съм на парно

    далеч съм от оневиняването на когото и да било, както съм и казал. но нека потърсим вината и в себе си!

    5 милиона, 10 милиона.... недейте се подлъгва по смешни суми! това е само месечната "кредитораздавателна" цел на кой да е квартален клон на коя да е банка в средноголемите градове (ст.загора, габрово и т.н. - лична информация).

    айде пак малко сметки. дори няма да говорим за банките. взимаме най-кокошкарското кредитиране - във веригите за техника. 100 телевизора днес на кредит = 100*1000 = 100 000 лв
    хайде, да не са 100. 50 да са. 50 000 лв. те ти шибват 20% и печелят допълнително 10 000 от лихвите. хайде още едни 10 000, които в допълнение на първоначалните 40 000 ОЩЕ СЕ СА ЗАРАБОТЕНИ И СЪЗДАДЕНИ.

    недейте подценява механизми, които може да не са очевидни, ама удрят със силата на влака "перниЧ-софия"

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    /офф

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    100*1000 = 1 000 000 лв
    Ей ама вие икономистите все така смятате

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Правитеството можеше да ограничи даването на кредити на сульо и польо.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    /офф

    Ей ама вие икономистите все така смятате
    моя грешка, признавам. мислех да дам примера с 1000 телевизора за цялата страна, но ми се стори, че по-малък и по-смилаем пример би бил по-прегледен, но по инерция работих с вече измислените цифри в главата си

    мерсаж за корекцията!

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #13

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Шегувам се де, не го вземай насериозно

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Правитеството можеше да ограничи даването на кредити на сульо и польо.
    правителствтото ОГРАНИЧИ кредитната експанзия по законово позволения му начин - увеличи размера на задължителните минимални резерви на търговските банки в БНБ. то не може да диктува кредитната политика на недържавна финансова институция, като забрани раздаването на кредити.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re: Комисията за защита на конкуренцията кърти мифки

    FearMe,

    И си прав и не съвсем.
    Мултипликатора е интересен факт, но не е лош. Просто у нас се случва нарушаване на правилата, като това че цената на кредита излиза повече от печалбата
    Но не бих посъветвал някой, който може да работи добре и иска да расте да го прави само със собствени средства - точно затова има лихвари, защото собствената вързръщаемост е по-висока от цената на кредита...

    Ето и две масово неспазени съотношения у нас:
    Правилото на 120те - цената на жилището не трябва да нахвърля 120 месечни наема, които могат да се получат от него.
    И това на 6те - цената на купувания автомобил трябва да е до 6 чисти месечни дохода.

    Колко от нас са се вместили?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Комисията
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 5
    Последно: 02-04-13, 14:00
  2. Отговори: 6
    Последно: 03-09-09, 20:09
  3. Нужно ли е да се кърти за инсталация?
    От mirchev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-09, 16:06
  4. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  5. Acrobat 8 кърти мифки
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 07-12-06, 16:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе