Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 64

Поредната глупост в Българския IT-печат!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #1

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    В брой 20 на в.COMPUTERWORLD на първа страница виждам следното заглавие:

    "78% от ползвания софтуер в България е пиратски"

    Хи-хи, тези в коя България живеят? Значи пиратският софтуер през 1998 е 90%, 1999 - 80%, а сега ми изтърсили 78%! Това не може да бъде вярно изобщо. Най-малко в момента процента е 85-90%, господа, каквото и да пишете, за да угодите на некадърното правителство, едва ли много хора ще повярват на вашите измишльотини. Много ми е чудно как го изчислявате това?



    Като вземете общият брой на РС-тата в страната и ако има на него 51% лицензиран софт, значи РС го броите за легално.



    Втори начин - броите легалните и нелегални програми на всяко РС (на едно 56, на друго 189 тн...) и го изчислявате по програми?



    Трето ако има само 1 нелицензирана програма, го бройкате за "пиратка"!



    ... или като вземете така и сметнете на око, колко ни трябва за да не ни приемат за "пиратска" държава по света?



    Май е последното



    След това отварям на стр.4, за да видя продължението, а там комедията става пълна

    "Като алтернатива за скъпите програми Владислав Христозов от В&В препоръчва използването на безплатни, притежаващи също добри качества: Вместо Photoshop и Corel Draw например може да използвате Gimp, който беше разпространен в диска на априлския брий на сп.РС World"

    Ха-ха-ха (тук десетина минути съм паднал под масата от смях и не мога да се съвзема...

    Даммм, хитро господине, а вместо Windows, ще ползваме само BeOS, QNX или нещо по-просто като Linux или UNIX? А Вие, драги ми господин Владислав Христозов, не може ли да карате Трабант вместо Мерцедес?

    Читатели на форума, кажете си мнението, относно тази глупост, сътворена от "авторитетен вестник" като CW...



    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    theufobg@yahoo.com

    http://www.theoffspring.hit.bg

    http://www.theufo.net

    ICQ#94565641

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #2

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Не съм чел вестника и не мога да заема позиция по статията, затова само няколко коментара по текста на The_UFO:



    - навсякъде по света съществуват методики за оценка на трудно измерими практически величини, предполагам и в случая е ползвана някоя от тях. При интерес от твоя страна мога да ти предоставя материали по темата или поне ще ти кажа какво да прочетеш. При липса на противоположна на публикуваната информация, т.е. само на догадки, не могат да се отправят обвинения, насочени към достоверността на информацията. На твое място, The_UFO, не бих писал такива неща по две причини: първата - не разполагам с конкретна информация, а с догадки, втората - не разбирам нищо от статистика (доколкото знам още не си завършил училище, а "истинската" статистика се учи в университетите).



    - използването на пиратски софтуер за комерсиална цел (производство на някакъв комерсиален продукт) няма никакво оправдание. Щом се правят пари върху чужд труд - ще се плаща! Това има ли смисъл да го коментираме? Тук цената на продукта няма никакво значение, всеки си преценява какво моще да купи и какво му трябва да купи. Ниските доходи в България също не са оправдание, това не е проблем на производителя на софтуер, а наш проблем!



    - Ти The_UFO, какво предпочиташ: да караш лично закупен Trabant или да караш краден Mercedes на някой дебеловрат? Ами естествено, че ще предпочетеш Trabant, защото дебеловратия на втория ден ще ти направи главата мека! Къде къде е по-лесно и безопасно (за сега) да се открадне софтуер, нали?



    Помисли върху тези неща следващия път, преди да напишеш нещо подобно. В момента се опитваш да правиш някакви сензации, май...



    Променено от Valeri на 02/06/2001 15:52:45

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #3

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    И още две ОСОБЕНО ВАЖНИ неща:



    - Ако аз бях Admin на този форум щях да изтрия поста ти моментално само заради тази фраза: "...господа, каквото и да пишете, за да угодите на некадърното правителство..."! Ако имаш някакви политически симпатии или антипатии - отивай на площата и викай с цяло гърло каквото си поискаш, форумът на компютърен сайт не е за това, без значение дали си прав или не!



    - The_UFO споменава конкретни имена и би било коректно да уведомим господина и да чуем и другата страна! The_UFO е писал доста нападателно и смело, нека лично уведоми Г-н Владислав Христозов (или който е отговорен за статията) за отправеното предизвикателство. Ако не го направи, нека поне обясни какви са мотивите.



    P.S. Сега ще помоля Admin-а да не трие (в случай, че споделя мнението ми), че да прочетем и други мнения. Може да излезе нещо поучително от цялата тази "сензация" (с рязко увеличаване на посещаемостта на SetCom). Тъкмо отдавна не е ставало дума за отношението към пиратския софтуер.



    Променено от Valeri на 02/06/2001 16:11:19

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #4

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Аз се замислям за модератори във форума - а?



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    dominator@mail.bg

    ICQ#109217561

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #5

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Valeri, да прав си още не съм завършил училище, но това не ми пречи да разбирам (дори и много малко) от статистика. Ако ще тръгнат да правят проверки от BBSA (Bulgaria Bisnes Software Aliance) за нелегален софтуер, то поне да направят една проверка като хората, например да мобилизират 1/3 от полицията в страната, да вземат там разбирачите (хората който проверяват от BBSA) и да иззвземат компютри на поразия, това е решението на проблема. Тогава може би много хора ще се замислят за бъдещето си с пиратския сифтуер.

    "Ниските доходи в България също не са оправдание, това не е проблем на производителя на софтуер, а наш проблем!" - До колкото знам, в Щатите цените на Win9x,Me,NT тн. са съобразени със заплатата която получават там. Значи по-добре ще е всички да преминем към безплатен софтуер (говоря за всички които използват пиратски софтуер по света), например да си вземем само дистрибуции на Linux и да си теглим от нет-а безплатен софтуер. Тогава пък много софт-компании ще фалират. Не съм запознат напълно, но мисля че имаше такава клауза в закона - "Ако софт-а се използва с учебна цел и не се печели от него нищо, то тогава не се брои за нелегален" (това го казах с мои думи) Има ли нещо такова? И май проверки се правят само по фирми и по и-нет клубове.

    И за финал, не смятам това за "сензация", а просто наболял проблем...!



    P.S.: Dominator, ако искаш да кажеш нещо го кажи направо, това да се превръща в сапунен сериал!



    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    theufobg@yahoo.com

    http://www.theoffspring.hit.bg

    http://www.theufo.net

    ICQ#94565641

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #6

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Това че правителството е се е преборило с някой процент от пиратството си е напълно вярно.Ако щте проверките да са правени само по клубове и фирми в тях се намира доста голяма част от комповете в България.Всеки може да забележи че много от тях закупиха легален софтуер и игри.Това колкото и да не ти харесва UFO(и на мен не ми харесва) уби доста проценти от пиратвото.Съгласен съм че процентите не могат да бъдат изчислени по никакъв начин.При домашните PC-та пиратството е 101%,но като цяло процентите на пиратския софтуер паднаха малко или много зависи кой какво разбира под думите "малко" и "много".




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #7

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Valeri-аз пък не виждам кво толкова страшно и лошо е казал Ufo-наистина по малко нападателен начин,но те уверявам,че така мислят повечето българи и повечето хора,използващи ПС-Наистина труда на програмиста не е лек,но е песен в сравнение с този на лекар в спешно отделение примерно,а разликата дори в световен мащаб е голяма за съжаление-добър програмист сигурно взима 100-200 пъти повече от такъв лекар в спешно отделение или работник в уранова мина-но доктато без програмисти светът е живял хилядолетия,то доктори има открай време-всичко опира до това как хората оценяват твоя труд-сега на мода са ИТ-специалистите,но това не оправдава високите цени на софтуера-но затова те ни най-малко са виновни-виновниците са други,а именно разглезените американци,които ако липсва война 3 години икономиката им рухва...,е ,да видим дали ако се повтори кризата от 30-те години пак ще купуват за 2000$ 3DStudioMAX...a както предполагам знаеш икономики от тоя тип имат цикличност...

    Съжалявам и се извинявам за нехарактерната тема,която би подхождала на ,Дъра-Бъра,по скоро.




  10. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #8

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Bulgarina ne e nauchen da tretira software-a kato neshto za lichna upotreba - s licenz - i nai-vaznoto s cena. Niskite dohodi (ot dohodi mnogo ne razbiram) kato che li sa nai-udobnoto opravdanie. Smyatam che tova e masov problem - i ne moga da si predstavya kak toi shte bude otstranen - che ako nyakoi go nakarat da plati za software tolkova (i dori poveche) kolkoto e platil za hardware - toi shte otkachi! Ne poznavam normalen chovek koito da si e platil licenza za vsichki programi koito polzva na domashniya si komp. Pravitelstvoto nyama da komentiram...



    Ufo - zamislyam se za moderatori (nai-veroyatno nyama smisul, zashtoto foruma ne e chak tolkova golyam che edin chovek da ne moze da go kontrolira) ta nyakoi - koito prochete "nekadurnoto parvitelstvo" - da go cenzurira - ne me razbirai pogreshno - az sum ZA svobodata na slovoto, no mai naistina tryabva da si spestyavash takiva komentari v setcom... tova za sapunenite seriali ne go razbrah.



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    dominator@mail.bg

    ICQ#109217561

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #9

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    The_UFO:

    - ако разбираше поне малко от статистика (и политика) нямаше да прадлагаш такива абсурдни методи за събиране на информация и за разрешаване на проблеми! Ако това са ти представите от статистиката, то не знам коя е тази статистика, във всеки случай така не се прави никъде, дори в Швейцария.

    - Microsoft доколкото знам е американска компания е не разбирам какво ти е толкова странно, че цената на продуктите им се определя в зависимост от възможностите на пазара в САЩ. Като ти е висока цената не купувай, но и не кради! Не си ми отговорил на въпроса с Трабанта и Мерцедеса.

    - на запад понятие нов компютър без OS почти няма, това че тук има е друга тема, в този смисъл там поне OS се закупува с машината. Ползвай си каквото си поискаш, но ако някой е работил върху него и притежава правата трябва да му го платиш. За какво говорим тук въобще?

    - няма такова понятие в закона, има възможност за предоставяне на софтуер за учебни цели от Министерство на Образованието, но си има съответна процедура и условия към получателя за това, доколкото се досещам за първи път чуваш за такова нещо. Единствения проблем, който виждам аз е че си се захванал с тематика, от която и представа си нямаш. Защо не се обади на въпросния господин, нали имаше конкретни въпроси към него?



    DPetrov:

    - Ако така мислят повечето българи е направо жалко! Че кражбата едва ли не се е превърнала в национална черта го знаем всички, но защо да се успокояваме с това и да го афишираме по такъв начин?

    - един висококвалифициран лекар в нормално развита държава получава не по-малко от висококвалифициран програмист, че у нас не е така е друга тема. Ако трудът на програмиста е песен, защо тогава всички не са програмисти? За работника в урановата мина няма смисъл да говорим въобще, разбира се че ще получава много по-малко, при това напълно справедливо и с много логика! Колко време ти трябва да се научиш да копаеш с кирката и колко време е необходимо да се обучи един програмист? Аз лично мога за около месец, добре - нека са 6 месеца (!), да стана специалист по копаене на камъни, на теб колко време ти трябва?

    - Високи цени на софтуера? Ще напиша нещо, което бях написал във форума на hardware.zonebg.com: Представи си DPetrov, че продаваш домати на пазара по 3 лв., аз идвам и ти казвам, че съм много беден и искам да си купя твоите домати по 30 ст., освен това искам да купя 20 килограма! Ще ми дадеш ли? Ами ако си открадна какво ще направиш? Не е ли безсмислено въобще да обсъждаме кражбата като деяние и да търсим начин да го оправдаваме?

    - "разглезените" американци имат пари защото работят, а не защото говорят, както предимно правим ние. "Аз се правя че работя, а те се правят че ми плащат!" - този принцип все още се прилага на много места в BG. В колко западни държави си ходил, че имаш впечатления за "разглезени" жители? Напротив, аз имам точно обратните наблюдения! Забравете социалистическата митология за "българите - нация техническа" и "трудолюбието на народа", няма такова нещо! Много харесвам една приказка, не си спомням от къде произлиза: "Като си толкова умен къде са ти парите?"; в Европа и в Америка дъжд от пари скоро не е валял...




  12. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #10

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Имайте предвид, че използването на чуждоезичен софтуер в България не е престъпление! Той трябва да бъде преведен на български, да има ръководство също на български. Например FlexType или игрите Цар и Hired Team. За съжаление ако ти направят проверка и ти конфискуват компютрите например заради Windows, единственият начин да си ги върнеш е чрез съда. Познайте колко време и пари ще ви трябват за това, да не говорим за некомпетентността на българските адвокати по IT технологиите.

    Цените също могат да бъдат за българи, както са поне част от аудио и видео заглавията. Всъщност ако се направи нещо в тази посока това ще намали пиратството в много по-голяма степен отолкото полицейските акции. Щом обаче на компютърните компании не им пука за малката ни страна, защото трябва на мен да ми пука за техните права?






  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #11

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    god:

    - Няма такова положение! Искаш да кажеш, че всички OS в BG са легални по тази логика? Ами легален ли е софтуерът AutoCAD 14, инсталиран на 12 машини, с които се правят проекти за Германия? Съществува такава фирма, сигурен съм не една! Ами Corel продуктите, ами Adobe? Ти го изкара, че купувам си FlexType и съм чист, така ли?

    - Какъв пазар е България, че някоя компания да е заинтересована от превеждане на софтуер на български? Всяко нещо се прави с икономически смисъл, ако няма такъв - не се прави!




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #12

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    toshe(montana), вярно е че свалиха някой друг процент, да кажем от 94 на 89-90, но не повече. Въпреки, че харесвам начина на управление на демокрацията, съм твърно против сегашното правителство. Всички се накрадоха яко, сега като дойдоха изборите, пак започнаха лъжите на разни авторитенти еврошефове - БГ е в НАТО след 1-2 години, в ЕС след няколко месеца, паднали визите (да бе, ама само туристическите, а не работните), усети ли как спряха да коментират за затварянето на реакторите в Козлодуй, за да може като ги изберат пак, ЕС да плати за затварянето им и нашите да кажат - ето, хората си платиха. Като съсипят държавата откъм електричеството, ще започнат другаде, само че ТЯХ след няколко години може и да не си изберат, ама кризата ще е още по-голяма и пак хората ще останат излъгани. От Европа за какво мислите им помагат на нашите депутати (уж), ами ако дойдат БСП на власт, ще видят една демокрация на пук. Много се отплеснах, ако някой иска да изкоментираме нещо по въпроса, да ми пише на мейла.

    DPetrov, че USA водили ли са война на тяхна земя? Да, само онази в която се бият за негрите. Как няма да са по-добре икономически от цяла Европа! За лекарите и IT-специалистите си много прав.

    Valeri,

    - представих методите само на шега;

    - ами след като всички карат крадени Мерцедеси и не ги хващат;

    - знам как е на запад, там винаги гледат да те одерат жив (защо мислиш че в Европа и в USA не раздуват много-много въпроса с пиратския софт, ами защото там има такива дебили, които не са чували за пиратски софт и аха да рекат да го използват и току виж се юрнат повечето хора, защото и те гледат ако има на аванта и без пари, макар и с малък риск, да са първи там);

    - защо не му се обадих ли, ами защото онези от CW изобщо не искат да ми кажат кой е отговорен за статията, а този господин Владислав Христозов сигурно ще се направи на важна клечка, пък и няма да тръгна да го търся под дърво и камък я!;

    - "нормално развита държава", даммм правителството определено не е виновно;

    - "За работника в урановата мина няма смисъл да говорим въобще, разбира се че ще получава много по-малко, при това напълно справедливо и с много логика!", а ти да си чувал за какви облъчвания става въпрос? Май рядко се среща някой такъв миньор да е надживял 50 години! ;

    - ами мога да ти кажа че има фирми които ти скъсват г**а от работа, но и плащат много добре, а това че в държавните предприятия не плащат добре е друго - като е съсипано почти цялата икономика тук в БГ, и да се скъсаш да работиш няма да ти увеличат заплатата;

    - Америка, там пък толкова много инвестиции и остава да са на нашия хал;

    - преди 15-20 години в БГ единствено от всичките соц страни са се произвеждали компоти - Правец 8, а сега купуваме всичко от там няакви негри и жълтури с дръпнати очички (Тайван, Китай, Япония, Нова Зенландия, Корея, Сингапур, Филипините, Индонезия, тн)

    - "Какъв пазар е България", ами като не е никакъв, изобщо да не ни предлагат продуктите си тук, ама не! Като видяха че всички ги ползват, хайде офисче, нали?



    god, aма само как го каза: "Щом обаче на компютърните компании не им пука за малката ни страна, защото трябва на мен да ми пука за техните права?" Браво, ако имаш път през Пловдив, отбий се да те черпя една бира!





    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    theufobg@yahoo.com

    http://www.theoffspring.hit.bg

    http://www.theufo.net

    ICQ#94565641

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #13

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Политическите ти възгледи подминавам, мнението ми е написано по-горе. Един човек на 16 години не може да ме убеди, че има полически опит и разбиране под каквато и да било форма.



    За да съм конкретен, ще изкопирам част от поста ти:



    - представих методите само на шега;

    > Това не е шега, а пълна липса на представа какво и как се прави в подобни случаи. Следващият път започни с шегата, че поне да е ясно.



    - ами след като всички карат крадени Мерцедеси и не ги хващат;

    > Това са приказки за маса, но не и за сериозен разговор. Аз лично мога да ти покажа документите на 1 бр. Mercedes и 1 бр. BMW, единия автомобил от които новозакупен. Носи си 1000 марки и ако не успееш да докажеш, че са крадени, хем бой ще ядеш за клевета, хем без парите ще останеш. Ако се окажат крадени - отивай в полицията! Съгласен?

    В крайна сметка открадни си и те бе! Всички си крадат, ти какво некадърен ли си?



    - знам как е на запад, там винаги гледат да те одерат жив (защо мислиш че в Европа и в USA не раздуват много-много въпроса с пиратския софт, ами защото там има такива дебили, които не са чували за пиратски софт и аха да рекат да го използват и току виж се юрнат повечето хора, защото и те гледат ако има на аванта и без пари, макар и с малък риск, да са първи там);

    > Ще те питам и теб в колко западни страни си ходил и за колко време, че вече и мнение ти се сформира за IT в тях? Причината за наразпространението на пиратски софтуер (в такива размери) е в законодателната система и в контрола (може би и във възпитанието), а не в "невежеството". Можеш ли да си купиш пиратски софтуер на "Славейков" - можеш! Има ли осъден за употреба на пиратски софтуер в България - няма! Какво искаш от западните държави тогава?



    - защо не му се обадих ли, ами защото онези от CW изобщо не искат да ми кажат кой е отговорен за статията, а този господин Владислав Христозов сигурно ще се направи на важна клечка, пък и няма да тръгна да го търся под дърво и камък я!;

    > Кажи ми на кой телефон си звънял и с кого си разговарял, ще проверя веднага и ще ти уредя среща (ако трябва) в редакцията на вестника, имам познати по издателствата, ще се уреди нещо. Имам чувството, че никъде не си се обаждал, покажи ми че не е вярно!



    - "нормално развита държава", даммм правителството определено не е виновно;

    > на българина все някой друг му е виновен, нали има избори, повечето са предпочели тези хора на миналите избори, а не други. Или правителството е спуснато от извънземни против волята на българите? Ааа, ти може би не си гласувал никога през живота си?



    - "За работника в урановата мина ...!", а ти да си чувал за какви облъчвания става въпрос? Май рядко се среща някой такъв миньор да е надживял 50 години! ;

    > Точно така, това е неквалифициран труд и всеки си избира дали да го работи или не. Никого на сила не карат! Който не иска да си напряга мозъка, ще си напряга лопатата и ще търпи облъчванията! Аз съм избрал да си напрягам мозъка и да казвам на този с лопатата какво да прави. Ще имаме еднакво възнаграждение? Май!



    - ами мога да ти кажа че има фирми които ти скъсват г**а от работа, но и плащат много добре, а това че в държавните предприятия не плащат добре е друго - като е съсипано почти цялата икономика тук в БГ, и да се скъсаш да работиш няма да ти увеличат заплатата;

    > Ами не чакай на заплата, търси друга работа, работи на две места, ако щеш учи и търси работа в чужбина, възможности има, но най-лесно е да клекнеш и да се оплакваш колко си зле! Ти на колко места си работил до сега, че на 16 години вече имаш представа и за тези работи? Работил ли си нещо въобще?



    - Америка, там пък толкова много инвестиции и остава да са на нашия хал;

    > О да, в Америка инвестициите валят само защото е Америка! Коя държава е най-големия длъжник, най-големия инвеститор и с най-големия брутен вътрешен продукт като тотална величина?



    - преди 15-20 години в БГ единствено от всичките соц страни са се произвеждали компоти - Правец 8, а сега купуваме всичко от там няакви негри и жълтури с дръпнати очички (Тайван, Китай, Япония, Нова Зенландия, Корея, Сингапур, Филипините, Индонезия, тн)

    > Така е, защото тези жълтите работят конкурентно, а не чакат от някъде да падне! Ние имахме пазари в рамките на СИВ и ги загубихме, защо не намерихме пазари другаде? Как жълтите успяха?



    - "Какъв пазар е България", ами като не е никакъв, изобщо да не ни предлагат продуктите си тук, ама не! Като видяха че всички ги ползват, хайде офисче, нали?

    > България е много малък пазар, предлаганите продукти не задължават никого да купи. Защо никой не се оплаква, че на западните коли надписите са на латиница, че и в по-съвременните в борд-компютрите и помен от български няма? Сега е удобно да се говори за локализация на софтуера, защото така ни изнася, т.е. пак се опитваме да оправдаем кражба. Аз примерно, като си купувах микровълнова печка в описанието й нямаше и дума български, но обърни внимание на глагола "купувах", а не "крадох".



    The_UFO, по-добре избягвай да се хващаш да правиш сензации с тема, която не разбираш, няма от къде да я разбираш, не притежаваш никакъв опит по свързаните с нея теми, не разполагаш с реални данни и дори не си се интересувал от свързаните проблеми. Не мислиш ли, че много приличаш на някой политик, точно като тези срещу които толкова викаш. Такива писания могат да минат за истина пред възрастното население на някое подбалканско село, точно както правят и някои политици. Никъде не споменаваш нито цифра, нито аргумент! Как да повярвам, че не изпълняваш политическа поръчка (ех, че модерен израз) на местния хакерски РС-клуб?



    Откажи се от тези неща и си гледай училището, след време ще преразгледаш възгледите си по отношение на това къде, какво и как трябва да се пише.



    Къде е кофата с леда?



    Променено от Valeri на 03/06/2001 18:30:29

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #14

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Valeri, ниските доходи не са оправдание, а част от причината българина да ползва нелегален софтуер.Оправдание е когато изказваш доводи за за изжършени погрешни действия.Няма погрешно, че даваш 10 пъти по-малко или не даваш нищто за определен продукт.В България хората с излишни пари са 0.001%.Това за Трабанта е ясно.Разбира се, че ще карам Мерцедес след като тоя дебеловратия май никакъв го няма.Даже с голямо удожолствие ще карам крадено Ферари ако намеря за 300$.След като изпълнителната власт не ме спира да се гавря със законодателната ще продължажам да го правя.Ще се изразя с две максими, по които трябжа да се движи разумния човек , които иска да просперира:

    1.Щом не е забранено е разрешено.

    2.Законът е врата в полето.




  18. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #15

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Още нещто за Valeri. Що искаш Уфо да стане на 30 години, за да се занимажа с политика.

    Човекът трябва от рано да се занимава с нещата които го влечат и да изказжа мнението си свободно.А и сега има възможност дори да каже ,че премиера е циганин щото не могат да го усъдят.

    Един познат от моя град си взе Мерцедес(на 3 години), който купи от един митничар за 3000 марки.Колата е конфискувана на митницата.Тоя митничар имал по 15 коли във двете си вили.И му предложил да си избира.Вечерта отишли при нотариус и вече всичко станало законно и редовно.Скоро взех книжка и смятам да си взема кола по същата процедура.

    Всичко то втория абзац е 101% истина.



    Променено от toshe(montana) на 03/06/2001 23:58:59

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Neogen - или за Румънската глупост!
    От kaluger във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 20-09-10, 07:54
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-09-06, 22:30
  3. Каква е тая глупост !?
    От Aquadark във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 21-04-03, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе