Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64

Поредната глупост в Българския IT-печат!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #16

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    toshe, съгласен съм, че има много нередности в страната, но тук говорим за принцип, а не какво може да се направи незаконно и какво може да се открадне в конкретната ситуация. Убеден съм, че в Пакистан може да се открадне и атомна бомба примерно, спор няма. За това си положение 90% сме си виновни ние българите, било с отношение към политиката, било с ниво на култура, било с нрави и традиции (традициите не всички са с положително влияние) и т.н. хиляди фактори. Нямам нищо против The_UFO да се интересува от политика, но като говори трябва да има някакви факти или доводи, защо това не харесва, а друго харесва, не само предположения и дежурни фрази наизуст, които всички слушаме всеки ден на улицата. Прочети по-горе и открий едно предложение - няма такова! Само критики и плюене, затова сме така. Освен това виждам, че дори и не се е поинтересувал как стоят нещата на практика, аз навремето загубих три дни да ходя по разни представители на организации и юристи. Темата въобще не е толкова проста, колкото изглежда!




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #17

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Аз предлагам тая или подобна тема да се прехвърли в <Дъра-Бъра>,щото тък не и е мястото,но на мен лично ми е интересна и дава възможност да видя как някои хора разсъждават,но до тогава ще продължим тук...:-)

    За Валери:

    1.За доматите..:-)-значи за разлика от повечето продукти,при софтуера копията са практически безплатни,докато при Мерцедес или даден сорт домати:-) се е инвестирало примерно 1000 $ за разработката на модела или сорта,то при всяко следващо копие се инвестира и средства,и труд-при софтуера не е така-затова цената там както каза ти се определя само от пазар,а не и от вложените средства-лично за мен си е чиста измама -и докато са такива цените-така ще е...

    2.Въобще не си прав за доходите-в Америка,германия и тнт хората просто нямат такъв близък достъп с пиратски софтуер,както ние и Славейков-ако имаха,повярвай ми много малко щяха да се спрат на лицензирания-хората там нямат време да ровят из нета в търсене на кракове-те искат да отидат и купят-бързо и безболезнено-преди няколко дена бях свидетел на тва как двама германски туристи предполагам направо ,изкупиха,една от сергийките на Славейков,и бяха невероятно щастливи-питам те къде е тяхната съвест или доходи тогава??

    Еми никой разумен европеец няма на пропусне тоя ,шанс, (не говоря за американците-за тях малко по долу:-))Има ли осъден ДОМАШЕН потребител на пиратски софтуер някъде по света???

    Ти си прав-ако изкарва пари-тогава да-но за домашни цели да дава такива суми човек трябва да не си знае парите или да не ги цени.

    3.Като си умен,къде са ти парите тогава?-тва направо не ти отива да го кажваш..:-)Нека ти напомня,че има разлика м/у умен и находчив-Бел,човек несъмнено умен и с куп великолепни открития,умира в крайна бедност-отвори енциклопедията и виж как обикновенно за съжаление приключва жизнения път на умните и талантливи хора,дори и сега-покрай тях винаги се навъртат разни малки човечета,които само печалбата им е в главата,докато твореца е над тия неща-ако си завършил или в момента учиш в университет погледни професорите си-някои от тях имат блестящи рационализации,но малко са тия с нюх към печалба-и това не е само в БГ,а в световен мащаб-техния труд е най ниско платен и обикновенно неразбран:-)консултанта по дипломната ми работа(изобретил прокатен стан 250-вече е стандарт в тази сфера)е предодавал няколко години в Мичиганския университет-преди разговорите ми с него аз мислех точно като теб.

    3.За урановите мини-скоро четох маретиали по въпроса...ако те интересува ще ти ги пратя-ще ти кажа само,че там не се копае с кирка,а и в нормалните страни се изкарва около 2 годишен курс за работа с техниката,и се работи максимум 5 години,като средната продължителност на живота им е 41г....дано на нилой от нас не се налага да работи по тоя начин,но без тия хора няма да има нито топло,нито светло,да не говорим за ПС-та,освен ако

    не ги захранваме с батерии или дизелови агрегати:-)-е,тогава поне няма да се оплакваме от шума на вентилаторите,,,,,Франция 17 АЕЦ-74% от енергията,Русия-56 АЕЦ-79%,САЩ-38АЕЦ-64%..

    данните са от преди 3 години.

    4.Трудолюбивия американски народ-аз нямам преки впечатления от тва колко и как се трудят,но виж,от друго имам:

    1.100% от ядреното бъоръжение на НАТО е USA made.

    2.95% от ВВС

    3.92% от тежкото въоражение

    4.93% от флота.

    5.84% от лекото и мотострелково .....

    6.И забележи-100.00000% от поддръжни и резервни материали-а бюджета на НАТО е огромен....-е ,тва не е ли чиста проба спекулация ?

    За какво мислиш се прави Европейслия съюз?-точно поради тая причина-подкастряне крилцата на САЩ

    Инфо-преди офанзивата в Косово-Боинг и Texas instruments са в колапс,да обачи съвета на нато гласува поръчка от 42 милиарда за нови самолети и лазерно насочваеми ракети(второто към Texas instr.)-и хоп,за американския народ има отново работа-е,сръбския да го ду**...:-)

    А относно тва -Кой е най-големия длъжник-на всекиму пожелавам такива дългове-напомням ти ,че за разлика от повечето страни,дълговете на САЩ са към банките на ООН....е,естественно почти безлихвенни-е,затова,че САЩ хвърлиха няколко десетки тона обеднен уран в Сърбия под ликуващите погледи на щастливите американци и още по щастливите сърби ООН им опрости около 24 милиарда...ето така работят те,май....:-)

    Дори ,Имрерията на злото,Русия или Райха нямат такъв -забележителен-рекорд като САЩ-680 000 убити за по малко от секунда-е,нали обаче американските домакини спят спокойно....нищо,че дори и около София преди извесно време добър американски пилот реши да прати като подарък в една от къщите малка ракетка-от цел в Сърбия-хоп в БГ-красота и изпипана работа,нали:-)?Сигурно процесорното управление е било клокнато и се е получило тва ЛЕКО отклонение,но тва са допустими фири...5-6 човека повече или по-малко в БГ не е проблем за тях-нали домакините в САЩ отново са спокойни и си бачкат на лицензиран Windows...:-)

    Темите във форума не би трябвало да дразнят никого,във всяка вдна от тях човек може да понаучи нещо-вярно или не:-)...все пак личо аз правя тва за развлечение,а не за нещо друго-предполагам и повечето хора тук-но все пак на тая не и е мястото тук-представяте ли си кво ще си помисли човек с HW проблем или търсещ съвет,ако отвори форума и попадне на тая тема-я,попаднал съм пак на характерните диспути,,:-)




  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    за политическите изказвания - поинтересувайте се как са дефинирани понятията "клевета", "обида", "лъжа" и т.н. както в българското, така и по-конкретно в щатското законодателство ( понеже стана въпрос за сащ ). ще се учудите, че всеки може да каже, че президентът е "некадърен" на публично място, но "козел" напр. не може да го нарече. така че, "некадърното правителство" е точна демонстрация на свободата на словото. в същия смисъл е и репликата за краденето - без конкретизиране - "този открадна това" - думите на ufo не са нито клевета, нито лъжа, нито нищо. освен това ufo показва един много трезв поглед върху ситуацията ( btw valeri, недей подценява 16 годишните - и ти, и аз сме били на 16 год. не мисли че сегашните са по-глупави отколкото сме били ние ).



    освен това напълно ми е ясна гледната ти точка,valeri. не те знам какво работиш, не ме интересува, но възгледите ти ми подсказват, че си успял да направиш нещо. имай си ги двете коли. а баба ти и дядо ти, респективно майка ти и баща ти ( не те знам на колко си години - идеята е важна ) садят ли домати на лозето? съседът отсреща кара ли lancia? съучениците на детето ти имат ли по 20 лв джобни пари? когато отговорите започнат да стават като тези на хората на запад и изток - с теб съм. нека всеки получава за труда си. но засега - long live cd-r.



    между другото за заплатите на програмистите, лекарите, миньорите, пожарникарите, пилотите и т.н - лекарят спасява живот - заслужава значи ( ако детето ти умре на масата !), миньорът умира на 50 - заслужава значи ( аз искам да живея повече ), пожарникарът - нищо не прави по цял ден, обаче ще ти угаси апартамента за $ 50 000 по всяко време на денонощието - заслужава значи, програмистът - с програмата си вършиш работата за 1 час вместо за 3 дни, спестяваш пари - заслужава значи. само че както става сега - видя се, че it не е това, което всички искаха да бъде, парите започнаха да се отливат! и аз искам вестикът да изглежда по-добре, и счетоводителят иска да приключи тримесечието за половин час, а не за 1 седмица. обаче it е в сферата на услугите, споменаването на великата депресия в сащ е много, ама много уместно. първите, които страдат са услугите. виж пирамидата на човешките потребности - най-отдолу е храната, а на-отгоре е философията и изобразителното изкуство. когато всички други потребности на човек са задоволени, той чак тогава не се занимава със стомаха си, а с нещо по-висшо. така че не искай българинът да си дава заплатата за един office ( хм! тя средната за страната не стигала бе ^^ ) или ако искаш за българска програма! напълно наясно съм колко пари се взима от software в бг и мога да ти кажа, че определено им стига на тези, които взимат! не може да смяташ за оправдано на теб да ти се дава, колкото взимал човек на запад за твоята работа, а другите да го д...т! аз много добре знам колко взима човек за моята работа зад граница и ако и тук беше така и аз щях да съм с две коли, като едната ми щеше да е порше. но съм тук и колата ми не е порше.



    за запада - вярно че работят много, спор няма. доста съм бил навън. обаче знаят за какво работят - ипотеката на къщата, колата, почивката,... а тук - храната, тока, водата - правиш ли разликата? направи списъка и виж къде е легалния software. "да", ще кажеш, "а компютърът да не е в началото на списъка?" - прав си! обаче колко време спестява българинът за да си купи мечтания компютър ?! че сега да спестява още толкова, за да може някой да не бъде ощетен за труда си. software-а не се продава на 5-10 човека - това е продукт за продажба в много бройки -> много бройки по висока цена на какво ти прилича - малко не се връзва с доходите в бг, а?



    да не отваряме пък въобще дума за термина "кражба" - неплащането за използването на software във финансов смисъл е пропуснати ползи за програмиста. така че той е не директно ощетен, а индиректно. трябва да си получи пари за труда, но да реве, че му били бръкнали в джоба.....




  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #19

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Ще отговоря по точки, че да не копирам постове.



    DPetrov:

    1. Браво за гениалната идея! Копията са безплатни, така ли? Ами първото копие колко струва? Конкретно - 430.000 човекочаса труд за съставянето на софтуерен пакет PowerBuilder колко струват? Помисли си и пак и дай някаква идея! Направо не мога да повярвам колко елементарни изглеждат нещата в очите ти!

    2. Питах те два пъти кога за последен път беше в западна държава, ти не ми отговори. Като отговориш конкретно, тогава ще коментираме. Не си мисли само, че всички по земята гледат да краднат всички що може да се крадне като нас българите!

    3. Май и тук не си наясно колко получава един професор в западен университет! Заплата от 80.000-120.000$ годишно как ти изглежда? Искаш ли да ти дам телефони на българи в щатски университети, че да попиташ лично? Ти не гледай нашите! Освен това има много примери в историята за умни хора, починали в бедност, но бедността им се дължи на други фактори, няма връзка с ума им. Аз когато учех в университета всички знаещи и можещи преподаватели се изнесоха, останаха само тези, които си мислят че знаят и могат. Това помня аз.

    4. Аз за американския народ (че все натам гледате) знам само едно - държавата се грижи за него, няма значение с какви средства. Има работа, трудът се цени, един от най-високите жизнени стандарти в света. Когато имаше задържани американци в Либия Кадафи остана без двореца си и се криеше в бункери, сега либийците решат ли да обесят нашите нищо не може да ги спре. Да има амариканец емигрирал в България? А колко са българите които и дупе дават за зелена карта? Много странно!



    FearMe:

    Няма да коментирам политическите възгледи на The_UFO, вече казах какво мисля за тях, а той с нищо не пожела да ми покаже, че бъркам. Т.е. промяна няма.



    По-надолу виждам един пример за повърхностно четене без разбиране: от къде се извади заключението, че и двете коли са мои? Аз не си спомням да съм писал подобно нещо! Чак смешно ми стана, извинявай FearMe! Аз карам друга кола, също нова ако е важно, но ставаше дума за Mercedes-и, че затова предложих на The_UFO да се реализира, но той май отказа.



    Никой от преките ми роднини не сади домати, това го знам със сигурност. Реагирам остро за софтуера защото фирмата ми произвежда софтуер и знам колко ми струва това. Някой да се досеща, че един програмист не може да се задържи без заплата поне 2000 лева? Че дори и на 2000 лева при първа възможност се качва на самолета, има и такива случаи в практиката ми. Не говоря за завършил вчера студент, става дума за професионалист в IT! Е, аз по едно време ги имах шестима програмисти, тъй че идеята за безплатните копия мога я приема само ако успея да продам първото за поне 50.000 лева, при това ако е работено не повече от месец по него. Някой да иска да купи първото копие? Следващите са безплатни - обещавам!



    Това за миньора - няма пак да се повтарям. Никой не кара никого на сила да копае, но този дето не може да работи с компютър ще копае, няма друг избор! И няма да получава повече от един програмист, това е ясно като 2+2.



    По-надолу говориш пак за ниските заплати в BG и високите цени на софтуерните продукти. Продължавам да твърдя, че грешката е в нас, а не в производителя. Нещо, което ми струва 10000 лева няма да ти го дам за 2000 ако ще да се скъсаш от молби, sorry! Оправи си проблема и пак заповядай!



    DPetrov и FearMe:

    Като извод да разбирам ли, че се мъчите по всякакъв начин да оправдаете кражбата като деяние? Нещо като "временно противозаконно отнемане"? Крадели сме, защото не можем да си позволим, така ли? Ами ще се обадите ли в полицията, ако ви откраднат компютъра? Знаете ли колко хора не могат да си го позволят!

    И двамата мислите така, защото вероятно нищо не произвеждате, вероятно работите за някого и правите каквото ви се каже. Дали ще произвеждате домати, мерцедеси, химикалки или софтуер е все едно и също - влагат се пари за получаване на краен продукт, който има стойност. Излезе, че софтуера не струва нищо! Аз правя ли вашите сметки? Вие защо се опитвате да правите моите тогава? От друга страна аз карам ли някого на сила да купува? Като не ви изнася цената не купувайте! Ако харесам телевизора на DPetrov, но той не иска да ми го продаде за по-малко от 1000 лева, защото го е купил за 900 (примерно), означава ли че аз съм в "правото си" да му го открадна?

    Много странни мисли! Оставете фолософията и се хващайте за икономикса, ако искате да ми покажете, че сте прави! Ще ви препоръчам една книжка с автори Д.Динев и Д.Ненков, казва се "Финанси на съвременната фирма", издание 1992 (за това се сещам в момента). Прочетете я и после пак ще говорим за понятието "кражба", може да ви се променят възгледите.



    Променено от Valeri на 04/06/2001 18:19:29

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #20

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    В последните редове на миналия ми пост говоря за софтуерните производители от мое име, че да е по-лесно за разбиране. Софтуер в BG се продава изключително трудно, част от причините споменаваме всички. В конкретния случай аз лично нямам претенции към българските потребители, защото не им предлагам нищо и те нищо полезно за тях не могат да изпиратстват от мен. Не ме разбирайте погрешно, че едва ли не някой ми пречи и затова пиша такива работи. Въпросът е трябва ли да се краде или не трябва като принцип. Честно да си призная много се чудя на обсъждането въобще на тази тема, това е просто абсурдно!

    Още веднъж напомням, че до сега винаги съм говорел САМО за хората, които ползват пиратски софтуер за комерсиални цели. Пиратски Windows и Office вкъщи ги приемам някак, дори и това да не е правилно.




  7. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #21

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    The_UFO,

    благодаря предварително за бирата. Само си дай телефона да ти звънна като ходя до Пловдив.

    Valeri,

    не си прав, има вече прецеденти, когато съда осъжда конфискуването. Проблема е, че е по-евтино да си платиш глобата, софтуера и да си купиш нови компютри... Не са го измисляли случайни хора. Знаеш ли например, че ако си купил легален софтуер, но не си разпечатал пакета, пак не ти се признава? Полицейските акции са платени от Мicrosoft, а Мicrosoft изпълнява само част от програмата за американска хегемония в света. Защо трябва аз не само да се съгласявам с това, ами и да го ПОДКРЕПЯМ?

    Помисли и върху още нещо. Българите имат възможности да си купуват аудио и видео касети, книги и други продукти на интелектуалния труд, понеже са съобразени с джоба им. Значи може да се лавира с цената и на софтуера. И се прави, например по едно време CorelDraw 7 струваше 49$.



    "Продължавам да твърдя, че грешката не е в нас, а в производителя!"



    Според мен такива дискусии са много полезни, защото по този въпрос трябва да се чува думата на хората, занимаващи се и интерусуващи се от IT. Стремежът е в бъдещото Народно събрание те да имат свое лоби, което да се грижи за техните интереси, а не само за интересите на американците.








  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #22

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Като първо, искам да кажа на всички, да правят или поне да се опитат да направят по-малки постове, защото освен че цял ден ме няма, а като се върна вечерта ще ми трябва 1 час да прочета всички постове само по тази тема и още 1-2 за да отговоря на всичко което са ме попитали и да поспоря за това за което не съм съгласен.

    Валерий,

    - "Следващият път започни с шегата" - е то тогава шега ли ще е ако кажа кое е шегата!

    - "ами след като всички карат крадени Мерцедеси и не ги хващат" - това го казах в преносния слисъл, имах в предвид пиратския софт

    - за Mercedes-а и BMW-то - ясно нямам 1000 марки, иначе с удоволствие бих демнстрилал джепчииския си нюх) - (това е майтап, да знаеш))

    - "Кажи ми на кой телефон си звънял и с кого си разговарял" - пратих мейл в редакцията (няма да се харча за тел. разговори я!

    - "Ааа, ти може би не си гласувал никога през живота си?" - има време и за това ще помисля

    - "Работил ли си нещо въобще?" - да миналото лято на една автомивка (купих си още 64mb ram

    - "Коя държава е най-големия длъжник..." - ами да ти кажа чесно, преди 3-4 месеца четох в 24часа, че USA са изплатили всичките си дългове (ако питаш не знам в кой брой беше, нито кой е писал статията...

    - "Как жълтите успяха?" - как успяха ли, ами с евтина работна ръка, как!

    - Аз примерно, като си купувах микровълнова печка в описанието й нямаше и дума български, но обърни внимание на глагола "купувах", а не "крадох" - това е друга работа, щом си я купил, пък я виж ние тук в Пловдив си крадем всичко от магазините и упътване ти дават на БГ

    - "...реални данни и дори не си се интересувал от свързаните проблеми." - не ме познаваш добре, по-добре не коментирай

    - "Как да повярвам, че не изпълняваш политическа поръчка (ех, че модерен израз) на местния хакерски РС-клуб?" - даммм, на местния - това много ми хареса, все едно има само 1 в града. Че аз съм хакер, не знаеш ли Питай в www.cyberarmy.com кой е webmaster-a



    toshe(montana), прав си, МАФИЯ-МАФИЯ...



    Валерий,



    - "Нямам нищо против The_UFO да се интересува от политика, но като говори трябва да има някакви факти или доводи", а не е ли факт че държавата става от зле по-зле?! Или и за това нямам доказателства?

    - "едно предложение" - че някой да ми плаща за това? Или да взема да направя един нов сайт на Hotmail.com само така за идеята, защото можело да се направи нещо по-хубаво? Всичко става с мъни, а ако няма - dgd или краде (софт)



    DPetrov,

    - "Въобще не си прав за доходите-в Америка,германия и тнт хората просто нямат такъв близък достъп с пиратски софтуер,както ние и Славейков-ако имаха,повярвай ми много малко щяха да се спрат на лицензирания-хората там нямат време да ровят из нета в търсене на кракове-те искат да отидат и купят-бързо и безболезнено" - ами така е, защото хората имат кинти обаче нямат време за това и щат не щат купуват!

    - Абсолютно съм съгласен с целия ти постинг. Браво!



    Валерий,

    - "Заплата от 80.000-120.000$ годишно как ти изглежда? Искаш ли да ти дам телефони на българи в щатски университети, че да попиташ лично?" имам много познати зад граница, даже братовчедка ми е в Канада. И знаеш ли какво, от 5-6 месеца е там, купи си къща, обзаведе я и преди няколко седмици си купи 2 коли (семейна - от онези големите, и спортен модел на Craisler - Dogue) А тук в БГ си купуваме колите 2 употреба, изхвърлени от Европа заради замърсяването на въздуха. И някой като каже - виж карам WV, друг BMW, трети Opel тн., ама не вижда каква барака си е купил - след 1-2 години като я удари - хайде 700-800 марки за ремонт. Ами мога да ти кажа че на Запад крадат в по-големи размери - няма като в БГ да ти счупят джама и хоп да си гепят касетофина, там колата ще ди вдигнат. Вярно законите за по-строги и крадат по-малко, но пак крадат. Ама там го правят пак ей такива изпаднали еврейчета, израелчета, албанци, че и българи, които са избягали от страната си заради безпаричието и глада. Ние сега стоим пред РС-та и мрънкаме за кой софтуер трябва да платим, ама има много хора на улицата (само не ми казвай че и това трябва да го проверя и да ти покажа доказателства), който за компютър едва ли са чували. Валерий, не знам колко пари имаш и с какво се занимаваш освен че имаш фирма, но на теб ти е добре. Ама не са всички имат парите ти, така че не се превземай толкова.





    P.S: На god ще отговоря утре, защото съм изцеден от изчерпателния отговор към всички...



    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    theufobg@yahoo.com

    http://www.theoffspring.hit.bg

    http://www.theufo.net

    ICQ#94565641

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #23

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Тук темата се разклонява в какви ли не философски посоки, затова стават дълги постовете, в същото време всички избягвате същността на въпроса! В крайна сметка отговорете еднозначно с "ДА" или "НЕ" (без "НО"): съществува ли оправдание за кражбата като деяние или не? Какво значи "това" може да се краде, "другото" не може? Поне обяснете пред всички кога може да се краде според вас и кога не може, много е важно!



    Дотук от вашите мнения разбирам няколко принципа:



    > ако е нещо мое - не може да се краде!

    > ако е нещо чуждо - може! (стига да не бият много)



    > ако имаш пари - не може да се краде!

    > ако си беден - може! (дори трябва)



    > ако е предмет - не може да се краде!

    > ако не може да се пипне - може! (то няма стойност)



    Да ви кажа честно нямам желание да пиша повече на тази тема, типично българските черти май са над всичко, ние сме хора на ситуацията, няма принципи, няма съзнание, няма воля, няма притеснение, няма мисъл за утре. Най-лошото е, че и отношенията между хората станаха такива, доказателство можете да намерите по всеки български форум. Не знам, жалко е!



    Променено от Valeri на 04/06/2001 21:04:10

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #24

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Аз бих малко редактирал принципите (по мой вкус :



    > ако е нещо мое - не може да се краде!

    - зависи за какво става въпрос. С програмистите стои по друг начин въпроса. Значи определена компания плаща еднократно на програмистита, всички доходи след това отиват в компанията, а после се оправдават че пиратите нарушавали труда на програмиститите! След като компанията е купила правата на програмата, всичко пада на нейния гръб, за пачове, ъпдейти и др



    > ако е нещо чуждо - може! (стига да не бият много)

    - едва ли, те само глобяват



    > ако имаш пари - не може да се краде!

    - това си е собствен избор, ако се чуди човек за какво да ги пръсне, да си купи лицензиран софт, аз нямам излишни пари за такива мероприятия.



    > ако си беден - може! (дори трябва)

    - като нямаш друга алтернатива...



    > ако е предмет - не може да се краде!

    - може и те съдят, както правят ако те хванат с нелицензиран софт.



    > ако не може да се пипне - може! (то няма стойност)

    - както и заплатата която дават за нормална работа в България...



    "българските черти май са над всичко" - Че кога станахме европейци с техните заплати,

    "ние сме хора на ситуацията" - а какви трябва да сме?,

    "няма принципи" - не бих казал,

    "няма съзнание" - ха-ха, само като се върна в историята назад...нека да нямаме съзнание,

    "няма воля" - ако народа нямаше воля, България щеше да е още под османско робство (Абе Валерий, виж какви глупости пишеш!)

    "няма притеснение" - вярно, по-добре е да живеем в постоянни страхове и май демокрация е сега (всеки прави каквото си иска, ще ти каже всеки втори срещнат, като го питаш за демокрацията)

    "няма мисъл за утре" - а компотите за зимата)))) (хе-хе, това беше смешно)), ама много



    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    theufobg@yahoo.com

    http://www.theoffspring.hit.bg

    http://www.theufo.net

    ICQ#94565641

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #25

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Нямам коментари по "отговора" ти, и този път не си надскочил себе си, пак нищо ново, пак си забравил, неволно може би, да отговориш на въпроса съществува ли оправдание за кражбата като деяние или не в крайна сметка? Не се сравнявай с българите от османско време, ти си специално си много далеч от тях, ако се наложи и брат си ще продадеш, доколкото разбирам. Не ми обяснявай, че не е вярно, просто не ти вярвам. Както не ти вярвам, че си пратил и писмо до редакцията. Кажи от кой e-mail го прати, защото от theufobg@yahoo.com няма получено нищо! Ти се оказа отгоре на всичко и страхлив, освен останалите ти добродетели, точно както и очаквах. За лъжата няма смисъл да споменавам. Разликата между сегашния The_UFO и онзи, заради когото се регистрирах в SetCom, постепенно се заличава за мен. Май си забравил с какво лице влезе в българския Интернет?



    Ако продължаваш да си мислиш, че морето е до колене, ще направя всичко възможно цитираните от теб хора да ти обърнат внимание, т.е. да се държат с теб като с равен, но се подготви добре, най-добре си напиши тезата на един лист и се подпиши отдолу, че няма да се учудя след време да кажеш, че за първи път виждаш това. Искам да те уверя, че има интерес. За теб не се притеснявам, щом си наясно с всичко и за всичко имаш компетентен отговор. Май ще се наложи да пипнеш котлона за да разбереш, че е горещ!



    Променено от Valeri на 04/06/2001 23:12:24

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #26

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Защо се занимавате с нещо дето не може да промените? Цифрите говорят, а вие спорите. Темата е една и вече е минала всеки форум, а тук за втори път.



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #27

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Валери-четеш м/у редовете и отговаряш само на тва ,което ти изнася

    1.За доматите..:-)-значи за разлика от повечето продукти,при софтуера копията са практически безплатни,докато при Мерцедес или даден сорт домати:-) се е инвестирало примерно 1000 $ за разработката на модела или сорта,то при всяко следващо копие се инвестира и средства,и труд-при софтуера не е така-затова цената там както каза ти се определя само от пазар,а не и от вложените средства-лично за мен си е чиста измама -и докато са такива цените-така ще е...

    а ти кво отговаряш?:

    1. Браво за гениалната идея! Копията са безплатни, така ли? Ами първото копие колко струва? Конкретно - 430.000 човекочаса труд за съставянето на софтуерен пакет PowerBuilder колко струват? Помисли си и пак и дай някаква идея! Направо не мога да повярвам колко елементарни изглеждат нещата в очите ти!

    Обърна ли внимание на -докато при Мерцедес или даден сорт домати:-) се е инвестирало примерно 1000 $ за разработката на модела или сорта,то при всяко следващо копие се инвестира и средства,и труд-при софтуера не е така

    Ти лично като производител на софуер какви суми харчиш за копията-практически никакви



    В Мичиганския университет професор взима средно 25000-28000$ годишно-инфо миналата година-моля те ,даи ми линкове или достоверна инфо тия 80000-120000 в кой университет точно се взимат-сам разбираш,че твоето блестящо предложение да ми дадеш тел. на БГ професор в чужбина и аз да го питам -Добър ден,прощавайте,но ква ви е заплатата- е тъпо.

    И още-проследих постовете ти и забелязах ,че имаш ПС фирма,която дори произвежда софтуер,мерцедеси,други екстри....кога намираш ти време да постваш? и какво е тва отношение към повечето тук-ми меко казано е арогантно,и повярвай ми напълно преобрази представата ми за теб,нормално е човек да пусне пара от време на време,обаче производител на софтуер да заплашва 15-16 годишно момче(така предполагам-Уфо,ако си на повече сори) е направо нелепо-какво ще му сторят?Какво сториха на Славейков след афишираната акция?

    Човече,по улиците ходят безнаказано хора с 5 висящи дела...

    А дори и да му направят,ти кво и колко печелиш от тва,наистина понякога има нелепи исказвания,все пак не заслужава да се ,опарва,-на него тепърва му предстоят упарвания-казарми,съпруги :-),като човек със знания и опит вместо с усмивки в постовете и опресняване на знанията ти искаш да се подписва..:-)-не ти отива



    За тва кой колко е ходил в чужбина-еми накои хора от форума решихме да се видим в събота(виж Дъра-Бъра)а аз все още пазя паспорта си..така че ако отделиш от ценното си време можеш да го разгледаш сам...а и ще ми е много интересно да поприказвам с БГ производител на софтуер-само не води ВСА....ще се потресат хората..:-)



    Пак казвам-пиратския софтуер е присърце на всеки,не само на българите,за които ти имаш крайно отрицателно мнение-ако имаше Славейков в Ню Йорк ,там на дали лицензираните копия щяха да са много-навсякъде по света хората си ценят парите,независимо колко взимат,още повече че те работят здраво...



    Накрая- Ще ви препоръчам една книжка с автори Д.Динев и Д.Ненков, казва се "Финанси на съвременната фирма", издание 1992-аз съм инженер,не икономист,а ти ако се уповаваш на БГ автори,които нямат грам опит в управленитео на фирми,още повече през 92-незнам,но какъвопит могат да натрупат авторите тогава?(освен ако не са я превели дословно от някое западно издание)?

    Аз работя точно тва,което ми се каже-за Fear ME не знам-но ти да не би да си се родил със софтуерна фирма в ръце?:-)

    Това,че са ти показали как и си имал парите не означава сега да се биеш в гърдите с тва колко и кви програмисти имаш и изказвания,като:

    Аз правя ли вашите сметки? Вие защо се опитвате да правите моите тогава?

    Лично аз от тази тема научих,и то от последните ти постове,че си производител на софтуер-ако съм накърнил интересите ти -сори-но за съжаление не съм медиум ,а за избягване на бъдещи подобни ситуации ти обещавам,че няма да коментирам твой пост на тема софтуер.




  16. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #28

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Мисля наистина да прекратим темата, така или иначе се видя, че кражбата за българина си има 1001 "за", винаги има по едно "но" и винаги се избягва честен и откровен отговор на въпросите. Давах конкретни примери от моя опит не с цел да показвам на някого какво имам и какво мога, а с цел да покажа, че информацията ми излиза предимно от практика, а не само от четене на вестници и гледане на телевизия. В състояние съм да предоставя материали по всички теми, свързани със софтуерното пиратство, но интерес към това не виждам, всеки плюе по нещо и се оплаква от нещо без никаква идея какво трябва да се направи. Може да се каже отчасти, че гледаме проблема от две различни страни, но това в никакъв случай не означава, че има две различни истини.



    Пожелавам успех на всички!



    Променено от Valeri на 05/06/2001 09:29:10

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    само 2-3 думи - едно време бях подел инициативата всеки да се представи пред другите и започнах със себе си, но никой друг не писа. по образование съм икономист, ползвам свободно английски, немски и руски. бил съм в австрия, германия и турция. познавам страшно много чужденци и то не пенсионирани работници по чистотата. най-интересното в икомониката ми е финансовия анализ и прогнозиране/планиране - нещо, от което ненов си няма никаква представа, защото само е попрочел нещо от тази материя. нека ме съди за клевета ( а да ви питам сега - това което написах, клевета ли беше - чакам мнения! ), аз мога да го докажа. преписват нещо, което дори не могат да прочетат в оригинал, а ако са го превели, то тогава е от руски превод на щатски учебници. с компютри се занимавам от 13-14 години, някъде около 1988. не си вадя хляба с програмиране - работя във външнотърговска фирма, защото няма кой да ми даде пари, за да започна нещо сериозно сам. айде да не се правим на ударени - кой е започнал с $ 1000 и е станал богат. колко човека рискуваха и си продадоха апартаментите, само и само да имат малко капитал, за да се пробват. а после като влязоха в препиканите вече територии останаха с едно "леко" неприятно чувство.



    навсякъде се краде и няма да се спре. вие какво, като се каже "бг в черния спъсък на софт пиратството" и значи на запад няма! не бъдете толкова лековерни. и там е същото - само че софт-а се пише там, а се продава навсякъде => трябва ние да сме добрите, за да можем да вземем пари от всички. ако някой си мисли, че на всеки му е лицензиран софт-а в германия например - мн се лъже. и освен това не забравяйте, че когато човек се движи в определени среди, вижда само какво става в тях. и около мен всичкия софт е лицензиран, но просто работя на място, където другоячен не може. а в малката счетоводна къща отсреща дали offica е лицензен, а? който е голям и видим, той трябва да плаща иначе глобите са солени. и така трябва да бъде - след като печелиш, използвайки софт-а - ще плащаш. даже и на запад е соленичко да си направиш компа така, както искаш. я си вижте машините и сметнете. получената сума е голяма даже за западняк. но не толкова - колкото за нас.



    btw valeri, много добре знам че 2000 лв не могат да задържат добър програмист в бг - не ми казваш нищо ново. знам за човек, който замина за сащ с $40 000 месечна заплата! шапка му свалям - истински разбирач е!!! ако беше останал тук - какво - да реве и да иска и тук ли да му дават толкова, и ако не му дават да обвинява, че хората не си лицензирали софт-а? а за повърхостното четене - мерси. не че има значение, дали са твои или не - въпросът е за съществуването на оазиси на благоденствие в тази страна, където 20% от хората са под екзистенц минимума, а над 80% влизат в определението за бедност. ааа, и още за икономикса - не се притеснявай - учил съм го по оксфорсдски учебници в оригинал, но не и в оксфорд, защото нямам пари затам ! ( също както и "финасови пазари", "пари и банки", "финансов анализ" и "финансово прогнозиране" ). когато си писах 2те дипломни работи ги писах сам, защото в общи линии не се намериха, хора, които да ги рецензират сериозно. и не се надувам - харесвам това, което съм учил, и затова съм се постарал да съм на ниво. а това, че тук не получавам толкова, колкото бих получавал на запад не е болка за умирачка. познавам много хора, които са много, ама много богати и то не само за бг стандарти - да не мислиш, че са чак толкова по-щастливи, колкото са по-богати от мен.



    вярно, че отдавна вече не говорим за лицензирането на софт-а. мога да ти кажа, че те разбирам много по-добре отколкото си мислиш - доста време съм се занимавал с преводи. не съм забогатял от това, но важното е нещо постоянно да капе работата е същата - нещо което не се вижда. седиш си на топло пред компа и за 1 ден взимаш да речем 50 лв, ако си бърз естествено. а човекът като дойде и му дадеш няколко листа и му кажеш 50 лв, на оня му се изцъклят очите. и аз му казвам точно както казваш ти "аз мога, а ти не. трудът ми не се вижда, обаче аз знам много повече от теб и затова заслужавам тези пари за 1 ден труд." интелектуален труд - много добре знам какво е! обаче мн важно е да можеш да погледнеш света през очите на другите - този човек с 200 лв заплата ми ги дава за 1 ден труд - как ли се чувства той? помисли за това - не си ти единствен на този свят който работи, храни деца и иска нормален живот.




  18. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #30

    Поредната глупост в Българския IT-печат!

    Dosega ne bqh obarnal vnimanie na taia tema - golqm propusk!



    Oshte wednaj se ubedih, che w taq darjava drebnata tarikatshtina e vissh dobrodel, a izmamata i krajbata neshto w reda na neshtata. A ako neshto me drazni nai-mnogo - to e tochno towa ! Wseki e gord, che e prekaral nqkoi - pri towa sawsem na drebno.



    Sajalqwam za Bulgaria i za tia hora deto mislqt da sedqt tuka. Programist sam - poluchawam pari. No NQMA da gi dam na drebni bylgarski tarikati i moshenici.

    Tuk i $2000 da poluchawash edinstenoto koeto moje da ti se sluchi e - da ti otkradnat kolata, da ti iznasilqt jenata, da ti zapalqt kashtata , da ti otwlekat decata i prez cqloto wreme da te zaplashwat ida se opitwat da te lajat i mamqt - i wsichko towa ot zawist !



    Kufarite mi sa stegnati. Naprawih greshka che ne se iznesoh po-rano.

    (((((((((((((((((((((((((

    Ne mi se gowori po temata poweche.

    Imaite pone malko dostoinstwo i sprete da mislite s koremite si - obidno e za tia koito iskat da naprawqt neshto.






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Neogen - или за Румънската глупост!
    От kaluger във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 20-09-10, 07:54
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-09-06, 22:30
  3. Каква е тая глупост !?
    От Aquadark във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 21-04-03, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе