Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Антирадари ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #1

    Антирадари ?

    "Глоба от 50 лева ще плати всеки шофьор, който използва антирадар, защото така затруднява контролните органи да изпълняват задълженията си.
    Това каза министърът на вътрешните работи Румен Петков. Освен това се отнемат по 10 точки от шофьорската книжка на водача на превозното средство. Разрешени от Закона за движение по пътищата са само така наречените пасивни радарни детектори, които само засичат сигнал и използването им не се санкционира, защото не затруднява работата на пътните полицаи.
    Вътрешният министър каза още, че ако устройството излъчва активни сигнали и не е регистрирано, се нарушава и Закона за далекосъобщенията. В такъв случай глобата за този, който пуска на пазара такъв антирадар е от 3000 до 15 000 лв. "

    Какви са тези пасивни детектори?
    Метро продават Cobra, ама не ми изглеждат много пасивни ....

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Антирадари ?

    Повечето са радар детектори, включително и кобрите. Ако на нещото пише "radar jammer", значи е от забранените - то блокира сигнала на полицейския радар.
    Въпросните устройства винаги са били забранени.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #3

    Re: Антирадари ?

    Сложи си едно CD на предното стъкло , да ти отразява сигнала на радара.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Сложи си едно CD на предното стъкло , да ти отразява сигнала на радара.
    буахахахахха!!!

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Сложи си едно CD на предното стъкло , да ти отразява сигнала на радара.
    Аз съм за STELT технология, сега търся подходящата боя!
    А сега сериозно: Това развързва ръцете на катаджиите да те глобяват винаги, когато имаш антирадар. Той ти казва, че си му смутил радара и ти пише акта, а ти върви доказвай обратното в съда, ако си нямаш работа. Лошото в случая е, че за тези устройства не се иска одобрение на типа от КРС. Само ако търговците ги прекарат през тази процедура и на тях стои лепенка за "Одобрен тип" катаджията не може да ти каже "копче".

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #6

    Re: Антирадари ?

    В Германия въпроса е решен "отмах" , за да няма недоразумения са забранени всички разновидности на радараите (или поне така беше през 97- ма)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #7

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Сложи си едно CD на предното стъкло , да ти отразява сигнала на радара.
    Мдаа СДто е градска легенда, ама не бачка.
    Така също и спрейовете за номерата "Photoblocker" от http://photoblocker.com/ не стават за българските табели, лично го пробвах, не се хабете да си давате парите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Антирадари ?

    CD-то се слага на предния прозорец по същата причина като плюшените зарчета, кучетата с клатещите глави и ...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Антирадари ?

    Това със CD-та е голяма глупост. Който невярва да пробва. Освен това радара работи точно с отразения сигнал от колата, като се ползва ефекта на Доплер. Само чрез смущаване на радара може да се излъже.

  12. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #10

    Re: Антирадари ?

    Абе в "Практикер" продават едно такова устройство,не знам дали е антирадар,но продажбата му е явна и легална.Поправете ме ако греша.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #11

    Re: Антирадари ?

    Това със CD-то работи, само на GOLF 2 с пернишка регистрация...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Re: Антирадари ?

    Ползвайте си спокойно радар-детекторите и никой не може да ви каже нищо. Закона забранява само "активните" т.е. тези дето пускат лъжлив сигнал и объркват радара на полицията по такъв начин, че като минеш със 130 покрай патрулката да отчете 70 км. на радара, само тези са забранени. Другите са разрешени, дето само пискат при улавяне на сигнал от радар.
    Аз ползвам Cobra 9675, има си дисплей и изписва информацията на него в текстов вид, като на компютър, имаше подобен модел дето говори, но този моя ме задоволява напълно. Мисля, че го купих за поне 280 лева, гледам сега е 250, ако не бъркам нещо. Само да ви спомена, че и руските радар-детектори (антирадари) дето са за по 40 лева вършат същата работа не по-лошо от скъпите. При тази ситуация сами си преценете. Ако имате излишни кинти купувате скъп, ако не вземете си евтин, ефекта е един и същ, проверено е многократно, защото имам и от руските антирадари.
    Eто топ модел на Cobra. http://www.radar-express.com/product.php?iid=23

  16. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #13

    Re: Антирадари ?

    Дам, зимайте, слагайте и си нарушавайте спокойно, страшно няма. Аз се чудя въобще защо слагат знаци, като ние можем да си преценим с колко да си караме

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от -CTPAX-
    Дам, зимайте, слагайте и си нарушавайте спокойно, страшно няма. Аз се чудя въобще защо слагат знаци, като ние можем да си преценим с колко да си караме
    Споко ве. Антирадарите почти не вършат рабпта, защото полицаите не си държат радарите непрекъснато включени, а само като те видят го пускат за някол секунти. Антирадара разбира се го хваща, но вече си измерен от полицая.

  18. SAGE
    Guest
    #15

    Re: Антирадари ?

    Цитат Първоначално публикувано от -CTPAX-
    Дам, зимайте, слагайте и си нарушавайте спокойно, страшно няма. Аз се чудя въобще защо слагат знаци, като ние можем да си преценим с колко да си караме
    Естествено че мога да преценя с колко да карам , а който не може то е по-добре да не шофира, защото при лоша преценка може да направиш катастрофа и с разрешената от закона скорост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ПРЕМЕСТЕНО: Антирадари ?
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 16-12-07, 11:18
  2. антирадари
    От boishin във форум Друга битова техника
    Отговори: 9
    Последно: 16-01-07, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе