Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #16

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Не съм сервиз - ползвател съм още от първият ПС (по-точно от 8 битово Нинтендо) и съм минал през всичките им версии.
    Първият ми "кашон" 360 изкара точно 6 месеца и умря - после ги оправиха и са железни с елементарна профилактика .
    Не мисля изобщо да пробвам с Х360, защото точно при същата ситуация (изправяне по време на работа) на приятел му се пръсна диска вътре в конзолата ...

    На всяко устройство с HDMI си има инструкция как трябва да става вкл/изкл. на кабела - вече който не си е чел инструкциите си е за негова сметка , то се вижда и в раздела за телевизори колко изпушили тв има заради същото ..

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на tripod731
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    46
    #17

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Диска да ти се пръсне е едно, да ти се разлепи процесора е съвсем друго. Ти кое предпочиташ? А за първите XBOX360 се знае какви бяха. То не че и първите PS4 не са същите де. Всичко до CUH-1216 e рискова инвестиция.
    Аз говоря за хакнат боks с RGH. Там няма дискове, няма глупости. Въртиш, сучеш, хвърляш, няма проблеми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #18

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Добро утро колеги да внеса малко информация по темата. Миналата седмица на конзолата бе направена профилактика пълно почистване и смяна на термо пастата. Играта е на точно две години и замърсяването на конзолата бе минимално но самата паста е започнала да изсъхва. Като цяло натоварването на конзолата не е било голямо играл съм основно през уикиндите и много рядко през седмицата след работа, като е имало периоди в който не е пускана със седмици. Моето мнение е че може би при по-сериозно натоварване може би е добре да се направи профилактика още след първата година

    - - - - - - - - - -

    Решихме с мой приятел да споделим моя акаунт което стана снощи за целта моят акаунт на моята конзола го дезактивирах да не е примари а моят акаунт на чуждата конзола го активирах и е примари. Интересното ми е че след като свалих игра от ПС Стора на моят акаунт на моята конзола, същата игра е заклчена на друг акаунт на моята конзола като Плейстеишъса си е логнат към интернета. Защо се получава така и къде бъркам.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #19

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Само на основната конзола може да играеш от всякакви акаунти - на друга конзола е само от/за акаунта купил съдържанието ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #20

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Ясно, значи моят акаунт от който съм закупил игрите при мен е деактивиран като Примари и е активиран като такъв на конзолата на моят приятел, аз съм закупил играта/те от моята конзола то той на неговата конзола няма проблем да ги играе от друг акаунт така ли

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #21

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Да , той си играе с неговият акаунт и той си му е основен, а ти на твоята конзола с твоя, от който си закупил играта/съдържанието .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #22

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Колеги, добро утро! Химията нещо не се получава, закупената дигитална игра на моята конзола не се показва на другата конзола. Възможно ли е да се дължи на това че закупената игра е от моят акаунт който го използвам а той не е активиран като Primary. Друго посдробност че акаунта който изполва моят приятел на неговата конзола е създаден като Щатски.
    Този пост е редактиран от just_a_fil; 26-08-17 в 10:22.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #23

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Няма как да се покаже докато е логнат само с неговият акаунт - логва се с твоя , който е основен за конзолата и с него е закупена играта, и си я пуска да се сваля . После вече може да си превключи на неговият , а ти на твоят - един акаунт може да е логнат само веднъж, а не на две /три места едновременно.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #24

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    XBox One не се нуждае от профилактика.Стига да не сте някой скот,който живее в кочина,държи я върху китеника и пипа с мазни от Зрънчо ръчички дискчетата.Конзолата е хладна и направена в пъти по качествено от PS4 .PS4 е печка.Дори и да се смени термопастата разликата е пренебрежима и е от порядъка на един - два градуса.Лично съм тествал с хакната PS3-ка понеже там се виждат температурите.Основния проблем при новите конзоли са не прегряванията а захранванията и hdmi изходите.Макар че PS4 си пати и от прегряване често.При One захранването е външно ,много качествено и не загрява допълнително конзолата.Най добрата за сега конзола,създавана някога е Jasper на XBox 360.Tам и най тежките токови удари и бури не са успели да пробият малката тухличка (захранването).Освем това - имате избор между компонентен и hdmi изходи,и двата осигуряващи 1080 p резолюция.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #25

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Здравей колега да разбирам че за да има споделя на дигиталните игри трябва да се закупят от конзолата на която акаунта е Primary. А в случая в както аз съм направил закупил съм играта от моята конзола но там акаунта който споделяме не е Primary и затова не се вижда на другата конзола.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #26

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Няма значение от къде и от коя конзола ще закупиш играна , стига да е с от основният профил . За да я свалиш на другата конзола се логваш с основният профил и пускаш да се сваля.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #27

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Добро утро колеги, грешката е моя от бързане не съм забелязал в Библиотеката раздел закупени игрите бяха там и готови за изтегляне. Благодаря за съдеиствието и помоща

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    XBox One не се нуждае от профилактика.Стига да не сте някой скот,който живее в кочина,държи я върху китеника и пипа с мазни от Зрънчо ръчички дискчетата.Конзолата е хладна и направена в пъти по качествено от PS4 .PS4 е печка.Дори и да се смени термопастата разликата е пренебрежима и е от порядъка на един - два градуса.Лично съм тествал с хакната PS3-ка понеже там се виждат температурите.Основния проблем при новите конзоли са не прегряванията а захранванията и hdmi изходите.Макар че PS4 си пати и от прегряване често.При One захранването е външно ,много качествено и не загрява допълнително конзолата.Най добрата за сега конзола,създавана някога е Jasper на XBox 360.Tам и най тежките токови удари и бури не са успели да пробият малката тухличка (захранването).Освем това - имате избор между компонентен и hdmi изходи,и двата осигуряващи 1080 p резолюция.
    Приди покупката на PS4 бях в дилема дали стар хакнат Xbox 360 или нов PS4. Надделя Плейстеишъна заради игрите който ще излизат и бяха излези не смятам че е рентабилно покупката на отстаряла вече платформа. От тук на татък едва ли игри ще се правят както за Xbox 360 и PS3. За две години екплоатация, да чукна на дърво ядове не съм имал! Но пък и при мен натоварването не е голямо.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #28

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Последната профилактика на моят PS4 FAT бе направен през август 2017 г., като за целта я бях оставил в сервиз, цената която заплатих за услугата бе в размер на 30 лв., използваната термопаста тогава е била Arctic Silver 5.

    Преди няколко дни реших сам да обслужа конзолата си, като най-любопитното за мен бе не само какво е състоянието на термопастата след година използване а и състоянието на вентилационните отвори. Въоръжен с подходящите инструменти разглобих конзолата, за моя изненада количеството прах по перката на вентилатора и отворине за отвеждане на топлия въздух бе пренебрежително малко. След като отстраних всички чарколяци и достигнах до процесора, то и тук бях изненадан от състоянието на термопастата същата все още бе свежа и имаше още бая месеци живот в нея!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #29

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Това с профилактиката си е малко мит да ти кажа.Ако конзолата не е била при някой помияр,който е пушач,не си е чистил никога стаята и има котка и куче вътре - тогава можеш да я направиш.Но ако е работела в чиста стая , почиствани са редовно вентилационните отвори с прахосмукачка и т.н ,то тогава няма никакъв смисъл.Навремето на старите PS3 ки слагаха фабрично една бяла паста - вечна.После имаше пак една доста добра - синкава стоеше,пак беше добра.Отварял съм и Jasper без никаква паста вътре и на двата чипа - работеше си екстра,Когато хакнаха Кашона,а по късно и тройката съм гледал показателите на температурите в idle и full load преди смяна и след смяна на пастата.Разликите бяха пренебрежими си спомням,нещо от порядъка на градус - два,най много до 4 градуса.Стга да не е набита с прахоляк решетката на вента - няма страшно.Аз не знам конзола да е умряла от прегряване.От прегряванв ще изключи.И ще умре след това при напукване на пистите заради вида безоловна спойка ,или сгрешена конструкция на видеочипа - старите 60гб ПС3 ки ,Zephir и т.н..Сега по често мрат hdmi портовете ,от грешка на потребителите,както и захранванията.Проблеми с механиката на трея и лазера пак от грешни манипулации и омазани със Зрънчо дискове и т.н

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #30

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Това с профилактиката си е малко мит да ти кажа.Ако конзолата не е била при някой помияр,който е пушач,не си е чистил никога стаята и има котка и куче вътре - тогава можеш да я направиш.Но ако е работела в чиста стая , почиствани са редовно вентилационните отвори с прахосмукачка и т.н ,то тогава няма никакъв смисъл.Навремето на старите PS3 ки слагаха фабрично една бяла паста - вечна.После имаше пак една доста добра - синкава стоеше,пак беше добра.Отварял съм и Jasper без никаква паста вътре и на двата чипа - работеше си екстра,Когато хакнаха Кашона,а по късно и тройката съм гледал показателите на температурите в idle и full load преди смяна и след смяна на пастата.Разликите бяха пренебрежими си спомням,нещо от порядъка на градус - два,най много до 4 градуса.Стга да не е набита с прахоляк решетката на вента - няма страшно.Аз не знам конзола да е умряла от прегряване.От прегряванв ще изключи.И ще умре след това при напукване на пистите заради вида безоловна спойка ,или сгрешена конструкция на видеочипа - старите 60гб ПС3 ки ,Zephir и т.н..Сега по често мрат hdmi портовете ,от грешка на потребителите,както и захранванията.Проблеми с механиката на трея и лазера пак от грешни манипулации и омазани със Зрънчо дискове и т.н
    Добро утро! Всъщност аз имам котка :D, като цяло върху конзолата се трупа доста прах през седмицата, не съм мизерник и всяка неделя стаята си я почиствам като това включва и почистване на конзолата от прах. Прахосмукачката задължително играе по вентилационните отвори както и самият тв шкаф се обира, явно това е достатъчно да се подържа чист Плейстеишъна. Но като цяло аз не я използвам чак толкова много, обикновено от понеделник до петък стой изключена и през събота и неделя я ползвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 21-01-15, 18:31
  2. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. Haier HSU-12HN03 - профилактика
    От bojidar13 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-08, 15:07
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе