Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63

Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Пореден нахапан... Вече мъртъв!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Пореден нахапан... Вече мъртъв!

    88-годишният проф. Ботьо Тачков е в болница с опасност за живота, след като е бил нападнат от глутница кучета
    в столичния квартал "Малинова долина", съобщиха от пресцентъра на МВР.

    По първоначална информация инцидентът с 88-годишния мъж, за който се предполагаше, че е преподавател в Американския колеж, се е случил около 17ч. От пресслужбата на учебното заведение обаче заявиха, пострадалият не е техен служител. Въпреки това те отсякоха, че много пъти са депозирали писма за разрешаване на казуса с бездомните кучета в района до отговорните институции.

    Mежду 15 и 20 кучета са нападнали мъжа и са го съборили на земята.
    Благодарение на бързата реакция на полицаите от Седмо РПУ, преподавателят не е бил убит на място от глутницата.
    Пръв на пострадалия помогнал пазач на бетонов възел в съседство,
    поясниха за BNews от пресцентъра на СДВР. Човекът видял страшната гледка и безстрашно се хвърлил да разтървава от озверелите кучета възрастния мъж. Случайни очевидци звъннали на тел. 112 и на място пристигнали линейка и екип на столичната полиция.
    След намесата и на полицаите от 7-мо РПУ, служители на реда подали сигнал в ОП"Екоравновесие" за последващи действия срещу групата улични псета.
    "Хората от кв."Малинова долина" хранят цяла глутница кучета със сурови кокали."
    Така коментира трагичния инцидент столичният кмет Йорданка Фандъкова. Според нея е недопустимо гражданите да се държат толкова безотговорно, и тя ще настоява да бъдат въведени глоби за хора, които не спазват общинската наредба за отглеждане на животни, като хранят помияри, без на практика да носят отговорност за тях.

    От общината уточниха още, че веднага след сигнала на полицаите в сряда вечерта, на място е пристигнал шефът на ОП "Екоравновесие" Манол Нейков.

    Оказало се, че живущи от квартала са скрили някои от уличните кучета, за да ги спасят от отвеждане в приют. Въпреки това рано тази сутрин екипите на „Екоравновесие” са успели да задържат водача на глутницата.

    Фандъкова е категорична, че е крайно време СОС да приеме програма за овладяване на популацията на бездомните кучета, която предишният съвет остави да отлежава. Заедно с нея трябва да се одобри и наредба, в която да има глоби за хората, които хранят помиярите без да са ги осиновили.
    Глобата за агресивно куче е от 1000 до 2000 лева, но тя важи само за домашните любимци, така че в този случай няма как да бъде наложена.
    Нахапаният от кучета, който е с българско и американско гражданство, е в критично състояние,
    съобщиха от пресцентъра на Военномедицинска академия. Възрастният мъж е настанен в Клиниката по реанимация, анестезиология и интензивно лечение /КАРИЛ/ на ВМА.
    Пациентът е в изключително тежко състояние, в безсъзнание и на изкуствена вентилация, с множество разкъсно-контузни рани и фрактури по главата, лицето, ръцете и краката.
    По време на инцидента е претърпял голяма кръвозагуба, а в резултат на тежкия шок е получил и тежка сърдечна криза.
    Лекарите се борят за живота му, а към 16:20ч. промяна в състоянието му няма,
    съобщиха за BNews от пресцентъра на ВМА.

    Професор Ботьо Тачков е един от най-известните българи в САЩ. Роден е в Перник и завършва "Икономика" в Софийския университет. Емигрира в САЩ през 1962 г., подгонен от комунистическите служби, на които отказва да сътрудничи.
    В Америка става научен сътрудник в Колумбийски университет и прави докторат. В 1968 г. започва кариера на “Уолстрийт”, където става президент на инвестиционна банка. Работи в Министерството на външните работи на САЩ, в Световната банка, в ООН като икономически съветник на правителството на Индонезия, преподавателска дейност в американски и германски университети.



    http://www.bnews.bg/article-46984

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    хайде, защитниците, коментари, това-онова?

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Най-добре би било цялата всички защитници да си приберат бездомните кучета като си ги обичат толкова много по къщите ....но пък едва ли някой от тях чак толкова ги обича

  5. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #4

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    @FearMe
    То такава новина не сме я коментирали веднъж или дваж(нахапани деца и бабички), така че пак правим буря в чаша вода. До колкото си спомням, се стигаше до заключението че Екоравновесие взема пари и нищо не прави. За койли път?
    @Stenly
    Ако нарека един Администратор(Stenly) и друг такъв СГАН прося ли си куршума в аватара или всичко е ОК?
    Просто питам предварително, защото и двамата до момента са противници на бездомните кучета и мисля и на бездомните котки в една тема неколко месеца по-рано?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    sad sack ....извинявай ...малко пресилено го казах и всичко е ОК разбира се. Една моя позната, жена на средна възраст след като се разведе нещо прещрака и почна да мъкне в апартамента си котки ... няколко пъти малкото и останали приятели и мрънкахме да се осъзнае ....скоро ми се наложи да я посетя ....ми, не можах да вляза в остатъците от апартамент ...то нямаше ненадран тапет или мебел ...а миризмата беше .... съжалявам, но такива хора според мен са психично болни и мястото им е в лечебно заведение.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    хайде, защитниците, коментари, това-онова?
    Няма ги болните мозъци, защото момента не е подходящ да лаят. Ще мине месец, два и пак ще изплуват с ненормалните си идеи.


    Цитат Първоначално публикувано от sad sack
    @FearMe
    То такава новина не сме я коментирали веднъж или дваж(нахапани деца и бабички), така че пак правим буря в чаша вода. До колкото си спомням, се стигаше до заключението че Екоравновесие взема пари и нищо не прави. За койли път?
    @Stenly
    Ако нарека един Администратор(Stenly) и друг такъв СГАН прося ли си куршума в аватара или всичко е ОК?
    Просто питам предварително, защото и двамата до момента са противници на бездомните кучета и мисля и на бездомните котки в една тема неколко месеца по-рано?
    Тази новина ще бъде коментирана още много пъти, докато се вземе нормално управленско решение.
    Изродията с кастрация, хранене и пускане е ясно, че не върши работа. Ясно е и какво трябва да се направи - прибиране, 48 часа за осиновяване, ако не се получи - евтанзия. Когато се приемат подобни мерки, хем парите няма да се губят като сега, хем зверовете ще изчезнат.

    На втория въпрос:
    Ако наречеш администратор с обидно име, да, ще си понесеш съответното наказание. Ако го направиш пак - ще бъдеш помолен да напуснеш.
    Това не пречи да наричаш хора, които застрашават живота ти с болните си мисли - сган. Не мисля, че Stenly или който и да е друг оказва пряко влияние на качеството на живота ти , нали? А аз твърдя, че хората, отричащи крутите мерки срещу кучетата в тази държава го правят спрямо мен.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Най-добре би било цялата всички защитници да си приберат бездомните кучета като си ги обичат толкова много по къщите ....но пък едва ли някой от тях чак толкова ги обича
    Какво да коментираме? Един лош инцидент, който не е рядкост и за съжаление ще продължат подобни.
    Трябва ли това да е причина за напрежение и разправии между защитници на бездомни животни и останалите?
    Значи ли това, че е време да се избият всички животни по улиците?

    Инциденти се случват постоянно. Хора биват гонени и хапани от кучета, мравки, медузи... и от други хора. Дай всички да ги избием, че да сме спокойни.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Трябва ли това да е причина за напрежение и разправии между защитници на бездомни животни и останалите?
    Значи ли това, че е време да се избият всички животни по улиците?
    Естествено че не е причина за напрежение между хората. Просто една от последните възможности държавата да си свърши работата и да осигури безопасност и чистота на гражданите си. Не че ще се вземе смислено и радикално решение, но моментът назрява и скоро очаквам хората самосиндикално да започнат да прочистват градовете...

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Значи ли това, че е време да се избият всички животни по улиците?
    Разбира се!! Самата дума улица не се вързва с животно. Мястото на животните не е по улиците, а в резерватите. Изключително странен въпрос от моя гледна точка.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Инциденти се случват постоянно. Хора биват гонени и хапани от кучета..........
    Ти си начетен човек. Ще съм ти благодарен да ми посочиш линк, в който се споменава информация, поддържаща това ти изказване, с произход - нормална европейска държава. Ако... не откриеш такава, моля, придържай се към истината и замени "Хора биват гонени и хапани" с "Българи биват гонени и хапани".
    Оттук обмисли полученото и си направи сам за себе си извода - Българина човек ли е или не е?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Не вярвам да има някой, дори и върл защитник на животните, който да не е за това по улиците да не скитат бездомни животни. Въпроса е как ще се реши проблема.
    Ясно е, че има как да стане по "хуманен" път. Ясно е и че пари има. Пак опираме до това, че някой не си върши работата /умишлено/.

    ПП. Бездомни кучета има и по Европа. Сигурен съм, че и инциденти се случат и там.
    Въпроса е, че са успели да сведят броя им до някакви разумни граници, което искаме да направим и ние.
    Просто това няма това да се случи чрез избиването им. Както не се е случило и в другите държави.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Въпроса е как ще се реши проблема.
    Ясно е, че има как да стане по "хуманен" път. Ясно е и че пари има.
    Значи... за теб има как, за мен няма. Над 10 години решението беше в ръцете на твоята група, която смята, че проблема може да се реши по хуманен път. Според мен... не се реши.
    Справедливо е, сега топката да бъде прехвърлена в ръцете на другата група, която иска проблемът да бъде решен без да обмисля хуманността на решението. Не мисля, че има страна в Европа, която да е решила проблема по хуманен път. По едно или друго време, тварите по улиците са били изтребени. Просто преди години, когато това е било правено, хората не са били толкова... "възвишени".

    По отношение на мнението ти, че пари има. Откъде са тези пари бре lazarus18? Дали не са и от моя джоб, и от джоба на други, които не държат на хуманния развой? Дали да направим един референдум как да се реши проблема и да следваме резултатите от него???

    Аз съм ухапан зверски по крака преди години. Детето ми има страхова психоза от кучета, жена ми също. И вечно се явява някой заблуден юнак, който да ми говори за хуманност. Без да се обиждаш... заврете си хуманността да не казвам къде.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Много ясно, че не се решава защото няма воля. В момента се изливат пари - от Европа, фондации и малка част от нашите пари - във няколко организации. Те ги харчат, кучетата си стоят почти същия брой, бизнеса върви и занапред пак ще върви. какъв им е интереса да решат проблема и да се лишат от няколко милиона годишно?
    Защо мислиш, че като се дадат тия същите пари на други фирми, които ще почнат да избиват наред, ще се реши проблема? Нима те ще имат интерес да им приключи бизнеса за година?
    Проблема с кучетата е породен от човека, нерешаването му също. Агресивността им също е провокирана от хората. Защо трябва тези животни да плащат за нашите грешки с безконтролното им изтребване? И кои сме ние, че да казваме кои да живее и как да умре?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    lazaru18, ти хлебарките в дома си изтребваш ли ги?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #13

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Кучетата без стопанин трябва да се избиват.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Защо трябва тези животни да плащат за нашите грешки с безконтролното им изтребване? И кои сме ние, че да казваме кои да живее и как да умре?
    Пак странни за мен въпроси.
    1. Защото са животни. Куччета, крави, пилета - всички плащат заради факта, че имаме повечко интелект от тях!
    Едно пиле, една крава се отглежда за да те нахрани. Едно куче /странно изчадие, селектирано от МЕН, ЧОВЕКА/ е създадено за работа, удоволствие. В момента, в който стане непотребно / вредно е напълно в духа на пилетата / кравите да бъде заличено.
    Съжалявам, дразнеща е псевдо позицията ти. Животните са животни. Ползват се, така че от тях да има полза. Когато няма - няма нужда от тях. А когато са във вреда - повсеместно се унищожават.
    Единственото изключение са кучешките изроди по улиците на градовете и хора като теб се пенят за специален статут конкретно за тях.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Сигурно това, което ще напиша ще ядоса защитниците на животните, но мисля, че е неоспоримо.
    За да се развива безконтролно даден вид има няколко условия:
    1. Да има достатъчно храна
    2. Да няма врагове в средата, която обитава.
    3. Да не е част от хранителната верига на по-висшите видове.
    За съжаление за кучетата в в момента и трите ограничаващи условия не са налице и резултата е очевиден.
    Видя се през годините, че така наречените "хуманни методи" не дават желания резултат. Значи е време да се потърси решение в нарушаване на едно или повече от горните условия. И като гледам работата май опира до второто.
    Ще се наложи да се намали ударно и "нехуманно" популацията и то едновременно в национален мащаб и после с драконовски, но хуманни мерки тя да се удържа в поносимите граници.
    Днес чух едно много смислено предложение - за всяко занесено куче в центровете за обработка, приносителя да получава някакво символично възнаграждение - например 5 или 10лв. Това според мен ще действа доста по-ефикасно от организираните хайки на "Екоравновесие".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Paul Walker мъртъв
    От fXOrange във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 04-12-13, 12:55
  2. Убиват граничарски кучета!
    От Леголас във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-04, 22:42
  3. За и против уличните полицаи (катажиите)
    От EX-DJ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 48
    Последно: 05-07-03, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе