Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 140

Тегленето на филми от интернет става престъпление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #121

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление





    И така, представете си 2018 г. Обикновено софийско жилище.

    - Тате, може ли да смъкна от сметката ни 99 долара? Трябва да купя една книга.

    - Така ли? Коя книга?

    - Ами, на тоя… Вазов. “Под игото”.

    - Че защо ще я купуваш? Имаме я.

    - Супер! В кой файл е?

    - Какъв файл? Ей я на рафта, третата отляво.

    - Пфу! Та тя е на хартия!

    - И какво от това? На твоята възраст четох от нея.

    - На твоята възраст, значи. Че тук няма търсене! Как да си намеря нужните ми цитати, а? И аудио-съпровод няма. Нито анимирани картинки. Тъп текст, не може даже шрифта му да смениш. Луд ли си? На училище ще ме скъсат от подигравки. Чети си я ти!

    - Добре де, ето ти я тук на DVD. Преди петнайсетина години го купих…

    - Какво?! DVD?! И с какво ще я разчета тая антика, според теб? Че тя е за музея на технологиите. Още малко и на перфолента ще ми го предложиш тоя Вазов!

    - Като си толкова умен, защо не потърсиш в мрежата и не си я смъкнеш безплатно?

    - Да смъкна безплатно книга?!

    - Естествено. На Вазов авторските права са изтекли отдавна. Все ще да се търкаля някъде.

    - Тате, абе ти…? Като ти си бил малък, в началото на века, може и да е можело да смъкнеш всичко безплатно. Не си ли чул, че вече от пет години авторските права върху книгите са продадени за вечни времена на Американската асоциация на книгоиздателите? Или искаш и мен да напъхат в затвора доживотно като ония от сектата за свобода на информацията?

    - Че Вазов е българин! Какво общо имат тук американските издатели?

    - На кой му пука? Ти случайно да не си антиглобалист, а?

    - А, не, не, разбира се!… Виж, сине, грехота е почти сто долара да дадем за някакъв файл. Защо не помолиш някой съученик да ти го даде, да го прочетеш? Все някой ще го има. После пък ти ще му дадеш някой твой.

    - Да, бе! И като ми дадат техния Вазов, къде ще го чета?

    - Как къде? Те тяхното си копие у тях си, ти тук, на компютъра…

    - Абе ти си съвсем изостанал. Книга може да се чете само на този компютър, от който е купена. Пък и поляризацията ще е различна… Накратко, тате, давай парите. Ще си купя нормална книга.

    - Добре де, ето ти еднократна парола за теглене на 99 долара от сметката ни. По наше време това бяха бая пари…

    - Платих я. Thanks.

    - Дай и аз да я видя тая книга… Какви са тия картинки? В оригинала нещо май ги нямаше.

    - Реклами, как какви. Без тях книжката струва 699 долара.

    Екранът пъстрееше от мигащи обяви: “Дърводелски услуги – Марко и син”. “Истинските юнаци ползват нашите хранителни добавки!”. “Рекламна служба `Метоха` – моментална известност навсякъде!”. “Кредити изгодно, ниски лихви”. “RADA-LESSONS – всичко, на което може да ви научи разкрепостена млада учителка!”…

    - А текста защо го няма? Трябва да се изчака да изчезнат рекламите ли?

    - Ти от Луната ли си паднал? Има да си чааааакаш… Текстът трябва да се чете през поляризационни очила. Без тях се виждат само рекламите.

    - Това пък от кой зор?!

    - Как от кой? За да не може книгата да се чете незаконно, естествено. Купил съм си аз примерно книгата, платил съм си, а пък някой стои зад мен и я чете над рамото ми, без да си плаща – как я виждаш тая…

    - Пълни глупости. Ако и аз си сложа очила?

    - Голям смешник си. Текстът се вижда само през моите очила. Твоите ще имат друг код на поляризацията.

    - Добре де, дай ми твоите, да я видя тая книга…

    - Как ще я видиш? Нали очилата няма да ти разпознаят ретината. Ще видиш само съобщение, че си сложил чужди очила… Тате, стига си ми пречил с твоите глупости! Трябва бързо да чета, докато не е изтекъл лицензът на книгата. Иначе, ако не искам да се самоунищожи, трябва да доплащам за свръхвреме. Не ми пречи, чета…

    … След 2 часа:

    - Уфф. Привърших я най-сетне.

    - Какво? За два часа си изчел “Под игото”?

    - Естествено. И за един щях да го прочета, ако не бяха рекламните паузи.

    - Тая не я вярвам. Я ми кажи, кой е Заманов?

    - Кой?!

    - Яснооо. Кой е тогава Боримечката?… Кириак Стефчов?… Чорбаджи Марко поне?!…

    - Откъде да знам бе, тате! Четох Home Edition. Там е само това, дето Огнянов и Рада се харесаха, и после башибозуците ги убиха. За останалото трябва да се купува Professional, или може би даже Enterprise Edition. Всичките ни пари няма да стигнат…

    - Уфф… Ум не ми побира накъде е тръгнал тоя свят!

    - Тръгнал ли?! Стигнал е вече! Тръгнал е бил по твое време, тогава е можело да го спрете…

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #122

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    съвсем адекватно споменаваш и магнета. е те ТАМ вече искам да видя каква изобретателност трябва да проявиш, за да спреш разпространението на обикновена поредица от символи... а ако е написана отзад напред? а ако е в текстово файлче в архив?
    Това наистина не е проблем, магнет линка ще се получи! Но е добре да се знае, че отдавна (поне 2 години мисля), е по силите дори на провинциален доставчик да прави realtime справка на трафика по протоколи и съответно да го шейпва. Признавам си, доста е впечатляващо - графиката за трафика на даден потребител беше нещо подобно (не можах да намеря друго подобно, само за нагледност я посочвам!):

    Като различните цветове означаваха раличния трафик - http, ftp, torrent и т.н. Даваше дори и инфо за хакерски атаки от юзъри в мрежата им към други юзъри... Абе тогава ми беше забавно, но сега, като си представя, че има и по-мощен хардуер... Мога по-късно да посоча модела, чиито интерфейс гледах...

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #123

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    estqwerty никъде не съм казал ,че трябва да "пиратстваме" ,но ти сам го казваш ,че и сегашното законодателство е пределно ясно по въпроса. Налагането на АСТА за мен е лоста , с който едни хора ,които печелят много "кинти" да печелят по-лесно още повече ""кинти" . Никой не ги спира и при сегашното законодателство да си търсят парите , НО трябва да ги търсят от потенциално неизвестни /собственици на тракери/ ,а и с възможности да отвърнат на "удара" субекти . Далеч по-лесно ще е да ни обявят всички по презумция за виновни и да си избират краен потребител ,който нито ще има сили ,нито финансови възможности да се защити.
    А за легалните варианти - къде в България са Нетфликс и другите подобни алтернативи/ако говорим за филми/ ?
    Принципа на тоягата и моркова ,колега ,за да не усетим "тоягата" ,нека да го има и "моркова".

    П.П. Малко е ,как да кажа... нагло , г-н Стефан Минчев да се явява голям поддръжник на АСТА /по ТВ7 днес/ -значи когато си направил първия милион не е било проблем да не спазваш авторски права ,но сега от позицията на "голям" продуцент и "правъдържател" си за.

    П.П.2 Много ми е интересно Профон и Булакт какви суми отчетоха и преведоха по сметки на изпълнителите ,след като цяло лято събираха от всеки хотел и скапано "капанче" по Черноморието такси ,както никога до сега?!?

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #124

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    П.П.2 Много ми е интересно Профон и Булакт какви суми отчетоха и преведоха по сметки на изпълнителите ,след като цяло лято събираха от всеки хотел и скапано "капанче" по Черноморието такси ,както никога до сега?!?
    всеки крадае , така ни научиха , сега ще е трудно да ни отучат

    иначе не АЗ не знам нито един сайт за легално съдържание в бг. с мнооооого мислене бтк имаха нещо което вървеше с адсл-а пак безплатно , така и не съм влизал.
    хем искат да си плащаме - хем няма къде ,смешници

  6. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #125

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    Една от промените в закона която ще се гласува до дни:
    „На страницата си в интернет Комисията създава, обновява и поддържа списък с интернет сайтове, за които е взето решение за филтриране и ограничаване на достъпа. Всички предприятия, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, са длъжни ежедневно да проверяват списъка, да филтрират и да ограничават достъпа от и към такива сайтове“.

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #126

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    Остава и някой мозък, дето е предложил такава промяна, да обясни технически точно как ще се филтрира такъв достъп.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #127

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    еми ето ти дупката - ежедневно. ежедневно е цяла вечност в интернет.

    как как ще филтрират? - нали казаха ще се забранява достъпа до определени днс-и , има го в филмчетата за сопа и пипа.
    за това стачкуваха и големите - не можеш да си играеш с днс сървърите - ке падне интернета.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #128

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    аз като говоря, че медийното затъмнение е голяма работа, вие не вярвате

    абе, какво става с АКТА?

    отговорът отпреди седмица, по-конкретно, 4 април:

    Парламентът отхвърли проекторешение............за оттегляне на България от АКТА....

    http://novo10.com/novina/parlamentyt...q-ot-akta/4644

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #129

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    миналия петък докато си слушах парламентарния контрол те си казаха бе - Ние не сме против акта , разбирай ще го приемат. ама с едно на ум да сме можели да си дърпаме - то отдавна го повтарят това
    те да приемат закона па после ще видим дали ще теглим или не.

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #130

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    У нас ACTA, Wista, DRisla и други плейбои не важат! Да се крадне си е национална черта и законите на гравитацията тук не важат. Честния тук е някаква духалка от техномагазините... ама пък и сравнявайки стандарта с богоизбраните в Европата, то сме си прави! Интелектуална собственост...то пари няма, а ние да бъдем по-велики от Папата! То пък и един избор на нашенския пазар...ум да ти зайде! Добре че е интернета, та белким нещо да се захванеш...иначе простотия...

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #131

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    Надявам се от ГЕРБ да се осъзнаят навреме и да не го приемат. Избори се задават, а голяма част от техния електорат ще бъде засегната.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #132

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    аз продължавам да не мога да персонифицирам "електората на герб"... нови млади сини!? бизнесмени от средната класа!? бабички с месиански мокри сънища!? много ми е хикс събирателния образ на герб-електоралната единица!

  16. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #133

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    От Магаданския институт за развитие на обществата, разтълкуваха абревиатурата ГЕРБ = Горко Електората Република България.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #134

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    аз продължавам да не мога да персонифицирам "електората на герб"... нови млади сини!? бизнесмени от средната класа!? бабички с месиански мокри сънища!? много ми е хикс събирателния образ на герб-електоралната единица!
    Матр'яла е разнообразен, не може да се отрече.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #135

    Re:Тегленето на филми от интернет става престъпление

    "Осъдиха YouTube за нарушени авторски права"

    Google вече няма да могат да си измиват ръцете, че "потребителите" са отговорни
    Немската агенция за събиране на отчисления за авторски права GEMA спечели съдебно дело срещу YouTube, принуждавайки Google да поеме отговорността за всички файлове, качени в Интернет от потребителите.....

    целият текст тук: http://www.webcafe.bg/id_1822728174_...mpaign=webcafe

    явор колев е получил множествен оргазъм

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Близането на сладолед става сексуално престъпление
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 13-10-11, 10:14
  2. DVD Pioneer мнения става ли за divx филми
    От skalata6290 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 22
    Последно: 07-11-07, 18:44
  3. Отговори: 15
    Последно: 17-05-06, 21:11
  4. Отговори: 8
    Последно: 27-12-05, 15:50
  5. Отговори: 11
    Последно: 11-01-05, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе