Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Веригите в схватка за българските „баш майстори”

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #16

    Re:Веригите в схватка за българските „баш майстори”

    Така и не разбрах точно как ги предпочиташ...да ги ядеш, да ги готвиш или да ги пасеш... Ако си ги купуваш от пазара е ясно защо си настроен така, но ако си ги гледаш или си ги купиш от другар, то сравнение между нашето и чуждоземското е немислимо... Нашето си е най...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Re:Веригите в схватка за българските „баш майстори”

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Така и не разбрах точно как ги предпочиташ...да ги ядеш, да ги готвиш или да ги пасеш... Ако си ги купуваш от пазара е ясно защо си настроен така, но ако си ги гледаш или си ги купиш от другар, то сравнение между нашето и чуждоземското е немислимо... Нашето си е най...
    Ами и на мен ми се ще нашето да е най....ама не е! Изял съм доста агнета и домашно гледани - (преди години дядо ми и баба ми гледаха по 14-20 овце и 3-4 кози) и такива от приятели и доста внесени отвън. Австралийските най-ми допадат - нямат почти никаква миризма на овца, стават изключително крехки и вкусни а така също и няма да видиш по-голямо агне от 10-13кг трупно тегло.

  4. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #18

    Re:Веригите в схватка за българските „баш майстори”

    Със сигурност си прав. Австралия е меката на агнетата. За тези 2 години през които се занимавах с животновъдство, най-голям зор имах при отглеждането именно на агнетата и овцете. Може би и затова ми се струваха толкова вкусни. Най-лесно ми бе с прасетата и конете. При животновъдството няма 8 часа, няма 12 часа, ами си е 24 часа работния ден и няма събота, няма неделя за почивка. Но не това тежи, за да се отглеждат животни, а скъпата храна ( фураж, люцерна,сено,овес и т.н.). Въпреки че стопанството си имаше над 30 декара площи, за посрещане на нуждите си, то се налагаше да се закупува допълнително и като сложиш чертата, то сметката не излиза. Веригите магазини искат да им предоставя стока за без пари, а да я продават както на тях им е добре. Накрая ти казват, че срока на годност е изтекъл и ти връщат стоката, а пък ти си трошиш главата. Може би затова вече на никой не му се занимава да е животновъд. Като прибавим и щурите изисквания на Евросъюза към отглеждането на животните, то става немислимо. Сега имам що-годе наблюдения на фирма "Джиев"-Костинброд, дето се занимава с пилци,кокошки,петли,яйца и човека разчита на износ. Малка част от продукцията му остава на нашия пазар. Ако бяхме нормална държава с добра платежноспособност на населението, то нямаше да има боклуци по веригите магазини и стоки с неясен произход и качество. Преглъщаш един-дваж пъти и нали е ефтинджос, то купуваш. И пак си трябва обикаляне по магазините, че стоката е една и съща, ама цената е различна. А сега вече и се лишаваме от доста неща, че семейния бюджет е една голяма дупка. Живот...и определено всичко си правя и върша сам, че нямам излишни парични единици, за да ги дам на майстор. Това е...направи си сам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 27-06-12, 11:17
  2. Отговори: 58
    Последно: 11-03-10, 12:34
  3. Българските радиа
    От nely във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 27-10-06, 21:03
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-05, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе