Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Задача 211 (ПЕПА - част IV)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #31

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Виждам, че вече два пъти се споменава Дан Браун.

    Тези, които са го чели, би трябвало да знаят за Ин и Ян и за пентаграма повече от останалите. Няма да е много честно, нали?...



    Когато откачих капачето, за да срежа с него жичката, забелязах, че от вътрешната си страна то изглеждаше така:







    Не знам дали това би помогнало........

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #32

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Аз залагам на "И показа на виждащите земята. Амин", но не знам кой цвят е. Ако е "земята", значи черната, ако е "Америка" - червената.



    По филмите винаги режат червената [:D]

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #33

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Аз бих клъцнал черната. За мене черното не е цвят а липса на отражение на светлина. Не че е смислено но аз така виждам нещата.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    3
    #34

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    добре имаме, че знаците символизират сетивата, изреченията- пръстите (тук се припокриваме с едното сетиво, което може да е съвпадение) и накрая имаме авторите, които:

    <font color="orange">Евр</font id="orange">ипид - Европа

    <font color="orange">Ам</font id="orange">ин - Америка

    <font color="orange">Ази</font id="orange">с - Азия

    <font color="orange">Ант</font id="orange">он - Антарктида

    <font color="orange">аф</font id="orange">иш - Африка

    има някакво подобие на логика, т.е. имаме връзка с континентите

    сега остава да се намери връзката на всичко това с цветовете

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #35

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Континентите



    <div align="right">Originally posted by anitoy - 22/03/2005 : 21:29:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре е да четеш и другите постове - Wise откри тази зависимост 3-4 поста по-рано (или 1 ден по-рано)...намери и връзката с цветовете. Дай да помислим в/у принципа, по който ще елиминираме даден цвят. От досегашните изводи можем да елиминираме почти всички по различни критерии.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    3
    #36

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    ами аз следя кой какво казва, просто обобщавах, а и по спомен той изключва Антарктида, а аз мисля, 4е тя се включва. но нека наистина се съсредоточим върху задачата []

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #37

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    "Огледайте знака. Указанието, че има бомба се оказа вярно.

    Може да има и други напътствия там."



    Все още нямаме нищо за знака, освен, че е петолъчка.

    Имаме си 5 лъча, 5 цвята, 5 континента и ....

    Май трябва да е нещо обобщено за всички - иначе много става плявата, не вярвам да е един признак само.

    Бомбата какво никазва- да търсим противоположности ли?



    Картинката напомня олимпийските кръгове, но те са точно в тези цветове - няма сгрешен.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #38

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><div align="right">Originally posted by Bibi*-*22/03/2005*:* 13:33:47</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Добреде каво ни показва тази картинка?



    // <s>има ли значение точното разположение на фигурката от кръговете или може и да са завъртяни на +/- 36 градуса?</s> Тъпо. Не може да сме сигурни как точно си свалила пластинката и как си я видяла.



    //

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ще си позволя да обобщя:

    Палец - Слух - Дърво

    Показалец - Зрение - Земя

    Среден - Мирис (Нюх) - Метал

    Безимен - Вкус - Огън

    Кутре - Усет - Вода<div align="right">Originally posted by Edin_Lud*-*21/03/2005*:* 21:10:32</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А аз да добавя

    Палец - Слух - Дърво - Европа - (дървото може да бъде и зелено и черно, а какъв цвят да припишем на Европа)

    Показалец - Зрение - Земя - Америка - (земята може и черна, и жълта червена да бъде, а за америка май червен)

    Среден - Мирис (Нюх) - Метал - Азия - (за метала незнам но за азия май най-подходящ е жълтия)

    Безимен - Вкус - Огън - Антрактида (а защо не Австралия) - (червено и бяло (а защо не зелено))

    Кутре - Усет - Вода - Африка - (синьо и черно)



    // Освен всичко останало Дърво, Земя, Метал, Огън и Вода са вариации в китайския хороскоп. Можеби са и петте елемента в при тях

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #39

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Да, наистина - къде е Австралия

    да не е просто това грешката? АН

    т.е - червеното а всичко друго- плява??

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #40

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    На Австралия отговаря ЗЕЛЕНИЯ цвят. А според имената на "авторите" и както предположиха другите, Австралия няма, а е заменена от Антарктида.

    Режем ЗЕЛЕНИЯ според мен.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Флагът на олимпийските игри е бил разработен през 1913 г. от барон Пиер дьо Кубертен. Върху белия фон на флага са разположени петте преплетени олимпийски кръга в различен цвят. Всеки кръг символизира определен континент.

    Синият кръг - Европа

    Жълтият кръг - Азия

    Черният кръг - Африка

    Зеленият кръг - Австралия

    Червеният кръг - Америка</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #41

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Ако наистина има нещо общо с олимпийската символика, би трябвало да режем зеления кабел. Според Пиер де Кубертен:



    <font color="blue">Синият кръг - Европа </font id="blue">

    <font color="yellow">Жълтият кръг - Азия</font id="yellow">

    Черният кръг - Африка

    <font color="green">Зеленият кръг - Австралия !!!</font id="green">

    <font color="red">Червеният кръг - Америка</font id="red">



    Стигнахме до извода, че проклетата ПЕПА е объркала нещо с листчетата и ни пробутва Антарктида вместо Австралия. Там има и "език на огън", т.е. детонатора...



    /Off

    BTW, Бат' Бойко няма ли да ги опандизи тия от ПЕПА най-после, та да си отдъхне форума?! [8D]



    EDIT:

    Докато си играя с боичките на буквичките bestman ме е изпреварил. []

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #42

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    bestman и pimpirlit са прави.

    Става дума за континентите и цветовете им в оломпийските кръгове.

    Знакът върху капачето е за тези, които не знаят, че като символ на Олимпийските игри първоначално е бил избран пентаграмът.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #43

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">bestman и pimpirlit са прави.

    Става дума за континентите и цветовете им в оломпийските кръгове.

    Знакът върху капачето е за тези, които не знаят, че като символ на Олимпийските игри първоначално е бил избран пентаграмът.



    <div align="right">Originally posted by Bibi - 23/03/2005 : 13:07:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Искаш да кажеш, че пръстите и китайците са за заблуждение..........

    Не стана ли вече тенденция това?

    Ще се постарая, когато ме приемат в ПЕПА - още съм кандидат Член, да няма ткива работи - или колим или -не!!

    Днес бях на изпит за КЧ на ПЕПА-малката, затова не бях активен[V]



    <div align="right">Originally posted by Wise - 23/03/2005 : 13:54:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Dust in the wind...everything is dust in the wind...



    Аз толкова разчитах на някоя заплетеница в решението, а то - заблуда на противника. Уби всички детски чувства, китайци и пръсти в мен.



    Как се кандидатства в ПЕПА?

  17. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #44

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">bestman и pimpirlit са прави.

    Става дума за континентите и цветовете им в оломпийските кръгове.

    Знакът върху капачето е за тези, които не знаят, че като символ на Олимпийските игри първоначално е бил избран пентаграмът.



    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*23/03/2005*:* 13:07:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    - наслука @Bibi

  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #45

    Задача 211 (ПЕПА - част IV)

    Какво ли да кажа [V]

    Оня надпис от първата кабинка ни води към 5-те пръста.

    Проверяваме ги - верни са.

    Имаме "особено мнение" за палеца, но нямаме връзка с цветове.

    Какво познаваме като петте си пръста? Китайските първоелементи или сетивата си? Едва ли са елементите. Те имат връзка с цветове, но изглеждат верни. Сетивата - подозираме осезанието, но то на кой цвят отговаря? Поглеждаме символът на сетивата - пентаграмът. Забелязваме, че е шарен. И съдържа точно нашите цветове. Към какво може да ни насочи шарения пентаграм? Ако не знаем - гледаме знака върху капачето. 5 кръга, 5 цвята, 5 континента - може ли да е друго, освен олимпиския символ?...



    //EDIT

    Нека bestman да каже кога (дали) ще даде задча.

    Мога да оправдая решението си с това, че той отговори пръв, макар и само с няколко секунди преднина, но истината е, че от задачите на pimpirlit малко ме е страх.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача 220 (ПЕПА - част VI)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 02-04-05, 19:06
  2. Задача 215 (ПЕПА - част V)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 28-03-05, 01:05
  3. Задача 209 (ПЕПА - част III)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 7
    Последно: 19-03-05, 15:48
  4. Задача 206 (ПЕПА - част II)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 11
    Последно: 17-03-05, 19:59
  5. Задача 203 (ПЕПА - част I)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 21
    Последно: 15-03-05, 18:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе