Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63

Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Пореден нахапан... Вече мъртъв!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    сутринта по тв един предложи именно подхода "10 лева", но тогава парите няма да отиват при когото трябва

    конят е приятел на човека, нали?
    аз ям конско, при това с огромно удоволствие

    кучето е приятел на човека, нали?
    в далечният изток си е в менюто на общо основание с пилето, примерно

    някой гледал ли е заек за домашен любимец? невероятно интелигентно животно, поддаващо се на дресировка и страшно любвеобилно
    ... и е много вкусен

    и в предната "кучешка" тема, и в сегашната, призовавам само за едно:
    отърсете се от предразсъдъците, които формират несъзнателно лицемерие и когато заемете позиция, нека тя бъде общовалидна, а не с условности "както ми отърва"

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Днес чух едно много смислено предложение - за всяко занесено куче в центровете за обработка, приносителя да получава някакво символично възнаграждение - например 5 или 10лв. Това според мен ще действа доста по-ефикасно от организираните хайки на "Екоравновесие".
    Ако това е смислено предложение направо ме е страх за човешкия род и накъде се е засилил.

    Със сигурност две от условията са налице.
    1. Ако нямаше достатъчно храна за кучетата нямаше да ги има.
    2. Врагове също имат - например автомобилите.
    3. Нищо чудно доста кучета да влизат в менюто на някои хора,. Знайно или незнайно.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #18

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Напълно съм съгласен с КрИс.
    Кучетата даже са по-безполезни от другите животни.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    последно и спирам за днес

    когато мечка (защитено животно) нападне (не изяде, а нападне) човек, бива обявена за стръвница и отстреляна

    когато куче яде (не нападне, а яде) човек, то бива психоанализирано и социализирано

    приятна вечер

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Куца ти логиката обаче.
    Когато куче или кавото там животно, включително човек, нападне/убие някой, срещу него СЕ взимат мерки и никой не го успорва.
    Обаче никой не иска защото една мечка нападне/изяде човек да се затрият всички мечки в цяла България.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Куца ти логиката обаче.
    Когато куче или кавото там животно, включително човек, нападне/убие някой, срещу него СЕ взимат мерки и никой не го успорва.
    Обаче никой не иска защото една мечка нападне/изяде човек да се затрият всички мечки в цяла България.
    Според мен твоята куца. Човека и мечката обитават различни места. Когато човек отива в гората и знае че има мечки си поема риска. Гората е за мечките! Човека и уличните кучета обитават градовете. А градовете са за хората.
    "A la guerre comme a la guerre!"
    И с предишния ти пост не мога да се съглася: Храна за кучетата в градовете има в изобилие. Те не нападат хората за да ги ядат, а да защитят "своята територия", тази, която ние обитаваме. Същото е и с колите. Хората не гонят с колите си кучетата по улиците за да ги избиват. Кучетата поради глупост или агресия скачат под тях. Аз по вратата на колата си имам драскотини от кучешки нокти. Кучето просто нападна колата! А ако бях без кола???
    Ще повторя: «A la guerre comme a la guerre!»

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #22

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Естествено че не е причина за напрежение между хората. Просто една от последните възможности държавата да си свърши работата и да осигури безопасност и чистота на гражданите си. Не че ще се вземе смислено и радикално решение, но моментът назрява и скоро очаквам хората самосиндикално да започнат да прочистват градовете...
    Да ти кажа честно чувал съм че твоите очаквания вече са се сбъдвали след неколкократни настоятелни опити общината да вземе нещата присърце. На този етап мисля че това не е масова практика, но понякога идва момент в който човек просто не издържа и е склонен да прави глупости в своето отчаяние.

    Дори и на мен миналата година ми се случи да попадна в таква ситуация, разхождайки бебето с бубуто. Бубуто е пластмасово и създава много шум, който може би е станало причина едно спящо куче пред едно заведение да се озъби. Погледнах как всички хора в заведението станаха за да гледат сеир, но си мислех че ако това куче приближи бебето само с още пет сантиметра просто ще го хвана и ще ми счупя връта. Разбира се обмислих варианта че може и да не успея и предположих, че ще имам около три дни преди да ме хванат и тикнат в пандиза за окраса на Софийските дървета.

    Това е изблик на ярост, което си е смъртен грях, но все пак кучетата са умни животни и самото куче легна и започна да скимти. Казах му "Благодаря ти приятельо!" и продължих да създавам шум с бубуто.


    Проблема според мен идва от там, че нито кучетата са виновни, нито обикновенните хора, които се разхождат на улицата, но до този момент фокуса е върху самите кучета и постадалите хора, а не върху проблема.

    Може и да не съм прав, но един анализ на новините показва че проблема най-вероятно е изкуствено създаден и най-вероятно съвсем изкуствено се поддържа, което не е добре нито за кучетата нито за хората.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Да ти кажа честно чувал съм че твоите очаквания вече са се сбъдвали след неколкократни настоятелни опити общината да вземе нещата присърце. На този етап мисля че това не е масова практика, но понякога идва момент в който човек просто не издържа и е склонен да прави глупости в своето отчаяние.
    ............................

    Проблема според мен идва от там, че нито кучетата са виновни, нито обикновенните хора, които се разхождат на улицата, но до този момент фокуса е върху самите кучета и постадалите хора, а не върху проблема.

    Може и да не съм прав, но един анализ на новините показва че проблема най-вероятно е изкуствено създаден и най-вероятно съвсем изкуствено се поддържа, което не е добре нито за кучетата нито за хората.
    Проблема е повече от ясен и мисля, че го формулирах по-горе. Но пак ще го повторя и дано има достатъчно умни хора да го разберат и да спрат да говорят и вършат глупости:
    Града е местообитание на хората! В него няма място за глутници бездомни кучета - било то кастрирани, скопени, стерилизирани и т.н. Приказката, че те не са агресивни важи за отделни индивиди. Когато те станат много се организират в глутници и там важат други правила!
    Решението е болезнено, но единствено ефективно: Рязко и едновременно за цялата страна намаляване на популацията до 10-15% от сегашната бройка и строги мерки за удържането и в тези граници!

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    аз така и не разбрах любителите на скитащите кучета тровят ли си хлебарките вкъщи...

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #25

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Ако има любители на скитащи кучета да кажат.
    Аз като защитник на животните си унищожавам хлебарките. Ако някога видя разум в очите им може би няма да го правя.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #26

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    А пък аз си карам колата без да убия нито едно насекомо.......
    6млн. лв. на г. за нещо ненужно а не е ли по-добре да нахраним бедни, сираци, бездомни и т.н.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #27

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Проблема е повече от ясен и мисля, че го формулирах по-горе. Но пак ще го повторя и дано има достатъчно умни хора да го разберат и да спрат да говорят и вършат глупости:
    [b]Града е местообитание на хората! В него няма място за глутници бездомни кучета - било то кастрирани, скопени, стерилизирани и т.н. Приказката, че те не са агресивни .
    Този проблем е съществувал преди много време и същото решение е измислено преди повече от1300г.
    "Убивайте бездомните кучета и плъховете."
    В съответствие с това Халифа Умар ибн Хатаб е издал заповед със същото съдържание към управителите на областите в халифата.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Този проблем е съществувал преди много време и същото решение е измислено преди повече от1300г.
    "Убивайте бездомните кучета и плъховете."
    В съответствие с това Халифа Умар ибн Хатаб е издал заповед със същото съдържание към управителите на областите в халифата.
    И сигурно не е сбъркал с тази си заповед! Винаги съм мислел, че хората от древността, макар и по-малко информирани са били по-мъдри от нас. Защото са имали повече време да мислят!

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #29

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Хубаво интервю с министър Мирослав Найденов имаше тази сутрин по bTV май.
    Започва да ми харесва позицията на държавата. Като че ли месията-слънце, самият Премиер се е заинтересувал от проблема и току виж нещата се задвижат.
    За пръв път чух от устата на държавник, че ако резултатите се потвърдят ще се иска директно разрешение от Европейската комисия за избиването на учличните кучета. Както и, че правителството е наясно, че психо природозащитници ще протестират яростно, но няма да се даде.
    Надявам се да не утихне всичко и всеки да забрави какво е казвал и обещавал.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re:Уличните кучета - лакмус за цивилизованост? Поредна жертва с опасност за живота!

    Гледах интервюто и на мен ми хареса! Той вметна и още нещо - "ще го направим, даже и да си понесем последиците".
    Но да не забравяме все пак че ББ е кучкар!
    //добавено
    Ето линк към конспекта на интервюто:
    http://www.dnes.bg/politika/2012/04/...kucheta.155894

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Paul Walker мъртъв
    От fXOrange във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 04-12-13, 12:55
  2. Убиват граничарски кучета!
    От Леголас във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-04, 22:42
  3. За и против уличните полицаи (катажиите)
    От EX-DJ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 48
    Последно: 05-07-03, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе