Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 122

Вчера ни напусна Първия човек стъпил на луната

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #91

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Ред е на мен си да слагам очилата Пропуснал съм Myths Въпреки това си остават съмнения за мен къде са правени снимките.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #92

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Не знам дали е стъпвал човек на Луната или не, най-вероятно е, но снимки с подобно ДОБРО качество за мен е невъзможно да са били направени по онова време, че и на Луната. Гледал съм филми снимано по онова време тук на земята и са с много по-ниско качество. А за цветни снимки на Луната по онова време за мен си пълен абсурд.....
    Има и нещо друго което също ми прави впечатление - снимката със скафандара от горния линк - астронавта е на добър фокус а фона зад него е в дефокус - нещо съвсем типично за кинаджийско заснемане с по съвременни обективи. Не вярвам да са носили подвижно киностудио на Луната

  4. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #93

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Да подкрепя Pat, прилагам снимки на русите през недалечната 1971 година за Марс : http://www.mentallandscape.com/C_CatalogMars.htm
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347129604[/time]_________________________________________________

    Между другото...по-горе се спомена за прах на луната. Та в тоя ред на мисли, бая си е изпотил краката астронавта Нийл, та да остави тази следа: http://solarsystem.nasa.gov/missions...9&MCode=Apollo

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #94

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Да факт е , че съвременните DSLR апарати с отделни обективи могат да направят това. Близкият обект на фокус, другото ... И на мен ми излгеждат прекалено детайлни.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #95

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Не знам дали е стъпвал човек на Луната или не, най-вероятно е, но снимки с подобно ДОБРО качество за мен е невъзможно да са били направени по онова време, че и на Луната. Гледал съм филми снимано по онова време тук на земята и са с много по-ниско качество. А за цветни снимки на Луната по онова време за мен си пълен абсурд.....
    Има и нещо друго което също ми прави впечатление - снимката със скафандара от горния линк - астронавта е на добър фокус а фона зад него е в дефокус - нещо съвсем типично за кинаджийско заснемане с по съвременни обективи. Не вярвам да са носили подвижно киностудио на Луната
    Разчитам, че четеш руски - не ми се превежда... Червеното са митовете, черното са обяснението на неверността им с използване на "доводи" от учебниците по физика...
    Были ли американцы на Луне?

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #96

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Разчитам, че четеш руски - не ми се превежда... Червеното са митовете, черното са обяснението на неверността им с използване на "доводи" от учебниците по физика...
    Были ли американцы на Луне?
    И затова, че камерата им е струвала на данъкоплатците В московских комиссионных магазинах в 70-е годы камера "Хассельблад" стоила тысяч пять рублей - цена легкового автомобиля, то господстващите над целия свят са все они остались на Луне. Перед отлетом с Луны астронавты выбрасывали из корабля все лишнее - и камеры в том числе.

    На едно място в руски форум намерих и следното: Я тоже господина ПЖ ВВ, или ВВ ПЖ черт знает... - Илья (2008.02.28 05:29)
    Конечно не летали, они с нас пример взяли, когда мы на мосфильме сфабриковали "полет в космос Гагарина". Ему после этого долго совесть покоя не давала, хотел всем рассказать правду о своем полете, за что и был устранен ГРУ

    Мисля да спра до тук. Интересно и поучително е, но не мисля, че лъжата е полезна някому.

    П.С. Сега се досещам и защо Японците не са засекли при снимките си изхвърлените вещи на американците - просто са зле откъм техника

    П.С.2 Хайде да мъча... От тук прочетох доста: http://forum-msk.org/material/kompromat/443873.html

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #97

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Така и така съвсем прецакахме темата отностно смърта на Нийл Армстронг. Знаете ли, че първият изкуствен спътник на земата е бил пуснат благодарение на провал? Когато братушките са правили опити за межуконтинентална балистична ракета със ядрено оръжие на борда така и не са успели да запазят купола на ракетата (съответно и ядреният заряд) цял докато навлиза във стратосферата. И на някой умник му е дошла идея да натрият носа на американците и пуснали "Спутник-1". От там пък американците се амбицирали и на другата година изстрелват "Експлорър-1".

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #98

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Каквито и доводи да се извадят срещу защитниците на конспирациите, те ще си цъкат с езици и ще твърдят, че такова животно нема. То не бяха радиации, температури, сега пък снимките били твърде детайлни...

  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #99

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    , но както каза stenly, нека Нийл почива в мир.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #100

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Има и нещо друго което също ми прави впечатление - снимката със скафандара от горния линк - астронавта е на добър фокус а фона зад него е в дефокус - нещо съвсем типично за кинаджийско заснемане с по съвременни обективи. Не вярвам да са носили подвижно киностудио на Луната
    Ами точно старите похвати на снимане са си използвали... Сегашните имат възможност на многоточков фокус а старите правеха снимки с фокус в една точка (една повърхност)- в случая е фокусиран космонавта! Вярно че е много детайлна снимката но то да изпратиш до там мисия и да снимаш с "смяна 8м" ли?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #101

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Сега се сетих, че и камерата на Curiosity е "само" 2 мегапиксела.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #102

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Ами точно старите похвати на снимане са си използвали... Сегашните имат възможност на многоточков фокус а старите правеха снимки с фокус в една точка (една повърхност)- в случая е фокусиран космонавта! Вярно че е много детайлна снимката но то да изпратиш до там мисия и да снимаш с "смяна 8м" ли?
    ivodivo, многоточковия фокус и фокусната равнина са 2 съвсем различни неща

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #103

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    Depth of field пък е съвсем 3-то.

    П.С. R.I.P moon-walkers

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #104

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    само да добавя, че снимките които съм постнал са точните и верни снимки дадени от наса. Сканирах ги от официалната и книга, която притежавам от осемдесет и първа. Реалното качеството и е малко по добро, като се има в предвид, че базата им е хартиена, скана ми, и зума, за да покажа отделни детайли от дадена снимка. За информация, това не са черти а разрезки в самият обектив, които трябва да са винаги пред това което е на самата снимка. Бялото не може да скрие един дефект.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #105

    Re:Вчера ни напусна Първия човек стъпил на лу

    То стана голям ама с това смятам да приключвам

    ivodivo - това е правено с апарат с многоточков фокус, на както виждаш фокуса е съвсем "плитък". Едното е функция на апарата (многоточковия фокус) а другото е характеристика на обектива - а такива обективи се използват за художествена фотография , а не за документално заснимане.
    [img width=800 height=450]http://pat.rutil.net/Forum/Clipboard02.jpg[/img]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вчера почина Джеф Ханеман от Slayer
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 06-05-13, 22:29
  2. Изпратете името си на Луната
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 05-05-08, 23:31
  3. Дъжд от пари валя вчера над магистрала Тракия
    От DarkRose във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 11-10-06, 20:04
  4. Задача 210/стара/ (на Луната)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 21-03-05, 21:08
  5. Снимки на Луната !!
    От travoltino във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-04, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе