Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #31

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Гледам доста от коментарите са с политически уклон.
    Да ви кажа честно единственото правилно нещо, което могат да направят нашите политици е да мълчат, когато ги интервюират по медиите. Каквото и да кажат все ще е напразно, защото проблема изобщо не е решим в т.к. "домашни" условия. Има някакъв шанс от посредничеството на Европа при разговорите между ***** и Украйна, но само толкова. Нашите и да приказват и да не приказват - все тая. Единствено, ако им стиска дупе, могат да пуснат 3-ти реактор, ама мисля, че няма да им стиска.
    Така, че няма смисъл да си чешете езиците с политика, когато става дума за пари.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #32

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Бат'Гоце напипа вярната жилка, нещо което ми хареса и ще му се изкефя много ако до ден два, без да пита ЕК, направо издаде нареждане да се пусне и 3-ти и 4-ти блок...
    Ха-ха, тоз не може да пуска нищо. Това е в правомощията само на премиера.
    Гоце само трупа точки.
    Популистки.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #33

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от Lazy Dog
    Гледам доста от коментарите са с политически уклон.
    ...
    Така, че няма смисъл да си чешете езиците с политика, когато става дума за пари.
    Няма как да не са коментарите с политически уклон! Щото е пределно ясно, че *****, т.е. тов. ***** спря газа - напълно у нас, по-малко другаде в Европа.
    http://artandblog.com/wordpress/?p=1265
    А това си е един чисто политически акт. По простата причина, че никой шеф на корпорация сключила търговски договор, даже и могъщият шеф на Газпром - Милер не би си го позволил.
    Друг е въпроса какви са изводите за нас - българите, за България в лицето на управляващия елит, от това поведение на *****, в частност на управляващите руската държава.
    Болно ми е за страната ни, като гледам как нашият 'управленски елит" е пълен пас с контра и реконтра!
    А я вижте защо Чехия няма проблеми с газа:
    http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=611802
    А ние крачим на изток - ето така:
    http://evropa.dnevnik.bg/shimg/zx490_611803.jpg

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #34

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Политика се прави с пари и обратно - този който държи парите ( респективно ресурси ) може и е нормално да прави политика, а другите като нас могат да избират между първия и ентия ред на залата за зрители. В момента очевидно не сме дори на ентия ред, а скромно държим в ръцете си билети за правостоящи. А още по образно в момента сме в ситуацията на коректен потребител на топлофикация, който са го отрязали от топлото заради неплатилия под или по под него комшия. Дали е правилно? Дали е справедливо? Въпрос на гледна точка. От наша гледна точка е несправедливо, но от гледната точка на доставчика ? Иначе описано като виц нещата изглеждат така...

    ***** и Медведев седят в двора на Кремъл и пекат на шиш Виктор Юшченко за наказание, че им краде газта. ***** въртял шиша. Гледал го Медведев и по едно време попитал:
    - Владимир Владимирович, а защо така бързо въртите шиша?
    - А как иначе? Ако е по-бавно, той ще почне да краде и въглищата.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от Lazy Dog
    Гледам доста от коментарите са с политически уклон.
    .........
    Така, че няма смисъл да си чешете езиците с политика, когато става дума за пари.
    Една много поучителна статия, препечатка от "Гардиън":
    http://www.segabg.com/online/new/art...d=5&id=0001001

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #36

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    stekyman, цитираната статия на Вацлав Бартушка от "Файненшъл таймс Дойчланд" не показва нищо друго освен високомерието на някакъв надут евро-чиновник. Само един цитат е достатъчен
    Защо позволяваме най-богатият регион на света, където живеят половин милион души, да бъде заложник на две държави, чийто най-голям интерес би трябвало (да бъде) да запазят ролята си на наш доставчик и партньор в транзита?
    подчертано е от мен. На времето имаше един лаф - " Ч-ш-ш-ш-ш, ало-о-о, къде отиваш ти, бе?"
    На въпроса за диверсифицирането на газовите доставки ще кажа само, че и в момента постоянно се проучва пазара и ако се появи нещо по-изгодно със сигурност ще се реагира.(разбира се не съм аз този, който взема решенията по въпроса). Но е факт, че в момента по-изгоден газ от руския няма. И в тази светлина мисля, че построяването на Южен поток е крайно наложително. Разбира се и Набуко не е лошо да го има, но икономическите показатели, доколкото ми е известно, да съвсем различни, въпреки по-лекото трасе и относително по-малките първоначални инвестиции.
    Иначе препечатката от "Гардиън" в голяма степен се покрива с това, което аз мисля по въпроса, за пореден път доказвайки златното правило, че който "държи златото, той прави и правилата".

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    на мен ми се струва, че трябва да погледнем малко и над главата на настоящата криза

    грубите сметки за резервите на петрол показват, че към 2050 кранчето едва ще църка и тогава (ако това тъпо човечество не се е осъзнало още и не е преминало към слънце/вятър/вода) остават въглищата и газта. въглищата по разбираеми причини не могат да се използват повсеместно в промишлеността, така че остава газта

    е те руската мечка леко намекна кой ще кара влака в близкото бъдеще. за какво й е да прави афганистански, чеченски и т.н. грешки, след като се оказа, че само с 3 оборота на дясната ръка може да постави в "партер" стария континент?!

    северно море е далечко и не чак толкова богато, близкият изток е буре с барут, което няма шанс да бъде обезвредено по ред причини, които нито е мястото, нито възпитания ми език е редно да коментира тук и сега, така че в случая сме свидетели на едно дискретно клатене на пръста (засега само показалеца)

    а иначе човек няма как да не направи ироничната забележка:
    - искахте демокрация? "на" ( ) ви демокрация!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #38

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Lazy Dog, цитираната статия на Вацлав Бартушка от "Файненшъл таймс Дойчланд" показва неизбистрената енергийна стратегия на ЕС и е призив към увеличаване усилията в тази насока чрез много по- високи инвестиции за целта - в инфраструктура от тръби опасващи ЕС, а не само магистрали. Защото е прав авторът, че в ЕС сме повече от половин милиард души, ама понякога си приказваме поради собствените си интереси като строителите на вавилонската кула - на различен език.
    А не би трябвало да бъде така, особено що се отнася до стратегически направления и въпроси.
    А чехите, кото многократно са сърбали попарата на руснаците са си направили изводите и са си вързали гащите с газ от Норвегия много предвидливо. Претворявайки в живота максимата, че "не са толкова богати, че да купуват евтино" (само руски газ).

    А я вижте какво се случи след голямото биене на тъпани само за една нощ:
    http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=612487,
    след което реаонно следва изводът:
    http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=612479

    Просто нямам думи да коментирам.

    А я вижте тези предложения на *****:
    ***** предложил приватизировать газотранспортную систему Украины
    http://www.lenta.ru/news/2009/01/11/system/

    Имам чувството, че поради нещо подобно касаещо собствеността на транзитната газопреносна система у нас се крие пълния текст на договорите, които Р.Овч. подписа с Газпром и за които Гоце говореше като за "голям шлем".

    Ето ви и един цитат от коментар:
    Да си припомним, че руската "Дума" гласува през 2007 г. закон за корпоративната армия, който позволява на "Газпром" да поддържа въоръжени сили, които да защитават тръбите му навсякъде по света. В момента борбата е за обладяване на газопреносната мрежа, а след това следва руска окупация чрез
    корпоративната армия. Естествено, най-заплашени от подобна окупация за съседните страни и страни като България, които се управляват от национални предатели.
    Тази сутрин попаднах на тази статия (според мен по-скоро доклад на Института за национална стратегия на Украйна) и публикувана на 30.12.2005 г. в електронното издание на "Українська правда" и където става дума за газовия конфликт между ***** и Украйна през зимата на 2005-2006 г.:
    http://www.ukrpressbg.com/com-ukr051230analiz-gaz.html

    На който му се иска - да чете... и да си прави изводите.

    Допълнено: ***** се отметна от сделката за газа - била дописана от Киев
    http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=612498&p=9#comments

    Това го очаквах подсъзнателно.... Чака ни тежък гърч .... преди да застинем ..... замръзнали...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #39

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    stekyman, нямам желание да правим празна полемика, но начина по който разсъждаваш ме връща години назад, в спомените ми. Искрено се надявам да си на 18-20 годишна възраст, защото романтиката и идеализма във възприемането на света на тази възраст са допустими, бих казал дори задължителни.
    1. Мечтаеш (според мен) за някаква обща европейска стратегия. Реалността е, че всеки се спасява поеденично и дори ако може да натовари другия до него, го прави. А досети се, защо спряха 3 и 4 блок на АЕЦ-а, защо продадохме електроразпределителните дружества на европейски фирми, да не говорим за БТК, за фармациите и т.н.
    2. Когато говорим
    Претворявайки в живота максимата, че "не са толкова богати, че да купуват евтино" (само руски газ).
    обикновено се има предвид, че евтиното е с влошени потребителски качества, което в случая е неприложимо. Уверявам те, че качествата на руския природен газ абсолютно отговарят на стандартите . Въпроса с диверсифицирането на доставките го коментирах в предишния пост, така че не смятам да се повтарям.
    3. Темата "*****" ми се струва особено чувствителна в коментарите ти. Да не кажа направо те дразни. Защо, бе човек?. Те просто си следват интересите. Обясни ми по каква логика например ние (България) купуваме природния газ по 440 USD за 1000 куб.м., а Украйна трябва да го купува по 179.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #40

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от Lazy Dog
    stekyman, нямам желание да правим празна полемика, но начина по който разсъждаваш ме връща години назад, в спомените ми. Искрено се надявам да си на 18-20 годишна възраст, защото романтиката и идеализма във възприемането на света на тази възраст са допустими, бих казал дори задължителни.
    1. Мечтаеш (според мен) за някаква обща европейска стратегия. Реалността е, че всеки се спасява поеденично и дори ако може да натовари другия до него, го прави. А досети се, защо спряха 3 и 4 блок на АЕЦ-а, защо продадохме електроразпределителните дружества на европейски фирми, да не говорим за БТК, за фармациите и т.н.
    2. Когато говорим обикновено се има предвид, че евтиното е с влошени потребителски качества, което в случая е неприложимо. Уверявам те, че качествата на руския природен газ абсолютно отговарят на стандартите . Въпроса с диверсифицирането на доставките го коментирах в предишния пост, така че не смятам да се повтарям.
    3. Темата "*****" ми се струва особено чувствителна в коментарите ти. Да не кажа направо те дразни. Защо, бе човек?. Те просто си следват интересите. Обясни ми по каква логика например ние (България) купуваме природния газ по 440 USD за 1000 куб.м., а Украйна трябва да го купува по 179.
    Lazy Dog, опазил ме Господ от празна полемика, особено с теб. Не знам колко назад се връщаш в спомените си, но ако ми беше погледнал профила преди да пишеш, щеше да видиш, че отдавна съм минал 3 пъти по 18 и скоро ще мина 3 пъти по 20.
    1. Аз не мечтая за обща стратегия, тя трябва да е задължителна имайки предвид с какви цели бе създаден ЕС, именно за това се пледира в цитираната от мен статия. И мисля, че в самата философия на създаването му изобщо не влиза и мисъл всеки да се спасява поединично. Защото, ако беше така, просто днес в 21 век не би имало ЕС, а може би Съветски съюз от Атлантика до Владивосток. И ЕС няма нищо общо с "НАШИЯ" избор НА КОГО да продадем електроразпределителните дружества, да не говорим за БТК, за фармациите и т.н. Хайде досети се и познай до три защо "НАШИЯ" избор беше такъв.
    2. Аз много точно съм посочил в поста си кое е подтикнало чехите да се свържат с тръба за газ и с Норвегия и ще го повторя - защото многократно са сърбали попарата на руснаците и са си направили изводите. Не тълкувай едностранчиво хубавата английска поговорка.
    3. Темата "*****" няма как да не е дразнител не само за мен, а и за всеки Българин. Защо - е въпрос на друга тема. Да, всеки си следва интереса, но малцина го налагат силово на другите. А по каква логика например България купува природния газ по 440 USD за 1000 куб.м ОТ ***** питай Р.Овч. като се върне от бразилските плажове. ТОЙ ЗНАЕ.

    Допълнение:Току като приключих поста си попаднах на написаното в този блог: "Голод, холод и большая благодарность"
    http://templar.blog.bg/viewpost.php?id=276249. Цитирам го не само заради съдържанието му, а най-вече за забележката под линия, която цитирам дословно:
    * На пленум на БСП през 2004г. Румен Овчаров официално и сериозно беше предложил предизборният лозунг на БСП да бъде "Няма да ви излъжем трети път"


  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #41

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Не те разбирам stekyman, добре, в хубавата зряла възраст си, а още не си се разделил с идеологиите. Времето не е същото. Сега като гледам, само на Буш-младши му се привиждат "империи на злото", ту Ирак, ту Иран, ту некой-друг. Ама и той вече си отива. Не е време за идеологии. Ето ти още една гатанка от нашето ежедневие: защо мислиш нашите десни партии (СДС , Костов, Софиянски, Б.Б., "царя" и т.н., на някои от които очевидно симпатизираш) не се обединят и да "смелят от бой", образно казано Сергейчо. Нали имат кажи-речи обща идеология. Да, да, ама не, както казваше още един виден демократ, едва ли си го забравил Петко Бочаров. Не става защото представляват РАЗЛИЧНИ ИКОНОМИЧЕСКИ ИНТЕРЕСИ, а идеологическите лафове са за наивните. Това е верния отговор, печелиш снимка пред разветия флаг на "обединена" Европа. Същото е и там, в Европа имам предвид. Защо според теб Германия драпа със зъби и нокти да построят Nord Stream, а не си вземат всичкия газ от братска Норвегия или Англия, или Холандия. Може би защото Меркел е тайно влюбена в *****, както намеква "видния експерт и блогописец", когото цитираш (това е моята интерпретация на прочетеното . Това обаче е грешен отговор. Верният отново е икономическа изгода. И като стана дума за това, защо купуваме природния газ на тази цена, отговора е много прост, защото няма от къде да го купим по-евтино.
    А моя въпрос, който така деликатно отбягваш беше, защо им е на руснаците да спонсорират в буквалния смисъл един режим (на Юшченко), който е откровено проамерикански. Те си имат кого да спонсорират, например Лукашенко. Та спора за газа идва от там, защо да хранят Юшченко, а той да им плюе на лицето? Ако можеш отговори, ще се радвам да знам.
    Не те разбрах и с това
    И ЕС няма нищо общо с "НАШИЯ" избор НА КОГО да продадем електроразпределителните дружества, да не говорим за БТК, за фармациите и т.н. Хайде досети се и познай до три защо "НАШИЯ" избор беше такъв.
    Кои "НАШИ" имаш предвид, за мен е очевидно, че не са мои, защото са купени все от видни европейски фирми.
    И какво не ти харесва в тълкуванието ми. Ти когато купуваш нещо и има двама (или повече) продавачи предлагащи стоката, да не би да избираш най-скъпото, защото си голям почитател на английските пословици. Ако знаеш нещо конкректно за това което ***** е направила на Чехия, кажи да го знаем и ние (понеже от там тръгна приказката)
    Ако имаш повече информация за това, къде почива Румен Овчаров или Румен Петков, или Стефан Софиянски, или Костов, или Надето, или Доган, или "царя", или бат`Бойко или някой друг от политическия елит - пиши, ще е интересно.
    .... сега като го препрочитам виждам, че на места се е получило малко закачливо. Не го вземай навътре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Lazy Dog имам един малко страничен въпрос. Подлагаш ли на някакви съмнения източниците от които черпиш информация и им се доверяваш?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #43

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Lazy Dog имам един малко страничен въпрос. Подлагаш ли на някакви съмнения източниците от които черпиш информация и им се доверяваш?
    Какво конкретно имаш предвид? Дали Меркел е любовница на *****, това очевидно го казах иронично... ако имаш нико друго предвид кажи

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #44

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Жалко, че не ме разбираш, Lazy Dog, жалко, че не можеш да ме разбереш, а може би и не искаш да ме разбереш поради собствената си идеология, а може би и просто от нежелание... Не се обиждам, защото ми се струва, че и някои други неща не си разбрал. Например коя е както ти се изразяваш видната европейска фирма, която купи БТК...Или пък какво руснаците са направили на чехите... Е, няма как да го знаеш, по времето на Пражката пролет, аз бях на 17, а ти си бил на 6 годинки (ако е вярно инфото в профила ти). Но сега ползваш Интернет - потърси информация, поограмоти се, може и да рзбереш... А що се отнася до Р.Овч. ето:
    Информация във в. "Труд", 12 януари: Според слухове в парламентарната група на БСП бившият министър на икономиката Румен Овчаров, който е и сред най-запознатите с газовия договор, е на почивка в Бразилия и ще бъде в парламента на 14 януари, когато трябваше да е първият работен ден на депутатите.
    "Овчаров празнуваше Нова година в Рио де Жанейро, на плажа Копакабана. Каза ни, че газовата криза не го интересува, защото не е министър на енергетиката", обясниха депутати от левицата.Информация във в. "Класа", 12 януари
    За другите, за които питаш мен - потърси сам, аз не знам.
    Наистина ти е закачлив поста. Не малко, а доста, че на моменти и много - чак до подигравателно хаплив. Но не го вземам на вътре. Аз съм търпелив, доста. Но не безкрайно.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #45

    Re: Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)

    Абе не ви знам какво си мислите, ама с оглед на последното развитие на нещата, май нас никой не ни бръсне за слива!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Забраняват чалгата във фейсбук до края на
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-11, 15:22
  2. Продавам климатик втора употреба(на част
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 19:51
  3. Отговори: 1
    Последно: 21-03-11, 17:03
  4. Отговори: 4
    Последно: 21-05-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе