Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицай?

Гласували
61. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да !

    28 45.90%
  • Не !

    33 54.10%
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 121 до 127 от общо 127

Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #121

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    @blue1
    И ще започна с това, че не е възпитано да си променяш поста преди да съм ти отговорил.
    Тук никой за нищо няма да ти се сърди, най малко пък аз.
    Започвам с първоначалното състояние на предния ти пост, защото написаното по долу е отговор на него.
    Наричай го както искаш, мека пишка, дребни пари ... както ти харесва. Нямам нищо против естествения начин на изразяване.

    .:: EDIT ::. BTW, променям малко от написаното за да не предизвикам неприятности за теб. Вероятно това е била причината за редакцията. Страхуваш се. За съжаление това чувство ми е познато и на мен.

    Malone за последен път ще го напиша ОСНОВНИЯ ПРОБЛЕМ НЕ СА ПАРИТЕ, А НАЧИНА ПО КОЙТО Е СТРУКТУРИРАНА И ФУНКЦИОНИРА СИСТЕМАТА, ПО ТОЗИ НАЧИН НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ, ЧАТ ЛИ СИ, ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА КАТО В НОРМАЛНИЯТ СВЯТ. Знаеш ли, че в МВР има служба наброяваща стотина души само в София, занимава се с xxxxxxxxxxxxxxxxxx ... сиреч вдига xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx , такова чудо няма в нито една полиция в Европа, тези хора нищо не вършат, а на всеки един от тях заплатата е над 1000 лева. Такива служби има много мога да ти ги изброя някой ден, чувал ли си за т.н. "xxxxxxxxxxxxxxxx" остатък от съветски времена на които се държи извънредно много- това е една пълна глупост която функционира основно на хартия... Пак ти казвам не сте наясно със много въпроси от кухнята. И за каква възвращаемост на пари ми говориш в структури като полиция или армия.
    Започваш да ставаш по конкретен и това ми/ни харесва. Не виждам нищо такова написано или казано от стачкуващите ти колеги.
    Точно и ясно. Проблемите са първо, второ, трето ... хиляда петстотин петдесет и четвърто.
    Колкото и да са, въпрос на писане, на систематизиране. И на доказателство разбира се. В съществуването на които съм сигурен.
    По горе написах, съберете се умни хора, образовани, не сополи завършили тригодишни техникуми и станали полицаи от нямане накъде и систематизирайте проблемите.

    НО КОНКРЕТНИ нередности. С ТОЧНИ цифри. С ТОЧНИ решения и очакван ЕФЕКТ ОТ РЕШЕНИЯТА.
    Намерете двама или трима депутата на себе си, не от опозицията, а от управляващото мнозинство в момента и ги приобщете към исканията си.
    Използвайте ги да пробият в комисиите, където вие не можете.
    Обявете "доклада" си публично, без глезотии от рода на "Поверително", "Служебно" и т. н.
    Бръкнете в раната, пък нека после ви държат отговорни. Журналята ще ги разкъсат.
    Обявете публично народните избраници, които са се наели да пробият бюрокрацията, която ще ви пречи.
    Нека хората знаят кои са и им търсят отговорност за това, докъде и какво са направили по доклада ви.

    Понеже даваш за пример "нормалния свят", опиши как е там, как функционира системата и аналогичните "отдели търтеи".
    Точно и ясно. Помогнете на тези, които биха искали и могат да променят нещата. Дайте им работещи решения. Във ваша полза е.

    Това е, което мога да ти кажа, друг начин няма. Така се прави стачка от умни хора, от НЕмилиционери.

    За възвращаемостта на парите ме питаш ...
    Моля те, не ми задавай отново този въпрос, не ме разочаровай.
    Стотици хиляди страници са написани , като икономически трудове и анализи за икономическата ефективност от работата на непроизводствения сектор, част който е работата на МВР.
    Разбирай финансовия ефект от функционирането му [на непроизводствения сектор].
    Не ме карай да изнасям лекции на тази тема, няма да е по топика, а не е и във ваш интерес.

    Ако все пак държиш да ти докажа, че не говоря празни приказки, а чета и се мъча да разсъждавам като интелигентен мъж, напомни ми пак, ще намеря нещо подходящо като цитат за да илюстрирам достатъчно ясно за тези, които смятат, че икономическата ефективност не е приложимо понятие за работата на МВР.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #122

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Malone за да бъда до край конкретен трябва да изпиша целия форум. Съвета който ти даваш е правилен и е част от исканията, т.е. създаването на истински синдикат не зависим от ръководството на МВР. Не може да се отнема правото на протест само защото не ти достига дар слово или не си достатъчно вещ по управление на структури. Да си обявим доклада публично, не става защото ако за теб е глезотия да нарушиш нещо което ти е отнето по закон за мен не е. Нали ти няма да ме храниш докато мен ме съдят. В общи линии поста ти е много добър, но съветите неприложими, просто защото нямаш достатъчно информация. Относно икономическите закони и функции си прав да ме критикуваш, все още съм в началото на икономическото си образование, но с необходимото старание и помощ се надявам скоро да си изясня някой въпроси, но все пак мога да поспоря по въпроса за възвращаемостта. Най-просто което може да се направи, взима се френския закон на МВР превежда се и се прилага в България.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #123

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Разбира се, че не е глезотия да нарушиш Закона.
    Затова ти казах, че ви е нужна подкрепа. Не от Malone, от Black Adder, от Ru-boy, Сандокан, Роки или варварина Конан. Или поне не само от тях.
    Трябва ви малко по силна опора. Хора въоръжени с ефективна власт и инструменти за ремонтиране на системата. Има такива, колкото и да е невероятно. Най малкото с желание да се прославят. Яздете самочувствието им, ако нямат морал.
    Намерете я за да има ефект. Иначе ще си пишем по форумите, а кервана ще си върви.

    Много се отплеснах.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #124

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Съгласен съм с горното.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #125

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Вие Двамата що не продължите на ПМ

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #126

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Ти не се обаждай, бизнесмен с бизнесмен, да няма ... "Я да те видим", дай "Гражданска", дай "Документ за самоличност", "Ами защо ми се струва, че ме гледаш малко виновно?"


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #127

    Re: Подкрепяте ли символичния протест на българските полицаи?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Ти не се обаждай, бизнесмен с бизнесмен, да няма ... "Я да те видим", дай "Гражданска", дай "Документ за самоличност", "Ами защо ми се струва, че ме гледаш малко виновно?"
    Имам бре старши , всичко имам , 50лв за гражданската , 50лв за винетката , 50лв за документите и 50лв за виновното гледане .
    ( то стана като вица - 4 катаджии спират мутра и всичките отгоре му
    - дай документите, казват на един дъх
    - Спокойно бре братлета ей ви на теб, теб , теб и теб ( по ред на подреждането ) по 50лв!
    - ало дебеловратото момче- ти книжка нямаш ли ?
    - Споко ве момчета - ето книжка , на тебе, на теб , на теб и на теб ( и пак по ред на подреждане им дал 4 шофьорски книжки )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Подобни теми

  1. Отговори: 84
    Последно: 22-12-21, 19:32
  2. Отговори: 54
    Последно: 18-01-09, 00:30
  3. Отговори: 5
    Последно: 08-12-06, 10:12
  4. За и против уличните полицаи (катажиите)
    От EX-DJ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 48
    Последно: 05-07-03, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе