Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Антирадари ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #16

    Re: Антирадари ?

    Да караш бързо и с висока скорост това е удоволствие, което е само за ценители. Това не значи да караш опасно и застрашаващо околните. Всеки си преценява скоростта. Да не би да има хора, които спазват ограниченията за скорост? Аз такива не познавам. Ако някой каже, че ги спазва, значи послъгва малко или много.
    Разбира се, скоростта убива, който няма нужните умения по-добре е да спазва знаците.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #17

    Re: Антирадари ?

    Всяка кола си налага начин на каране. Това че на километража пише 220 не значи, че колата може да се движи нормално с такава скорост. За съжаление повечето карачи решават че щом го пише (като във вестника) значи е вярно и режат колкот могат. Да не говорим за състоянието на пътищата... Такива скорости са безумно високи за 99% от колите. Пробвал съм много коли и досега нито една не се е държала нормално при скорост над 190. Според мене на това трябва да се наблегне в курсовете за водачи. Да се обяснява, че Golfa не е самолет и не може да изпревари ТИР за толкова време за колкото си мисли, и че на тати Audito не мое да завие на 90 градуса със 150....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #18

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от AMOK
    Всяка кола си налага начин на каране.
    Пробвал съм много коли и досега нито една не се е държала нормално при скорост над 190.....
    Aз също, но твърдя, че в изправност 155 ца е залепнала, но повече от 225 км/ч не успява да вдигне/2л мотор/.Това само на магистрала и чист и познат път.При силен страничен вятър над 190 се усеща олекване на задницата.
    Тия дни пробвах 1 А4 2.л - резултата е 240 км/ч.
    За невярващите - Наско знае как карам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    за невярващите - Наско знае как карам.
    @Kris11 именно защото знам кака караш , предпочитам да си ходя пеш , вместо да ме закараш някъде!
    Повярвайте ми , наистина кара много бързо !!!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #20

    Re: Антирадари ?

    Е там е тя, повечето коли олекват при скорост над 200, вече съм петимен да подкарам нещо което при висока скорост си лепне на пътя и се води нормално. Може би Порше или Ферари, ама за сега не съм имал възможност да пробвам.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #21

    Re: Антирадари ?

    Както най-големите биткаджии рано или късно ядат бой, така и най-големите "шофьори" рано или късно мачкат ламарините. Дано се размине само с това.

    На хората с правилната преценка мога да кажа - преценявайте си скоростта както искате, но в рамките на ограничението. Още е пресен случаят с новия участък на магистралата при Ст.З. Там бая отворковци с преценка караха офроуд. След това разбира се виновни бяха всички други, но не и те.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #22

    Re: Антирадари ?

    Абе да питам аз, всички дето толкова бучат за тия антирадари (не радар-детектори), като министри, депутати, журналя, някой може ли да ми каже къде продават такова нещо в България?

    Защото поне аз никъде не съм виждал - говоря за България, не за Google + някакъв съмнителен сайт...

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #23

    Re: Антирадари ?

    Има ги в Технополис, 250-300 лева парчето, пише v2 скриваща технология, стига да не се лъжа нещо.
    Говорим за тези дето са забранени и объркват радарите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #24

    Re: Антирадари ?

    ru-boy е прав, у нас със закона са забранени устройства, които по какъвто и да е било начин пречат на нормалната работа на полицейските радари. Пасивните устройства, т. е. така наречените радар-детектори, които предупреждават, че автомобилът се облъчва от радар НЕ са забранени - поне засега, тъй като те НЕ пречат на полицията да измери с каква скорост се автомобилът.

    Прди време в КАТ използваха радари с непрекъснато действие, които стоояха включени постоянно и затова детекторите пищяха отдалече. Сега в КАТ изполват радари, който се включват само за времето на измерване на скоростта, което е от порядъка на няколко секунди. Т. е. докато ти писне радара....на практика вече е късно
    и са те засекли...т. е. радар-детекторите в повечето случаи не са вече толкова ефективни...

    Това за CD на предното стъкло че помага е пълна глупост!!
    На който му се плашат глоби - да си го сложи и да плаща!!

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #25

    Re: Антирадари ?

    Eдин познат твърди, че ако забележиш, че ти мерят скоростта с "лазарен пистолет" трябва да ковнеш рязко спирачки и така уреда давал грешка, ако има разлика във измереното време от няколко единици за няколко секунди.
    Просто го споделям, защото има логика.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #26

    Re: Антирадари ?

    Не ми е известно да се използват "лазерни" пистолети....Първо е опасно за зрението на хората в колата...пък и ако има и други на пътя. Второ - защо да се използва лазер, докато другата технология си работи...

    Но ако все пак има "лазерни" пистолети....това за ковенето на спирачките едва ли работи....Просто докато забележиш, че те засичат...докато натиснеш спирачката...скоростта ти е измерена!!

    И друго - в каква посока е грешката на измерване?? Ами ако грешката е в посока на отчитане на по-висока скорост от действителната???

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #27

    Re: Антирадари ?

    Нали се измерва разликата в подадените импулси и усреднена тя дава скоростта с която се е движил автомобила. Ако има голяма разлика в тези импулси уреда е програмиран да дава грешка и не се зачита измереното. Допълнително самия уред (пистолета) си има толеранс. Лошото е, че всички пистолети не минават законно пломбиране в "Мерки и теглилки", където трябва да калибрират уреда (пистолета), а са дали разрешение на КАТ да си ги калибрират сами. Това е абсолютно скандално и в ущърб на данъкоплатеца. Но ние живеем в България, където всичко се прави в ущърб на човека, а не в негова защита.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от AMOK
    ....Пробвал съм много коли и досега нито една не се е държала нормално при скорост над 190.....
    Проблема е в твоя телевизор

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #29

    Антирадари ?

    ru-boy,
    Измерването на скоростта се извършва чрез излъчване на импулси, но е малко по-сложно: измерва се разликата в честотата на излъчените и приетите (отразените) импулси, която се получава поради ефекта на Доплер. Така, че рязкото спиране едва ли ще доведе до "объркване" на радара. Тези които са го проектирали сигурно са имали в предвид и такакива ситуации...но не искам да изказвам категорично мнение, тъй като не съм запознат с конструкцията точно на тези радари.

    За калибрирането си прав: радарите би трябвало периодично да минават на контролен преглед.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #30

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Eдин познат твърди, че ако забележиш, че ти мерят скоростта с "лазарен пистолет" трябва да ковнеш рязко спирачки и така уреда давал грешка, ако има разлика във измереното време от няколко единици за няколко секунди.
    Просто го споделям, защото има логика.
    Погрешно!
    Лазерните детектори на скоростта, наречени още LIDAR, не можеш да ги уловиш с нищо, поради това, че когато те засичат полицаите се целят в номера ти ( регистрационния ) или около него. Снабдени са с оптичен прицел по подобие на снайперите. Засичането на скоростта става за по малко от секунда. Работят не на принципа на Доплеровия ефект, а изстрелва поредица импулси ( честотата на стрелба обикновенно е 100херца, а продължителността на импулса 1-2наносекунди ) като прецизно измерва разликата от време между излъчения и приетия ( отразения ) импулс инфрачервена светлина 904нанометра. Излъчвания лазерен лъч е високо успореден и петното на 300м е около 50см. Работят до около 2км. Когато те стреля това нещо обикновенно казваш "убит съм"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: Антирадари ?
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 16-12-07, 10:18
  2. антирадари
    От boishin във форум Друга битова техника
    Отговори: 9
    Последно: 16-01-07, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе