Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Задача 211 (ПЕПА - част IV)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #16

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Обаче виждам 5 пръста:

    Палечка

    Показалец

    Среда(среден)

    NoName(безимен)

    Малко кученце(кутре)



    <div align="right">Originally posted by Edin_Lud*-*21/03/2005*:* 21:10:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това май по-добре обяснява общото меджу сребърните знаци.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #17

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Така е, това, което свързваше сребърните знаци беше, че са изобразени чрез пръсти.

    Героите на изреченията са с имена на пръстите (и излеждат верни).

    Всеки от тях използва едно от сетивата си (пентаграмът е популярен символ на 5-те сетива) за да изучи с него някой от 5-те първоелемента (често символизирани от Ин и Ян).

    А какво ще кажете за авторите на бележките?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #18

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    //оффтопик

    Някой прекалява с Дан Браун

    //оффтопик

  5. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #19

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    А какво ще кажете за авторите на бележките?

    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*21/03/2005*:* 21:19:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И аз ли ставам луд или Амин наистина е автор... да не говорим за "афиш" [:D][:D]



    //ЕДИТ

    Все пак надали Еврипид е говорил за Палечка...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #20

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    А какво ще кажете за авторите на бележките?

    <div align="right">Originally posted by Bibi - 21/03/2005 : 21:19:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И аз ли ставам луд или Амин наистина е автор... да не говорим за "афиш" [:D][:D]



    //ЕДИТ

    Все пак надали Еврипид е говорил за Палечка...



    <div align="right">Originally posted by kamenf - 21/03/2005 : 21:25:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Дали пък Амин = Да Бъде не е ключът [?]

    А останалото е прах във вятъра [:D]



    Продължава да ми се струва, че металът няма място тук...може би е заради неприязънта ми към Азис

  7. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #21

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    И все пак - Еврипид... и по причина че не започва с А

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    29
    #22

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Палецът е противопоставен на останалите 4 пръста. Демек сега се оказа, че зеленото е излишно. [V]



    Ако отново се върна на цветовете, забелязвам 3-те основни цвята в природата (синьо, червено, жълто) и 3-те основни цвята при екраните (червено, зелено, синьо). Може да няма връзка, ама аз да си кажа. [:D]

  10. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #23

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Ама много мразя да ровя в Гугъл за да решавам задачи... Но пък там никъде не видях в цветове съответващи на петте китайски елемента да има синьо - вместо него има бяло.

  11. DRF
    DRF е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    1
    #24

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Добър вечер, това ми е първия пост а и вероятно последния - стана ми интересно - хубаво е човек да види че хората умуват над такива неща. Надявам се долното да помогне по някакъв начин за ресхаването на задачата.



    Обърнете внимание на последователността на изказванията както и на последователноста на цветовете на картинката:



    "Палечка чуваше дърветата. Еврипид" дървета - черно

    "И показа на виждащите земята. Амин" земя - зелено

    "В средата - нос от метал. Азис" метал - жълто

    "В NoName има език на огън. Антон" червено - огън

    "Малко кученце, плахо докосващо водата. афиш" синьо - вода



    Благодарение на коментара на djendo "елементите са 5 и са китайски по произход. само дето няма въздух а има дърво." ми хрумна нещо. Знака на Инг и Янг според мен сочи точно това че трябва да се гледа китайския произход. Дървото ме притесняваше но после се сетих за неговия пост и ми хрумна някаква логика. Значи заменяме въздуха с дървото и се получават точно елементите с (поне според моята скромна представа) пасващите им цветове. Въздух - черно тук ми хрумнаха поне 5 асоциации защо точно черно точно на въздух и всичките са много глупави така че няма да пиша нищо).Земята - зелено. Огън - червено (оранжево). Вода - синьо. 4 елемента - 4 цвята. Според мен излишен е метала - жълто - иначе казано него трябва да срежем. Хммм. Сега ми хрумна ощж нещо (може и да го пише някуде по коментарите - ако е така - извинявам се за плагиатството).

    Дърветата (въздуха) могат да будат чути като вятър (Edin_Lud: "Въздух (Вятър)"). Можете да видите земята. Можете да вкусите огъня. Можете да докоснете водата, но неможете да помиришете метала така че отново метал- жълто са излишни.



    Аз режа жълтия кабел. Дали ще чуя приятната тишина .... не се знае.

    Ако съм сбъркал - лошо. Ако пук съм прав - до скоро.

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #25

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    @DRF,

    Добре дошъл!

    Не е точно това случая, затова ще дам нов жокер:

    има още една закономерност, която още никой не е видял.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #26

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Въздух, Земя, Вода, Огън... петият елемент не беше ли Любовта? [надявам се не онази "отмъстителна" любов, която се визуализира чрез "среден пръст"... []].




  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #27

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Авторите са 5-те континента

    [:D]

    ако Африка е черният

    Азия - жълтият

    Америка червеният(индианци)

    Европа - зелен??

    синьото не пасва май



    за Антарктида му мяза бяло повечко

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #28

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Авторите са 5-те континента

    [:D]

    ако Африка е черният

    Азия - жълтият

    Америка червеният(индианци)

    Европа - зелен??

    синьото не пасва май



    за Антарктида му мяза бяло повечко



    <div align="right">Originally posted by Wise - 22/03/2005 : 0844</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Така се връзват имената. Обаче се чудя за какво са символите в изреченията. Не ми се вярва Биби да е насипала толкова плява само заради авторите.



    Аз получавам противоречие:

    1. Ако гледаме само пръстите - изключението е палецът

    2. Ако гледаме сетивата - не знам

    3. Ако гледаме елементите - метал

    4. Ако гледаме авторите - Антон.



    От тук си правя извода, че всъщност излишното изречение е това, в което няма изключение...

    "И показа на виждащите земята. Амин" или

    "Малко кученце, плахо докосващо водата. афиш"

    в зависимост от изключението в сетивата (бих заложил на усета/допира - всички други са монтирани на главата [:D])

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    3
    #29

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    и аз се включвам за първи път и доста се забавлявам. честно казано и аз го свързах с континентите, но във връзка с цветовете на олимпийските кръгове. [] за олимпийските се сетих от ... Дан Браун [] само дето не мисля, че това е верният път. някак си не ми се връзва фигурата. в смисъл, че я пренебрегваме. говоря за петолъчката. какъв е нейният смисъл?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    19
    #30

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    "В NoName има език на огън. Антон"



    ако бомбата е като тази на картинката, за да направи "БУМ" е необходим огън....а "език на огън" има при NoName...режете бързо червеното[]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 220 (ПЕПА - част VI)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 02-04-05, 19:06
  2. Задача 215 (ПЕПА - част V)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 28-03-05, 01:05
  3. Задача 209 (ПЕПА - част III)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 7
    Последно: 19-03-05, 15:48
  4. Задача 206 (ПЕПА - част II)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 11
    Последно: 17-03-05, 19:59
  5. Задача 203 (ПЕПА - част I)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 21
    Последно: 15-03-05, 18:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе