Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #1

    Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Време е за нова темичка от мен !!! Преди около две години си закупих Playstation 4 500 GB чисто нов. Сега бих искал да чуя мнение от хора който имат също конзола кога са й правили профилактика почистване и смяна на термо паста. Тъй като гаранцията и е от 12 месеца тоест вече е изтекла и обмислям да направя една профилактика, по принцип конзолата не е натоварвана много но пък както знаем играе се или не тя пастата си изсъхва.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Явно имаш свободно време ! Лошо няма , но лично аз не си падам по такива неща , освен ако не се налага ! Няма нищо лошо в профилактиката , но с мярка и внимателно , че да няма и друга тема , ....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #3

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Профилактиката няма да я правя аз разбира се. Конзолата ще я оставя при човек който основната му дейност е именно ремонт, профилактика и продажба на конзоли. Познавам го от години r му имам доверие първо че си върши съвестно работата и второ че слага качествена термо паста. Въпроса не е във свободното време или пък "излишни пари" а необходимоста?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    За две години работа доста прахоляк се е събрал по вентилатора и радиатора. По-добре я занеси да ти направят профилактика, че идват жеги.

    http://imgur.com/gallery/UGxHR

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Профилактиката няма да я правя аз разбира се. Конзолата ще я оставя при човек който основната му дейност е именно ремонт, профилактика и продажба на конзоли. Познавам го от години r му имам доверие първо че си върши съвестно работата и второ че слага качествена термо паста. Въпроса не е във свободното време или пък "излишни пари" а необходимоста?
    Това е правилния начин ! Но като не даваш инфо , има спам !

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #6

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Лека профилактика със спрей сгъстен въздух може да си правиш по всяко време . Малко по-основно почистване на прахоляка с отваряне и достъп до вентилатора също не е сложна - 2-3 болта и елементарни умения в ръцете , четка и сгъстен въздух и си готов .

    Новите "слим" и "про" модели са супер удобни за почистване - дръпва се горният капак (даже и отвертка не ти трябва)и и имаш достъп до вентилатора .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #7

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Моят е от по дебеличките, и тук по големия въпрос е не чак толкова прахта а състоянието на слоя термична паста във какво състояние е. Аз знам че независимо дали се използва или не то със течение на времето термо пастата изсъхва, едва ли при производството са слагали от най-качествената. Аз моята съм я купил през 2015 но кога е излязла от завода друг въпрос. И не на последно място ако някой е почиствал и сменял термо паста на 2 годишна конзола нека сподели впечатленията

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #8

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Сменял съм на старите (дебели) ПС3 , но там и ефекта не беше кой знае какъв - проблема си беше проектантски ... Имам ПС3 от първите слим модели (160 ГБ) и още си бачка само с профилактики на праха . ПС4 от първата серия , купен на премиерата - също . Не мисля, че при нормална употреба , правило разположение и редовна профилактика ще е необходима смяна на пастата поне първите 5 год. - то ако почне да грее вероятно бързо ще го усетиш по увеличаване оборотите на вентилатора и повишения шум .
    Противно на разпространените мнения , не мисля че Сони ползват толкова евтина паста - примерно на една стара фат ПС3 80ГБ (втора ревизия) , като я отворих с идея да сменя пастата , че вече беше над 7 год. за мое учудване не беше спечена и реално не се нуждаеше от смяна - по-скоро проблемите идват от недобре позиционирани конзоли - ограничена циркулация на въздуха , прашна среда и липса на елементарна профилактика .

  11. Junior Member Аватара на tripod731
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    46
    #9

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Единствената хубава паста от SONY , която слагат на конзолите си е синята на някои от CECH 250x A/B моделите. Всички други бели пасти са шир-потреба и то се вижда когато видите двата модела паста след 4-5 години работа без профилактика на пастата. Синята паста си е все така в "течно" състояние, докато бялата паста дори и на най-добре охлажданите Super Slim PS3 конзоли е засъхнала като стара забравена паста за зъби.
    При PS4 положението е същото, единствено при PS4 Pro с медните радиатори е по-обнадеждаващо . Общо взето инженерното решение при PS4 e много странно с тези нитовани радиатори за скарите, които покриват платката.
    В този фактор XBOX ONE бие PS4 по всеки показател.
    За разлика от PS4, XBOX ONE не прегрява.
    Имам сервиз за конзоли и до сега няма XBOX ONE, който да е дошъл с проблем в охлаждането. Но за сметка на това PS4 са вече доста.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #10

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Още не ми се налагало да сменям на ПС4 .

    Прегряват от кофти разположение главно (според мен) - като ги сложат близо до задната стена , или в шкаф, или на килима (виждал съм такива разположения) няма как да не прегреят. Да не забравяме и фактора "каренце"

    При ХО вентилатора е нагоре , а и да не забравяме , че съотношението сигурно е 40:1 (поне) ПС4:ХО ...

    Сега като им гледам изкопираният от ПС2 дизайн на ХОХ усещам, че ще има завръщане на RRD .

  13. Junior Member Аватара на tripod731
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    46
    #11

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    За сега няма прегрял XBOX ONE. Иначе проблеми с хардовете и джойстиците има, но това да ти умре конзолата , защото докато е работела си я преместил или просто си я вдигнал за момент като при PS4 - НЕ.
    Най-лошото при PS3 /PS4 е да я местиш или въртиш, докато работи. ПРоблема е че от притискането на радиаторите платката се огъва и пистите под процесора се късат.
    Не е толкова до разположението на вентилатора.

    ___________________________________________________________________________________________________________________________
    Ремонти и хак на Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4, PSP, PSVita, XBOX360, XBOX ONE, Nintendo Wii, Nintendo WiiU, Nintendo 3ds / new3ds ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #12

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Е как се очаква да я местиш докато работи и да няма проблем - то и изрично си е посочено в упътването да не се мести и сменя положението по време на работа

  16. Junior Member Аватара на tripod731
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    46
    #13

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Имам клиенти , които са местили конзолата само за да извадят и вкарат наново HDMI кабела, понеже им премигвала картината- и до там. КОнзолата повече не тръгва.
    В същото време демонстрирах на клиент как XBOX 360 конзола я държа в единия край вдигната докато работи , осуквам я, хвърлям я на стола както е с кабелите, въртя я , няма проблеми. Всичко е в измисления инженерен гений който измисли платката да е затворена в металните скари.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #14

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Хм, както се казва - това да го видя не го вярвам - и ПС и ХВ ще дадат фира ако им сменяш положението (хоризонтално/вертикално) работещ с диск вътре ... А вадене на работещ HDMI кабел не знам как да го опиша - те хората не случайно си пишат предупреждение да се изключва от захранване преди вадене/вкарване на HDMI ... какво остава в работно състояние ... и после майн борд - ми нормално
    п.п. Първата дебела и грозна версия на ХВО даже не разрешаваха да се поставя вертикално

  18. Junior Member Аватара на tripod731
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    46
    #15

    Отговор: Профилактика на PS 4/ XBOX ONE

    Това с HDMI кабела колко хора мислиш го знаят?
    А за положението на XBOX360 по време на работа можеш да го тестваш и сам. Може и да е грозна първата XO но за сметка на това работи без проблем. Не знам до колко се занимаваш с конзоли но аз съм сервиз от повече от 20 години и специално с конзоли се занимавам почти толкова. Така че не ми е приоритет да те убеждавам. Можеш и сам да провериш. А HDMI кабела от време на време като премига картината първото , което правят хората е да го изкарат и пак да го вкарат. Толкова ли ти е чудно?

    ___________________________________________________________________________________________________________________________
    Ремонти и хак на Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4, PSP, PSVita, XBOX360, XBOX ONE, Nintendo Wii, Nintendo WiiU, Nintendo 3ds / new3ds ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 21-01-15, 18:31
  2. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. Haier HSU-12HN03 - профилактика
    От bojidar13 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-08, 15:07
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе