Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицай?

Гласували
61. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да !

    28 45.90%
  • Не !

    33 54.10%
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 127

Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #16

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Нямат право да стачкуват ефективно Tommorow. По Закон.
    Както и още няколко професии.
    Основание е да бъдеш уволнен, а не е това целта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #17

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    ... как да очаквам да защитават нашите граждански права?
    Че кога са защитавали гражданските ни права?!?! На бандитите, да, но нашите на данъкоплатците кога?
    Имал ли си си работа с полицията? Или приказваш от обща култура. Аз съм си имал, дори ги спонсорирам, но дори това не е в състояние да ги накарам да си свършат работата.
    Пример:
    Разбиха ми и ми окрадоха мазата, знае се кой е човека. Полицая ми заяви, че аз съм си я разбил и окрал. Казвам му, какъв ми е мотива, ако я бях застраховал, да, но не съм.
    На майка ми и открадват портмонето с картите в които държи мижави суми. В полицията и показват каталог и тя разпознава крадците. От банкомата дето са изтеглили парите и има видеоматериал. Полицая вика, ама остави хората на мира, тя жената може би е бременна във втория месец и има малко дете, става въпрос за крадлата. А правата на окрадената?
    Мога да напиша още 50 примера с мен и мои познати, но ефекта е същия.
    Полиция има само за гарантиране правата на бандитите срещу почтените данъкоплатци.
    За какви пари говорим тогава?
    Да извиват ръцете на бизнес,а за да им увеличат заплатите, а за какво?
    За да се увеличава несигурността и да се руши държавата?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #18

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Категорично не подкрепям!!!
    Не че няма свестни хора там, ама те са категорично малцинство - според мен даже и единици само.
    И съм сигурен, че именно те няма да са сред излезлите да запалят по цигара.
    Там ще са другите - станали полицаи с връзки, с подкупи, по роднинска линия ...
    Абе за какво си чешем езиците - смех!!!

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #19

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Гласувах "Не" защото освен заплатите си изкарват допълнително от рушвети. Където трябва да има полиция няма или си затварят очите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #20

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Възмутителен е начина по които реагира нашето общество към всеки дръзнал да потърси сметка на правителството за разкапващите се системи, примерите станаха вече много. Винаги се гледат лошите примери, обаче никой не пита защо е така и кой всъщност е виновен за да се стигне до това положение. Българският редови полицай няма почти никакви права, били прости и невъзпитани, че кой нормален човек имащ избор пред себе си би издържал дълго време в полицията?! Не били разкривали престъпленията, как да стане тази работа като на един оперативен работник се пада да обслужва район с население поне 10000 души, а ако обслужва ЦГЧ и 10 пъти повече. Всекидневно на бюрото му се трупат преписка след преписка, гони се срок, работиш по 10 престъпления наведнъж, нямаш компютър , няма служебна кола , няма телефон, постоянно те пишат в разни безсмислени СПО от който някой началник ще изкара някой лев като предупреди съответните хора срещу които е операцията, гонят се всевъзможни проценти и най-накрая като за капах веднага наказание що си пресрочил преписката. Всеки идиот може да пусне жалба в военна прокуратура и се почва да те клецат по няколко пъти в седмицата. Корупция имало, катаджиите взимали пари, че кой им ги дава тези пари... Както казва АРТУ по-горе, ако искаш куче пазач ще трябва да го подбереш да го обучиш и най-важното да го храниш, другия вариант хващаш един помияр от улицата подхвърляш му някой сух крайщник и чакаш да те пази.

  7. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #21

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Извинявам се за лиричното отклонение, но какво е
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    цезис
    ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Днес по едно радио казаха следното (перифразирам): "Както пушат полицаите на протеста, ако си бяха взели и по едно кафе все едно че са на работа, разликата от протеста и това да са на работа е само кафето."

    Щеше да е смешно, ако не беше жалко и на наш гръб.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на бъ

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Извинявам се за лиричното отклонение, но какво е?
    Ценз - така си ми е станало на мен и на много хора като паразит , за което се извинявам.

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Гласувах "Не" защото освен заплатите си изкарват допълнително от рушвети.
    Ами кой те кара да даваш. Ти сам им предлагаш пари в ръка( метафорично ) , и после "доло корупциията".

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #24

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    blue1, доколкото разбрах, действащ полицай.
    Извинявай друже, извинявай [почти] колега, но не си съвсем прав.
    Българския полицай си има всички права, дай ми пример какво няма право да направи при разкриване на престъпление?
    Друг е въпроса иска ли. И не е ли по лесно да се оправдае със "системата" или с целия заобикалящ го свят.
    Ще бъде дълго да описвам впечатленията ми от работата на "редовите" полицаи, като в тяхното число поставям и офицерите, които са ... да кажем са на чисто оперативна длъжност и колко пъти точно липсата на желание за работа проваля месеците труд на ред други "контактни" служби.

    Не говоря за корупция, аз пари на полицай не съм давал. И не са ми искали.
    Мързела, обичта към безгрижното стоене на бюрото и писане на безмислена кореспонденция е причината системата да не работи.

    "Гони се срок" - естествено, навсякъде е така.

    "Работиш по 10 претъпления наведнъж" - какво значи оперативен полицай работи по престъпление? Опиши какво се иска от теб за да видят останалите участници колко е "тежка" работата.

    "Нямаш компютър" - компютри има. Достатъчно. Принтери също. А има и пишещи машини, колкото и да е смешно. Само да искаш да си свършиш работата. Да напишеш един доклад или писмо, когато е нужно. И подчертавам, компютри има достатъчно, такива че да си свършиш оперативната работа. Компютъра в полицията не е за FarCry 2 или за активно участие и раглеждане в gepime.com
    Използвал съм личния си компютър, когато ми е било нужно. Под "нужно" разбирам, мързи ме да отида до другата стая или не ми се чака колегата да се "измъчи" 4 часа с написването на половин страничка елементарна справка.

    "Няма служебна кола" - когато ти е нужна, не вярвам да ти е отказана. Стига наистина да ти е нужна. Отчитам факта, че един полицай се чувства много по "корав и стабилен", когато те гледа от прозореца на описаната полицейска кола [или с буркан на предното табло], но не мисля, че ако трябва да отидеш до някъде за да звъннеш на някой жалбоподател, да го изслушаш докато си изпиеш кафето, което със сигурност ще ти е предложено, ти е нужна кола. Не подчертавам кафето, то показва гостоприемство и е редно да уважиш домакина. Използвам го просто като илюстрация.
    Това, че служителите на МВР имат право на безплатен градски транспорт не е случайно, не знам дали някога си се замислял. Това не е социална придобивка за да ходиш с автобуса до работа безплатно, а да си свършиш работата, използвайки И градския транспорт.

    "Няма телефон" - Това не го коментирам. Телефони има навсякъде. Най далече, на съседното бюро. По мобилния телефон, разговорите с голяма част от колегите ти [в зависимост от групата] ти са безплатни. А ако не се лъжа и разговора през централата също.

    "Някой началник ще изкара някой лев като предупреди съответните хора срещу които е операцията" - Ако е така, ти какво направи за да спре тази практика? Предполагам знаеш адреса на Военна прокуратура. Има начини да го наравиш анонимно, ако се страхуваш.

    "Всеки идиот може да пусне жалба в военна прокуратура" - ако има основание, да. Всеки. И не е задължително да е идиот. Ако няма основание, няма и да те "клецат".

    За храненето.
    В европейска страна, редови служител на най-сериозната полицейска част получава 1200-1300 евро. Общия работник на строежа взима 1300 - 1400.
    В България редовия полицай с 4-5 години стаж взима 500-600 лева. Общия работник на строежа взима 500 - 600 при 6 дневна работна седмица.
    Кое те кара да мислиш, че родния полицай трябва да взема 1 000 - 1 200 лева или два пъти повече от строителния работник?
    Съотношението на заплащането в Европа ти го написах.
    И имай предвид, че в тази европейска страна "полицай ми намекна за пари" звучи като виц. Самата полиция, заета с оперативния контрол на улицата избягва директен контакт с гражданите, в частност с нарушителите. Пишат ти акта, като дори не те спират, получаваш си го по пощата. Често, при възможност и със снимка.

    Не искам да кажа, че парите на полицаите в България са много или че им стигат. Искам да кажа, че тези пари, които получават са им достатъчни [меко казано] за това, което вършат. И те го правят [бездействат] не защото нямат условия за работа, а защото така им харесва.
    Това [IMHO] важи за 95% състава на настоящото МВР. Извинения на останалите 5%, но или те като тях или ще трябва да се примирят, системата ще ги смачка. И не самата система е виновна, виновен е във всеки, в начина по който разсъждава. Така се е работило години наред и е много трудно да се промени, да не кажа невъзможно.
    Основното занятие е да се търси причина за несвършената работа, а не начини [дори граничещи с беззаконието] за да се свърши. Разбирай всеки да е там където му е мястото, престъпниците в затвора, нарушителите на опашка в АДВ да си платят глобата, редовните на виличката да си пекат пържолки с червено вино.

    Това е blue, за съжаление това е истината. Не се заблуждавай, аз и ти сме от едната страна на барикадата, аз също не се чувствам добре в тази ситуация, но не съм и сложил розовите очила гледайки около себе си. Не може да искаш другите да те уважават, когато ти сам не се уважаваш.

    Не смятам за нещо нечувано или ултра нередно, но е грозно и унизително всеки ден и нощ във всеки град в страната ни, униформени да минават през кварталните барчета и да смятат, че шкембе чорба с хляб и после кафе с кола не струват пари. И че мазния собственик е длъжен да ги почерпи защото видиш ли ... ние сме дежурни. И същия този мазен собственик почерпва и данъчния, който му е в района и митничаря в съседния блок, за да може после да звънне и ти да му направиш някакъв компромис, колкото и малък да е той.
    И не се учудвай, когато хората не уважават униформата и това с което се занимава днешния оперативен работник. За мазния собственик, тя струва 15 чорби, 20 кафета и 15 швепса. Толкова струва да не си свършиш работата.

    Унизително е и ние си го правим така. И затова не смятам, че е оправдана тази стачка.
    Не съм гласувал, няма и да го направя.
    Защото не знам кое е правилното. Дали гласувайки с "подкрепям", наистина помагам на тези 5%, наистина работещи полицаи или затвърждавам статуквото изразяващо се в ежедневно безделие и празнодумстване на останалите 95%.

    Малко дълъг стана поста, но ми е криво.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Malone старателно прочетох поста ти. Започнах да ти отговарям, но стана твърде дълго и затова го изтрих. Това което пишеш просто не е вярно. Не знам от къде имаш тази информация, но се разминава ужасно много с действителността поне с тази която е в най-голямото РПУ в гр. Пловдив. За това, че някой злоупотребяват е факт, но не е правило за всички. Не знам от къде си, но ако си от Пловдив бих се срещнал с теб и бих ти показал доста неща за които съм сигурен, че не знаеш.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #26

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Радвам се, че не си ми отговорил.
    Не е било целта да те огорчавам или обидя, не.
    Казах ти, че и аз съм пределно подтиснат от цялата тази безумна ситуация в МВР.
    Но смятам и че искаш ли да си свършиш работата, ще я свършиш, независимо дали е трудно или не.
    Не смятам, че "не си върша работата, защото няма да имам тринадесета заплата" е достойно изявление.

    И е правило друже, това се вижда ежедневно. Има изключения, но те са "изключения", а трябва да е обратното.
    Ако си съгласен с това, значи сме на едно мнение и всичко между моето и твоето мнение е на мястото си.

    Поздрави и весела Коледа на теб и на семейството ти.

    .:: EDIT ::.
    Не, не съм от Пловдив, иначе благодаря за поканата, щеше да е удоволствие да се запознаем. Може би на някой от бъдещите сбирки на форума ще поговорим.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #27

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Malone това което се повтаря от повечето медии не е истина. Протеста не е назрявал от месец, а поне от година, не е заради 13 заплата, а за кардинална промяна в системата която НЕ функционира. Разбираш ли, че ако не се подкрепят исканията на обикновените полицай които са формулирани в 15 точки и само една и то не първата касае заплащането, значи да запазим статуквото и всичко което ти и други участници във форума виждате като слабост да си остане. Аз съм сигурен, че без да се увеличава бюджета на МВР заплатите могат да се повишат. Просто трябва да се закрият абсолютно безсмислени и големи структури и най-вече звеното на "вождовете" да се редуцира силно за сметка на обикновените "индианци" . Дано да съм се изразил точно и да стане ясно каква е моята идея.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #28

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Отговарям по точки:
    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    "Гони се срок" - естествено, навсякъде е така. О, да. Но освен това определянето на тези срокове често е несъобразено с фактологията, понякога има срокове от днес за вчера, но за това кой му пука. Накрая знаете кой ще бъде наказания.
    Сроковете са в Закона Artu. Ако има срок, поставен в резолюция и този срок не е съобразен с фактологията не виждам как може някой да ти търси вина. Особено пък, ако са "от днес за вчера".

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    "Нямаш компютър" - компютри има. Достатъчно. Принтери също. Сигурно в някое РУ на МВР категория "лукс", направено като за показно. Да, ще си вземеш личния, и синът ти ще изреве, че няма откъде да влиза в нета или да работи. Ами тъй и тъй спонсорираш МВР с компютър и принтер, вземи купи някоя техника и за лабораторията им
    Написах ясно "личния". Сина ми си има компютър. Жена ми и дъщеря ми също. Лично аз не спонсорирам МВР с нищо. И ясно написах: Няма РПУ в страната без компютър и принтер. Ако няма такива, има печатаща машина. "Ама не ми се пише на машина" не е оправдание. Ако искаш да си свършиш работата ще напишеш справката и "на ръка". До преди 10 години беше така.

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    "Няма служебна кола" - когато ти е нужна, не вярвам да ти е отказана. Няма обаче бензинец за да върви тая колица. Па дори да бъде и чистак нова астричка. И те вървели с бензин.
    Питай началника си откъде има парици за коледно банкетче за РПУ-то. От там ще има и за бензинец. СБКО или друга счетоводна врътка. Начини много. А има и фондация "Ред и Сигурност". В национален мащаб. Регламентирана корупция, но ако искаш да си свършиш работата какво те бърка? Началника да му мисли.

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    Това, че служителите на МВР имат право на безплатен градски транспорт не е случайно. Сигурно ще е много атрактивно да пренасяш конфискувана дрога или окован с белезници престъпник в трамвая.
    Пренасянето на конфискувана дрога не е твоя работа, а на следствието. Ти охраняваш, нямаш грижа за транспорта, айде без демагогия.
    И какво му е странното на престъпник с белезници в трамвай? В Бентли ли трябва да го возим?

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    "Няма телефон" - Това не го коментирам. Телефони има навсякъде. Най далече, на съседното бюро. По мобилния телефон, разговорите с голяма част от колегите ти [в зависимост от групата] ти са безплатни. А ако не се лъжа и разговора през централата също. Защо не го коментираш? Защо да навъртам сметка за 100 лева на личния си телефон за служебна работа? Как ще го обясня, че не съм купил кукла за детето си, защото съм говорил два часа с различни оператори за да издирвам тоя или оня? Групата беше едно време, когато от синдикатите направиха далаверата с едни сим-карти. После всеки се спаси поединично. Разговора през централата ще ти излезе солен, ако не вярваш - пробвай
    Казах, че телефони има навсякъде. Използването на GSM е опция. При форсмажорни обстоятелства.
    Това, че нямаш директна външна линия, a трябва да минеш през централа не значи, че нямаш телефон.
    Значи, че ти е трудно да звъниш на Пенка и Ганка от gepime.com по интимни въпроси.

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    "Някой началник ще изкара някой лев като предупреди съответните хора срещу които е операцията" - Ако е така, ти какво направи за да спре тази практика? Предполагам знаеш адреса на Военна прокуратура. Има начини да го наравиш анонимно, ако се страхуваш. Айде бе! И началника няма право да го запознаят с материалите по жалбата? Кажи ми кое в тая държава е толкова секретно, че не се знае? Та наскоро бяха изнесени толкова много данни, че едно име на човек, написал жалба, е като капка в океана. И като имаш предвид кой и как ги извършва тея проверки... Военна прокуратура ще снеме обяснения от началника, той пък ще си посочи верни свидетели, после жална ти майка.
    Е защо протестираш тогава, като те е шубе? Стой си мирно и не стачкувай.
    Или е по лесно така, зад общата маса. Шубе ме е да се изправа срещу системата, но ми е кеф да хвърлям кал без да ме забележат.
    Ще плюя, без да ме знаят кой съм. Ако стане дебело ... ми не знам ... аз бях сапунисан, не видях кой плюе.

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    "Всеки идиот може да пусне жалба в военна прокуратура" - ако има основание, да. Всеки. И не е задължително да е идиот. Ако няма основание, няма и да те "клецат". Ами то е достатъчно да те разнасят по прокуратури за снемане на обяснения, да видиш кой колко застава зад теб и как тихичко някои си потриват ръцете...
    Няма нужда от това, някой да застава зад мен. Мисля, преди да направя нещо. Опитвам се да мисля по бързо от този, който ще се оплаче. И в крайна сметка да излезе смешен той, а не аз. И чета, чета, чета ...
    Съдебни практики, Закони, Правилници за прилагане.

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    Общия работник ... Кое те кара да мислиш, че родния полицай трябва да взема 1 000 - 1 200 лева или два пъти повече от строителния работник? Това че общият работник кат си свърши работата си хваща чуковете, а не го вдигат в 1 в 2 посред нощ да върши някаква работа, не излиза срещу въоръжени престъпници и не прибира разчленени трупове на мъже, жени, деца... не контактува с изметта на обществото, което на всичко отгоре не му казва и едно "благодаря", а като гледам коментарите се чуди откъде да му изяде главата.
    Напиши ми ти колко пъти си бил срещу дулото на оръжие, колко пъти си виждал разчленен труп или въобще труп?
    Коя е изметта на обществото и в какво се изразява контакта ти с нея?
    И за какво "изметта на обществото" да ти казва благодаря?
    Питам лично теб. Не ме интересува какви хуморески тип "Мръсния Хари" си чел по вестниците или по форумите.
    Питам теб, ти бил ли си под обстрел, кога и къде? Без имена на служители, посочи мястото и заподозрените.
    Каубойски раскази съм чувал нееднократно. Минават пред гимназистките. Пред хора над тридесетте, трудно.

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    Съотношението на заплащането в Европа ти го написах.
    И имай предвид, че в тази европейска страна "полицай ми намекна за пари" звучи като виц. Самата полиция, заета с оперативния контрол на улицата избягва директен контакт с гражданите, в частност с нарушителите. Пишат ти акта, като дори не те спират, получаваш си го по пощата. Често, при възможност и със снимка.
    Това може ли да го промени редовият полицай, който в момента протестира? И вместо да се пишат обстоятелствени части в актовете, не може ли на един чек-лист да се отметне къде и кога е извършено нарлушението, свидетели и какво точно е нарушено? За да не може после някой съдия да го отхвърли заради неизлязла запетая?! BTW знаеш ли, че дори една част от заснетото с модерната система за видеонаблюдение пада в съда?!
    Не, не може. Но напишете ясно:
    За да си свършим работата са нужни законодателни промени в ЗАНН, ЗАП, НК и ЗАП състоящи се в първо, второ, трето и т н.
    Ясни законодателни предложения, плюсове, минуси, европейска практика.
    Да види обществото, ясно и недвусмислено, кои са причините да няма законност.
    И ако се премахнат тези причини и отново ситуацията е същата, да ходите да продавате вестници.

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    И аз написах доста, но ми се струва че няма смисъл. ти не разбираш каква е работата на полицая, щом го сравняваш със строителния работник. И ако някой ден ти оберат жилището, претрепят член на семейството ти, или катастрофираш... (недай Боже!) то тогава нали знаеш къде да се обадиш? В строителната фирма. Искрено се надявам там да ти помогнат!
    Напротив, много добре я разбирам. И повярвай ми, мога да я сравня. Говорим за пари. Дадох пример за елитна полицейска част и за стрителни работници в Европейска страна. Вземат почти едно и също заплащане. Лошо или добро, толкова. И двете сфери се опитват и успяват да си вършат работата добре.
    А тук се опитвате да ме убедите, че видиш ли реки от пот се леят в родното МВР, а се вземат само 600 лева заплата. Е ... не се получава. За съжаление, както казах, участваме в един цирк.
    Благодаря за пожеланията, но за съжаление, колкото ще ми помогнат в строителната фирма за извършено престъпление, толкова ще е помощта и в РПУ.
    В строителната фирма поне ще ми теглят една майна, а няма да ми губят времето с излишна бюрокрация и обяснения как точно "не може да стане това".

    Аз приключвам диалога.
    Не искам да се карам с никого, нито пък да смъквам "маската на Зоро" на някого. Всеки да се изживява както си иска. Въпроса е, че нещата не са толкова прости. Махаме ръководството и всичко е наред. Така няма да стане.
    С работата си си променете ръководството. Няма да е лесно, но това е начина.

  17. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #29

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    Това, че служителите на МВР имат право на безплатен градски транспорт не е случайно. Сигурно ще е много атрактивно да пренасяш конфискувана дрога или окован с белезници престъпник в трамвая.
    Доводите ти не струват. Ще опровергая само един. Преди години, част от работата на баща ми беше да си прибира "избягалите" войници, когато ги намерят. Да ти кажа ли дали имаше служебна кола? Нямаше. Пътуваше натам с влак или автобус и се връщаше с войника с белезници пак с влак или автобус. И никога не се е оплакал, че му е неудобно или, че го е срам. Защото това му беше работата. Както каза Malone, оправдания да не си вършиш работата винаги може да се намерят. Както и начини да я свършиш. Не съм съгласен с него, че изметта в полицията е 95%. Но са предостатъчно. За да ИЗПЪКВАТ ВСЕКИ ДЕН. Просто се оглеждай, докато вървиш по улицата. Аз го правя всеки ден. И ми се повръща от това, което виждам. Опитвам се да възпитам дъщеря си така, както виждам, че днешните деца не биват възпитавани. Но НЯМА да се опитвам да внушавам уважение към полицията. Защото не го заслужават. Защото малкото отрепки, които са там, развалят имиджа на цялата институция. И, когато се случи фал, колегите им ги подкрепят и покриват.
    Ай стига, че се отплеснах.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #30

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Това последното много ми хареса. Подкрепям с две ръце че е нужна воля на правителството да промени законите, така че полицията наистина да стане уважавана институция която да стъпа сигурно на законите и да няма милост към престъпността. И другото което е че обществото също трябва да прояви отговорност към заобикалящата го действителност. Сега ако някой звънне или сигнализира в полицията за извършващо се престъпление ще го изкарат едва ли не доносник, а в интерес на истината ние сме до известна степен отговорни за всичко което става около нас! Саморазправата с полицията също е нещо недопустимо в съвременните условия. Но да се замислим кои го правят - ами тези чието самочуствие се гради на нечестно изкарани пари и хора които смятат че с пари всичко се постига!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 84
    Последно: 22-12-21, 19:32
  2. Отговори: 54
    Последно: 18-01-09, 00:30
  3. Отговори: 5
    Последно: 08-12-06, 10:12
  4. За и против уличните полицаи (катажиите)
    От EX-DJ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 48
    Последно: 05-07-03, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе