Резултати от 1 до 8 от общо 8

Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #1

    Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    http://dnes.dir.bg/2008/08/24/news3316188.html

    Онтово се доказа че в нашата държава Църквата ( говоря като цяло ) си гони материалните интереси и не им пука за нас смирените миряни. Къде що усетят че има посещаемост и хоп да си го върнем.
    Досега манастира е бил абсолютно западнал , нямало е никой, хората са го възстановили и църквата веднага се намеси. Само не ми стана ясно като ги е еня тлкова за манастира , защо храма "Св. Кирик И Юлита " ( гръцки светци , убити заради вярата си - майка с 2г дете ) е в ужасно окаяно състояние в селото преди манастира - Горни Воден.
    Свещенника там е невероятно приветлив и приятен човек , който иска да дава само добро на хората.

    В защита на това което съм написал ще Ви задам един въпрос?
    - Някой обърна ли внимание на поредния "Вселенски събор " с какви коли бяха от "църквата"
    Все хубави и лъскави джипове !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #2

    Re: Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    Ти ако мислиш, че тия в Църквата не са една голяма мафия жестоко се лъжеш. Сигурно 90% карат еки лимузини и последни модели гсм-и с пари от тия будали, дето ги дават като ходят на църква, пък и колко крадат от тия, които вземат за наем на имотите им.
    Въобще вместо да ги вложат във възстановяване на манастири, черкви и тн, големите шефове предпочитат да ги държат в окаяно състояние, за да може заблуденият да се трогне и да каже: Брех, я да дам някой лев, та да подпомогна тоя манастир.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #3

    Re: Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    Те че са мафия - мафия са...Не случайно Римокатолическата църква е най-големият собственик на земя в света.
    Но да се тръшкаш, че не можеш вече да си къркаш в манастира, ми се вижда малко еснафско. А не съм вярващ.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Те че са мафия - мафия са...Не случайно Римокатолическата църква е най-големият собственик на земя в света.
    Но да се тръшкаш, че не можеш вече да си къркаш в манастира, ми се вижда малко еснафско. А не съм вярващ.
    Пич , не "къркам" в манастира!!!
    Аз и жена ми бяхме едиствените от сеткомската сбирка които на връх "Возскресение Хрисотво" отидохме в храма и запалихме свещичка.

    "къркам" на други места - все пак това е "Свято място" или поне беше.

    ПП
    Преди да кажеш каквото ида е - не е лошо да се усведомиш за "субекта " за който ще го кажеш.

    Яд ме е че хубаво място няма да може да се ползва за отдих вече , щото "светите " отчета ще "къркат" като ялови коне !

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re: Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    А бе кой, к'вот пра'ил - пра'ил,кака се омъжи! Т'ва е.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #6

    Re: Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Аз и жена ми бяхме едиствените от сеткомската сбирка които на връх "Возскресение Хрисотво" отидохме в храма и запалихме свещичка.
    А другите безбожници...срамота.
    Какъв ще станеш като пораснеш? Песничка или стихче ще изпълниш?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    А другите безбожници...срамота.
    Какъв ще станеш като пораснеш? Песничка или стихче ще изпълниш?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Вече няма да можем да се събираме на комплекса- манастир св.Кирик

    а'е не се карайте за глупости

    искал да запали свещичка - запалил. успокоил си там каквото имал за успокояване.. лошо няма... за него

    лошото е, че църковните свещички са като курвите - за една и съща всеки плаща и ползва, а след 5 минути минава бабичката, прибира ги, поовалва ги в потна ръка, резне с ножичката и 'айде пак в купа с "новите" курви... исках да кажа "свещички"

    не се заблуждавайте, че попчетата са нещо по-различно от вас и мен - и те плющят мацките, и те повръщат като се напоркат, и те искат (и намират начин да имат) готини коли и апартаменти в хубавите квартали. лошото е, че го правят на гърба на простите люде, които си купуват индулгенции под формата на "аз миналата пролет запалих свещ и пуснах левче в иконостаса. значи съм опростен"

    дали ще си православен поп с брадата и ръката в полата на попадията, дали някой католик с уклон към малки момченца, или ще пращаш хлапета с С4 пред американското посолство - една и съща измет си!

    ... а вие сте тръгнали да се тръшкате за 3 камъка накръст на г*за на географията, в държава ама точно на сфинктера на същата география...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. защо вече няма COP 6 и нагоре ?
    От Alexi във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 24-01-15, 13:40
  2. Pioneer One – телевизията вече няма да бъде същата
    От MitkoS във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 16:50
  3. Обиден колаж.... вече го няма!!!
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-07, 15:57
  4. Проблем с буут - вече го няма
    От Poinovito във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 18
    Последно: 19-11-05, 00:35
  5. Шведите вече няма да бъдат погребвани или кремирани
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 16
    Последно: 05-10-05, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе