Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Проблем с буут - вече го няма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #1

    Проблем с буут - вече го няма

    Флашнах БИОС-а и сичко си доиде на мястото.Оказа се просто, че старата версия на БИОС-а не подържала свясно копърмайн базирани процесори.Все пак Благодаря на всички за помощта

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Проблем с буут

    Аз първо щях да потърся в BIOS-а или джъмпер на дъното да пробвам да превключа от 133MHz на 100MHz. Ако ефекта изчезне, или се трансформира в някакъв нов, ще му търся допълнително някакво си обяснение. След това, щях да пусна един Memtest.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Проблем с буут

    .....с други думи - провери си RAM паметта.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #4

    Re: Проблем с буут

    Добре де хора, тогава как life дистрибуция на Линукс си се зарежда без проблем, за Knoppix говорим, пък Вин-не тръгва на никъде.А и паметта си ми е е кингстън 133, и я деклоквах до 100 пак същата работа, има ли значение кабела към харда, дали е ИДЕ, УлтраАта или Ата133. А да дъното подържа Ултра ДМА това дали влияе ня хдд-то, макар че и него съм изклиу4вал за пробата и пакДа не би биоса да цака работата

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Проблем с буут

    Паметта може да е и Kingston Gold Edition, ама ако са калпави слотовете за паметта, все тая - все са грешки с паметта. Такива случаи не са рядкост. За последната половин година съм срещал поне три дънни платки с такива проблеми. Между другото, едната се оправи със "спойка-вълна на слотовете за паметта и цокъла на процесора"*.
    За да отхвърлиш тази хипотеза, пусни си Memtest (не че и той не може да те подведе), виж че резултата е отрецитален и продължавай нататък с търсенето на проблема. Така както си описал симптомите, е много вероятно да е проблем с паметта (според мен).

    * спойка-вълна на слотовете за паметта и цокъла на процесора - с помощта на подходящ поялник, бяха припоени всички крачета на цокъла на процесора и слотовете за памет

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #6

    Re: Проблем с буут

    И все си мисля че нее това, но пък ще взема да разместя платките по слотовете(за рама иде реч) и пак ше мъча. 10х
    И все пак ка Кнопикса си тръгва без проблем?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Проблем с буут

    То и Windows може да тръгне и да стигне донякъде с лоша памет. Но после почват проблемите. Може същото да е с този Кнопикс - сега тръгва, но като го понатовариш малко повече, да почне да ти прави магарии от лошата памет.
    В една друга тема си споменал, че скоро си сменял дънна платка. Ако става въпрос за същия компютър, може проблема и да е дънната платка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #8

    Re: Проблем с буут

    Същата тема е просто не знаех къде да я публикувам. Ставам банален но Нопикса ми работи идеално като на 533 мхз машина

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Проблем с буут

    А Нопикса от същия диск ли се стартира ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #10

    Re: Проблем с буут

    Не, тои стартира от ЦД-рома, нали е жива дистрибуция, но инсталационен диск за вин забива компа

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re: Проблем с буут

    А Нопикс зарежда ли се нормално при закачен хард диск и самия диск вижда ли се ? Не знам дали правилно задавам впроса - не познавам Нопикс. По скоро искам да те питам, можеш ли да запишеш нещо на диска от Нопикс.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #12

    Re: Проблем с буут

    Разбира се сичко си е ок с Нопикса, в началото мислех че диска е виновен, пробвах с друг и пак тая,някой може ли да ми каже дали кабела към харда има значение IDE, UATA. ATA 133?

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re: Проблем с буут

    Ако всичко друго си е наред, няма значение какъв е кабела. Разликата е, само в скоростта на трансфер на диска и оттам скоростта с която работи Windows. Би трябвало IDE-контролера, автоматично да разпознае кабела и оттам да се настрои в съответния режим. По-скоро, проблема е в самия IDE-контролер.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #14

    Re: Проблем с буут

    Което ме навежда на следното: Ново Дънооо

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re: Проблем с буут

    Да не те подвеждам - ако можеш пробвай с друго дъно, за да се види наистина ли това е проблема и тогава купувай новото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. защо вече няма COP 6 и нагоре ?
    От Alexi във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 24-01-15, 13:40
  2. Pioneer One – телевизията вече няма да бъде същата
    От MitkoS във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 16:50
  3. Отговори: 7
    Последно: 24-08-08, 23:16
  4. Обиден колаж.... вече го няма!!!
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-07, 15:57
  5. Шведите вече няма да бъдат погребвани или кремирани
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 16
    Последно: 05-10-05, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе